Jump to content

My Wife’s Having an Affair This Week (2016)


Recommended Posts

За развода- спор няма, въпросът е за вината, която според мен,  почти винаги  не е  едностранна и  гилотината е прибързана, след като сме видяли само едната гледна точка. Пък и жените трябва да бъдат обичани, не разбирани и приемани  за константа и  домашен робот.  

Аз лично не останах с впечатление, че мъжът третира жената като константа и робот.

Показаха, че той работи много, грижи се за детето, води го на училище, изхвърля боклука, постара се да изненада жена си по случай празника им - не е като да лежи по цял ден и нищо да не пипва, и да чака на жената. Изглежда, че интимният им живот не върви, и може би това е била първопричината за аферата, която обаче се е превърнала в нещо повече в рамките на 6 месеца.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бабката и дъщерята дали ще стане ясно какви са - страшни образи. Адвокатът няма спирачки.

Сцената, със спирането на тока и изненадата за рождения ден на любовника на жената и главния, беше просто уникална  :28558: .  Странни ми се видяха отношенията между изневеряващите - мъжът директно я отряза, взеха й проекта, дори не обсъдиха какво се случва, и един вид все едно аферата беше нищо. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бабката и дъщерята дали ще стане ясно какви са - страшни образи. Адвокатът няма спирачки.

Сцената, със спирането на тока и изненадата за рождения ден на любовника на жената и главния, беше просто уникална  :28558: .  Странни ми се видяха отношенията между изневеряващите - мъжът директно я отряза, взеха й проекта, дори не обсъдиха какво се случва, и един вид все едно аферата беше нищо. 

 

Всъщност няма нищо странно. 

Това е типичното корейско семейство с традиционния корейски морал. Мъжът е голяма клечка в голяма компания, прави забивки наляво и надясно -когато ги хванаха веднага заяви, че всичко е "за забавление". Изключено е да се разведе и да се ожени за любовницата, защото това ще му струва кариерата. Затова веднага отряза всички връзки с вече бившата любовница-те вече са само пречка.  Съпругата му е типичната корейска домакиня, затворена в черупката на "благополучното и щастливо семейство" с "идеален" съпруг и сладки дечица. Няма значение колко пъти той ще й изневерява, тя ще му прощава винаги, само и само да не се разруши картинката и той да продължи да носи пари вкъщи. За нея това е съвършения живот и тя ще преглъща всичко, за да не го изгуби, Защото иначе трябва да работи и да стане "обикновена". Затова и мрази любовницата и я  унижава-защото знае, че тя всъщност е по-добра от нея и явно няма да е последната. Отделно майката на главния герой е сдухана и задръстена жена, търпяла изневерите на съпруга си и явно стояла на инат с него. И съветва снаха си да остане въпреки изневярата и изчезването на любовта, не защото смята това за правилно, а защото по такъв начин оправдава собствената си страхливост. Ех, какви корейски свекърви имаше едно време! Триглави лами! А тази?

Съпругата на адвоката да спре да дава тъпи съвети, ами да си оправя семейството. макар че там май само кастрация ще помогне.

Вече знаем историята на Джун Йонг-кофти да те зарежат три дена след медения месец. Но и той е един ......как да го кажа по-меко? Мухльо?

А нашият главен герой да спре да слуша какво го "съветват" в интернета и да решава сам.

Отделно ми стана интересно как показаха тъмната страна на корейския семеен морал-сайтове за изневери и пр.

Всъщност разбрах, че не искам да зная защо  жена му е постъпила така. Нали разказът е от името на съпруга и той вече реагира със закъснение, Искам да знам какво ще направи той, а не жена му. Всъщност тя се оказа по-смела от него, докато той само чупи китки и прави стойки.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главният си е един също типичен корейски бастун, че да не кажа и мухльо, не по-малко от приятелчето  си и действува като такъв

 

. Анонимници, събрани от кол и въже в нета ще му решават семейните проблеми !На всичко отгоре няма как да се праска, че издържа семейството, защото, както разбрахме,   жена му е  не е спирала да се работи. Тя е пъти  по-пич. Хем си се справя с всичко перфектно, хем любовник си хванала. И кои сме, че да съдим, тя си знае защо и както се видя, носеше си двете дини перфектно под едната мишница. Пък и свекито добре го каза- защо мъжете да могат, а жените не. Работи  и печели наравно с него, върти цялата къща, а той бачка и разпуска , а тя му беше интериор и слугиня. Не видях  нежно  и ласкаво държание от негова страна.

И мен не ме интересува вече защо му е изневерила, има си причина жената и толкоз. И най-добре да го разкара по-бързо. Да ходи  да дерзае в броманса с другия смотльо, защото в романса, явно не се е справил. Иначе  уж  беше много ербап да я гони, а го хвана шубето и понеже е слабак, се стреми да я унижава  с приказки- за друго не му стиска.

 

.Бих му съчувствала на измамения съпруг, ако беше мъжкар и болката му би била разбираема, но той ако беше пък такъв, жена му нямаше да гледа настрани. С това,че падна до ниво  да информира рогоноската, олекна съвсем.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те големите приятели, след като той 3 години не е разбрал,

че приятелят му е зарязан и живее сам. Този човек съвсем трябва да се е смахнал, за да поддържа тази лъжа толкова време. Какво пък толкова е направил, че неговата жена го е зарязала така гадно? Къщата му беше лъсната по медицински, юрна се и на колежката си да оправя бакиите, голям шемет. Явно е доста дървен в общуването, ама и с хленчене само, няма да стане. Майката на главния и мен ме издразни. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главният си е един също типичен корейски бастун, че да не кажа и мухльо, не по-малко от приятелчето  си и действува като такъв

 

. Анонимници, събрани от кол и въже в нета ще му решават семейните проблеми !На всичко отгоре няма как да се праска, че издържа семейството, защото, както разбрахме,   жена му е  не е спирала да се работи. Тя е пъти  по-пич. Хем си се справя с всичко перфектно, хем любовник си хванала. И кои сме, че да съдим, тя си знае защо и както се видя, носеше си двете дини перфектно под едната мишница. Пък и свекито добре го каза- защо мъжете да могат, а жените не. Работи  и печели наравно с него, върти цялата къща, а той бачка и разпуска , а тя му беше интериор и слугиня. Не видях  нежно  и ласкаво държание от негова страна.

И мен не ме интересува вече защо му е изневерила, има си причина жената и толкоз. И най-добре да го разкара по-бързо. Да ходи  да дерзае в броманса с другия смотльо, защото в романса, явно не се е справил. Иначе  уж  беше много ербап да я гони, а го хвана шубето и понеже е слабак, се стреми да я унижава  с приказки- за друго не му стиска.

 

.Бих му съчувствала наизмамения съпруг, ако беше мъжкар и болката му би била разбираема, но той ако беше пък такъв, жена му нямаше да гледа настрани. С това,че падна до ниво  да информира рогоноската, олекна съвсем.

 

 

Значи първо, да не забравяме, че това е корейско копие на японски сериал, а както казах японците са майстори в измислянето на идиотизми. Второ, 

това, че жената работеше и въртеше къщата е явно по нейно собствено желание, а не по принуда от гадния съпруг-тиранин, Колежките й направо й казаха, че тя спокойно може да си седи в къщи и да не работи. По нищо не личеше, че тя е недоволна от това положение и по никакъв начин не е показала на мъжа си, че има проблем, който трябва да бъде решен съвместно от тях двамата. Трето, думите на свекървата могат да бъдат оправдани, само ако изневярата на снаха й е в отговор на такава от мъжа й. Но случаят не е такъв. Просто бабата се опитва да изчисти гузната си съвест и да оправдае собствената си страхливост, тласкайки снаха си да повтори нейната грешка. Още повече, че става въпрос за собствения й син! Колкото до упрека към съпруга, че не бил мъжкар-нямаме никакви доказателства, че той е бил лош съпруг и баща и затова жена му му е изневерила. Това, че каза на жената на любовника истината беше просто реакцията на един съсипан човек, който вижда, че за любовника разбиването на семейството му е било просто незначителна заигравка, която той просто забрави на момента, в който ги разкриха. За съжаление не постигна желания резултат по причините, които описах по-горе

 

 

Те големите приятели, след като той 3 години не е разбрал,

че приятелят му е зарязан и живее сам. Този човек съвсем трябва да се е смахнал, за да поддържа тази лъжа толкова време. Какво пък толкова е направил, че неговата жена го е зарязала така гадно? Къщата му беше лъсната по медицински, юрна се и на колежката си да оправя бакиите, голям шемет. Явно е доста дървен в общуването, ама и с хленчене само, няма да стане. Майката на главния и мен ме издразни. 

 

Това според корейските сериали си е съвсем нормално. Виждал съм  в тях как двойка ходи заедно от няколко години, без родителите им да знаят за това. И много подобни ситуации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Превъртам четири епизода, но стигнах лимита и съм до тук. Поне най-после  схванах мисълта на сценаристите, защото усещах , че нещо важно ми бяга.Сериозен проблем са зачекнали, в който изневярата е само мъничка  капка, която преля чашата. И понеже е корейски сериал, а корейците не засягат дълбоки проблеми, реагирах с коментари първосигнално, без да се усетя, че първоизточникът е японски, а те пък са на другата крайност.

Всичко случващо се. е последица от едно единствено нещо.

 

Всяка жена иска мъжът да вижда в нея първо жена, а после всичко останало. Мацката изневери, защото любовникът и даде усещане за жена, нещо което съпругът не и даваше.Той, за съжаление, виждаше всичко друго в нея- съпруга, майка, работеща и грижовна, но беше забравил да и показва, че вижда в нея  жена, желана жена.Така и не може да го разбере и осъзнае, защото е наранен и не иска да види по-далеч от носа си, нито да чуе, а тя пък не може да надмогне вината от изневярата, защото той е добър. Може и тя да не се е старала достатъчно, поне не я видях да се кипри за мъжа си- много жени след брака забравят да се грижат да изглеждат добре и да съблазняват  мъжете си.

И така ще разтягат локуми, докато ги съберат и се изяснят,  но е тегаво и мудно. Осем- девет  епизода щяха да са идеален вариант, не знам японските колко са били.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В седма и осма серии настанаха такива лиги и безумия, че главните герои започнах да ги превъртам и само адвокатът, другият продуцент и сценаристката стават за гледане. Японският оригинал е 11 серии, които са повече от достатъчни, корейците се забиха да пресъздават и разводняват японските малоумия, но дано изпълнят обещанието за само 12 серии. Дано краят не е лигаво-захаросан в стил "заживели щастливо". Ама в корейски сериал това няма как да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме подразни това, че се опитват да ни покажат, че главният

 

не е реагирал както трябва, когато разбра за аферата. Едва ли не трябваше да запази пълно спокойствие, да попита възможно още по-спокойно жена си, и в никакъв случай да не тръгва да я обвинява и да мисли, че само тя е виновна. Що за глупост! Трябва да си абсолютен пън, за да имаш отработена реакция в такава ситуация. 

 

Страхотна актьорска игра на хлапето :up:  - просълзи ме при сцената в болницата, така истински прозвуча неговото "Миане".  

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах, този Джун Су - разказа им играта на всички. :28558:  Много сладко и отракано хлапе! Изключително динамичен 9-ти епизод.  

Как си каза историята от А до Я в офиса на баща му, просто изби рибата.  :rofl: Нареди и Бо Янг, и другия продуцент - страшен. Главният просто лудна - покрай Джун Су, и най-вече майките - кокошки в кокошарник ха-ха-ха. Като им изпрати грешен емотикон, се смях здраво. Изумиха ме, като го дадоха с ножиците и иглата, в залата след погребението. 

Адвокатът взе здраво да се оплита в мрежите си, а жена му как се беше намахала като отиде при любовницата - малко в стил Терминатор. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По липса на нещо, ставащо за гледане,  реших да догледам съпружеската драма.

След двата досадни епизода,  девети епизод става, а  десети е направо шедьовър. Много лудост, събрана на едно място.Рогоноската обаче обра точките.Тази актриса е "огън" във всичките си роли. :28558: Краят го очаквах-  типично по мъжки, с появата на червейчето. Пак сме в задънена улица. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв финал само! Един истински сериал с прекрасни актьори! Успяха да ме докоснат, а Ким Канг Хун - Джун Су е черешката на тортата. :up:

След тежкия 11 епизод, почти бях сигурна, че няма да има щастлив край за главните, или поне не като семейство. Успяха да ме изненадат с финала, въпреки че се чудех защо просто не започнат отново, след като стана повече от ясно, че все още се обичат и въпреки развода, не спират да мислят и да се грижат един за друг. Прекрасен финал и за другата двойка, големи сладури и двамата. Срещата на феновете беше голямо шоу - покрай Тойкрейн се оказа, че те са успели да решат своите проблеми. Само бабчето и лелката трябваше да се появят с лопатата :28558: .

 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двамата главни просто ги превъртах - историята им беше излишно разтеглена, скучна и безсмислена (дали  да не обвиня японците за това?), краят........ :mad2: . Добре, че бяха второстепенните сюжетни линии. Успяха да ме откажат да гледам корейски версии на японски сериали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краят- логичен на базата на целия сериал и колебанията на  1лице  ед.число  мъжки.род и никаква изненада. Второстепенните  двойки наистина  бяха по-интересни.

Средна хубост сериал за  гледане от женени с деца. :)

Тръгналите да се развеждат, но колебаещи се, могат да спестят пари, гледайки го, вместо да ходят на брачни терапии, а останалите- с едно наум за всеки случай. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм гледала японската версия, тъй като принципно не гледам японски неща, но корейската много ми хареса. Първата серия беше смотана, но после само засилва.
Определено нещо по-различно. Човешки сериал без чеболи и пепеляшки. Не че и тях не харесвам, но човек понякога има нужда от разнообразие.
Явно не само аз съм се сбъркала с пола на хлапето. То бива ли такава момичешка прическа да му направят.

 

Честно казано в началото си помислих, че съпругът преувеличава и се вкарва във филми и ще се окаже някоя пълна простотия работата с изневярата, но си стана сериозна работа. Наистина и аз първоначално реагирах тип: "Ми да се развеждат и толкоз.", но всъщност действително работата е много по-сложна, когато имаш брак и деца. Може и съпругът да е имал някаква вина, тъй като все пак като уж я обича от него се очаква да забележи, че и е трудно и т.н., но пък в крайна сметка никой не може да знае какво ти е, ако не си кажеш в прав текст. Но наистина хората сме такива същества - често не споделяме какво ни тревожи и какво очакваме от другия човек, а после се чудим защо сме неразбрани. Щом толкова лесно й прости, човекът наистина я е обичал. Все пак като е изневерила, тя си остава по-виновна, независимо какви аргументи ще извади. Не е като съпругът да е бил някой гад, дето да я упреква и да й натяква за това и онова. Все пак не е било флирт за една нощ да кажеш, че случайно се е поддала, 6 месеца са се срещали. Съпругът си казахa и приятелите му, че е малко забил, дето се вика, и може би не се е усетил човекът за някои неща, но според мен си беше свестен и ако му беше казала какво й липсва, той щеше да се постарае. По едно време наистина ми искаше да не се развеждат, но всъщност по-добре са си така. Все пак такова нещо не се забравя лесно и трудно ще живеят заедно отново.


Останалите герои също си бяха на място. Много ми харесаха сценаристката и младия продуцент. Жената на развратния адвокат наистина си е плашеща. Нямам предвид само отмъщението й накрая, но и има някаква много студена аура. Наистина не знам как пичът се е усмелил да й изневери, ама явно си му е в природата, щом толкова не може да се спре.:28558: 

 

Накрая взе, че ми стана мъчно за него, като загуби всичко.

Историята с блога засяга актуален проблем. Наистина вече всеки като нещо стане, веднага е нареден да пише в нета, дори преди да се посъветва с по-близки хора. От друга страна пък наистина много хора се вживяват, сякаш за тях става въпрос, особено такива без живот. Това с фенклуба направо ме разби накрая, чак пък толко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...