Jump to content

Recommended Posts

Понеже съм гледала доста анимета за нинджи, този сериал ми харесва много. Напомня ми за Nabari no Ou. Мин Хо е доволно странен и чалнат на моменти. Докторката каквато е истерясала идеално се вписва в картинката и ме забавялява. Ще го следя с удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи изгледах първите 2 епизода и да си кажа честно нямах големи очаквания в началото. Напоследък доста сериали станаха с пътуване през времето и очаквах да поредната copy/paste продукция. След като изгледах 2-та епизода обаче останах приятно изненадан. Добра история и много приятно заснет! Тази анимация, 3D, нинжди, магии са по-скоро плюс за мен защото рядко се срещат по техните драми. Пък и добре са вързани в историята.

Имам само една единствена критика, която обаче е голяма и тя касае главният женски персонаж (докторката). Как да го кажа по-меко.... толкова заблудена овца не съм виждал в корейски сериал! Не знам дали е играта на актрисата или просто персонажа е разработен лошо, но толкова нереалистично и чисто досадно същество не бях срещал отдавна на малкия екран! Какво имам впредвид... взеха я за заложник - панира се, ок. Направи операция явно изплашена - ок. Беше в напрегната ситуация с полицията, отвлякоха я, пъхнаха я през странна светлина - все трепереше и се панираше, ОК! После обаче уж се успокои, направи операцията с вече спокойно държание и.... 10 мин. по-късно пак се върна към старото треперещо положение без нищо да е станало и почна да бяга без да се замисли дори веднъж, точно като муха без глава! Два епизода не успя да разбере, че явно нещо не е както трябва, но което е по-лошо, дори не се замисли аджеба къде се намира! Т'ва "филмово студио" което го повтаряше на всяка сцена в един момент ме принуди да стана да се разходя, че щях да нашамара монитора от нерви. Ми толкова пък грам мисъл да няма за главна роля, бива ли?! Изключително дразнеща!

В доста продукции има женски персонажи, които не зацепват бързо, или не виждат нещо което им е пред очите, или пък просто са прекалено добри, че да видят истината. Те обаче са млади и това по-скоро допълва невинният им образ. В случая обаче става дума за жена на средна възраст, която не се спира в това отношение! Няма нищо общо м/у двата случая...

 

Мисля да продължа да го гледам, защото като цяло сериала е добър, но силно се надявам таз да поумнее в идните епизоди, че иначе май ще превъртам сцени....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така да се включа и аз. Започнах го като фентъзи приказка подготвена от трейлъра.

Изгледах с удоволствие първите 4 епизода.

Главната мен лично ме дразни най-вече с червената си коса.

Относно това , че се държи като луда - ами който и да е няма да повярва в пътуване във времето.

Ако аз бях и аз щях да избягам от психопата :P /ако немога да го цапна по главата и да го взема смен :lol: /.

Ще си го догледам като приказка с удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охх, страхотен сериал, много ми харесва на мен. Бях зарязала да гледам корейски сериали, просто никой до сега не ми хващаше окото. Но като видях че Лий  И участва, а аз си го харесвам като актъор много и си го дръпнах веднага.
Сериалът си е хубав, до сега историческите сериали не съм ги харесвала, но този все пак си е фентъзи и комедия и е невероятен. Аз нямам никакви критики за сериала, всичко си ми харесва, малко ми е странно със тези свърхестествени способности, но ще му свикна. Онзи със огънят от последната серия е доста гадничка, но ме кефи като персонаж. А този кралят малко егоист, иска и да задържи докторката и капитана, та да на него да му е добре, а капитана да вземе да ми се оправя най-накрая, само ми припада напоследък. Обаче историята с неговия капитан много ми хареса.
Та чакам с нетърпение следващите епизоди, направо кат свърши епизода и вече искам следващият и се чудя как ще издържа да чакам. wub.gifwub.gifbiggrin.gif

Редактирано от mrnkaloto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми повече от "Arang and the Magistrate" засега. Този сериал има много стабилен злодей (същия актъор, дето играеше злодея в "Kim Soo Roo") и много силни второстепенни персонажи (кралицата, доктора и т.н.), на които е отделено доста екранно време. Всичко това в "Arang and the Magistrate" го няма до този момент. Засега няма романс и липсва най-голямото клише - "любов от пръв поглед и завинаги", което е много добре, защото иначе прекалено бързо може да ни омръзне да гледаме само 2-ма актъор/актриса през цялото време :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да напиша и аз нещо за този сериал. :D Сигурно доста се котират такъв вид сюжети в Корея и на азиатския пазар,след като тази година доста продукции бяха направени. .

Пътуване в миналото,в настоящето,лекари,принцове,но в интерес на истината на мен ми харесва сега за сега тази драма.Въпреки,че има доста фантазмагории забавлявам се,а и интересно ще ми бъде да видя как ще се развият отношенията м/у главните и не само в миналото,но и в настоящето.Какво ще измъдрят сценаристите. :lol:

Главната ми е симпатична,а и добре се справя с ролята си. :yes:

Благодаря за превода. :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С доста раздвоени чувства съм засега от сериала.

От една страна - исторически елементи, и то такива, които не могат да се пренебрегват, защото се позовават на действително съществуващи хора и събития. Кралят, принцесата, генералът, някои от съветниците са такива. Изобщо не съм запозната с историята, макар да се порових тук там. Преведохме резюмето от английски. Там обаче имам едно съществено разминаване, което не можах да си обясня - Че Йонг е страж /воин/ през 660 година от династията Корьо. Тая година не знам откъде дойде, щом династията Корьо е от 918 до 1392 година. А и в първи епизод много ясно си пишеше годината на действие - 1351. Това е годината, когато действително в историята като владетел постъпва "нашият крал". Той, принцесата и генералът са останали като прочути имена. Този крал слага край на деспотството на Юан. Та, както и да ги смятах, тая 660 година не знам откъде дойде. Ще съм благодарна, ако запознатите с този период на историята внесат малко яснота (макар че сигурно ще е офтопик, защото не касае конкретно сериала), но за превода ще ми бъде полезна реалната историческа страна, за да не пишем глупости.

От друга страна стои таймтравъл елементът. Харесвам такива сюжети, колкото и да са нашумели в последно време и вече да се водят клиширани. И тук минаването назад в годините ми действа доста свежо. Ако някой от миналото дойде в съвремието е лесно - модерни неща, техники и т.н. с удобствата се свиква, интересно е каква е реакцията на хората, ако са ги имали, а се наложи да живеят без тях. Обичам да чета исторически романси, и да се възхищавам на онези грамадни и обемни рокли с всякакви дантелки и хиляди поли и фусти, но не бих си заменила компютъра за такава рокля. :D Леко отклонение от моя страна.

От трета страна - фентъзи елемента - силите, енергията или както там се нарича, която "произвежда" нашто момче. Някъде по-нагоре четох, че заради това приличал повече не на човек от миналото, а на човек от бъдещето. Съгласна съм. Фентъзи елемента води до мисълта за бъдеще, а не за минало, но... това да му е кусура.

И от четвърта страна - хем още не мога да схвана и запомня кой кой е и какъв е и за какво се бори /освен генерала, краля и принцесата/ и ми е една каша от имена и лица; хем ми се струва, че нещо разтягат действието и че точат локуми. Чак се чудя какво ще забъркат за цели 24 епизода...

Много думи, а нищо не написах... което мога да обобощя така - все още нямам твърдо мнение относно сериала и чакам някакво по-конкретно развитие, чакам да се заформи повече интрига, за да ми грабне интереса. Засега единственото хубаво нещо е И Мин Хо. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал ме довърши. Колкото и да исках да му препиша част от качествата на 'Принц на покрива' не успях:

Наскоро си изгледах 'Сити Хънтър' и ми хареса и си викам, я да скивна и този. 1-вите два епизода, песен. Действието се развива бързо, няма тинтири-минтири и после като се започна с абсурдните калабалъци, направо ми убиха ентусиазма. То беше ясно, че ще се разтягат локуми и го приех. Императорът, дето мяза на гном от градината на английската кралица и императрицата, която и кубче лед може да засрами и че цялата история ще се върти по-скоро около тях и интригата с убийството им, добре, но персонажите на капитана и докторката тотално ми подкопаха надеждите. Вече два епизода гледам някакъв инат, който ми се прави на супермен и само се подпира по стените, за да не припадне. Да вземе да глътне някой аспирин накрая, че да смени разкривената физиономия с малко действия. Все пак този филм трябва да има и малко сюжет извън това, нали? А докторката, е те няма такова чудо. Толкова 'здравомислещ' персонаж не съм виждала, сериозно! Някое извънземно сигурно по-добре би се вписало в обстановката от нея. Върви си и се държи все едно са взели някое рапърче от Куйнс, облекли са го във фрак и са го пратили в Белия дом. Само дето още не е казала: 'Йо, мен', на Императора, но май посл път натам отиваха нещата. Никакво желание или усещане да се нагоди към обстановката и нравите, но пък и никой не се опитва да й обясно, което още повече ме озадачава. Единственото дето ми допадна бе сцената когато се появи с късите панталони, но дори и тя не бе развита така, че да се усети напълно комедийния момент, а и тя дори и не разбра грешката си. Засега персонажът й ми е доста плитък. Изобщо не усещам играта й, не знам мотивацията й, а тя вярно добре го докарва откъм обърканост, но хайде вече да вземе и да се ориентира, както би направил всеки логично разсъждаващ човек.

 

Мисля да изгледам още 1-2 епизода, за да видя, дали персонажите ще претърпят някакво развитие, ако няма такова, просто ще дропна.

 

Останах много разочарована и не мога да скрия това, така че на всички, които им харесва, моля не ме убивайте с вилите :P

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности за превода   :thanks:
Много ми е интересно как ще продължи да развива сериала занапред.. в бъдещето ли в миналото ли.. blink.gif
Във всеки случай си струва гледането, заради добрата актьорска игра на И Мин Хо..  :inlove:wub.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туко-що изгледах 5ти епизод и мога да кажа, че сериала много ми харесва.(Наистина тази година има много силни драми.) От край време си обичам вълшебствата и магиите и тази нотка в сериала много ми допада. Мин Хо играе много добре, според мен. Наистина се отличава от другите по времето на Кьоро, но ако му бяха сложили брада нямаше да му ходи... Много ми харесва и персонажа на онова момче, аз за по- лесно му казвам "Маймуната", дето е от У Дал Чи, с рошавата коса, дето само скача насам-натам и е доста лоялен към Че Йонг (Мин Хо) и той се откроява от другите, ама имам чувството, че е с перука. Единствената ми критика е, може би, възрастта на главната героиня... Десет години са множко, въпреки, че в самия сериал са само 4, но някак си... ми е трудно да го приема, е ще го преглътна, де.. :Д Все си мисля, че щеше да е хубаво при подбирането на каста да бяха разменили героините на кралицата и докторката...

Много се изкефих на главната, когато в 5ти епизод...

 

започна да хока и проклина злодея "f**k you... go to the hell" :D а после, когато я отвличаха: "Червен кръст! (прави кръст с пръсти)" и войниците се пазят да не би да ги проклина.. :D Като персонаж ми е много забавна.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Образите и играта на докторката и онзи злодея (същия от "Kim Soo Ro") най-много ме впечатляват в този сериал. Кралицата и доктора също, много им подхождат ролите. Минхо някак още не го виждам да се вписва в обстановката на тази историческа епоха. Действието се развива леко мудно, но пък сериала се гледа засега. Най-силното качество на този сериал до този момент за мен са второстепенните персонажи (злодеите, кралицата, доктора, бойците) и добре разпределеното екранно време за тях, което разнообразява сериала :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Мин Хо ми стои "безплътен" на екрана, то вярно, че е болен човека, ама все пак... Докторката е супер шматка, много се кокорчи, но като й свикнеш, дори започва да те забавлява. Завидни познания по история има, аз с ръка на сърцето си признавам, че едва ли бих изброила всички канове и царе от-до без грешка, както тя може.;) Никакво привличане и не си отиват.

И Филип е много неориентиран :lol:. През 90% от времето е с поглед "къде, по дяволите, съм и какво правя тук". Имам чувството, че той е попаднал там случайно, а не онази шматка, която се адаптира завидно бързо.

Царицата хич не ми е приятна, ама далеч не е само тя, затова няма да я коментирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обичам пътувания във времето /нищо, че Rooftop Prince е един от любимите ми сериали :D/. Faith се оказа една приятна изненада за мен. Умрях да се хиля на магиите им и анимациите, но се свиква, а и има някакъв чар в тях. Тук И Мин Хо и ролята му ми харесва- един такъв кротък и спокоен. Лекарката Ън Су, обаче, бие рекордите по шматкаджийство. Толкова добра в работата си, но и толкова заблудена и цапната в устата. :D В 5 епизод показа сериозната си страна и това, което й тежи в професията. Личи си, че актрисата не е 20- годишна мома, но според мен е много красива. :rolleyes:

Има какво да се види и в сюжетната линия с краля и кралицата. На моменти жената ме отблъсква с този неин празен поглед, обаче не си трайка пред мъжа си и тогава искрено й се възхищавам.

За песента на Ali - Carry on да не казвам. Непрекъснато я слушам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, сериалът става все по-як с всяка изминала серия :) Доволен съм засега доста!

Всички ми харесват, но най-вече откачената докторка и кралицата - мацки от класа! :lol: На едната думата не можеш да й вземеш, а другата на никого басма не цепи ;) Мин Хо също се справя доста добре, според мен поне, но тя и ролята му е една такава... непукистична (да не кажа н***ателна)... Човекът си гледа съня и не му пука много много кво се случва наоколо, поне привидно, а всъщност нещата въобще не са така ;)

Интриги и пъклени планове има предостатъчно, особено в 6-та серия яко завързаха нещата.

Доволно засега, дано интересът ми се запази до края и да не го оплескат... много ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охх да поредният невероятен епизод, адски много ми харесва този сериал и просто съм полудяла по него. Не знам, всичко ми харесва в него, просто поне при мен, ме държи в непрежение, адски е интересно да разбереш какво ще стане по нататък. А, да и няколко думи за музиката, която също е невероятна, като оставим и на страна песена на Али дето и аз я слушам по цял ден, но и саундтракът е просто страхотен и се надявам по нататък да го качат някъде, защото определено си го искам. Кралят много ме ядосва, с неговоите си простотии, но кралицата ме кефи, как само отиде при него...Боят също беше страхотен и ми се иска да дадат нещо повече за момчето със музиката и той изглежда много готин и си имаше много хубава бяла котка, която днес видях :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък кралицата ми е много противна. То бива да си разглезен и безпардонен, ама тя бие и докторката. Оная поне не е от там и е за малко, нормално е да се държи като изтървана. Кралицата обаче се предполага да е възпитавана по съвсем различен начин и да знае, че е недопустимо да се орепчиш на краля и да хукнеш да гониш любимия, на когото на това отгоре само ти му липсваш. А като искаш да правиш нещо, винаги се намира по-деликатен и неочебиен вариант, не се тръгва с рогите напред. Това, разбира се, ако имаш повече от 3 мозъчни клетки в кухата глава.

Друг противняк е п***лчето с обицата, но пък идеално се справя с ролята си и е доста адекватен. За разлика от И Филип примерно, който е с дежурния поглед на пребозало маче и тук. Но поне е забавен. :lol: Друго недоразумение според мен е младия старец с флейтата. Ето на това му казвам некадърен музикант, публиката му не може да свари да избяга овреме. :D Засега женската версия на Олд Файерхенд ми е на кантар, но определено има присъствие.

 

Продължавам да следя с интерес какво ли още ще ни сервират. След като се отърсих от първоначалния шок, взе да ми харесва. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви казвам, че в края на 6 епизод така и не разбрах какво стана. :28558: Кои са тези войници, за кого се бият. Прочетох отнякъде какъв е бил номера на китайката. Принцът определено си го бива. :D

speedy86, мислиш, че кралицата е влюбена в Че Йонг? Аз пък останах с впечатлението, че държи на него заради лоялността му и го приема като приятел. По- скоро виждам някаква любовна линия между краля и кралицата. Тя е била влюбена в него още преди да ги оженят, но студенината му я отблъсква. Вярно, че беше безумно от нейна страна да забегне към принца, но все си мисля, че тя се явява съвестта на краля. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм 99% сигурна, че човекът, за когото говореше, че заради него е научила корейски, е именно Че Йонг. От километри личи, че кралят я обича, но ако и тя го обичаше, нямаше всяка втора дума да е генерала, та генерала. Не ми се струва да е такъв човек, та да й пука за държавата, краля или каквото и да било друго. Пък извинявай, ама ако принцеса не разбира нуждата на краля от дипломация и прочие, то накъде отива тая държава? А дори да беше така, пак казвам, има много по-деликатни начини, най-малкото щеше да се постарае разговорите им да са насаме, та ако не друго, поне да не го срами пред прислугата, егати. За мен си е чиста егоистична лигла, разглезена до немай-къде до доказване на противното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...