Jump to content

Cinderella and the Four Knights (2016)


с кой от Принцовете предпочитате да завърши Пепеляшка  

134 гласа

  1. 1. с кой от Принцовете предпочитате да завърши Пепеляшка

    • Jung Il-Woo/ Kang Ji-Woon/ Лошото момче
      87
    • Ahn Jae-Hyeon/ Kang Hyun-Min / Плейбоя
      30
    • Lee Jung-Shin / Kang Seo-Woo / Певеца
      5
    • Choi Min / Lee Yoon-Sung / Секретаря
      12


Recommended Posts

Ха-ха това за ушите .... 

След като минах етапа с пакетите, кльощавите им крака и адамовите ябълки, от няколко време все ушите им гледам на корейците. Рядко ще видиш някой с нормална ушна мида. Всичките са като на зелени човечета от анимация, за да не кажа нещо по-силно.

Този сериал просто е за наслада на очите и душата. То аз друго и не търся в него. Ще ми се да го излапам на веднъж, малко ми е по две серии на седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм разбирала защо Пепеляшките, Снежанките и другите подобни не се насочат към обикновено момче Защо  трябва да е принц, в случая богаташ? Принцовете обикновено са мързеливи, самовлюбени, а понякога злобни. Като нашия Чаровен принц - целият свят му е крив, само той прав макарон. Не знам защо, но това момче ми е много антипатично, още от Дневникът на Нощната стража. Другите двама братовчеди са на порядъци по - естествени и по - симпатични, за секретаря да не говорим.

 

А главната изобщо няма да я коментирам, толкова е безлична, че май за тази година ще й връча калинката за най - антипатична актриса. Аз, въпреки че съм три пъти по - тежка и толкова пъти по - дърта от нея, ще се класирам на по - предно място.

 

В мига, в който се курдиса да спи под бюрото, разбрах, че сценаристките са луди и защо всички бедни корейки заслужават участта си да бъдат подритвани.  Ако някой намира някакво логично обяснение за това действие, моля да ми помогне да разбера.

 

Давам шанс на сериала още максимум два - три епизода, но, ако продължава така, ще го отвея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не мога да разбера, защо е нужна критика тук?! И кой е очаквал някакви гениалности от сериал с тази тематика. Някак ненужно е.

 

Публиката е максимум сред 18 и по-надолу годишните, а ние, двойно и тройно по-големите гледаме, вероятно щото имаме нуждата. Нуждата, да вярваме, че има  (дори и само в главите ни, но явно не само в нашите собствени) такъв приказен свят, където можем да сме пепеляшки, обгрижвани и харесвани не от 1 ами от цели 4ма принца.

За вас не знам, но аз го гледам с усмивка и не се втелясвам в това, че и двамата главни не излизат и на йота от предишните си вече изградени в други драми образи, че Пепеляшка гледа тъпо... сигурно и аз гледам тъпо според някого.

 

Все пак гледаме само това, което ни кара да се чувстваме добре.

 

Въобще не искам да обръщам внимание на нелепиците... те са на килограм, наистина. Обаче цялата история ми действа като парче торта... а така поне си спестявам калорийте :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми прилича на някаква версия на Atashinchi no Danshi, което няма как да предполага някаква логика или смисъл, единствено комедийни елементи и сливов мармалад...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм разбирала защо Пепеляшките, Снежанките и другите подобни не се насочат към обикновено момче Защо  трябва да е принц, в случая богаташ? 

Може би, защото самите те не са обикновени момичета :) това, че сценаристите са направили от тях "парцалани", произлизащи от "скромни" семейства е друг въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че в Корея просто благговеят пред мъжкия пол.

То 1000:1 докарани красиви мъжки индивиди към женски такива.

Не разбирам защо се оставят тези хубави момичета да бъдат така зачулени и преобразени до неузнаваемост...

Във почти всеки сериал: бедни, простовати, грозновати.

Вместо да ги  показват и правят привлекателни за зрителя, ги забиват така, че да ти станат антипатични...

Голяма тъпотия...

Няма женско име, или физиономия която да съм запомнила с ярко присъствие, освен 1-2.

А мъжката част, почти цялата..

Някои ще кажат, в мен е проблемът, ама не е.... :28558:

И... в Корея се спи с дрехите. Просто се тръшкаш, където ти се ще.... :28558:  :dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е Майра, има мармалад и то с голямо съдържание на захар и с 2 процентово % съдържание на сливи. :P 

Аз пък друго се чудех, защо всички корейски Пепеляшки без грам изключение са толкова бойни, оправни, работят на поне 10 почасови работи и т.н, а в мига, в който стъпят в дома на някой богат благодетел или там какъвто сценария е отредил, тяхната оправност, самостоятелност, искреност, непобедимост се изпарява и започват да се държат като обикновени кифли.

Хубаво живял си зле или там каквото ти се е случило, ама и малко достоверност да дават/в образа на героинята/, никой не си променя принципите за ден, нито волята, нито характера, а тук всичко се преобръща и то със страшна сила за няма и ден. Ако попаднеш на такова място не се държиш като идиот, а пак си си ти, скромен, тъжен, добър, успяващ, замислен, борещ се, мислещ /много важно качество/ и преди всичко себе си със всички свои стари навици, мисли и действия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз го превъртам, че по-лесно пък и е лято все пак и се опитвам да си пълня очите ама нещо не ми се получава. Прекалено детинско ми е,  красавците нещо не са ми по вкуса, а девойчето има само хубава усмивка и добре тича. Само така наречената съперница хваща окото и то само ако не я гледам в профил-тогава ми напомня персийка, сори :blush:  Сюжета е мешавица от всички подобни заглавия и не знам защо в началото ми напомни един тайвански сериал нещо с принцеса пак беше заглавието, отново имаше спор за наследник и бедна кокошка дето я домъкнаха от някъде в имение пълно с лъскави "принцове"(едва изтърпях един еп дори с превъртане затова и не помня заглавието) и  нервите ми стигнаха само дотам.

Сега се забавлявам с недомислиците докато чакам да се появи нещо друго и понеже повечето са изредени ще се включа в коментарите само на най-абсурдните

И... в Корея се спи с дрехите. Просто се тръшкаш, където ти се ще.... :28558:  :dunno:

 

Точно, при това са дрехите дето си с тях навсякъде, буквално :D   Освен това платовете им  са от онази новата материя дето съхне като я подържиш за няколко минути пред сешоар :lol2:  А тази небесна къща дето е строена сякаш за Биг Брадър(ако е еднофамилна къща по може да мине номера ама да набуташ в нея четирима непознати като единият от тях е момиче, цъцъцъ накъде отива Корея) дори няма да я коментирам.

 

П.С. Аз съм си тъпичка ама да попитам, нали Кореята е в нашия климатичен пояс? Що тогава актьорите умираха от студ посред лято :huh:  Еле на "бунтара" или за по-точно емото носа и ушите му направо бяха измръзнали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С. Аз съм си тъпичка ама да попитам, нали Кореята е в нашия климатичен пояс? Що тогава актьорите умираха от студ посред лято :huh:  Еле на "бунтара" или за по-точно емото носа и ушите му направо бяха измръзнали

 

 

 

Може би защото започнаха да го снимат в края на януари  :28558:  :28558:  :28558:

 

Сериалчето е предварително заснето и няма да променят нищо заради зрителите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахаа, ясно, май не ми се беше случвало да гледам корейски сериал вече е заснет, обикновено все ги излъчват докато текат снимките :) Мерси за отговора :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо изгледах 3 еп.

 

в който почти нищо не се случи отново, освен че мацката си суши няколко пъти анцуга със сешоара, нейсе, накрая секретаря и купи нов екип, който по-бива. А така се зарадвах, че тръгнаха двамата на шопинг, но уви, тази много дебелокожа излезе и отказа всички покупки освен заветния чернобял екип.

От предните епизод се усеща някаква неприязън между героите на Ил У и Ан Дже ( много ми е неестествено, че той е в ролята на  най-големият от тримата) и някаква тайна около миналото на Ил У, която и той иска да разбере, и аз също, но има време за всичко. И въпреки, че сюжета е от ясен по-ясен, на мен сериала засега ми харесва и го гледам с желание.

OSt-a също много радва, тази песен си я пуснах поне десетина пъти, толкова да ми хареса.

https://www.youtube.com/watch?v=nLfOZ1te5aE

И като споменах за музика, някой знае ли коя е песента, която се чува в 3 еп. на 18:00 минута, когато Ил У гледаше едни стари снимки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е истинска наслада. Главната ми е симпатична, а като я докарат си е истинска красавица. Това, че Пепеляша легна под бюрото и на мен ми дойде в повече. Разбирам психологическото внушение, ама айде сега .... Пък като си легна с макар и новия анцунг дето с него обикаля цял ден, уф ... Аз също недоумявам как от толкова бойна, след като влезе в Небесната къща, стана такава маргаритка дето само пърха с мигли пред двамата по-големи батковци, вместо да им отвърти един зад врата, ей така - да им държи влага за всеки случай. И макар, че Ан Дже и в реалния живот е по-голям от Ил У, ми стои някак несвойствено да е по-големият от двамата. Все ми се струва, че Ил У може да се окаже, че е син на дядото, а не внук. Интересно що за човек ще излезе, че е биологичния баща на Пепеляшка. А мащехата й и доведената й сестра са отврат характери. Още от първата серия ми иде да ги удавя някъде. Предполагам, че разкрасяват повече мъжете, вместо жените, защото аудиторията е женска. Аз точно затова и се лепнах за сериала - заради превъзходните мъжки екземпляри, бойната мадама и сценария - приказка. Предполагах, че Пепеляшка най-накрая ще избере Ил У, но след като изгледах един от клиповете по-горе и видях какъв сериозен поглед метна Ан Дже, когато хвана Ил У за яката, докато последния беше прегърнал Пепеляшка, вече не съм сигурна дали фалшивата годеница, няма да се превърне в истинска за Ан Дже. Добре, че сериите са само 16 и както разбирам предварително заснети, така че няма да ни се налага да чакаме много, за да видим цялата история.

 

А-а-а маладец, както виждам в 4-ти еп. 

Пепеляшка вече е себе си. Строй се, преброй се - добра работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хи-хи, като нищо може и така да стане.... :28558:

Гледам къщата - същата е от сериала "Железния човек" с участието на Lee Dong Wook.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След всичко видяно в корейските сериали, там- в Корея, основна цел на всяка мома е женитбата, за колкото се може по-изгодна партия.И едно уточнение. Парцаланките- пепеляшки са каймакът на масата парцаланки.Те са красиви, умни, работливи, баш като в приказките и за това принцовете се влюбват в тях. Ами в това искат да вярват корейските моми и майките им дето бъркат кимчито и зяпат тия сериали- че като пляснат  някоя и друга пластика и получат образование, ще забършат принца. Поради тази причина и това им предоставят за гледане- да имат стимул да не се самоубиват.

Ние понеже такъв зор нямаме, остава да зяпаме заради принцовете ( няма какво да се очаква друго ) и в добавка да плюем по пепеляшките- лаф да става. Тая пък ни е идеален вариант- обикновена, незабележима и с криви зъби, но не дрази.  :28558:  Другата парцалана- шивачката, обаче ми идва в повече.  От принцовете- не се оплаквам. :na2: Само младоженецът  ме напушва на смях с ролята си на Казанова, като се сетя как нуната го бракува набързо след  сериала, дето играха заедно. 

 

Иначе, логично момата,  нямаше как да заспи  в легло по-голямо от бившата и стая и естествено по най-практичния начин- с екипа, който е универсална дреха за нея.Пък и нали забраниха отношенията в къщата- идеална дреха-страстоубийка.

Всичко си е ясно като бял ден, кой с кого ще е накрая- интрига никаква- сериал да става.Ще ги следя принцовете, докато ми омръзнат, но  мъжката аудитория ще е капо с тоя сериал- нищо като за нея няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф, аз като се сетя за Ан Дже, че от всички корейски актриси е женен точно за Джан Ди-то и тръпки ме побиват. При рускините има няколко сватбени снимки:

 

bc8eca4b44d0.jpg

            b83c842c578d.jpg

            969c9b105891.jpg

 

Освен и тя да се окаже някоя скрита богата наследничка, друго логично обяснение за себе си нямам.

По въпроса за износването на екипа на главната - да спи с него не е нещо, което да не сме виждали, обаче 

да се цопне във ваната с все дрехи, е, това вече наистина ме изненада

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса за пепеляшките и принцовете - моето лично мнение е, че азиатците имат доста голяма традиция в това бедно девойче от скромен произход да се издигне. Особено от времето на Корьо и Чосон, когато принцове и крале масово са събирали хареми от бедни и красиви девойки, дъщери на дребни феодали, та дори от робски произход. И като попаднат веднъж там и се отракат малко, току-виж завъртели главата на принца/краля и се издигат до първа любовница/конкубина, особено като родят по няколко деца, започват да плетат ингриги да направя отрочето си престолонаследник. Пресен пример ми е императрица Ки. Мисълта ми е, че в тяхната история бъка от примери за бедни, скромни момичета, които удрят джакпота с принц.

 

И за да не съм офтопик - сериалът ми харесва, добре започва, ако не друго, поне ще плакнем очи. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въвличат Пепеляша в интригите си.

Не знам какво семейство ще стане. При условие, че майката я гони от палата, къщата де. И тя както гледам се скита насам натам,

като бездомно кученце. Прилича ми на играчка подхвърлена да усмири породисти, и  с наранено его котараци... :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...