Jump to content

Noblesse (2008)


Blue_Moon

Recommended Posts

Нов чап, в който отново ни припомниха как Шинуу се бие, опааа, вече е Сину :blink: . Тъпо е, защото триста и  ...чапа го наричат по един начин и всеки нов преводач решава, че начина по-който трябва да бъде забелязан или запомнен е да смени името на някой от героите. Имам конструктивно положение към нейвър и създателите на манхвата-да запишат звуков файл с това как се произнасят в действителност имената и да го предоставят безвъзмездно на преводачите, така поне  от началото до края ще е сигурно, че става въпрос за един и същ герой.

 

Като изключим това, отново влизаме в обичайното русло: някой си набелязва децата(причините също си приличат) и следва спасяването им. Вярно, ся е лудата дето обича да "украсява" творенията си с кабели и жици ама още е от организацията. Ако Кромбел не си я прибере, ще види, че има и друг дето нещо му прещаква когато закачат негови близки.

 

П.С. Арта дори няма да си направя труда го коментирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с имената ме влудява и мен!  :slap:  400 чаптъра го пишат по един начин и сега на някой му хрумнало да го променя. А най-лошото е, че грешно го променят. Правилно е да е Шину, защото 시 се чете/произнася "ши". Цялото име: 한신우 - Хан Шин У. Или по-краткото Шину. Не мога да ги разбера как дори имената не пишат правилно, какво остава за текста. Ех, добре си бяхме преди с Егс сканс, много добри преводи правеха. А сега нямаме избор и се мъчим с новите и то грешни измишльотини.

Много се надявам този път да не е поредното спасяване на децата, а най-накрая наистина да развият героя на Шину, а дано! Относно арта - да, мъката е голяма, няма смисъл дори да се коментира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж ти, мрънкачите сме голяма работа, ей на Шинуу пак си се казва както трябва , че и в предните чапове са го поправили :D .

 

Колкото до чапа, страхотна трансформация на младото вълче  и наистина се накефих когато Юрая (Юри де) и лудата си го отнесоха най-после ама това стана ненадейно, ей така просто от нищото. Обикновено досега имахме натрупване на напрежение, постепенна градация на емоциите и избухване след това. Тук беше някак си делнично  такова едно. М21 цъфна отнякъде ( това че рицарите са станали лични бодигардове на децата определено съм го пропуснала), поизсмя се в лицата на лошите, телепортира се заедно с тях в потрошената част на Сеул...май и набързо си спретнаха частна демонстрация. Страхотно, но самия чап остана да виси леко във въздуха и ако това беше аниме директно щях да го обявя за филър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре започна разчистването М21, но Мурджо се намеси и му попречи. Май най-после ще имам късмета да видя физиономията на Кромбел(покрай него на Юри и тн), когато разбере с кого се е заял.  Мурджо дори няма да се замисли и ще спомене Франки. Всъщност той вече го направи, но от шока и многото бой нито Юри, нито Аретката осмислиха това, което чуват :)  Да не забравя, имаше доста добро включване от страна на Сейра пък било и за момент само.

 

Преди време нищихме възможноста някой от породистите представители на върколашкия клан да се присъедини към нашите и спрягахме имената на Мурджо и петата, а то май Кантас ще е. След задушевните среднощни разходки с мелеза тоест М21(мастия си звучи грубо -_- ) им предстои и битка, в която за разнообразие ще са на една страна и така от удар на удар ще станат първи дружки и впоследствие и тоя ще се нанесе в дядовата ръкавичка. Първо вероятно за да си ближе раните и да се възстанови, а после и за постоянно както обикновено се получава. Жалко за новото биши, излезе "вярно куче" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебилче, недей така непредпазливо с тези романтични изкавания в мнението си, че покрай нещата, които гледам напоследък, веднага заформих един броманс :Д

 

 

Аз докато чакам новата порция анимета и цъкам 'Забивките' когат съм в настроение, ще взема да си зачета пак 'Ноблес'. М-ката си ме радва като излъчване. Има ли напредък с арта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, арта се оправи още преди няколко чапа, ама ще си е голям спойл, така че гледай на своя отговорност :lol2:

 

 

такааа, и по заявка само на М-ката

e77c5cfc630ea0c6.jpg83fa05fa650131e9.jpg9c9ec413ba734869.jpg2409dfd02f94038d.jpg

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно се дразня вече, отново ще спасяваме някого-за разнообразие този път ще е М21. Единственият лъч надежда в цялата работа е, че Франки тръгна лично, значи поне ще си напълня очите :nunchako:

Колкото до рошавия, изненадата беше само, че излезе сравнително умен, а,  и че Синдбад реши да "уважи" даденото обещание, но пък това удължава нашата агония.

Кромбел ми липсва, особено след Докго. Всеки добре изпипан антагонист прави историята интересна. Тук от доста време го няма или се появява епизодично и започнахме да се въртим в кръг-четем все едно и също нещо или по-точно вариациите на една и съща ситуация, а такава безидейност втръсва бързо.

 

П.С. Забравих да се възмутя как познах, че Инеската пак е с очи, очаквах го, но ми се искаше да не позная <_< 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ся кво, ще чакаме Мурджо да се раздвижи, а нашите ще седят и ще си гризат ноктите докато Инес се забавлява на воля!? Верно, за да се продава едно заглавие зависи от благоволението на феновете ама в случая това развитие е тъпо. 

 

П.С. Абе като изключим навременната и най-вече епизодична поява на Сейра, последните няколко чапа няма ни вест ни кост от младите клан лидери разквартирувани у дядовата ръкавичка :huh:  Само Рай, като постоянното присъствие удържа фронта (щот пак умирга) и толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста забиха в последните чапове с върколаците,но като се замислим,доста време автора ги водеше като второстепенни,така че,беше крайно време и те да изпъкнат. Игнес е колкото сладка,толкова и зла,надявам се да си намери майстора час по-скоро,като няма да е лошо да видим как М21 й вади сърцето :nunchako:

Според мен дните на настоящия лидер на върколаците са преброени. Все пак се надявам малко по-бързо да се случат нещата,защото в момента определено не е толкова атрактивно и го няма това очакване за следващия чап.Дано автора да се стегне и да върне малко блясъка на любимата ни манхва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, дори Франки не ме накара да харесам развитието  тук. Като се замисля нямаше как и да ми хареса щот повече от половината чап беше "Кольовата майка, майката на Кольо"...по корейски. Обаче има поне една наша хипотеза дето най-после ще види свят-петата на крака им дойде на наште :bee:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера прегледах чапа raw и днес откривам, че всичко съм разбрала, на корейски :D

 

Шегата на страна, щом нищо след превода не се оказа различно от това, което предположих, значи автора е зациклил сериозно и кара по коловоза, без криввания и изненади. След "новините" от петата, наште главни вкупом тръгнаха да мрат. След тежка битка, (в която разбира се ще победят, с цената на живота си) върколаците-де модифицирани де не, наистина ще изчезнат от лицето на земята. Ноблесите също са на привършване след последната битка в Лукедония и е въпрос на време да се качат на корабите, напускащи завинаги Средната земя. Победата остава за хората, по точно за Организацията и още по-точно за Кромбел. И всичко това без да се налага да прави каквото и да е, ноблесите и върколаците сами свършиха всичко.

Остава да плакна очите с подобрения арт на Франки и да гледам епични битки.

 

П.С. Всъщност имаше сцена, която харесах-как петата се изплаши от вбесения Франки, мед ми капна на сърцето. Ся остана той да се погрижи за Инес ама съм убедена, че Рай ще я довърши и сам ще умре-и то заради тъпата Инеска, от ся се вбесявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне ще има хубави битки скоро време. Не очаквам Раи да се намесва този път,по-скоро новите дружки Франки и Музака ще раздават правосъдие. След това очаквам награда за Франки,една страстна нощ с върколачката :28558:   На мен ми е любопитно след детронирането на настоящият лорд на върколаците,което беше неизбежно,дали накъде ще забие автора. Дали пак ще върне Кромбел в играта или ще предстои най-после излизането на преден план на Елдер номер 1. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, петата да си гледа там Мурджо и да забрави за Франки, то всъщност май вече е така :896767: .

Колкото до Рай, той отива за да се намеси, така че битките ще са си епични и понеже отива точно за М21 значи ще се сблъска пак със садистката-комплексарка. За тва се и ядосвам, тая не си струва и да я заплюеш камо ли да умреш заради нея. Жалко, че баща и се намеси предния път, щеше да ни спести безкрайните мъки сега.

Единственото, което наистина чакам с нетърпение е физиономията на настоящия водач на глутницата като види, че бройката на гостите се е поувеличила. А, и физиономията на Кромбел когато разбере кой е Франки и разбира се не на последно място искам да видя най-после кой е №1 от елдърите.

 

Дотогава ще се наслаждавам на новата визия на Франки и да не сте капо момчета, едно доста прилично фенартче на Сейра :)

 

8bec7b677dbf3aba.jpge0b5e9c52fea9558.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очакваше се това да е свързващ чап, няма как нашите да стигнат толкова бързо, а  автора май поне досега не е използвал таймскип. За да не ни е скучно докато тичкат през океана, предвидливо позволиха на М21 и Кентас да избягат та да ни подгряват докато дойде главната група и започне основното събитие. 
Прави впечатление,че явно и другаде са питали къде са новоизлюпените клан лидери и в задушевна сцена с Регис и Сейра разбрахме, че са ги оставили да си изпълняват задълженията на бодигардове на децата-деца пазят други деца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то още се заформя действието, няма как да е интересен.

 

И аз го зачетох Ноблес - доста е еднообразно като история, но артът е доста готин, така че му прощавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла, тъкмо ще има още един с когото да плюем по автора/те :) .

 

Пък то действието си се заформя от доста време и дори присъствието на Кромбел не прави чапа интригуващ. След спасяването на Рай  автора влезе в групата на протакащите официално. Вярно, там има лидери, които ще му е трудно да надмине, но поне засега дава всичко от себе си. От това страда уеба, покрай него и феновете и единственото, което го крепи е арта, но не се знае докога.

 

П.С. Тази ситуация ми напомня един от малкото моменти в Бакуман, които ценя: мечтата на бестселър мангаката да завърши творението си когато и както той иска

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина голямо разтягане на ластици и протакане. Не мога да повярвам, че автора съсипва такава прекрасна манхуа, но последния сезон, че и новия особено са пълен застой и тъпчене на едно място. Сега ще гледаме още поне 20 чапа как М 21 и върколака се опитват да избягат, а нашите идват да ги спасяват. Много се изтърка историята и това с М 21, тази история с експериментите, обещанието му към М 24 и т.н. и т.н. не се издържа вече. А този върколак с него все едно гледам М 24, като характер точно на него ми прилича, демек все едно от към развитие на историята сме си още първи сезон. Аз си мислех, че много съм изпуснала последния месец-два, а то нищо не е станало. Естествено децата пак останаха в девета глуха, що пък автора да ги развие героите?! И това с появата на агентите, макар и за секунда - напълно безсмислено. Въобще въртене и сукане и разтягане на ластици и нищо от към развитие... Разочарована съм и то много, дано автора да вземе да се стегне най-накрая. Дебилче права си за арта, наистина само той остана. Хубав арт, а дано и развитие да видим на историята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време я карам по диагонала и се надявах този чап поне да го прочета щот ми обещаха Франки да е ядосан ама... това което получих беше просто същото обещание :28558: . Е, пуснаха малко гювеч- Франки у кустюм :896767: , лошите момчета от разните сериали да се поучат, ето и картинка за нагледен материал :D

 

a3d25b4d4ccf644d.jpg

 

и разбира се когато искаш нещо го искаш директно

 

0a5b5480aca6bca1.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...