Към съдържанието

Снимка
* * * * * 16 гласа

Goblin (2016)

драма романтика фентъзи

• Влезте в профила си за да пишете
623 отговора на тази тема

#621 ivanjelina

ivanjelina

Млад господар

• Потребители
  • 118 Мнения:

Публикувано 28 февруари 2017 - 10:51

Ето, изгледах и това 'чудо' на природата и 'драматичното' изкуство...Ай, ай, ай, откъде да започна, направо не знам.
Честно казано, до 10-ти епизод се чудех каква е тази невероятна безумица. То, бива, бива клишета и разтягане на лукуми, но чак толкова. Да бяха го събрали в 5-6 серии максимум, с подходящ сценарий и всичко, може би щеше да става за нещо.
Gong Yoo според мен да се придържа към комедии като Coffee Prince, по-добре му приляга. Не че не се справи, играе си момчето, но доста време ми отне да го възприема в този образ. А и то на куц сценарий, както и да играеш...
Grim reaper, aigooo...не знам кое е това момче, но такова дръвце отдавна не бях виждала. Само като застанеше с кравешкия поглед и насълзени очи...в сцените, които средно бяха по половин час само зяпане и рев. Идеше ми да се гръмна, честно.
Иначе, разбира се, че имаше и запомнящи се моменти и много красиви гледки; последните 3-4 епизода не бяха лоши. Но като цяло драмата беше наистина едно много сериозно недуразумение. Можеше да се получи добре, ако се беше хванал някой наистина да изпипа нещата и да съкрати до минимум влаченето и протакането.
А и изобщо главната двойка...не знам, не си пасваха според мен. Прекалено различно излъчване имат, а и разликата в годините си е доста голяма.
Не мога да не спомена и учудващо слабия саундтрак за продукция от такава 'величина'. Една-две запомнящи се песнички и това беше.
Може би грешката ми беше, че игледах сериала след драмата-шедьовър с Yoo Ah In 'Secret Love Affair' . Ужас, все едно да скочиш от Шекспир на евтин, булеварден романс.
  • 4

#622 lovevirus

lovevirus

Млад господар

• Потребители
  • 152 Мнения:

Публикувано 28 февруари 2017 - 12:36

Хаха, явно аз съм гледала някакъв друг сериал, като гледам предния пост. :28558:  Мнения всякакви. Този Secret love affair го изоставих на 1ва или 2ра серия беше. Що се отнася до Гоблин, не смятам че е бил предвидим. От началото до края не знаех какво ще стане. Имах съмнения, но предположение че всяка седмица си чаках двете серийки, е сериозен индикатор, че до края не ме пусна Гоблин вълната, дори и сега. Първоначално и аз не успях да свикна с образа на Гоблина, но после леко по леко ме омагьосваше и сега не си представям някой друг да го изиграе, както и всички други роли. Що се отнася до Жътваря. Дори начина по който лягаше да спи като все едно е в морга говореше много. Самия той си беше една скована душа от минали прегрешения. Въобще темата за смъртта и след това, много ми допадна. Най съм несъгласна за ост-а. Всички песни са запомнящи. Но като се има предвид че на един човек не му харесва драмата, къде ти ще се заслушва по музиката. Гоблин за мен е втората драма, която мога да преглеждам постоянно, след Джентълмените, които са пак на тази сценаристка. За мен беше удоволствие да гледам историята й. :) 

• 2

#623 ivanjelina

ivanjelina

Млад господар

• Потребители
  • 118 Мнения:

Публикувано 28 февруари 2017 - 08:19

Разбира се, всеки харесва различни неща. За мен беше доста разочароващ и предвидим, но, пак да кажа, имаше и хубави и запомнящи се моменти, разбира се.
Забравих да спомена, че основната идея си беше абсолютно ...да не кажем открадната, но силно повлияна от 'Шотландски боец'. Просто доразвита по много различен начин, но все пак същата.
Предпочитам оригинални корейски сюжети, свързани с тяхната история или някаква приказка...без значение. Също, ако по-голяма част от историята беше в древния Корьо, щеше да е по-добре.
Ох, а и тази главна героиня...не че не играе момичето, старае се, но не ми пасваше хич. Не можах да усетя химията между тях. Може би с друга актриса щеше повече да ми хареса.
  • 3

#624 Диди

Диди

Млад герой

• Потребители
  • 30 Мнения:
  • Местожителство: United Kingdom

Публикувано 02 март 2017 - 11:19

Много хубав сериал, хареса ми фокусът в детайлите и моментите, които значат най-много :) Преплитането на различни тематики и по-необикновената атмосфера, която създаваха го направи много по-интересен от очакваното. Героите имаха развитие и всеки научи важни уроци, и премина през това, което трябваше, макар да имаше и доста захаросване накрая. Много добре подбран каст, който крепеше сериала в леко скучноватите разтегляния. Не ми хареса най-вече това, че всеки епизод беше толкова дълъг..разбирам идеята, но пак можеше да се постигне същия ефект без толкова разтягане. Но като цяло останах доста доволна!  :rolleyes:

• 0

Теми съдържащи: драма, романтика, фентъзи