Jump to content

What Happened in Bali (2004)


Recommended Posts

spacer.png

 

Година: 2004
Държава: Южна Корея
Епизоди: 20

В главните роли:
photo_story036.jpgHa Ji Won като Lee Soo Jung photo_story021.jpgJo In Sung като Jung Jae Min
photo_story041.jpgSo Ji Sub като Kang In Wookphoto_story05.jpgPark Ye Jin като Choi Yong Joo

 

Сюжет:
Бали - перлата на индонезийския архипелаг, «остров с хиляди църкви», «остров на боговете». В Бали здраво се преплита съдбата на четирима души - И Су Джонг, момиче с тежко детство - тя е сирак и има финансови затруднения; Чонг Дже Мин, капризен развейпрах - наследник в голяма корпорация; Че Йонг Джу - негова бъдеща невеста по волята на родителите, и Санг Ин Ук, дяволски умен и красив, но много беден - първата любов на младата Йонг Джу, когото тя никога няма да забрави...


Личен коментар:

 

Високият рейтинг нарежда "Какво се случи в Бали" в списъка на най-добрите и се надявам да заслужи вашето внимание.
Режисьорът успява напълно да създаде привлекателна атмосфера. Това е драма за любов и страст, за притежание и конкуренция.
Саундтракът напълно отговаря на атмосферата.

 

:essub: 

 

С български субтитри :click: :click:

Онлайн с български субтитри :click:

С български и английски субтитри :click:

С руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да похваля интересния сюжет, защото не е типичната сълзливо-настроена корейска драма,

има кусури и неизпипани моменти, но имаше добри попадения...емоционалните сътресения на героите

бяха на ниво, достатъчно обърканите образи също и честно, краят беше другото,

което ми допадна-рязък, бърз, точно противоположен на цялата проточила се картинка.

Нелоша драма, това е!

Въпреки, че осещах какво ще се случи я изгледах и дори за първи път, чак на края,

ми хареса героя на In Sung, че през цялото време действаше като малодушно и

безхарактерно келеменце ...(почти като главната героиня), но накрая на ръба на лудоста,

го изигра блестящо...прави силна роля тук.

Джи-Соп се справи отлично, гледаше отстрани и действаше, когато всички го подценяваха

им скри картите...., а мацките, в това число и мамчета бяха пълни шашки

 

(поредната бясна роля на Сачико, да взема да и науча името вече, а .... )

 

 

Каква е равносметката Question Question Question всеки да се замисли scratch :

 

В суровата реалност, ако искаш нещо трябва бая да се жертваш за него...и докато е време

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал направо ми скри топката. Края не ми хареса определено, но за съжаление и в живота е така, само богатите имат право на желания и имат избор.Останалите играят по свирката на живота , просто защото правилата на играта са такива и нямаш избор. Изпитвам го на собственият си гръб ежедневно.

Со Джи се справи блестящо, даже мога да кажа. че според мен на моменти играеше така, както би постъпил в истинския си живот.Играеше себе си, или поне с такова впечатление останах.

Богаташчето преиграваше, а и това как ревеше... направо беше лигав.

Култовата сцена беше за мен в 19 епизод- гредах я около 15 пъти. Нещо от рода на прегръдката в Четрите бога на Краля.

Емоцията беше изиграна невероятно.

Главната героина според мен не беше безхарактерна.Имайки в предвид , че е била сираче и е расла на улицата без родители-поведениетои беше съвсем логично. Беше объркана, защото искаше нещо повече за себе си, по добър живот в лицето на богатия, нещо което един сирак няма.От друга страна емоцията и подкрепата от страна на обикновения мъж без богатство-разбиращ грижовен, готов да дава без да очаква насреща.

С две думи извода за всички беше, че в живота не можеш да имаш всичко. За това и финала беше такъв, което за мен беше, голямо разочарование.

Сетих се че имаше още една култова сцена в 20 епизод-прегръдката на вратата.Имаше невероятна емоция.

Гледах филма с голямо удоволствие, така че онези които на са го гледали -приятно гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цяла нощ не мигнах за да видя поне мъничко хепиенд.... но уви...Абсолютно бях сигурен че този Канг Ин Ук е намислил нещо и си мислех че на финала малкият син ще пооумнее малко и ще го разобличи.А то стана драма каквато не съм си и представял и след Ледената кралица, а там си беше много рев.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не очаквах такава развръзка на събитията! Направо не ми се иска да коментирам! So Ji Sob е невероятен актьор и умее да се превъплъщава. Колкото до главната героиня, смятам, че по-силна роля направи с Hwang Jin Yi. Наистина нямам думи и още ме държи края... Rolling Eyes ех тези корейци какви неща измислят. Всъщност до последно и на ум не ми беше дошло за истинските чувства на героинята, но май никой от тримата не е и предполагал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувствен филм, но

 

КОФТИ КРАЙ. Ако знаех края, никога нямаше да го гледам. Края ми разкара цялото удоволствие от филма.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мн луд ,мн корейски адски ми хареса,а играта бе6е превузходна на вси4ки и на Са4ико (и аз трчбва да и нау4а името)и на влюбената във Со джи съб абе...,а колкото доглавната героиня

то4но както в живота,се влюби във безхарактерното богата64е колкото и да не и се иска6е,а според мен си бе6е чсно от на4алото

 

Моля, оправете правописа!

Редактирано от katomova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мн луд ,мн корейски адски ми хареса,а играта бе6е превузходна на вси4ки и на Са4ико (и аз трчбва да и нау4а името)и на влюбената във Со джи съб абе...,а колкото доглавната героиня

то4но както в живота,се влюби във безхарактерното богата64е колкото и да не и се иска6е,а според мен си бе6е чсно от на4алото

 

Моля, оправете правописа!

 

Душко това което ти куца в граматиката се учи в първи клас :huh: Хахаха ще ми бъде наистина приятно, ако имаме и фен на тази възраст :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е повече от страхотен.

До последно се чудиш кой от двамата ще избере главната героиня,

а краят е толкова непредвидим, че все едно те удрят с мокър парцал :blink: (поне за мен беше така :lol: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а последните две серии ще се качат ли в BG Share? ако не, откъде мога да си ги изтегля... защото , макар и с тъжен финал, както подразбрах, много ми се иска да изгледам края на този чувствен сериал... останах потресена от начина, по който се предадоха истините от живота ... истинският , реалният живот наистина е суров и трябва да се бориш за щастието си докрай, независимо от последствията - това показаха всички герои в сериала.. благодаря от сърце на тези, които се погрижиха този шедьовър да стигне до нас, обикновените хора. :bow::thanks:

РР. Видях, че го качвате и в Мастерс, за което отново благодаря, от там ще изтегля последните две серии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Догледах го и мога да кажа, че ми хареса сериала, въпреки че някъде след средата се изясниха чувствата на героите и замисъла на сценаристите.

Не ми хареса краят, защото просто целият сериал предвещаваше такъв край особено последните епизоди. Финала беше предвидим и липсваше всякаква изненада (въпреки че очаквах стареца в болница, а не братът :) ) .

Въпреки всичко доста поучителен сериал за това до къде може да доведе завистта, злобата, алчността и гордостта на хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма е показателен пример за това, как малките момиченца не трябва да се закачат с големите батковци, защото те са единствените които ще пострадат.

Гледах го преди половин година до 16еп. на руски. Бях направила грешката да започна непреведен сериал. Днес го догледах с нашите субтирти(за което много благодаря). Удоволствието да гледаш нещо такова на роден език е заслужено. Края ми хареса. Логичен завършек, най-накрая "келеменцето" показа характер на мъж. И разбира се, не мога да не спомена великолепната игра на Jo In Sung.Остава си любимото ми "богаташко мамино синче". Страхотно изигран образ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен филм, благодаря на преводачите за удоволствието да го разбера изцяло. :rolleyes:

Краят е невероятен, точно това ми харесва в корейските сериали, че има реалистично представяне, а не блудкав край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дълго време се колебах дали да напиша нещо, не само защото още съм под въздействието на филма, но и защото не знам как по точно да опиша това, което чувствах докато го гледах... имах чувството, че изживявах всяка една емоция с героите, много сълзи изплаках с тях, но не само заради героите, сюжета или играта, а защото това е реалния живот. Богат или беден всеки е подвластен на чувствата любов и ревност и както се случи в сериала, някои ги откриват прекалено късно.. не искам да пиша повече, защото пак се натъжавам от тъжния край...

 

и нещо в заключение - сериала, музиката, играта, актоьорите - всичко беше прекрасно, но в този род драми бях свикнала с една , максимум две жертви, и честно казано три ми идват малко в повече... още ми горчи от финала, но ако трябва да избирам, пак бих избрала него да го гледам

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключителен!!!

 

Въздействащ!!!

 

Покъртителен!!!

 

Дали защото вече знаех как ще завърши,или защото предварително бях гледала финала

кървавото фиаско,което се разигра секунди,преди финалният надпис

някакси не можа именно той да ми развали цялостното впечатление от драмата..

 

Не казвам,че е справедлив...но,нима имайки в предвид обстановката на ''източният фронт ''сте очаквали  хепи енд...

 

Именно това,ме грабва в този техен неповторим жанр..умениетос лека ръка,да причинят подобна съдба на главните герой,да посегнат на един,два или няколко живот..стига те да оправдаят цялостно вложеният замисъл..и да подсилят още повече емоционалното въздействие..а за тези,на който края е дошъл в повечко..като удар с мокър парцал-еми лято е... :lol:

 

Пожелавам приятно гледане,на тези,които все още не са разбрали ''Какво се случи в Бали''..Доволни ще останете !!! :P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...