Jump to content

Recommended Posts

:dunno: Гледам и не вярвам на очите си,


как този безспорен фаворит, никой не го удостоява с превод.

 


Дали е само мой водач на листата за 2014 година?


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мой. :kissy: Вярно, Звездолинов направи фурор, обра точките и де що имаше награди и е фаворит за масовия зрител, но все пак започна миналата година..Миналия ден на червения килим, само Жирафчо бе удостоен от сериала с награда.

Мисля, че наистина заслужава превод, но съм благодарен търтей-консуматор и не мога да помогна. Ако ме научат да правя нещо чирашко- с удоволствие.

 

Роска, колкото до екранната любов и реала, отричат за сега, но що пък не, страхотни са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ще има превод ще се гледа повторно и ще се препоръча на всички скептици около мен, които се обръщат с насмешка, когато разберат, че гледам азиатско кино като цяло. Задължителен сериал за гледане, при мен също ще е на 1 първо място в класацията след Градината, а може и да я измести.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникален сериал,много различен от всичко което съм гледала.Бяха започнали дами омръзват,едннобразието във всяка драма.Но сега съм много доволна.Много ми хареса.Главните играха отлично,те се ми и любимци.Конг Хьо Джин я харесвам,много естествена,от всички останали восъчни кукли.Чо Ин Сонг запореден път доказа ,че е Голям.От мен 10.Препоръчвам го навсички даго гледат. :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале, меле много е хубав сериалът. Аз си викам, сааамо малко ще надникна в първи епизод, за да видя за какво иде реч и след това де чакам българските субтитри е вече съм на седма серия и познайте, май няма да ги дочакам...... Оня Звездния пасти да яде, това е сериалът на годината....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят фаворит за годината. Страхотна актьорска игра. Айдълчето можеха да ни го спестят, нямаше място в сериала. Една и съща физиономия когато реве и когато се смее  :slap:  Стана ми още по-неприятен. Между героите имаше невероятна химия и въпреки, че ми загорча към 13 еп. го догледах с надежда която задоволиха....донякъде. Разбира се, не мога да не похваля и великолепния ост. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал го започвах няколко пъти и все до средата на първа серия спирах. Нещо не ми вървеше, но от три дни ми тръгна и то яко. Сега ще се гледа и коментира, обичам психиатрите, защото не изглеждат така академично като другите лекари. Пък и съм пристрастна, защото една от най-добрите ми дружки е психиатър. Жалко, че не гледа азиатско кино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо благодаря за темата.   Много съм впечатлена от това което видях и прочетох за филма. Актрисата и на мен ми е една от любимките, защото е доста искрена. Очаквам с нетърпение субките на български. :es:

Успех на екипа по превода.  :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

        Много, много сложна тема е засегната в този сериал.

        Шизофренията не е шега работа и точно това са се опитали да ни покажат. Шизофреникът е повече опасен за себе си, отколкото за околните, но ние, околните, не смятаме така и се боим от шизофрениците. Разбира се, психиатрите го знаят това, но ние,  нали не сме психиатри. Мятаме по шизофрениците думата "луд" и си ходим,  не разбираме, колко сложен е техният свят. Добре е, да ни показват такива неща, че да се понаучим. Въпреки любовната история там имаше няколко интересни случая на типична шизофрения.

       За мен беше интересно и ме накара да се замисля как всички ние възприемаме "различните" и също така смятам, че да разбереш шизофреника, трябва май да си доста образован, интелигентен или всичко това взето заедно.

        Добра актьорска игра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни го изгледах и аз. Много красив, свеж, нормален и различен сериал. Великолепен Чо Ин Сонг, отлична Гонг Хьо Джин и невероятен екип поддържащи актьори. От малкия, отнесен Канг У, през сонбето-психар, малката, дългокосместа фръцла с поведенческите отклонения, та до докторката-кутсуз в брака - всички бяха страхотни. Особено внимание искам да отделя на любимото Жирафче, което направи много, ама много чаровна роля. За мен той внесе живинката в сериала с огромните си дози лична харизма. 

Темите, засегнати тук, бяха сериозни, но и уместни, а и необходими също - какво е да си "нормален" и има ли почва това животно у нас, колко "различен" е безопасно да бъде човек и прочие, и прочие. Най-хубавото обаче беше цветният, жизнерадостен букет от човешки истории. 

 

С две думи, много добър сериал, който с чиста съвест препоръчвам на всички. Аз лично смятам да го повторя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък никак не съм впечатлена до момента. Макар че стигнах до 5-6 епизод. Обожавам Чо Ин Сонг и Баткото-доктор като актьори, но актрисата нииикак не ми е приятна. Тази жена така ли няма стил на обличане и така ли ще играе по един и същ начин?? Да ме простят фенките, но ще пробвам само зарази тези двамата да доизгледам. А манекена и сладура от EXO се опитват, но не им се получава много като актьори. Пак да ме извинят феновете на сериала, но това не е моят Сериал на 2014-та. И не знам как може да е по-добър от Звездолин и Стрелецът от Чосон и Императрицата Ки и Тайната любовна афера и Изкушението и дори от Гордост и предразсъдъци и Пинокио?!..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто не сте вникнала в проблематиката на сценария. Това не е типичният развлекателен сериал, а една нова гледна точка за живота, на тези, които са малко по-различни от останалите и възприятията им за света около тях. :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още съм в самото начало, но съм очарована от досега видяното. Сценаристите са засегнали щекотливи теми като психичните разстройства, които се превръщат в "чумата" на нашето съвремие, борбата, която води всеки един от нас с вътрешните си демони и страхове, проблемните връзки и взаимоотношения. Но всичко е представено по един лек и смилаем начин, с намигване и усмивка, а актьорската игра е един път, както и ост-а. Посланието е ясно, трябва да се научим на толерантност, уважение и разбиране към "различните", за да оцелеем в този суров свят. А "различен" може да се окаже всеки един от нас, във всеки един момент.

 

Накрая искам само да добавя, че аз гледам сериала във викито с български субтитри. От дотук прочетените постове останах с впечатление, че повечето съфорумци гледат епизодите с английски или руски субове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи епизод ми беше скучен. Във втори бях убедена, че между главните има някакво невероятно взаимодействие. В трети вече съм тотално зарибена. В този сериал обаче главният успя да заличи всички хубави визуални впечатления, които съм имала до сега от него :Д. Добре, че не е само красив, а и умее да играе. С тая фризура и вид не спря да ми прилича на Спондж Боб. През цялото време лъщи като 2 цента и се поти през всяка пора. Явно не му е било леко и го разбирам, но отказвам да разбера хората, които са му причинили това. Искам времето от Спомени от Бали' да се върне. Там може и да беше ревльо, но поне не мязаше на морски обитател. За сметка на това главната, която по принцип където и да съм я гледала ми е доста неугледна тук са я спретнали прекрасно. Направо я преоткривам. Изчистена, семпла, този цвят коса мн й отива. И мн й тича да гризка ябълки. Пръска чар отвсякъде. На сцената с кутрето и на мен като на героя със синдрома на Турет ми се стори, че става дума за друг пръст, ама си останах само с подхилкването под мустак. Нито за секунда не ми е скучно и всички герои са ми интересни. Не превъртам никъде, което си е показателно. Харесвам психологията, а логиката, която се следва при решаването на проблемите мн ме радва. Идва ми свежо, а музиката, ех, музиката си е направо самостоятелен герой. Нямам думи да я опиша. За всяка сценка отделна песен, а най ми е любима тази началната за сливите и ябълките/само един път мернах текста/, но мелодията някак ми навява нещо зверски близко до сърцето ми. Горещи благодарности на преводача, че е превел всеки текст на песен и въобще проекта. Благодарение на него, на човека който ни светна за викито и на човека дал линка към сайта, вече три часа гледам вместо да спя и утре ще съм като панда, но не ми дреме :*. Благодарение на тях се завръщам отново към корейското и ме радва да гледам нов сериал. Чаках го толкова време, ама си заслужаваше всяка секунда. За в момента характерите на всички герои са мн земни и учудващо открити. Че са шматки им е положителна черта. Всеки разбра почти всичко за всеки за три епа. Това се казва откровение. Явно съм се заблудила, че писателят и изобщо цялото действие ще се развива в психиатрична клиника.

Като човек с ОКР ми бе мн странно да наблюдавам друг такъв, който с удивително нереалистичен непукизъм казва: Да, такъв съм. Не ти ли харесва?'. Спокойствието с което го каза ме убеди, че този, които е писал репликата и сцената хал хабер си няма колко обсебващо е това. Буквално се вманиачаваш и с всеки ден изниква нов ритуал, към който мозъкът ти те подтиква без да можеш да му откажеш, докато не откриеш стопирането', което при всеки си е строго индивидуално. Добре, че поне в началото вървят едни надписи, че това все пак е художествена творба и просто интерпретира, та не е задължително да е достоверно на 100 процента, че иначе много щях да се вържа. Плюс това всеки човек живее и решава проблемите си по свой си начин, така че явно нашия човек е намерил своя си. За някои животът е борба, за други предизвикателство, за трети авантюризъм. Важното е трудностите да не те спират да живееш. За мен те са там, за да бъдат преодолявани. Ето това очаквам да видя в сериала. За в момента не виждам някакви крайности и брутализми и си гледам с ентусиазъм. Естествено си имам и нагласата, че нещата няма да останат розови, все пак това е корейско. Напльоках разпокъсаните си мисли в пълен безпорядък в този пост, но трябваше да ги напиша, докато са още пресни. След като един проект ме кара да се замисля и съвкупността така добре ми залепва на вкуса, ще съм на клона. Дори и да се появят вуду кукли или извънземни като Пришълеца, пак ще ми хареса навярно, защото вече съм с една толкова огромна положителна нагласа от вашите коментари, че бих приела всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарностите са за ,ina79,че ни отвори очите за "викито"Не би беше и хрумнало да проверя там за бг субтитри.

А ей тук, можете да гласувате, за най-добър корейски  сериал за 2014.Не знаех къде да сложа линка и го сложих  в Топ10 на любими сериали- На източния фронт.Аз гласувах за този сериал и за това си позволявам да го сложа и тук.

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от най-добрите за тази наистина силна за корейските сериали година. Оправда всички очаквания. След 10-ти епизод направо не можеш да спреш.  Даже имах една вечер дето гледах до 6 сутринта. :) Темата за психичните проблеми е много интересна и актуална. Човек може да научи нещо полезно и да бъде по-добър. Има ли смисъл вобще да споменавам за актьори като Конг Хьо Джин и Чо Ин Сонг. Всеки е гледал по 1-2 неща с тях, но хубавото тук е че си пасват и видимо се забавляват докато играят. Играта им ми напомня малко на главните от Marriage Not Dating. Много сладки, особено Хьо Джин или Хе Со както се казваше тук. :) Чо Ин Сонг си беше луд както винаги, не на празно ми е в топ 5 на любими актьори.  Минуси няма да казвам. Самата идея и реализация си е за похвала. 

 

Иначе само 2 епизода не бяха още преведени, но и с английски става. Медицинските термини като не ги разбираш, дали ще са преведени или не, все тая. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз стигнах до 10-ти еп във викито и спрях. Как да разбера какво е положението? Мисълта ми е да чакам ли или да гледам по картинки. След като другите епове са преведени, дали проектът се смята за завършен или ще се допревеждат и тези двата?

 

 

Уникална атмосфера има този сериал. Става ти едно топло като го гледаш. Въпреки, че засяга сериозни теми те са поднесени фино и ненатрапчиво. Оставаш с впечатление, че гледаш нещо много свежо и зареждащо. Дори пациентът с ОКР ми се стори сладко кълбо от нервички, хихи. Поправям се от предишния си коментар, че нищо не отбират от ОКР. В 4-5 еп показаха повече детайли относно това и си бяха повече от достоверни. Да, очаквах повече истерия при бъркането в кошчето, но той човекът си беше толкова кротичък по начало, та гък не каза :Д Героите ме радват все така силно. Има само едно изключение с чиято игра и еднотипно изражение не мога да свикна все още, но това е сред първите му роли. Занапред дано задобрее, че има сладка муцунка. Двамата главни, е няма такава сладуреста двойка. Актрисата така ми се издигна в очите, че от тип едва я изтрайвам, мина на моя любимка. Буквално се чудя аз ли съм спала толкова време или тя е крила чара си от мен. Все едно гледам коренно друг човек. Ролята много й пасва. Устата е, спор няма, но пък и главният не й остава длъжен и това ме радва. Има равнопоставеност, а не само единия да прави компромиси за другия. По мн инт начин бяха поставили въпросът за времето, в което той твори. Това не знам дали е за спойлер, но ще го покрия:

Цъфва си тя насред работния процес и почва да му се оплаква най-нагло по махленски. Ами и аз бих я изгонила. За пишещ човек това е светотатство. Все едно да се изпляскаш насред операция, за да си бъбриш с главния хирург. Ами нали гониш идея, имаш муза, мисълта ти тече. Тъкмо си влязал във филма и влезе ти нещо такова насреща. За ушите и отвън. И после кое бе интересното за мен. Тя излезе и вдигна чутовен скандал как е могъл да се държи по този начин. Че това не е бил правилният подход. Че е трябвало да й обясни. И аз поставяйки се на нейно място си викам: гледай ти и тя има право'. В една нова връзка хората тепърва се опознават. Нормално е да има такива сблъсъци и време на напасване. Хареса ми обаче как всеки бе директен и никой не си премълча какво му е. И двамата имаха малко липса на тактичност в началото, но после разбраха грешките си. Главният е такава душа неземна. Никога нищо не задържа в себе си. Такава директност не бях виждала досега в корейски герой. Направо ментова глътка свежест е да го видя какъв е откровен и как намира разковничето на всичко. Освен това вади такива житейски мъдрости и психология, че в предишния си живот навярно е бил индийски гуру. Когато говореха с героя със синдром на Турет и той му разказваше как точно ще се държи главната към него след като вече е негово гадже, той не се разколеба. Просто вярваше в себе си. Израдва ме много и как се справи с главната в ситуацията, в която тя започна да го третира точно като предишното си гадже. Имах чувството, че буквално го прави нарочно. За да го изпита, откаже или бог знае какво и това зверски ме издразни. Беше много садистично от нейна страна съзнателно да го съблазнява и измъчва, защото тя прекрасно знаеше какъв ефект има върху него и упорито си го изтезаваше. Идеше ми да я шамаросам с крак по носа. Затова и дяволито се подхилквах когато той приложи малко от нейното лекарство за нейна сметка. Щом аз не мога да те докосвам и ти няма да ме докосваш. Щом ти ще си гадна и аз ще съм. Каквото почукало, такова се обадило. В този сериал няма шест-пет.

Героите са ми много реалистични с всичките си чудатости, проблеми и заболявания. Животът там както и в реалността е невероятно пъстър. В този проект са нацелили прекрасния баланс да не прекаляват в нищо и това е от малкото сериали, в които няма интриги, целият сюжет е изложен на тепсия, няма скрито-покрито и въпреки че няма съспенс ти е дяволски интересно да гледаш. Просто омагьосва със съвсем други неща :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

O да, тия сцени дето и даваше от нейното лекарство бяха велики. Щях да умра когато и почука на вратата и я поля с чаша вино. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този Чо Ин Сонг съм го гледала вече няколко пъти. Ако не друго, не може да му се отрече че може да носи на бой. Добре, че в Балито

се гръмна, иначе щях да отида лично до Корея

  :28558: Сега за този сериал ... От доста време не бях попадала на нещо толкова интересно. Тъкмо си мислех, че ще го изтръшкам за два-три дена, и на 10-ти епизод гледам, че са преведени 21%. Сега се чудя дали да го изгледам на руски, или да чакам да ги преведат на български. Голяма дилема.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...