Jump to content

Special Affairs Team TEN (2011)


Recommended Posts

spacer.png

Special Affairs Team TEN


Страна: Южна Корея
Година: 2011 - 2012
Жанр: Криминален, Екшън
Канал: OCN
Епизоди: 9
Режисьор: Lee Seung Yeong

В главните роли:
Joo Sang Wook като Yeo Ji Hoon
Jo An като Nam Ye Ri
Kim Sang Ho като Baek Do Sik
Choi Woo Sik като Park Min Ho

Сюжет: В драмата се разказва за "Special Affairs Team TEN" - екип за наказателно разследване, който се занимава с най-тежките престъпления в Корея. Членовете на екипа гонят най-известните убийци, които се опитват да извършат перфектното престъпление. Работещият като професор Йо Джи Хун (Joo Sang Wook) е бивш първокласен детектив, който се завръща като лидер на екипа. Нам Йе Ри (Jo An) е детектив от четири години, тя се присъединява към екипа благодарение на невероятните си психологични способности. Пек До Шик (Kim Sang Ho) е ветеран детектив с 24 години опит, притежаващ усет и интуиция, усъвършенствани от многото му години като детектив. Пак Мин Хо (Choi Woo Sik) е млад детектив, който влиза в "Special Affairs Team TEN", след като впечатлява професор Йо Джи Хун с перфектните си аргументи.

 

 

Линк към втори сезон: :click:

 

С български субтитри: :click: :click:

Онлайн с български субтитри: :click:

С български и английски субтитри: :click:

С руски субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех Лазе, изпревари ме. :D Тъкмо се канех да пускам тема за този сериал.

От много време го чакам да го гледам заради Choi Woo Sik. Тъй като все още няма английски субтитри( утре или вдругиден смърфовете ще са готови с 1-та серия) си превъртях от серията малко. Очертава се много добър сериал. Динамичен. Другото положително е, че ще е само 10 серии. Такъв тип сериал няма нужда от разтегляне на нещата.

Еми друго не ми остава освен да чакам субове, а между другото, излязла е първата песен от саундтрак-а:

http://www.youtube.com/watch?v=hTNT24GGtgo

Изключителна! Не спирам да си я въртя цяла седмица( Mad Soul Child ме закопаха с музиката, която правят.. особено след "Dear"- песента от "The Man From Nowhere")

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали смърфовете ще са готови до ден-два, като гледам какъв е напредъка. Но всъщност, по-важното е, че все пак са го започнали. Както беше обявено в началото(когато беше излъчен и качен на едно място първи епизод), ни една преводаческа група не си го беше сложила в списъка с проектите.

Надявам се, след като субтитрите на първи епизод видят бял свят и хората го изгледат по-пълноценно, интересът да се повиши и да се съберат повечко ентусиасти, които да се включат в превода.

Междувременно, за тези които са любопитни, едно кратко preview на 2-ри и 3-ти епизоди

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата серия определено беше страхотна! :yes: :yes: Интересното е, че са излезли 5 серии от доста време, но само на първа е със английски субки и то те излезнаха преди 2 дена. Екипа ми харесва как се допълват, а Mad soul child...е там е ясно...страхотна песен! :yes: Дано скоро има субки и за останалите 4. smile.gif

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшен сериал се очертава !!!Препоръчвам го горещо!!!

Само не схванах

те нали не намериха пръстите,те къде са отишли? :huh:

Сега всеки ден ,ще дебна за субтитри :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересен сериал! Първата серия е наистина ама много добра, държи в голямо напрежение и макар че е 2 часа изобщо не се усеща кога минава времето. В другите серии малко поспадна нивото(ама пак си е много интересно) и последната серия е адски добра! Просто не знам как можаха точно най- напрегнатия и интересен момент да го сложат за край. Не ми се мисли как ще дочакам до 2013 за втория сезон. :( Актьорския състав е супер готин, до един сладури и много интересни персонажи са създали. Мацката и стария детектив са ми любимци, и двамата са едни образи(особено стария). Капитана на моменти не го разбирам и му се дразня, ама и с него се свиква(говорим за характер, визуално си е мед за очите ;) ).

 

Предчувствам аз, че той е по- дълбоко замесен с убиеца, отколкото изглежда...и не знам що си мисля, че той отвлече накрая мацката като някакъв вид стратегия за да подлъже убиеца...абе с тоя случай F голяма главоблъсканица създадоха, а това много ме радва

 

Като цяло се е получил много добър детективски сериал с малко изключения(някои от случаите бяха леко предвидими), но пак си има тръпка. Май този сериал ми се нарежда на номер едно сред другите изгледани от този жанр.

Малко ме учуди избора на песни за soundtrack. Бяха подбрали много готини песни( много се изкефих като споменаха The Doors, даже цяла серия им посветиха), ама някак си не на място бяха, май корейски песни биха паснали повече).

Препоръчам го сериала на тези, които си падат по детективския жанр като мен, има много какво да се види.

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът определено е много повече от страхотен. Изгледал съм над 30 сериала и мога да кажа, че "Special Affairs Team TEN" е номер 1 в моята класация за изгледани сериали. Чакам с нетърпение втория сезон. :asian::yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със закъснение, но и аз се добрах до тук. Много добър и различен сериал. Изненада ме и ми достави ми голямо удоволствие. Само че сега съм тъжна, защото до втория сезон има много, много време. Първата серия ми беше дългичка, странно защо са решили да я направят такава, но издържах. Случаите бяха много интересни. Целият екип ме кефи, особено старото куче - страшен нюх имаше. Гледайте, няма да съжалявате за нито една отделена минута.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал си го бях оставил като авариен запас за тежки времена. За спасение, ако предозирам с "романтиката" и "драмата". Не предполагах, че може да има ТОЛКОВА ДОБЪР криминален сериал, който за съжаление си остана без шумотевицата и рекламата на мнозинството от посредствената му конкуренция. Удоволствието от гледането е неповторимо. Тези, които не са го гледали могат само да съжаляват. Кога идва вторият сезон?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече виждам реклами на втори сезон и на тях пише (ако съм разбрал правилно де) април 2013-та, което е много радващо. Нямам търпение да започне втори сезон на най-любимият ми корейски сериал! :beer::up::panda-145: :panda-145: B) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за да сме още по-конкретни относно старта на сериала, казвам: 14 април 2013. А това ме кара да скачам от кеф. Сериалчето е направо бижу и краят на първи сезон отвори толкова въпросителни, че направо изгарям от любопитство, кой е аджеба, тоз сериен убиец и дали изобщо ще се срещнем с него, или след редица различни случаи, в последните епизоди на втори сезон ще ни се намекне тактично, че предстои и трети такъв (което може и да не е толкоз лошо). Във всеки случай, потривам доволно ръце и чакам да дойде средата на април.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря че ми възвърнахте надеждите, че корейците могат да правят добри криминални сериали! Реших да му хвърля едно око след мненията и бях силно впечатлена. 

Страхотен саундрак, голямо напрежение и заплетени криминални случаи, и сладурите, и ветераните се справят с героите си и внасят особен корейски чар в жанра, като всяка серия си има свое послание, което да те поразтърси. 

Голям плюс са различните характери на главните участници, всеки добавя своята част от пъзела към общата картина и разбърканото им проследяване е много добър похват на режисьора за увличане в разследването и поддържане на напрежението. 

Дано новият сезон да бъде превеждан по-експедитивно, че трудно се гледа с цялата полицейска терминология.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесвам, харесвам и пак харесвам! 

Както parab е написала, с този сериал корейците ми върнаха вярата, че могат да се справят с крими продукциите. 

Допада ми това, че всеки епизод има самостоятелен сюжет, а само главните персонажи са свързани. Престъпленията, които разследват са интересни, заплетени, има правдоподобност в тях и най-вече логиката не е чужда на сценаристите и я следват. 

Страхотен актьорски състав, добра режисура, декори. Останах много доволна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корейците могат да мъдрят качествени неща, в които логиката присъства, стига да искат. За жалост при тях често надделява безмозъчната фенщина и режисьорите смятат, че щом играят всеобщи любимци, това е напълно достатъчно, нали все пак се борят само за рейтинг. Разбира се, ценителите на качеството не се задоволяваме само с кифлата, ами гледаме и пълнежа, което си е най-важното де. От пълнежа си зависи вкуса.

И аз съм на мнението , че до тук това им е най-добрия криминален сериал. Дано занапред вземат пример от него, като се захванат да правят крими.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал. Отдавна не бях се "зомбирала" пред лаптопа така. Явно след всички любовни драми, които малко или много започнаха да се размиват една в друга, този сюжет и тематика ми дойдоха много добре. Не малка вина за това има и един от любимите ми актьори... но е страшно освежаващо, че в тази роля не се топи от любовна мъка...

 

Адмирации за сложните, заплетени случаи. Искренно се забавлявам докато гледам ... като ребус е - слагат едното парченце, а то води до необходимостта от две нови, за да приключиш картината. Всички любители на сложните главоблъсканици ще останат много доволни.

 

:panda-145:  :)

 

p.s. Страхотни субтитри! Браво! Опитах да го гледам с английските преди месеци и се отказах..., но преводачите са сложили всичко на мястото му!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качествена полицейска драма, чак учудващо, и не е разводнена. Но трябва май да се гледа в комплект със сезон 2 (поне първите му 2 серии), иначе в края няма никаква логика. Добро съчетание на криминале с драма, макар че

във втория (май) епизод прекалиха с лудите персонажи.... То чак толкова лудост!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускам втори сезон на инглиш - вдевам, не вдевам - поне да видя какво точно се случи на финала на първи сезон :28558:  Малко ми доскуча на моменти с това серия за серия, но онази тънка нишка на глождене, да видя аджеба какво пък толкоз е станало, та не се спряха с ''шефът е чудовище, което лови чудовища''.  :excl:  :ph34r:  :nunchako: Последната девета серия е ВЪРХОТ! И шефот също.

photo201143.jpgfullsizephoto205260.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ле-ле този сериал съм го проспала! Срам! Задължително ще го гледам понеже си е в "моя" жанр. Само не знам защо няма сиид по торентите. Както и да е, сериалът изглежда интересен, изгледах треълърите и треизърите, и изчетох спойлерите и коментарите. Сега ще се пробвам да си го дръпна и после пак ще коментирам.

 

Редактирам: гледах първи епизод - стахотен е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нали съм от позакъснелите :rolleyes: Та, изгледах го! Сега минах на втори сезон ....B)

Много добър сериал, с много сложни и заплетени случаи и с много интересен начин на разплитането им. 

Много ми допадат личностните характеристики на главните действащи лица от Десети екип, и как малко по малко с всеки епизод ни разкират нещо за тях. Много ме забавлява "Старши". Уникален е в мисловната си дейност по разплитане на случаите, но във физическите разправии хич го няма :D  И другите от екипа са уникални симпатяги. Профайлърката е голяма сладурана. Интересно ми е да видя как ще се развие историята с Професорът и защо го наричат "чудовището, което залавя чудовища".

Последните два епизода ме изненадаха достаааааа . Има напрежение и увеличаване на любопитството в зрителя.  Определно съжалявам всички, които са следяли сериала , когато е излязал, и след като са гледали финалния 9ти епизод, са трябвали да чакат две години за втори сезон :D 

За всички любители на този жанр, ако все още са пропуснали да гледат сериала, не отлагайте още дълго :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втори сезон е продължение на първи и според мен дори по-добър. За мен Team Ten си остава към момента най-добрият корейски сериал от този жанр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...