Jump to content

Традиционни азиатски занаяти


Recommended Posts

ТРАДИЦИОННИ  АЗИАТСКИ  ЗАНАЯТИ  

 

img02_left04.jpgdc0b3bcec2e605d5cc3dba9def05dfe4.jpg      86b9f02e94cbf4d3a9efa13ccf8eef77.jpg

 

363100836-%E5%BD%AB%E5%88%BB%E5%AE%B6-%E99993c0eed0f-e.jpg


 



 

Не намерих подходяща тема да споделя инфото , на което попаднах случайно и ми се стори интересно и подходящо за тук, та за това и спретнах тази темичка.

Ако някой прецени, че има по - подходяща тема за него няма проблем да го премести.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Един материал, посветен на така наречените  типичните азиатски хартиени чадърчета

 

Статия

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно филмче за корейската селадонова керамика. Майсторът работи със синовете си по техники от династията на Корьо.

Независимо ,че е озвучен на английски, може да се настроят и субтитри както и директният им превод /дори и машинен пак върши работа/ 

 

 

И още едно клипче на същата тема, но по-ново и с по-добро качество на картината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаех за турското  Ебру , но се оказва , че това изкуство си е с  азиатски корен.

Японският му  вариант е  Suminagashi  / 墨 流 し), което означава "плаващо мастило". 
marblepaper.jpg

Off Topic

 

56647b.jpg?fitin=198:198

 

paper-marbling1.jpegimage-27.jpeg0418-item.jpg20121029%E5%A2%A8%E6%B5%81%E3%81%97%E3%8

 

18812540_1214891505287174_88104540571109

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно видео, как се е правила козметика в древен Китай.
На това му викам аз натурални продукти и екопроизводство. :D
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, kcekce написа:

Как се прави нож от риба тон:)

 

 

Лелеее, този човек явно много обича да заточва ножове и ножчета....толкова работа за да си подостриш молива с острилка :o:o:o. По-лесно щеше да е да вземе макетно ножче, ама коя съм аз да развалям на хората удоволствието 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тоя ми скри шапката! Аз такова нещо не бях виждала. Изкуство от захар. Никога не бих го изяла във всеки случай. Респект!

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/25/2018 at 12:13 PM, asha said:
 
Китайските завивки с копринен пълнеж - ръчна изработка.

 

Седя и не мога да не се запитам, колко ли струва една такава завивка. Изглежда просто уникално!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.10.2018 г. at 12:50, Yoyo_ko написа:

Седя и не мога да не се запитам, колко ли струва една такава завивка. Изглежда просто уникално!

Ми тъй , както си седя и аз....:kissx: мога да се опитам  да ти отговоря с инфо от месец март тази година.

Off Topic

 

Цените варират в зависимост от това дали е лятна или зимна , както и от размера , съответно.  На официалното място - в завода , където видяхме на живо , това , дето го показват на клипчето , цените могат да стигнат и до 1000 юана / при горе -долу 25 ст. на 1 юан  по тогавашен курс/.

По странични магазинчета , пазари и т.н може да се намерят и доста по-евтино, като имаш предвид , че крайната цена там ще е  след юнашки пазарлък. 

Аз взех едно такова бижу / най-малкото и най- тънкото , т.е. лятна завивка за обикновенно легло/  от дюкянче в Джуджиджао, като изсипах на продавачите последните ми останали юани, тоест около 120. Те се съгласиха много бързо , защото от същото място, семейство от групата ни купуваше в момента 4 комплекта зимни  и летни двойно такива. Просто покрай тях минах метър.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Топките Темари са фолклорно изкуство, произлизащо от Китай и пренесено в Япония преди 500-600 години. Първоначално топките се правят от майки и баби, за да си играят с тях децата. Исторически погледнато, те са изработвани от остатъчни парчета на стари кимона – парчета от коприна се мачкат докато придобият формата на топка, а след това се обвивали с ивици плат. С течение на времето, традиционните топки Темари се превърнали в изкуство. В момента те са ценен подарък, символизиращ приятелство и уважение.

:click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...