Jump to content

Recommended Posts

Тя каза, че преди 8 години е срещнала този човек. Къде ще да е срещнала Че Йонг? Той е в Корьо, а тя- в Юан. Спомням си и разговора й с краля преди сватбата , когато се представи за жена от Корьо и той наговори лоши работи за нея. Тя тогава много се разочарова. Признавам, че не е от най- деликатните, ама като на филм ми харесва. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има логика, както го казваш. Чак толкова усилено не съм следила диалозите. Но и така да е, много грозно се държи. Дано си права и не създава допълнителни проблеми, че много стават вредителите... Ама дали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз в началото си помислих, че го харесва, но после от ретроспекцията оставам с друго впечатление. Досега не е създавала проблеми на Че Йонг и докторката, ще видим за вбъдеще. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не вярвам, принцесата да е влюбена в капитана, може да го харесва, но баж пък влюбена, съмнява ме, а и да не забравяме, че Че Йонг е бил влюбен в онази жена от ъъ войската там, племето им и искам да разбера повече за нея, къде е отишла или е мъртва...Охх искам и аз да гледам 6 епизод, но ще си го чакам най-добре със субтитри, иначе нищо няма да мога да схвана :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви казвам, че в края на 6 епизод така и не разбрах какво стана. :28558: Кои са тези войници, за кого се бият. Прочетох отнякъде какъв е бил номера на китайката. Принцът определено си го бива. :D

speedy86, мислиш, че кралицата е влюбена в Че Йонг? Аз пък останах с впечатлението, че държи на него заради лоялността му и го приема като приятел. По- скоро виждам някаква любовна линия между краля и кралицата. Тя е била влюбена в него още преди да ги оженят, но студенината му я отблъсква. Вярно, че беше безумно от нейна страна да забегне към принца, но все си мисля, че тя се явява съвестта на краля. :rolleyes:

Не е ли ясно...

Злодея им скрои номер. Бившият крал (малкия) ако излезе от къщата = измяна. Злодеят прати хората си първо да сплашат докторката и Йонг, и те да си помислят, че тези войници са пратени да убият малкия. Изведоха го от къщата = и те участват в националната измяна. Дойдоха редовни войници и в този момент онези, дето ги прати злодея скокнаха да защитават бившия крал (малкия) викайки "защитете законния Крал"... Тоест сега Йонг, докторката и бившия крал (малкия) са престъпници, защото са извършили национална измяна. Както им каза злодея, "целта ми е да убия 3 заека с 1 куршум" :D. Уж Йонг е генерал и не знам си какъв, а се хвана на такъв номер... изкараха го най-големия глупак, а май и онази "огнената" сестра го предупреди.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласна, че кралицата е влюбена в Че Йонг. Тя е влюбена в краля, заради него е научила езика, за да могат да разговарят, даже се запознава тайно с него. Нали показаха, че тоя я взе за жена от Корьо, даже искаше да се жени за нея само не и за принцесата от Юан. Още от първата серия показаха и неговата любов към нея и страхът му да не я загуби - при това не само по дипломатически причини. Те са особени характери и ги разделя гордостта им, етническите им различия, политиката, но това не значи, че не са влюбени един в друг. Ще видим как ще се развият отношенията им. Намекът му за генерала показва, че я ревнува. А тя си позволи да наруши етикета, защото се страхува, че нещо може да му се случи, ако се лиши от верните хора около себе си. Че Йонг доказа, че е умен и смел и може да се разчита на него. Затова тя държи да е жив и здрав, за да пази краля. Доста еманципирана жена, на мен лично ми допада. Пък и това й непокорство определено прави впечатление на краля. Ако беше като послушна мишка образът и щеше да е страшни безличен, пък и не пасва на историята й. Не всеки би отишъл в чужда страна, където не познава никого и където го мразят по презумпция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CToTaKa, благодаря ти за пояснението. Прочетох за това от една статия. Беше ми тотална обърквация с тези войници, а и нямаше субтитри точно на този момент.

Ragnel, напълно съм съгласна с теб. Кралицата хубаво показа, че и тя трябва да има думата в политиката на страната, а не да я вземат за украшение. В момента стабилността на краля зависи от хората около него. Неслучайно Ги Чол иска докторката и генерала на своя страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кралица е съвсем като отвързана - и си прави каквото си иска, и си приказва каквото й дойде наум, което изобщо не може да породи никакво възхищение у мен, имайки предвид положението й. Нека не забравяме, че тя трябва да спазва изключително строг етикет и, колкото и да е тъжно, трябва да си гледа нейната работа, която се изразява в това да бъде жена на мъжа си. Жените по това време, че и много след това, да не говорим, че и понастоящем в много страни, са 9-та дупка на кавала и не са участвали дори в обществения живот, камо ли да се месят в политическия такъв на нацията. Бракове с цел скрепване на мир са честа практика, често са били просто проформа, дори и да има любов в техния случай, това не й делегира никакви допълнителни правомощия. Да се излага на открита опасност и по този начин да навлича допълнителни проблеми на мъжа си с нерационалните си действия, не е адекватен признак на обич и загриженост, а признак на твърдоглавство, непокорство и неточна преценка на последствията от собствените действия. Разбирам с каква цел е изграден образът точно по този начин, но все пак не ми се нрави липсата на историческа достоверност и в него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Koгато мъжът сам не е сигурин в делата си, и това какво трябва да прави и дали правилно го прави- крал на беден и слаб Корьо, не желан и не уважаван в собствената си страна и най-вече, когато жената е със самочувствието, че всичко и е позволено ,

защото е принцеса на господстващ и силен Юан, какво да се очакваш?

И тя мацката може би... да си пада по капитана, или пък заради мъжа си/краля/, за да му помогне -оня мъж заради когото перфектно е научила корейски. /нима можеш да забраниш на любовта да върши безумни неща..?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак това си е фентъзи-сериал и в него всичко е възможно и всякакви тълкувания на героите и постъпките им са допустими. И в никакъв случай не трябва да наблягаме прекалено на логиката тук. Иначе сериалът би трябвало да свърши още с първата серия, когато докторката, като истинска спяща водоплаваща птица, 10 минути тъпо гледа как спорят дали да я пуснат или не, вместо просто да си излезе през Вратата. Естествено, когато някрая се сети, беше вече късно! Според мен сценаристът е имал някаква идея как ще се развива сериала, но все още не успява да си подреди мислите и да направи сценарият без неравни подскоци в развитието на действието и разкриването на героите. Дано по-нататък успее! Кралицата е много по-красива от докторката, която пък е изключително недостоверен образ (поне засега). Просто истеричната й реакция на връщането в миналото продължава твърде дълго! За героя на И Мин Хо мога да кажа само, че е правен според актьора. И понеже си е фентъзи, може да си прави каквото поиска и да изглежда както иска.

Папушинке, това че " Жените по това време, че и много след това, да не говорим, че и понастоящем в много страни, са 9-та дупка на кавала и не са участвали дори в обществения живот, камо ли да се месят в политическия такъв на нацията. " е за съжаление много невярно и прекалено обобщено като време и територия. Месили сте се, месите се и ще се месите навсякъде където можете, въпросът е само под каква форма и доколко открито става това. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Умните жени се месят манипулативно и деликатно, така че мъжът дори не разбира, че е "изработен". Тази действа царуцарската. Кралицата, ако беше малко по-умна, щеше вече да има любовник и нищо неподозиращ мъж, който с радост сам да праща любовника при нея.

 

"За съжаление" ли, Дидо? Да бе, представи си каква прецаквация. За всичко са виновни тези глупаци, дето са ги научили да четат и пишат, после онези умопомрачените, дето са им разрешили да гласуват. А можеше да бъде по-инак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Умните жени се месят манипулативно и деликатно, така че мъжът дори не разбира, че е "изработен". Тази действа царуцарската. Кралицата, ако беше малко по-умна, щеше вече да има любовник и нищо неподозиращ мъж, който с радост сам да праща любовника при нея.

 

"За съжаление" ли, Дидо? Да бе, представи си каква прецаквация. За всичко са виновни тези глупаци, дето са ги научили да четат и пишат, после онези умопомрачените, дето са им разрешили да гласуват. А можеше да бъде по-инак...

Аха, призна си значи, че сме само играчки в ръцете ви! "За съжаление"-то се отнася към невярността на твърдението ти, а не изразява мнението ми за жените. Извинявам се, че съм допуснал написаното от мен да се разбира двусмислено. Нали си знаете, че ви обичаме, гордеем се с вас и не можем без вас?! :kissy::wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста повече мазнене ще ти трябва, за да я умилостивиш, мъник. :lol:

По въпроса за месенето - кучето скача според тоягата, в случая с принцесата. Много ясно, че ако принца имаше повечко гръбнак да й скръцне със зъби, нещата щяха да стоят другояче. Ама пусто любов ли бе, да го опишеш? А и младежът все пак седи на трон от пирони, та него напълно го разбирам.

Големият въпрос тук беше за това кралицата дали обича краля или преследва генерала, който въпрос за мен е ясен. И след като се опитват да ме убедят в обратното, си казвам мнение защо според мен това е невъзможно. За останалото смятам, че какъвто и да е жанрът, някои пропуски в логиката са приемливи, други обаче не са. Но в крайна сметка не ви карам да мразите кралицата, моля, не ме насилвайте да я харесам и да я разбирам. Няма такъв вариант. Независимо от мотивите и целите й, не приемам методите й. Жена, на която й липсва класа и такт, няма как да уважавам и харесвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, края на 8-ма серия, ох, защо ми причиняват това нетърпеливо чакане ;)

Сериалът става все по-як с всяка изминала серия. Интриги, интриги, интриги... време е за екшън! :) Дано не ме разочароват до края! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото сериалът ми се стори малко странен, даже си мислех, че няма да ми е интересно, но се излъгах. Много ме зариби и драмата, и актьорите (хвърлила съм око на злото момче с бялата косица:D), че и саундтрака ...

Харесва ми как се преплита история, любов,борба за власт и медицина (от нея досега най-малко видях :D) Главната е голяма шматка, но това и е чарът, а за И Мин Хо какво да кажем.

И сега просто нямам думи- финалът на 8ма серия ме разби искамммм още, защо свърши толкова яко, сега нямам търпение до понеделник....ужас... Хах оказах се доста зарибена :D

 

Ето я и песента, която ме кара да настръхвам, а като я чуя в драмата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей сетиха се да оправят стайлинга на Мин Хо. В 9-ти еп най-накрая ще е с адекватна за епохата прическа. С досегашната нещо много ми напомняше за БОФ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей сетиха се да оправят стайлинга на Мин Хо. В 9-ти еп най-накрая ще е с адекватна за епохата прическа. С досегашната нещо много ми напомняше за БОФ.

:D Не знам колко е адекватна за епохата, но определено се израдвах на новата му прическа-с открито челце е още по-сладък :inlove:

Главната продължава да ме дразни с пискливия си глас, но сериала става все по-интересен с всеки следващ епизод. Само се надявам да продължават така и да не им хрумне да съкращават серии и да го претупват заради нисък рейтинг.

След изгледан 7-ми епизод да добавя, че главната може и да ме дразни, но всеки епизод пуска по някой бисер, та успявам да я попреглътна. Много се посмях на "А, X-Men" :lol: , "гледала съм исторически сериали, накрая всички ще умрете" :lol2: и т.н. подобни.

След като попрочетох и горните мнения искам да подкрепя това на Ragnel на 100%. Още от първа серия е повече от ясно, че кралят и кралицата са влюбени един в друг, загатнаха и показаха това по много начини в сериала. Не ми е ясно как някои могат да изпаднат в заблудата, че кралицата е влюбена в героя на Мин Хо :rolleyes:

Редактирано от desini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като попрочетох и горните мнения искам да подкрепя това на Ragnel на 100%. Още от първа серия е повече от ясно, че кралят и кралицата са влюбени един в друг, загатнаха и показаха това по много начини в сериала. Не ми е ясно как някои могат да изпаднат в заблудата, че кралицата е влюбена в героя на Мин Хо :rolleyes:

 

 

Напълно съм съгласна с мнението ви :) Отдалеч си личи как кралят ревнува от Мин Хо и да кралицата му обръща внимание, но все пак той я спаси, а и тя вярва, че той е единствения който може да помогне на мъжът й да се пребори за трона. И още нещо, когато попитаха кралицата, защо е научила езика на Горео, тя не каза ли нещо затова, че е видяла някого и е искала да узнае езика му, не съм точно сигурна какво каза, но мисля че има връзка с краля :D А и като даваха как са се запознали си личеше, че не са си безразлични :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, ох...наистина невероятна серия и на мен ме изкефи много как свърши епизода ис ега нямам търпение за следващия. :lol:

От този епизод най-много ми хареса краля, най-накрая тоя глупак, както го определи кралицата, да постави всички на мястото им, да покаже кой командва парада..ий еврика, макар че сигурно още ще го гледаме като глупак, но поне веднъж се показа като силен крал :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Краля определено не е глупак. Просто е много млад и неопитен, а е заобиколен само с политически врагове. Принуден е да лавира между тях на принципа "и вълка сит и агнето цяло" и затова го взимат за нерешителен или безволев. Но младежа има големи амбиции и явно ги постига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...