Jump to content

Recommended Posts

И в трите драми, за които се сещам ролята е подобна, но той я играе по- различен начин. В Гумихото беше глуповат, малко лентяй, малко отнесен, горе долу мъжка кифла  :P  В тази драма пък е цинично, арогантно, тотално вживяло се в статуса си богаташче. Обаче си беше готин даже в началото  :896767:  А в King2Hearts не беше толкова лош, но се открояваше егоизмът му и нежеланието да поема отговорност. За мен си има съществени разлики и в трите роли.

 Не, че ми беше толкова еднакво като персонаж, просто не мога да не погледна малко отстрани, че и трите му роли са на разглезени, егоцентрични хлапета. Харесвам Сънг Ги, просто ми се щеше да видя нещо по-различно. Мисля, че в Краля най- добре се справи откъм актьорска игра. Май май , най- му се е получило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа, че нямаше пропуски в сценария, не мога. Въпреки това, ще кажа: "Сериалът е много добър и си заслужаваше отделеното време." 

Няколко думи за някои от героите:

 

 

1. Ще започна с бащата на Ън Сонг. Най-голямата дупка в сценария. Характерът, поведението, мисленето - личността на героя - не подхождаха на човек, който е създал със собствени сили и управлявал компания.

2. Бабата. Ето такава е личността на човек, който е създал със собствени сили компания - решителна, подлагаща всичко и всички на съмнение, принципна и т.н. Страхотен образ и в голяма степен много реален.

3. Чон Се. Още един страхотен образ. Да се откажеш от любимия, за да може същият да е щастлив, показва колко истински и искрени са били чувствата му. Да "предадеш" собствения си баща, за да останеш верен на принципите си, малцина могат.

4. Сонг Ми и майка й. Да се оправдават, когато вече са в положение "нокаут", показва колко са жалки в действителност (говоря за края, когато и двете се обясняваха за постъпките и решенията си). Ако търсеха разбиране и прошка, когато бяха в позицията на силния, тогава можеше да им бъде простено.

5. Ън Сонг. За жалост, прекалената доброта и състрадателност се застъпват с наивността. За съжаление, и в живота тези хора са лесно лъгани и манипулируеми.

6. Хуан. Видя се, че трябва да има много силно въздействащ външен фактор, за да може човек да се промени истински.

 

Хареса ми, че не беше простено за злините, нито се потърси отмъщение, а злодеите бяха отпратени да живеят, разбирайки грешките си и намирайки истински смисъл в живота си.

 

 

 

...


... От друга страна обаче даде страхотен съвет на дъщеря си - "Умната жена заделя скришом от мъжа си". Не че подкрепям краденето, но съм съгласна, че жената никога не бива да остава без план Б, а да зависи само от заплатата (и кефа) на мъжа си...

 

 

Хаха... макар че се засмях, съм напълно съгласен. С една забележка - не само жената, а всеки трябва да има, ако не план, то поне идея за евентуални черни и тежки дни, защото, както каза бабата: "Затова хората са така страшни. Няма как да разбереш какви са в действителност."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много трудно издържам до момента. Едва два епизода, а вече толкова глупости станаха... Ако някой може да разясни:

 

 

Само на мен ли ми се струва, че най-виновният е бащата? Компаия като неговата, уж голяма и позволяваща му висок стандарт на живот, фалира буквално за 1-2 дена. Тоест той е крил или мамил бая време и семейството си, и колегите си. След като го ограбват на улицата и научава, че погрешно са го взели за мъртъв, се покрива като мишка и оставя семейството си да се пържи за негова сметка. Толкова противен ми е като образ, че няма накъде. (Да не забравяме факта, че има син с недъг и доведена дъщеря и жена, тоесто би трябвало да знае каква отговронст има пред тях.) Дори доведената майка е много по-смислено изградена като характер. Действително тя не знае каква помия е забъркал мъжа й. Дори когато изгонва доведените си деца все пак им дава някакви пари. Това че се опитва да се грижи повече за собствената си дъщеря е абсолютно логично.

За девойката... Като си затворим очите за факта, че богаташчето я мотка на малкия си пръст за едната чанта - тя му плаща пиячката, размотава я както си ще по хотелите и т.н. - на мен тя ми се струва по-скоро наивна и неориентирана. (Начинът, по който троши мобилния си в края на 2-ри еп. просто показва колко е неуравновесена и истерична.) След като я изгонват, въпреки че знае състоянетие на брат си - който не може да живее в нормални семейства без спец. грижи - го води веднага при нейна приятелка, където естествено биват изхвърлени на следващия ден. След това пък решава да спят в някаква сауна, където освен че я ограбват - парите са в нощницата й ЛОЛ?! - брат й пак създава проблеми на хората. Като за капак тръгна и да се самоубива като помъкна и него с нея. Смешното в случая е, че в сцените пределно ясно се вижда, че дори да скочи от това място повече от изкълчен глезен едва ли ще пострадат. Другото, което ми се строи странно, е как тези двамат нямат един роднина, един приятел на баща им, който да им протегне ръка в такава ситуация. Както и да е... Просто много тъпи моменти, много плоски изказвания... Спирам много често и правя паузи, за да позабравя глупостите, но ето че валят една след друга.

 

П.С. Почти забравих богаташчето. Типичен кретен... Бълва помия навсякъде и всички се отнасят с него като принц. Противен като характер. Лошото е, че с напредването на сериала най-вероятно ще трябва да го гледам как се влюбва в нея. "Триъгълниците" бяха ясни на 20-тата минута. Тц, тц, тц...

 

 

Ако може някой, който го е домъкнал до последния епизод да каже струва ли си да се помъча още малко. Бива ли го по-нататък или си е шаблон до края?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много трудно издържам до момента. Едва два епизода, а вече толкова глупости станаха... Ако някой може да разясни:

 

 

Само на мен ли ми се струва, че най-виновният е бащата? Компаия като неговата, уж голяма и позволяваща му висок стандарт на живот, фалира буквално за 1-2 дена. Тоест той е крил или мамил бая време и семейството си, и колегите си. След като го ограбват на улицата и научава, че погрешно са го взели за мъртъв, се покрива като мишка и оставя семейството си да се пържи за негова сметка. Толкова противен ми е като образ, че няма накъде. (Да не забравяме факта, че има син с недъг и доведена дъщеря и жена, тоесто би трябвало да знае каква отговронст има пред тях.) Дори доведената майка е много по-смислено изградена като характер. Действително тя не знае каква помия е забъркал мъжа й. Дори когато изгонва доведените си деца все пак им дава някакви пари. Това че се опитва да се грижи повече за собствената си дъщеря е абсолютно логично.

За девойката... Като си затворим очите за факта, че богаташчето я мотка на малкия си пръст за едната чанта - тя му плаща пиячката, размотава я както си ще по хотелите и т.н. - на мен тя ми се струва по-скоро наивна и неориентирана. (Начинът, по който троши мобилния си в края на 2-ри еп. просто показва колко е неуравновесена и истерична.) След като я изгонват, въпреки че знае състоянетие на брат си - който не може да живее в нормални семейства без спец. грижи - го води веднага при нейна приятелка, където естествено биват изхвърлени на следващия ден. След това пък решава да спят в някаква сауна, където освен че я ограбват - парите са в нощницата й ЛОЛ?! - брат й пак създава проблеми на хората. Като за капак тръгна и да се самоубива като помъкна и него с нея. Смешното в случая е, че в сцените пределно ясно се вижда, че дори да скочи от това място повече от изкълчен глезен едва ли ще пострадат. Другото, което ми се строи странно, е как тези двамат нямат един роднина, един приятел на баща им, който да им протегне ръка в такава ситуация. Както и да е... Просто много тъпи моменти, много плоски изказвания... Спирам много често и правя паузи, за да позабравя глупостите, но ето че валят една след друга.

 

П.С. Почти забравих богаташчето. Типичен кретен... Бълва помия навсякъде и всички се отнасят с него като принц. Противен като характер. Лошото е, че с напредването на сериала най-вероятно ще трябва да го гледам как се влюбва в нея. "Триъгълниците" бяха ясни на 20-тата минута. Тц, тц, тц...

 

 

Ако може някой, който го е домъкнал до последния епизод да каже струва ли си да се помъча още малко. Бива ли го по-нататък или си е шаблон до края?

Според мен няма да ти хареса и до края, защото се развива приблизително, както ти го описа. На мен ми беше изключително интересно как главната не разбра, че другия е влюбен в нея цял сериал, а тя се влюбва в този дето я правеше на луда. Това е нормално за повечето сериали де. Кажи ми 5-6 сериала дето главната героиня да не е наивна и неориентирана .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма да ти хареса и до края, защото се развива приблизително, както ти го описа. На мен ми беше изключително интересно как главната не разбра, че другия е влюбен в нея цял сериал, а тя се влюбва в този дето я правеше на луда. Това е нормално за повечето сериали де. Кажи ми 5-6 сериала дето главната героиня да не е наивна и неориентирана .

Абсолютно си прав за това. Повечето сериали половината епизоди главната се чуди в кого точно е влюбена. На мен лично това не ми харесва. За това и сериали като "Тайната градина", "Насл. на слънцето" и още няколко (топ-сериалите по моите оценки) ми харесват най-много. Там от началото героините ще годе е ясно, че си падат по точния човек, както и той по тях де, и до края не се променят. От всичко най-много мразя изпитаната корейска рецепта за "любовни многоъгълници" - то не бяха триъгълници, квадрати, петоъгълници... Като видя такова в даден сериал и ми скършва всякакво желание да гледам по нататък. Единствено "Моята прекрасна лейди" има такъв елемент, но там някак си не ми се набива толкова, понеже някъде към средата мацката се усеща че е заблудена и признава чувствата си... Както и да е. Мерси за съвета. Чудех се дали пък следващите 26 еп. не става някакво чудо и сериалът да е скрито бижу. :) Но май няма такива неща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала ми хареса и както повечето казаха е и доста увлекателен и поучителен.

Бабата бе най-големия пример за всички.

Но... само на мен ли ми се губи доста от романтиката, която очаквах да видя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да събудя темата. Сериала е много хубав и някои като мен сега го гледат за първи път. Така че горещо го препоръчвам и затова пише по темата. Дори и с 28 серии които те държат в напрежение, като ги изгледаш искаш още. Han Hyo Joo за мен е едно истинско съкровище.  Иска ти се да прегърнеш героинята и и да я защитаваш и успокояваш. Те и повечето и роли са такива. Не знам дали по тая причина хубавите и драми и се броят на едната ръка. Като си нацупи устните и си извърти очите е една от любимите ми физиономии. Всички актьори играха супер. Имаше и недомислици , но то и в живота ги има. Баща и как не се сети да и изпрати един имейл? Не е ли знаел имейла и , не са ли си писали от САЩ? Тя едва ли си е сменила имейла. Много изнервящо беше търсенето на брат и.  Много ми беше познат сериала, не знам дали са го давали по телевизията, но в много моменти се питах, не съм ли го гледал. Имаше доста насълзяващи моменти. И каква е тая любов на корейците към разделите? 

Off Topic

Току ще се събра с баща си имаше и нова любов и , тя реши че е най-добре да отиде в САЩ да учи за корейската кухня?

  Много ми хареса Ън Сонг когато два пъти нокаутира мъжете срещу нея, добър замах показа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...