Jump to content

Recommended Posts

Сериалът е страхотен. Малко ми напомня нашата действителност и живота на хората около 40 те, които не са семейни. Със заболяванията, предпочитанията, навиците и всичко останало. :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен това беше сериалът, който ме запали по изтока. 


Не само по сериалите и филмите, а и по музиката им  :wub:


Бях започнала Съгласен, Съгласна, но беше в процес на превод и докато търсех преведени серии една вечер съвсем случайно открих Джентълмените  :kissx:


Историите на всеки един персонаж са разказани по много интересен начин и също така много умело вплитаха тъжното с красивото и със смешното  :wub:


Много запомнящи се диалози и монолози! 


Главната страшно много ме радваше  :kissx:


Ким У Бин тук го видях за първи път и направо го обожавам  :i love this:  


Станах и върла фенка на Ши Ен Блю  :kissx:


Задължителен за гледане и според мен!!! 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак го гледам  :inlove:   , за N-ти път и не ми омръзва :D ...толкова добро настроение, любов, хумор и приятелство на едно място, че не знам дали скоро ще се появи толкова качествена и добра продукция, която поне малко да прилича на "Джентълмените". :wub:

 

Благодарности на SHINeeGirl, hlytzprytz, zaharchee и Мрън за труда им  и удоволствието, което ни донесоха с този сериал! :subs:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм си мечтала да имам приятели като тези четиримата. Такава сълна връзка имаха, че през цялото време им завиждах. Пресъздадоха го по-най достоверния и пленявакщ начин.Бяха винаги там, когато някой от тях имаше нужда и в добро и лошо, а по това се познава добрият приятел. Бяха страхотни всичките и половинките им. Справиха се блестящо с играта.Уникален сериал. Това е сериал в който липсваше тъпченето на храна от главните, крясъците и боя на старите по децата си, което определено ми хареса. Имаше и и някои моменти, които можеха да си ги спестят, но все пак да не забравяме, че това си е корейски сериал и без тях не може. Всяка една двойка си имаше своите хубави и лоши моменти, но с течение на времето успяха да ги преодолеят и всичко да свърши :up:

Добър сериал, даже много добър изпълнен с много чувства, химия, преданост, любов и весели моменти изиграна отлично от всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+персонажите са интересни, темата за приятелството е пресъздадена по много комичен и приятен начин

+главната двойка актьори имат страхотна химия помежду си - тя е сладурана, а той за разлика от много азиатски типажи наистина е красив като мъж

+музиката в сериала е хубава, има няколко запомнящи се песни (

и
са прекрасни!)

+сериалът има собствена атмосфера и усещане - стои леко странно и преувеличено понякога, но определено се усеща

+много силен хепи-енд, предаден в последните 2-3 епизода

-сюжет почти няма за съжаление и сериалът преминава като серия от скечове, повечето от които не са свързани много-много един с друг и като цяло не се отразяват на персонажите

-за съжаление има няколко много зле измислени момента в историята, които ако сте по-придирчиви може и да ви съсипят усещането от сериала

-първите епизоди са трудни за гледане, няма силно начало

 

Лично мнение:

 

Пореден сериал, който започвам заради сценаристката на "Тайната градина" и "Наследници на слънцето". Началото ми се стори изключително мудно и някак историята не ме грабна въобще. Героите не са лоши и са интересни само по себе си. Приятелството между тях от епизод на епизод бива описано все по-добре. За съжаление обаче някак липсва действие. Просто имате чувството, че гледате нещо без видима сюжетна линия и развитие. Най-интересните епизоди са около 10-и еп. След това лично за мен следваше един страхотен срив, предизвикан от решението да измислят син на един от четиримата. Това естествено е с цел да се създаде драма, но това мен много ме разочарова. Персонажът, който до този момент беше водещ и най-интересн от всички, за един-два епизода почти ми стана противен. Не знам... Можеше според мен и по някакъв друг начин да подходят без да го очернят толкова. От началото беше ясно, че е "плейбой" и женкар, но някак очаквах с напредването на сериала да се промени в точно обратното. Този "появил се от нищото" син беше просто като удар под кръста. Толкова години майка му го крие от него и в един момент решават без никакво колебание да му развалят живота. Отделно че и той от наперен и горд се превръща в мекотело. Както и да е... Музиката е хубава. Както споменах по-горе има няколко определон приятни песни, които ще ви се набият в главата. Аз лично 100% ще си ги дръпна. В момента съм на 16-и епизод и ми е все по-трудно да пускам следващия епизод, понеже краят вече е ясен. Всички ще ги сватосат и всичко ще е ОК накрая. Исках да дам оценка поне 8/10 на този сериал, но реално погледнато е за максимум 6-7.

 

Edit: След като изгледах целия сериал до края, променям оценката си с едно нагоре. Вярно е, че имаше слаби моменти, но като цяло сериалът успява да предаде хубави послания... Понеже съм по-скоро твърде романтична натура силният хепи-енд ме разтопи и позабравих нещата, които ме издразниха. :)

 

 

Оценка: 8/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се колебах и прескачах това заглавие, та да не бях го започвала изобщо - почти съм на финалните епизоди. Започнах да го гледам заради прочутата сценаристка, която пише увлекателно, но нелогично. Казват, че корейците силно си падат по разтърсващите мелодрами, защото им липсвали емоции в ежедневието, та така си ги наваксвали. Вероятно е истина, а като го ударят на емоции винаги минават границите и на логиката, и на добрия вкус. В началото ни срещат с едни интересни, любопитни и забавни герои, които след средата на сериала подменят личността си, уеднаквяват се и се превръщат в жалки жертви на невъзможните си чувства. Толкова ли е трудно да ни покажат нормална любов между нормални хора?!  Ама какво се чудя, след като главната героиня е 36-годишна девственица, която въпреки изключителното "харесване" на мъжа, с когото има връзка, заявява: "Никога няма да спя с теб!" Айгуууу! Дотук аплодисментите ми са за прекрасното мъжко приятелство. Не знам колко е достоверно, но истински радва. Това, което ме потриса е как

епизод след епизод се нищи драмата, че мъжът, когото обичаш има дете, пръкнало се случайно от връзка с 18-19-годишна давност. Тя има връзка с "баща на дете"! Ти да видиш! И е учителка по етика, при това! - коментират близки и познати на опозорената героиня.

За какво става дума изобщо? Не разбирам, но ще се взривя от възмущение.

 

Между другото любовните истории и на 4-те двойки са шантави, но трите поддържащи двойки са симпатични, докато учителката е отблъскваща, а актрисата, която я изпълнява - слаба и скучна. То само с дълги крака не става...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иии Матрим, как си я заковала, ама че си :P скучна, ама с дълги крака бих казала аз ;) , я как и стоеше оная къса секси червена рокля, убиец! не ставай лоша. Щом не ти е харесала няма как да те убедя, но това и беше чара, невинността и вярата в учениците, не е съвсем за изхвърляне, признай :D  всичките десет нови сериала, които захващам главните героини са гола вода, нямат чар, нямат странности, даже акъл нямат, а учителката си имаше плюсове. Ех, бейзбола, черните мигли в полицията, бележките, алкохолните и изцепки, и още и още..

Целомъдрието е стара корейска възпитателна политика, нищо ново, а сладката учителка беше идеалната целомъдрена стара мома, просто такъв калъп и бяха задали.

На мен това ми е любим сериал,  клишета оо Даа, но забъркани супер забавно  :D и  поредната доза корейски небивалици, които обаче на фона на свежия хумор, приятелството и готините актьори не свариха да ми развалят добрите впечатления и до днес. Любим сериал, наистина B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали и аз това казвам - дъъълги крака, фигура по еталон. Ама прекалена праведница, във всичко. А я какъв фелдфебел стана, като се разбра за сина! И когато на 36 години все още си толкова наивна,значи си каква?...  Моята фаворитка е богаташката с неверния мъж. 

Върхът обаче е "първата любов" на четиримата мускетари. Ние, дето уж сме по-либерални от корейците и знаем що е то сексуална революция, поне от филмите, на момиче, дето спи с 4 момчета-приятели горе-долу по едно и също време, му викаме "к...a". Нашите герои обаче не само че не са се скарали, избили и намразили, но хранят най-нежни романтични чувства към девойката. Всеки един от тях вярва, че него е обичала и е най- вероятния татко на сина й.

Много се забавлявам наистина. Изгледах сериала за няма и три дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невинна и женствена, приятно женствена, по добрия начин, е правилната дума за нея, а тази чаг саранг/неосъществена любов какво хубаво нарицателно стана и в каква силна игра се превърна, великолепно, особено, когато играта премина в ръцете на батко и лекичко премина от флирт в много много силна любов и привличане, може би затова драмата със сина стана такава тегава и нереална и доста ненужна. Богаташката в началото я приемах с чувство за хумор, но после и на мен ми стана любима, пълнокръвна жена и доста интересна. На мен любовната песен по радио точката, мелодията и начина, по който го направи нейния мъж, ми е еталон за любовно послание и бест евър жест на мъж към жена. Златни, златни..

 

а колкото до приятелката-първа любов,

май никой не трепна точно за сина, тримата директно си знаеха, че са търчали подире и без успех, кой целунал ръка, кой разговор, но им се щеше да са нейни любими и беше забавно това с егото и после с егото на техните приятелки, само един се помрачи, защото си знаеше, че е той и така и стана, а даже май я беше я позарязал и чувството стана още по-горчиво.

 

 

пропускаме ли момента с пияните мацки и огромната кошница бонбони за Св.Валентин, ооо така съм се забавлявала :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен също актрисата не ми е първа любимка, но по-голямата част от дърпането май беше по-скоро за да му свие сармите на него, поне в началото. Все пак той не е като да не беше самонадеян пуяк, в най-добрия смисъл на думата.  :28558: 

 

 

След драмата с Джонката, беше малко като временно умопомрачение. Все пак тя се беше пазарила за друга сделка.

 

Колкото до първата любов (която беше направо противна), съм съгласна с Yamashita. На тримата егото им пречеше да си признаят тоталния крах на любовния фронт. Четвъртият направо клекна, защото си знаеше какви ги е вършил.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа, както преди време един мой познат се изразяваше : ..." 5 минути бедро" ... :rofl:  Обаче , Матрим , скъпа моя приятелко, вече не ми прави впечатление , че

 

корейците винаги пропускат елементарната анатомична подробност ,че между въпросните "дъълги крака" има и ...още нещо  :na2:  и все още робуват на легендата за Щъркела . :28558:  :28558:  :28558:  Че държат и другите да повярват ...Бай дъ уей!  

Сериалът ми го препоръча много горещо преди година време моя колежка - "съклубничка"  и още тогава го изгледах, та малко ми замътено. Яд ме е друго , че същата колежка , беше коментирала някаква статия, в която се твърдяло , че при азиатките имало късен пубертет - чак към 16-18 г, та имало уж някак логика в тези 30 и кусур годишни непорочни девици. Та, яд ме е, че не настоях да ми издири и изпрати въпросното писание. Колкото до горното твърдение - ако някой има повече инфо по въпроса - в потвърждение или за опровержение , моля . Само преразказвам казано . :dunno:

 

 

Помня, че останах с хубаво чувство след финалните надписи. Беше различен сериал от гледаните преди това, точно като за по-зрели хора / ако се преглътнат някои типични нелепи клишета , независещи от ЕГН-то на героите,а сценарийните стереотипи /. Четиримата приятели бяха уникални , а приятелството им върха на сладоледа. Не знам защо , но някак си ми асоциираха с мускетари... :i love this:  Всеки от тях -шемет по своему, но се допълваха взаимно - "Един за всички ,всички за един!"  Барманът -женкар и архитектът ми бяха фаворитите. Другите двама, като че не ме впечатлиха кой знае колко, но си бяха на мястото. Всяка история беше някак си знаково типизирата. Хепиендът си беше добре - малко повечко захарчица му турнаха накрая, може би като компенсация след тези големи терзания заради тоз хубав син дето се появи, но се приживява. Като цяло, балансът излиза положителен. :896767:

---

пп: Спиди , определението "самонадеян пуяк " ме утрепа! :up: Баш си е на място за началното му поведение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите уважения към всяко мнение, но всеки позапознат с корейското малоумие  по отношение брак, извънбрачно дете и срам, разведен, вдовец и т.н., които са "мръсни " думи, освен за чеболите, няма как да сметне за пресилено пресъздаденото в сериала. Лицемерието им,  мисля е национална черта и критериите им лицемерни, като тях.

Следейки коментарите на фенщината в социалните мрежи за невинни снимки, поведение на известните и как от всичко вадят изпод вола теле, показанато в сериала си е съвсем нормално за там, колкото и за нас да е инфантилно и нереално.Преди месец-два например,  бяха абсолютно анатемосвани  чичката режисьор, развел се, заради  актриса с 20-25 години по-млада, които показват любовта си и печелят награди в Кан с едва ли не биографичен филм за любовта им. Това все едно, Зуека тук  в България, след подобна ситуация, нацията да го заклейми и до края на дните си да не види роля и екран. :282:

 

Този е един от трите корейски сериала, който съм повторила(съвсем скоро-преди месец), нещо което въобще не правя и му се кефих по същия начин, както и първоначално.Може и да съм пристрастна, защото се радвам в реала на подобно шантаво приятелство, но това е и сериалът, извадил ме от балкона на дългогодишен  зяпач във форума, именно заради страхотните актьори, екранни двойки, усещането за живота и хрумките на сценаристите. Няма родителски изцепки, бедни златотърсачи и вечните неудачници. И досадници няма.

Де сега нещо такова! И на 40 годишна девственица кандисвам, само да видя нещо смислено, а не малоумщини за недорасляци, изсмукани от пръстите, дебилни, без интрига, каквито се въртят в момента с некадърни жертви на пластичната хирургия, певачки и певачи, дето ги мъчат в движение да стават актьори.И въобще не съм съгласна, че Ха Нъл е слаба актриса, успя да създаде и свенливостта на девствена  стара мома и едновременно с това  да покаже женското и сексапила, заложени във всяка влюбена жена и ината, породен от  любовта, да отстоява решението си, след като го взе. Има класа, която показва във всяка роля(а те са доста) , с лекота и естественост, без да и се налага да парадира с крака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше първо да прочета възторжените отзиви преди спонтанно да изразявам мнение. Очевидно е, че сериалът се радва на всеобщо възхищение. Може да не съм се улучила в подходящото настроение, може аз да съм се повредила от гледане на "историческо корейско", всякаква може да е причината, но няма да се присъединя към общата хвалебствена ода. Споменах, че се загледах, заради сценаристката, щото нито "Тайната градина", нито "Потомците...", още по-малко "Наследниците", а само един "Гоблин" ме е очаровал безрезервно. Няма съмнение, че тя е абсолютна професионалистка: борави с формата виртуозно, майсторски разказва, деалозите й са блестящи, чувството й за хумор - свежо и изненадващо..., но пак заради комерсиалния професионализъм е готова да вкара всякаква простотия и безкрайно изтъркани клишета, само за да угоди на масовия вкус. Какъв беше този кошмарен оперетен финал на фона на брилянтните истории, с които започваха епизодите? Ами тази изсмукана от пръстите драма с извънбрачното дете, или гневът ахилов на брата, който всички споделяха, разбираха, оправдаваха, само аз бях в пълно недоумение защо? Сценаристката винаги използва още едно сигурно средство - залага на класни и популярни актьорски имена. (От едно нейно интервю разбрах, че тя е човекът, който избира актьорите и упорито ги преследва, докато се съгласят :)

Всеки, който ми излезе с аргумента, че съдя със западняшки аршин за творение на една различна култура, ще бъде прав, Гледам азиатски филми, защото ме привличат със своята самобитност и различност, все повече опознавам традициите и манталитета на тези хора, но това, което абсолютно не мога да приема е лицемерието в тяхната масова култура. Защото това, което се заклеймява в сериалите като неморално, недопустимо и престъпно, го виждаме във филмите на същата тази нация, като част от ежедневието. Затова има и актьори, които съзнателно избират да се снимат само в киното, където нещата са по-откровени и истински и където могат да покажат класа. Няма да споря дали Ха Нъл е добра или слаба актриса. Тук, в този сериал, за мен беше дразнещо еднообразна, с арсенал от няколко мимики за тъга, обида, срам, конфуз, влюбеност... и странна потропваща походка, като израз на силен емоционален стрес. В друга роля, (която не съм гледала) може би е великолепна. Виждали сме актьори (актриси), които 8 серии ни "мъчат", докато се престрашат да се целунат, а на големия екран са ни показвали цялата си физика, тъй, както майка ги е родила. Ей, затуй ми е мисълта. За морала, като начин на употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Актьора би могъл да бъде упрекнат само защото е избрал да играе в този проект.., всичко останало, което виждаме като поведение е най-вече режисьорско решение.. Походката е характерна корейска :28558: :28558: :28558: - потропваща, с въртене на раменете, казващи ОТТОКЕЕЕ(да ме прощават знаещите :na2: ). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха, не мога да повярвам, че съм съгласна с Матрим!

Дори появата на сина не ме подразни така, както измисления морал на Ха Нъл. То бива, по може, ама нейното по-зле и от монахиня. 35 годишна жена ще ми се прави на 12 годишна кандидат монахиня. Толкова инфантилно държание не подхожда на цялостната идея на сериала. Дори в ученическите сериали има повече емоция и по-силна влюбеност. Тук все едно гледаш бездушна статуя, правеща се на по-морална и от майка Тереза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го преди 3 години и много ми хареса, още го помня и ми се е забил в главата. Сцената с авто катастрофата беше култова, много съм се смяла! И мене ме дразнеше пресиления морал на главната и нейната сдържаност и студенина. Имах си две любими двойки - прелюбодеецът и вечно развеждащата се богаташка и адвокатът и малката сестричка. Много хубаво и здраво приятелство имаха момчетата, а после и мъжете, респектираше ме. Много ми хареса една реплика на финала, която завинаги съм запомнила:

"Ти изгуби в любовта от приятеля на баща ти, а аз изгубих в любовта от бащата на приятеля ми." Май нещо такова беше.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз харесвам живи образи и действие на героите - хумор, забавни диалози, химия между актьорите, закачки и препратки някакви /бележките и обувките ми бяха много силни и всичките живи и забавни диалози между героите/, и Гоблин ми дойде като вцепенение и връщане светлинни години назад в играта/сериалоправенето/ много клиширано беше там аааа, силен Гоблин, нищонеправеща и мрънкаща невеста/, а уж на същата авторка? това се чудех пък аз.

Обаче в главата ми отдавна са останали готиния архитект и целомъдрената Ким Ха Нъл ;) като тя ми е подвъпросна заради общия суперморал на всички корейски артистки, явно в навалицата аз пък не съм я усетила като чак толкова прекалена. Просто тя не харесваше героя на Чанг Донг Гон, от там дойде многото дърпане и маене. Не харесваш някой, игнорираш го, тя това прави има няма 5-6 серии, нищо необичайно като поведение, доста народ се държи като нея, когато е ухажван натрапчиво или си има друга тръпка, както беше в нейния случай. :huh2:

Друго друго, Гоблин не го догледах, беше ми все тая, с меч, без меч, във вечността или не,  симпатичния ми набор Гонг Ю ме задържаше, но не намерих сили дори за него за доглеждане на края.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф ,ся ще ме накарате да го върна на преговор , че да не пиша на абА  и само по спомени ...

Ми те , 99,9 %  от водещия дамски каст в сериалите са с поведението на кандидат-монахини от преди няколко века, според режисьорското виждане. Сакън, с пръст да не ги докосне мъж, че после ще трябва да изкупват тоз грях непростим с 40 дневен пост и молитва. За сметка на филмите , както правилно отеляза Матрим, където същите тези пуританки до инфантилност може да накарат всяка порно -звезда да си рЪба ноктите от яд заради естествената непринуденост на изпълненията им.

   Та, за криворазбрания морал и насаждането му като обществена норма - напълно сте прави за това, и аз съм съгласна, че е тъпо, лицемерно и алогично, но ... к'во да праи'ш , братче, на тази културна трапеза, такива блюда сервират . Като вземе да ми присяда, сменям националността на кухнята да оправя вкуса и после, пак в киреча ...оп... , т.е. в кимчито . :28558:  И точно защото го мерим с нашия си, западен "аршин"  /ще си позволя да избегна точния цитат -  "западняшки аршин", защото ми звучи повече като ...много , много далечно западен , та чак хамерикански; а там на тези неща ,според мен, отдавна са им изпуснати юздите заради пустата му демокрация и  прословутите криворазбрани права человечески/   ни се струват въпросните инфантилни превземки ... безумно абсурдни. За тях , явно, са им тамън и им се кефят, прокламират и рекламират  24/7.

Пък за сценаристката - колкото известна, талантлива и влиятелна /уж/ да е ... и тя ми се чини "независима партия " ,т.е. от нея нищо не зависи, щото който плаща , той поръчва музиката . Нали тъй се казваше? А и тя, горката, за едната паница ориз се бори...Е, и малко кимчи към него :i love this: /за вкус :na2: /.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Asha, развесели ме! Права си отвсякъде :) А в изкуството винаги и навсякъде е така - който плаща, той поръчва музиката. Независимото мнение се наказва с мрачна мизерия. :dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...