Jump to content

Recommended Posts

Ех, изписвам си фермани и пак не ми се разбира  :28558: - сефте  . Не, че е кой знае колко важно, но ukio спомена стандартната "капсула на времето" като обичаен японски похват , а определено не смятам, че е чисто източна традиция - в безброй много филми, че и в книги от запад съм я срещала и затова словоблудствах около нея  :)  

Във филма изпращат назад във времето до себе си писма, но как точно стигат - това си остава енигма :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кева,  душа,  и двете си словоблудстваме  успоредно за едно и също нещо.  Спирам , че няма смисъл да го предъвкваме пак по хилядО пъти.   Като  прочетох всички постове пак ми стана ясна нишката ... , която де факто аз я почнах . Сори !    Всичко ти се разбира , не се къхъри. Грешката е  при мен .

Сори за офтипика , ама предпочитам изяснени положения ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм един и същ филм ли гледаме, направо не знам. Само да кажа, че аз съм от най-сантименталните и романтични типажи, а приятелите си много обичам, и още с първите минути на филма си казах, да това ще ми допадне много, е да, ама не. :unsure:

На моменти спираха камерата, за да направят буквално снимка или да наблегнат на всеки по-важен момент, толкова бавно и протяжно вкараха всички герои, че дори аз трудно се пренесох в действието, прекалено /много/ бавно ми вървеше. И писмата се появиха и главната героиня хареса от пръв поглед новият ученик, а на мен нищо не ми трепна, ама нищо.

Страшно ме озадачи позитивизма на съучениците, всички бяха супер позитивни, усмихнати, съчувстващи и това ми дойде непонятно, като се сетя какви примери сме имали за взаимоотношенията в клас, някак нагласено ми беше, неестествено и нереално.

Най-силният момент на филма си беше състезанието, там най-сетне усетих идеята на филма за приятелството и добротата, за разлика от всички други случки, които уж трябваше да насочат историята в тази посока.

Да, всички харесаха Какеру, всички искаха да му помогнат, но какво от това. През целия филм виждах едно объркано плахо момиче/Нахо/ и едно застинало уплашено момче/Какеру/, но между тях нямаше никаква комуникация, това ме подразни. Знам японските порядки, знам що са условности спазват, но този път не можах да бъда с тях. Тя ми беше много вяла, статична и извадена от калъп, Той - тъжен и нещастен до безобразие, ходи като зомби, без да вижда и чува.

Да спреш някой да бъде тъжен или да се месиш в живота му ми се струва твърде отговорно нещо, да изградиш връзка с този човек също, но тук не ги видях тези неща, видях много условности, много тъга и никакъв мост между хората, просто една фикс идея да достигнеш до живота на момче, което мисли да се самоубие. Може би това беше приказка, в която трябваше да повярвам, но така разказана не достигна до мен, просто разказаха историята по грешния начин или поне този на мен не ми хареса.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След второто му гледане, мнението ми и на йота не се промени  :D . Нежен, трогателно наивен и разбира се прекрасен Какеру . Страхотно се справи Кенто с ролята и може би точно героя му е отговорен толкова да ми хареса филма  :) . Само едно се промени, тоя път не ми се прииска да се променя и да се превърна в по-добър и разбиращ човек  :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време ме сърбят пръстите, но според мен портокал не е адекватният превод :)

 

Оранжевото е символ на паралелната реалност, която успяват да създадат. Малко преди да се самоубие другите му разказват за някакво място, което на пролет трябва да отидат за да видят цъфналите сакури - всичко било много красиво и оранжево . Нали и така завършва филма - на хълма :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...