Jump to content

Recommended Posts

Запомнящо се сериалче,едно от любимите ми,макор че не знам защо като си има напредвид колко недостатъци открих в последствие.Явно е заради актьорската игра Smile На моменти разтягаха локуми и имаше доста излишни раговори и повтарящи се сцени,но това са дреболии.Като цяло историята беше добра,на места забавна,на места не чак толкова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшен сериал... свърших го днес... и мога да кажа, че много добре са се справили да илюстрират една модерна монархия, която очевидно запада в това днешно общество... и дори във корея която не е толкова покварена както запада... ясно се вижда разликата във мирогледа на хората от едно време и сега... просто за мен това бе завладяващ сериал с много смях, сълзи и напрегнати моменти в очакване... Благодаря ви....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Мдааа сега го изгледах и последния епизод и не знам от къде да започна! Първо идеята с меченцата беше много оригинална и много ме изкефи! Това което за малко не ме побърка е хилядите сцение(еднакви), при които Шин и Принсесата се скарват и тооооочно тогава Юл цъфва да я утешава! Чеееесно исках да го размажа тоя нахалник, няма и един процент шанс да не ненавиждам хора като него и Хйорин-егойсти, егоцентрици вманиячении в ината си. При това е грозен, после се чуди защо Принцесата предпочита Шин. А на коя планета Хйорин минава за красива, честно? Толкова невзрачна, оцъклена балтия не съм виждал( ненавиждам я още от Frowzen flower). Принцесата беше милион пъти по-сладка, изискана и невероятно чаровна. Много свежа и все едно гледах млада версия на Сунг Ю Ри. Особенно като се лигавеше и скимичеше, голямо сладурче!

 

Малко се разочеровах накрая като никой не умря, ноооо не можеше да имам всичко! Най-готиното си бешекато се закачаяха и се влюбиха! Особенно съм доволен от сцената последната в което се сдобриха и се мляскаха както трябва! Това си беше много добро мляскане, а не по устните като третокласници! Даже пък и по-рано ми се щеше да се награбят и да се свърши ама не трябваше да ме измъчат до края! По някое време Фолксваген станаха спонсори и всички коли магически се превърнаха във Фаетон и Биитъл! Абе въобще невероятна драмичка на един дъх я изгледах! Нямам търпение да изгледам Спешала!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето е доста пъстро и забавно.Има за какво да се замислиш

и замечтаеш...

Усмихвах се, не само на Принцесата от "Принца", но и на тая млада

по дух "супер-бабка". Дай боже, такава всекиму!

Взех, че и такава кукла си уших,та като се ядосам на моинкия-

пердах, пердах и после...за ухото.

А мечетата .. с тия тупкащи сърчица, накараха и моето да бие

от радост и възхищение-страхотно очарование и красота!

И тия двамата " нежни" принцове,що книги прчетоха...с

пъстрите си дрешки, доста пъстра картинка.

Незнам,но мисля, че нацията им е такава-визално да остаряват

по късно.Иначе на тази въраст изглеждат като деца-мили,

сладки и "невинни" /е,за последното не съм много сигурна/.

Жалко за братовчеда...

"Ако аз те развеселявам и ти се усмихваш, аз ще остана тук завинаги"

И ..още не съм го изгледала,но толкова, че ми са дълги постовете

и ще ми се кара отгоорника.

Люси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах сериала преди доста време...имаше превод на първите няколко епизода,но толко ме грабнааа ,че се прежалих на английски да го гледам....Супер филмчеее,много плаках и много се смяях Принцовете са много готини,ма и принцесата е образ на образите...нз в никой друг филм не ми е харесвала толко главната актриса...уникална е просто...а и обръщение на брат и "свинке" ахахахах още ме разсмива като се сетаа...Квото и да кажа- все ще е малко...просто най-добрия сериал след BOF и iljimae

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, видя се светлината в края на тунела.Струва ми се,

отначало много го разтеглиха този филм, а накрая го претупаха

набързо.Добро пресъздаване на прехода между старото и новото.

Едното не искаше да си иде, а другото упорито се бореше за

промяна. Логично беше и развитието в отношенията.

Всяко ново нещо, е самотно само по себе си, а врзката между

принца и принцесата е всъщност връзката на прехода.

Щo се отнася до наркопласьорството на Joo Ji-hoon, не искам

да бъда разбрана погрешно, но само който не нагази в "калта", няма да

разбере, какво е чувството. А за артиста, мисля, че то е

най-важното.Но има и една приказка- "Любопитството убило

коткат". A, aко мотивите са алчност, щото не смятам,че го е

закъсал с парите/но, дори и така да е/, то тогава... лошо за човека.

Но, не бих се влияла от личния живот на артиста, за

да оценя прифесионализма му.

Люси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Много ми хареса сериалчето, изобщо не можах да дочакам субтитри и си го изгледах със eng sub, но аз така правя с повечето сериалчета.

Та да ви кажа изгледах го за 2 дни докато бях на работа (добре че нямаше работа тези дни Very Happy ).

Много се радвам на форума и сайта ви, продължавайте в същия дух.

Радвам се, че има такива хора, които виждат красотата в източната култура и я оценяват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали има нужда и аз да хваля сериала, тъй като преди мен всички са писали, че е сред най-интересните и забавни корейски сериали, но тъй като ми е прясно все още да кажа - не е за изпускане, гледайте, ако още не сте. Имаше култови моменти, на които едва успявах да спра да се смея за да гледам нататък. Имаше и истинска целувка Shocked

Yoon Eun Hye е перфектна за тази роля - физиономиите, скимтенето и др. Принц Шин също ме впечатли като игра - има потенциал този актьор(жалко за издънката с наркотиците, сигурно ще му попречи за бъдещи изяви)

Само дето и аз не схванах

 

КАК СЕ ЗАЧЕВАТ БЕБЕТАТА В КОРЕЯ? Вероятно са открили някакъв нов метод без физически контакт, защото тя пътуваше насам, натам

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте го дъвкали това бебе, бе! Педанти такива. Laughing Ясно е, че са пропуснали да ни покажат кога и как е станала работата, но явно е станала. Той принцът вероятно има възможност да си позволи да я посещава от време на време, пък може и в Корея да са се върнали и да са се събрали. Освен да го направят е имало време и да се роди, та финалната сцена трябва да е била няколко години по-късно. Ще ме накарате да го гледам отново. Laughing

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Е аз не държа да покажат как е станало , а кога. Те до последния момент стояха най-малко на една ръка разстояние и изведнъж...бебе . Ама хайде да не задълбавам повече wilful

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Пък на мен ми се зазадълбава. Че то това си е материал за цял втори сезон направо. В първи епизод започва да подозира, че е бременна, прави си тест и се шашка подобаващо, когато резултатът е положителен. Всички други подскачат щастливо, разбира се. В следващите 3-4 епизода е бременна по всички правила - капризи, странна храна, призляване не само сутрин, но и във всеки друг неподходящ момент. За да я разведри, принцът я води на о-в Чеджу за ден-два. Тя пак не е в настроение и му мрънка. Нещата се усложняват, когато една вечер отиват на балет и виждат Хьо-ринчето на сцената. Главната обвинява принца, че я е довел само за да види старата си любов. Като се прибират в хотела става голям скандал. Шин е дълбоко обиден и си излиза, без да отрече нищо. Даже може и да потвърди. Нашта е толкова разстроена, че от нерви й почват контрациите и е приета по спешност в болницата. Лекарите се опитват да спрат раждането, защото още е рано. Цялата рода се събира около нея, начело с бабата. Даже Юл идва да я посети, с най-братовчедски чувства, разбира се, но, естествено, точно в този момент и Шин е решил да дойде да се помири с жена си, вижда го в стаята й, й без да обърне внимание, че и останалата рода е там, си тръгва, без да се обади. Решава да се утеши на питие в бара на хотела, където среща Хьо-рин, придружена от съпруга си - известен европейски хореограф. Двамата си припомнят старите времена и тя го съветва да забрави за гордостта и ревността си и да се помири с жена си. Размислил, на другия ден Шин купува огромен букет цветя и най-срадкот овъзможно плюшено мече и отива в болницата само за да разбере, че през нощта състоянието на жена му се е влошило и са я преместили в болница в Сеул /с кораб, понеже бременните не е хубаво да летят със самолет. То и с кораб не знам дали някой ще седне да мести жен в такова състояние, ма карай, филм е все пак /. Та, значи, нашият се мята на първия самолет и пристига в болницата точно в момента, когато нашата е вкарана в родилното. По американски маниер някаква сестра вкарва и бащата при нея, да й дава кураж. Тя пищи, та чак през три квартала се чува, той се паникьосва, приближава се на неподходящо разстояние и тя естесвено го докопва за коса, уши, нос, накрая за малко да го удуши с викове "Нещастник такъв, ти ми го причини това!!!" Той плези език, ма се държи до самия край, когато на бял свят излиза малката им дъщеричка. Принцесата изведнъж кротва и се разнежва, цялата рода нахлува, като за малко да стъпчат нещастния баща. Всичко е прекрасно. В следващия епизод показват няколко сцени тип "снимка" от изписването на бебето и всенародната радост. После продължават с домашните неволи на младото семейство. Шин и кралското семейство настояват за квалифицирани бавачки, гледачки и учители още от сега, принцесата и нейното семейство са за по-народно възпитание. Докато го разискват майката на принцеста гледа под око височайшата рода и подозрително пита да не би да е възпитала зле дъщеря си, че не искат да възпитат по същия начин и малката принцеса. Старата кралица и родителите на Шин се споглеждат, преглъщат и решават за момента да оставят младите сами да си гледат детето. Първите няколко дни всичко е страхотно, понеже тъщата активно помага. После обаче бащата на главната /пу, така и не й запомних името Embarassed /, та, бащата печели пътуване до Япония за него, жена му и малкото братче и тримата се изнизват скоропостижно, като оставят принцесата сама да се оправя с бебето. Шин пак дискретно намеква за бавачка, на което героинята възмутено се противопоставя. Нима тя не може да си гледа детето, а? А? И се зпочват перипетиите на младите родители. Ставане посред нощ, рев, рев, хранене, първото сменяне на пелени от страна на принца, рев, рев, петно от повръщано върху официалната рокля на принцесата по врме на посрещането на принца на Монако в Корея, Шин спи по време на официалните събития... Кралското семейство ги гледа с неодобрение. Принцесата реве, че не може да се справи. Един ден вижда статия във вестника и от нея разбира, че Хьо-рин е щастливо омъжена, осъзнава, че срещата им на о-в Чеджу е била случайност и дълбоко разкаяна за сръдните си тогава организира за съпруга си изненадваща романтична вечеря навън. Когато той пита "А кой ще гледа бебето?" му съобщава, че е решала да приеме предложените бавачки, гувернантки и учители. Всички са щастливи, дори родителите й, които се връщат от Япония признават, че така е най-добре. Пълна идилия. Дори с усмивка посрещат мисълта, че ще имат и второ детенце. Нали все пак трябва да се борят за престолонаследник. В последната сцена разбират, че е бременна с тризнаци...

 

Баси, как се увлякох. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се нося по течението на Goong и след като го гледах с английски субтитри, сега се наслаждавам на труда на литературния преводачески кръг "Светлината на източния дух" Idea Благодаря ви за старанието! Апропо, по този начин наричам преводаческия екип на Goong & Coffe Prince, не се сърдете I love you

 

Страшно се забавлявам с главната героиня и подобно на много други жени се питам - Юл или Шин? И двата образа са много интересно поставени. Трудно би било да си на мястото на принцесата ...

И все пак превъплъщението на Шин много повече ми допада. Той има и осанката и поведението на принц!

 

Харесвам шантавото им облекло, дори и розовото пуловерче на Юл. Нежни са в лице, какво да се прави. Навярно не сме свикнали с техните лица, поне за себе си обяснявам реакцията на приятели, на които съм показала кадри от филма. Пъстър цвят!

 

Иначе, гледайки Goong ще се учите на обноските в двореца, ще се смеете на абсурдни ситуации за нашия начин на живот, ще тъжите с главните герои, ще се ядосвате на противоречивото поведение на принц Шин, ще се питате дали принцесата ще се откаже от избора на сърцето си и в един момент, ще осъзнаете нетърпението с което чакате всяка вечер новата серия!!!

 

Доволна съм от интуитивно направения от мен избор на втория корейски сериал!

И все пак, моля за препоръки за нещо поне на половина толкова свежо като Goong...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи стоях до късно, но винаги така става като ми останат 5-6 серии. На последните серии просто няма как да се спре човек и вече съм от тези, които са игледали целия сериал. Препоръчвам го на всички, които не са го гледали. Сериалът не е изключителен, но е много интригуващ и завладяващ. Гледа се леко и с удоволствие. За първи път не можах да си избера към кой от главните герои да насоча симпатиите си. И двамата ми харесаха еднакво. Само актрисата не беше точно мой тип, но се справи добре с ролята си. Още веднъж да благодаря на целия екип превел субтитрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо привърших последната серия и съм леко ВТф...кви бебета кви пет лева..ахахах Very Happy Very Happy

 

Иначе относно сериалчето...изгледох го на един дъх...невероятно запленяваща история...Влюбих се още от първия епизод...

И пак...не мога да реша кой от двамата принца повече ми харесва... Very Happy Very Happy толкова са красиви и двамата.... Neutral Sad Sad ....

Обаче Юл с тъмна коса е мн мн по-як отколкото с рижавата ...

 

Саундтракът е уникалееен... Perhaps Love ми стана една от любимите песни...

изобщо.....мн мн мн мннннн ми хареса.... определено си заслужава....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е едно от любимите ми сериалчета, гледала съм го два пъти, разтоварва ме някак си, въпреки че съм го гледала пак ми е интересно, с този сериал намерих двама от любимци си Yoon Eun Hye вече я бях гледала в кафе принц, но тук образа и беше съвсем различен,а и мисля че много добре си паснаха с Joo Ji Hoon справиха се добре. Ако някой не е гледал спешъла да го гледа голям смях е, като го гледах си помислих, че може и да има нещо между тях след снимките, хубава двойка са според мен, ама няма доколкото знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах сериалчето преди година и нещо,но все още помня с усмивка изпълненията на Yoon Eun Hye.Като цяло не е нищо особено,имаше и своите слаби и силни моменти.В началот следях всеки епизод с голям интерес,смеех се непрекъснато на непохватността и лудориите на младата принцеса,но някъде към средата действието се провлачи,започнаха сълзите,непрестанните семейни разговори и някак си загуби своя чар (това си е мое мнение,явно на повечето хора не им е направило впечатление).

И все пак Goong е една от драмите,които оставиха отпечатък у мен и я препоръчвам на хората които са пропуснали да и отделят внимание,но обичат ненатоварващи съвременни приказки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го за два дни, при положение, че съм работещо момиче на пълен работен ден. Невероятно филмче, имаше - мъка, любов, интрига, много смях и по - малко сълзи. Влюбих се в принцовете , но май ми е по симпатичен Kim Jeong Hoon. Този красавец съм го гледала и в Witch Yoo Hee, но там не успя да ми направи, кой знае какво впечетление, ноооо наистина му отива да е принц king . Yun Eun Hye е страхотна чаровница, много миловидно личице и заслепяваща усмивка Smile

 

Не знам за вас, но на мен от 17 епизод до 23, някак си ми доскуча малко сериала, с прекалените интриги и сплетни, също така тея двамата докато си кажат и покажат любовта, мислех, че ще отида до Корея и ще се върна. Но в крайна сметка, не можах да спра да се усмихвам през цялото време докато гледах сериала ( съседите ми тропат на парното, защото се смея много шумно )

 

Който все още не го е гледам, време му е Smile

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...