Jump to content

Лайкове и рейтинг-система във форума - за или против?


kcekce

  

59 гласа

  1. 1. Искате ли във форума да има лайкове и рейтинг-система?

    • Да, откога го чакам това.
    • Не, мразя лайкове.
    • Все ми е тая.
  2. 2. Искате ли високият рейтинг да се възнаграждава?

    • Да, повече от логично е.
    • Не, ще настане лайк-мания.
    • Все ми е тая.
  3. 3. Искате ли да има санкции за крайно нисък рейтинг?

    • Да, повече от логично е.
    • Не, много е полицейско.
    • Все ми е тая.
  4. 4. Искате ли мненията с крайно нисък рейтинг да се слагат в спойлер?

    • Да, нека не дразнят.
    • Не, това е цензура.
    • Все ми е тая.


Recommended Posts

Всяко мнение за филм или сериал е ценно, независимо дали масата от активни потребители го е схванала. Много хора пишат само когато са вдъхновени от изгледаното. Много хора вероятно не си изказват мнението поради склонността на част от потребителите да влизат в полемики кой крив, кой прав и кой колко грамотен е. Включването а лайкове едва ли ще подобри форума, в добрия случай ще вдъхнови шепа хора да пишат още по често за да се любуват на бройките вдигнати палци, в лошия ще докара още куп безмислени и не искренни мнения имащи за цел да получат такива. Все пак понякога има дискусии в които като прочетеш нещо ти се иска да натиснеш бутона ' и аз така мисля' . Другото е суета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех, че идеята на форума е да намираш всякаква информация свързана азиатското...ако вземете да триете теми заради нисък рейтинг...това за мен е простотия.

 

Що се отнася за за въпросната система...безразлично ми е, никога не съм обръщала внимание кой, какво харесва...тепърва няма и да почна. :dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за възможността да харесаш някой пост - наистина неведнъж ми е липсвал бутона за одобрение, дори възхищение. От друга страна, сигурно ще се редуцират безкрайните повторения (буквални или със свои думи) относно "химията", кой "краде" камерата, на кой теракотата е по-яка, "мамка им на сценаристите и режисьорите", и т.н. Всичко останало ми звучи като игричка в пионерската организация. Да се забавляват младите щом искат :beer:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито да ни е! Хубаво изглежда.

За отрицателно време си стигнах лимита,  и то само в Офтопика, снощното дърдорене:-)))

А сега започвайте да пишете!

 

 

И много ми е интересно как се стига до "Черна аджума", то ще е някаква епохална битка.:-))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайки предвид колосалната разлика в лимита на плюсовете и минусите, до "черна аджума" ще се стига толкова трудно, че ще си е направо почетно звание  :28558:

 

И аз сипах няколко знака вече:) До няколко седмици ще видим как действа на практика системката, когато свикнат всички, че има и такова чудо тук:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на вас! Аз пък не съм цъкал нито веднъж.  :rolleyes:  Не знам кой ги е мислил тези титли ама явно е човек без особено въображение (бялото-добро/черното-лошо). Добре че в този форум няма афроамериканци....
Имате на разположение цели три култури (Китай, Корея, Япония) с техните социално-йерархични структури + митологии и накрая черно-бели аджуми и самураи се борят да додрапат до заветният плюс?! :swoon: A по средата - растение, което е всичко друго. но не и символ на средно-статистическото.

  • Upvote 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предложение от човека с липса на въображение: давайте ваши варианти на репутациите, няма проблем да ги сменя с нещо по-вдъхновяващо.  :28558:  Хем ще се запозная в дълбочина с митологията на страните... 

  • Upvote 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Потършувай из гугъл. уикипедии у-а, доста са интересни. Костенурки, дракони, лисици, мечки, цяла сурия йокаи и една камара исторически личности само чакат някой да се запознае с тях. :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С удоволствие ако врях и кипях за каузата както други хора тук. Не обичам да давам наготово решения, а по скоро съм насочваща личност. :) Действително не ми звучат добре тези статуси, но това си е мое мнение, на доста хора сигурно ще им допаднат. Идеята ми беше, че има доста представители обособяващи се точно в рамките на добро и зло. Черната аджума не че не е олицетворение на злото особено на изпитващи емпатия към вечните им врагове - добродетелните снахи, но някак си не седи на място особено ако да речем потребителят е от мъжки пол като моя милост. :rolleyes:

  • Upvote 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уффф,  ще ли доживея момента Рейзъра да не ръсне критика:-))))

 Но от друга страна, това е солта на живота.:-)))

 

Споко, за да стигна до самурай, трябва да си постна гола снимка от младини, то пък няма толкова мъже наоколо.

Но мога да пусна гола снимка на мъжа ми, и без това е нудист, имам.:-)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С удоволствие ако врях и кипях за каузата както други хора тук. Не обичам да давам наготово решения, а по скоро съм насочваща личност. :) Действително не ми звучат добре тези статуси, но това си е мое мнение, на доста хора сигурно ще им допаднат. Идеята ми беше, че има доста представители обособяващи се точно в рамките на добро и зло. Черната аджума не че не е олицетворение на злото особено на изпитващи емпатия към вечните им врагове - добродетелните снахи, но някак си не седи на място особено ако да речем потребителят е от мъжки пол като моя милост. :rolleyes:

Именно защото има и мъже във форума, предложих мъжки варианти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Системата не прави разлика между потребители от мъжки и от женски пол, така че явно трябва да се измислят безполови наименования, за да са щастливи всички.  :28558: Ще  отделя този уикенд да помисля по проблема. 

  • Upvote 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък точно "черната аджума" много ме израдва - представих си я цветно, една такава накъдрена на ролки зла корейска леля, отскорошна вдовица, крайно недочесана и свадлива  :28558:

 

Впрочем стъпката от 50 е доста кратка, мисля, че до месец ще се напълним със светли самураи. Себе си като гледам, само за днес съм събрала 9 точки. Да вземем да вдигнем мизата поне четворно, за да имат тежест титлите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверка на реалността е, че и двамата (Ерутан и Рейзър) заслужавате минуси, щото писах изрично в първия постинг, че това е тема за ВЪПРОСИ, а дискусиите, възраженията и предложенията да си ги оставите за темата с анкетата. И и двамата пишете "както казах и в другата тема"  :28558: Липсата на връзка с реалността е очевидна. Не ми отговаряйте. И един на друг не си отговаряйте, тук поне  :slap:

 

Ще си помисля още малко и може да трийна с голямата метла всичко излишно оттук.

 

Шефе, някаква неанонимност ли се наблюдава? Parab спомена, че модерите ще могат да виждат от кой са вотовете (още не съм пробвала, за да видя дали става). Но редовите потребители би трябвало да тънат в неведение?

 

EDIT: ОК, чекнах, като логнат модер виждам гласовете от кого са, като излязла нерегистрирана човешка единица нищо не виждам :) Някой регистриран немодер ще ми каже ли дали вижда от кого са гласовете, когато кликне на сбора им под някое мнение? :)

 

Да ти призная, въобще не исках да отговарям, но приех по някаква причина горното мнение, че "заслужаваме муниси" за лека провокация от твоя страна - визирам тази част "Не ми отговаряйте. И един на друг не си отговаряйте, тук поне  :slap:". По същата логика всяко мнение в тази тема без даден въпрос следва да бъде оценено с минус. Допълнително ако следваме същия принцип - ще поставяме минус за всеки пост, който е в грешна тема или? Не знам... Аз приемам аргумента ти като валиден (че коментарите ни не съдържат пряк въпрос към рейтинг системата), но не приемам и заключението, че само заради грешната тема "заслужаваме" минуси. Лично аз дори не знаех, че си писала да се ограничаваме само до въпроси, понеже не дочетох поста до самия му край. Ако имах възможност сега да си преместя (или изтрия) постовете бих го направил, но това е привилегия на модераторите.

Искам също да предложа да се гласува дали да има минуси и дали вотът да е на 100% анонимен. Тоест да го виждат само Администратори да речем, а не Модератори, ВИП и прочие, както вероятно е в момента... Идеята зад това е, че по този начин системата  ще бъде действително обективна и хората няма да изпитват "страх" да дадат отрицателен вот за мнение на по-горен клас потребител.

 

П.С. Ако пък зачекна хептем в подробности бих казал, че в първият ми пост от другата тема има чист въпрос, даже два: "И ако се замислим какво се "печели" от съществуването на отрицателен рейтинг? Човекът ще му променим мнението?" Просто исках да попитам какъв е смисълът да има минуси в системата...

 

Както и да е. Аз спирам за тази вечер и по темата като цяло. Изказах си мнението, но в крайна сметка вие си решавате. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за малко се обърках, че рейтингът е за една тема... Божееее...:-)))

Опитах се да си представя как се трупат 100 отрицателни точки в една тема. Без да успеят да те баннат, междувременно.

 И си дадох сметката, че ако си бях позволила да кажа някои неща през годините, при грандиозни караници / мерим си егото, и подобни/,

 и имаше тази система, щях да скачам от аджума на самурай и обратно, като топка.

 

 

Всъщност титлите в рейтинг-системата са направени с чувство за хумор.

Предполагам, че няма аджоши, щото те са по-умерени. Или поне им писва по-бързо.

 

 Ксе, някой да обедини темите, че пишем и в двете...:-)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, отдавна ме сърби езика, но какъв е тоя страх от евентуални минуси ? От както върви анкетата съм с впечатлението, че не събирането на "лайкове" е проблема, а страха, от евентуално отрицателно оценяване на мнение, понякога и тези се намират сред глупостите дето изписваме  и личност....... Питам се обаче, ако човек не е искрен, било във форума, било в реалният живот с идеята - другите да го приемат и одобряват - каква стойност ( тука ми идва да посипя малко балкански благословии) има това "харесване" ? Добре масата не те отхвърля, тия дето се дразнят мълчат, понеже някак си не бива да се закача вечно позитивният човек, но кое точно приемат - една фалшива маска. Да не говорим, че това си е една куха и посредствена роля. Не е ли по-добре тия дето те приемат, колкото и малко да са, да приемат и сянката ти ?

Винаги  ще има хора, който ще ме отхвърлят ( то па и аз понеже приемам всички), но ще отхвърлят мен, а не псевдо благоприличният ми образ. Винаги ще има несъгласни, такива, който виждат света по-корено различен начин - неизбежно е.

В крайна сметка, кое има повече стойност стотина човека, който те "харесват", понеже се напасваш към тях или трима, който те приемат напълно ?

Не го разбирам, тоя страх от негативният вот и това си е.

Друго е , ако хората с негативен вот се наказваха - тогава и мен би ме било страх  :896767:

  • Upvote 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...