Jump to content

Recommended Posts

В интерес на истината, ако не беше извършен превод на сериала, нямаше да го гледам и щях да се задоволя с фенските клипове, на които попаднах. След като видях превода реших да проверя дали втората част е достойно продължение на първата. Без да правя някакви съпоставки между двете части най-вече с риск да не се разочаровам, а и с мисълта, че сюжета и актьорите са съвсем различни, макар да считам, че сравненията са неизбежни, подходих с добро очакване. С всеки следващ епизод обаче и с напредване на безумните приумици на сценаристите, надеждите и очакванията се сгромолясаха напълно. Дори не знам откъде да започна. В първата част поне сюжета вървеше в права линия и на зрителите се показваше какво точно искат персонажите и какви действия предприемат, за да осъществят мечтите си /в духа на сериала/. Тук това малко ми липсваше. Дори да го виждах, не беше изиграно добре. 

Колкото и да харесвам Канг Со Ра в предишните и превъплъщения, смятам че беше крайно неподходяща за образа на Хе Сънг. Има силно излъчване, което може би до средата не съответсваше на обърканата и героиня. 

За Джи Йон мога да кажа същото - не успях да я възприема, не ми се вписваше някак. Не ми е приятна, има сякаш надменно и лигаво излъчване. Мнението ми за нея е противоречиво, както и за самата и героиня.

Не беше пълно разочарование, но честно казано, ако не беше останалият каст, а именно Джин Уон, Хьорин, Ейли, Джей Би и другите страхотни певци и актьори, изиграли учителите, нямаше да издържа до финала. Хубавите и оригинални песни не бяха достатъчни, а ми бяха любими в Dream High 1. Както казах, нещо ми липсваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би измина година, от както беше обявено, че превода е започнат и аз търпеливо си изчаках. Izida, това не го казвам в лош смисъл, дано не се засегнеш. Просто го казвам, за да покажа, че много ми се гледаше сериала и имах големи очаквания.

 

Първата част със сигурност не ми е любимия сериал, но с всеки следващ епизод там нещата ставаха все по-интересни и в крайна сметка драмичката ми хареса много. Но същото не мога да кажа за втория сезон. Той не е просто по-слаб от първия, той е просто много слаб като цяло. Изгледах го заради Чи Йон и Хьо Рин, които се справиха много добре и заради учителите, начело с култувия директор. Това беше единственото положително нещо. Историята беше много неадекватна, разхвърляна и скучна. Сменена е и концепцията на сериала, явно с цел разнообразие, но мисля, че точно от това сериала изгуби своя чар. Искаше ми се пак да гледам група от ученици, които преминават през много препятствия и заедно успяват да постигнат нещо.

 

За заключение мога дори да кажа, че е трагично слаб.

 

И защо все T-ara играят лошите? :D В интерес на истината и Ън Джонг и Чи Йон имат много добри злобни изражения, така че ролята на злобарките им приляга. Ако иа трети сезон, който се надявам да е като първия и ако пак някоя от T-ara участва в него, което надали ще се случи, си пожелавам да гледам Кюри. Почти съм сигурен, че тя ще играе някоя сладурана. :)

 

И само да допълня, че видеото, което качвате по тракерите ми се струва много малко като размер и не съм сигурен дали е добро за гледане. Аз го гледах в HD, има такива видео файлове, който пасват перфектно със субтитрите и няма нужда от редакция. Надявам се ъплоудъра да има желание да качи сериала на куп в HD.

Редактирано от k1227
посоченият линк го има в темата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във всеки филм се опитвам да открия нещо, заради което си струва да го догледам. Тъй като тук историята беше "нищо особено", за мен беше интересно да наблюдавам героите като персонажи в развитие, а също и певците, имащи друго поприще на изява /нали не са професионални актьори, винаги е любопитно да ги видиш в друга светлина/. Първото беше крайно неудовлетворително, второто - да. Прибавям и играта на някои актьори, които харесвам - мързеливия директор и двете даскалички-хубавички, господин президинта тук доста ми допадна също. 

Любимец ми е Jinwoon, а и героят му ми беше много симпатичен. Не само, че игра много естествено, но и беше много убедителен във всички сцени, пък да не забравям и тази лъчезарна усмивка. От момичетата чаках с нетърпение сцените с щерката-бунтарка-побойничка, много ми хареса.

Добре успяха да покажат постепенното изграждане на приятелството и силните връзки в групата. Имаше хубави песни и безинтересни танци /изключвам айдълчето, добро е/.

Имаше и хубави бгсубтитри, заради които изгледах филма, благодаря много за труда!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С прекрасните впечатления от 1 сезон започнах да гледам и 2 -ри :) Още съм съвсем в началото и не е идеално лош, може би защото каста компенсира глуповатите моменти донякъде :) Имам надежда, че ще ми хареса ! Ще пиша, като го завърша :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го започнах днес паралелно с друг ... вторият епизод с това посрещане ми дойде малко в повече ... но иначе за сега ми хареса ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко преиграването идва в повече на места. Не правете паралел между двата сезона - нямат нищо общо ! Определено първият е по-успешен, но и този се търпи. Ако успея да стигна до края ще пиша, иначе определено фаворит ми е :

това сладко същество в ляво :)

tumblr_lys2jngJFV1qjlcgm.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го. Определено не е нещо изключително, пълен с недомислици и наивни обрати, но пък разтоварващ ! Ако искате нещо леко, без драми и излишни емоции това е сериалчето. Каста е супер сладурски, а танците и музиката те зареждат положително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...