Jump to content

Master: God of Noodles (2016)


Recommended Posts

spacer.png

 

Master: God of Noodles (마스터-국수의 신)

                            Страна: Южна Корея                                 

Също така известен като: The Master of Revenge

По манхуата на Park In Kwon  “국수의 신 / God of Noodles”

Период на излъчване: 27 април 2016 - 30 юни 2016

Време на излъчване: Сряда - Четвъртък 22:00

Жанр: Мелодрама, Реванш

Канал: KBS2

Епизоди: 20

Режисьори: Kim Jong Yun, Im Se Joon

Субтитри: Английски

 

Участват:

Chun Jung Myung като Moo Myung

Gong Seung Yun като Kim Da Hae

Jo Jae Hyun като Kim Gil Do

Baro (B1A4) като Kim Gil Do (young)

Jung Yoo Mi като Chae Yuh Kyung

Lee Sang Yeob като Park Tae Ha

Choi Jong Won като Go Dae Chun

Kim Jae Young като Go Gil Yong

Lee Il Hwa като Go Gang Sook

Son Yeo Eun като Do Hyun Jung

Kim Joo Wan като Hwang Seong Rok

 

Резюме: Тази драма се основава на корейската манхуа “국수의 신 / God of Noodles” на Park In Kwon…

 

Ранено дете върви само в нощта. Следващото нещо, което забелязва, е кръстопът - наляво е полицейската служба, а надясно е сиропиталището. Как да постъпи в тази нощ, в която родителите му са били брутално убити? Какво да избере - примирение или отмъщение? Решавайки да отиде в дома, той променя името си на Му Мьонг (Chun Jung Myung), което означава "без име", захвърляйки завинаги собствената си самоличност. Пораствайки, решава да стане „God of Noodles“, търсейки отмъщение срещу хората, които са го наранили… 

 

 

Свали с английски субтитри :click:

Свали с руски субтитри :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Baro от B1A4 направи доста добро представяне като младата версия на главния злодей. Първият епизод беше кратък разказ за предисторията на главните герои. Да видим от тук нататък как ще се развие историята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В доста драми забелязвам главният герой да идва от сиропиталище и винаги е толкова умен, готин и т. н., някой ще каже, че там ги дялат старогръцките скулптори. Може би горе-долу така е положението в Корея (Южна), но в реалния живот (България) децата, отрасли в сиропиталища, толкова мразят системата, че трудно се приспособяват към обществото. Някои стават крадци, скитници, изобщо хора без бъдеще. Мисля, че този образ може да е много по-комплексно представен, да е по-драматичен и значещ, но като че на това някак не се обръща внимание. Май никой от сценаристите не е познавал истинско сираче...

 

Колкото до нудълса... очаквам една хубава рецепта да ме топли, че у нас такива ресторанти са един-два, а Shin Ramyon  е на изчезване :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли на корейците са им чужди тези неща. Просто повечето им сериали са представени толкова идеалистично, че ако някой отиде в Южна Корея може би ще остане леко изненадан колко подобни на нас са като проблеми и ежедневие, не като навици или култура. Ела обясни обаче на сценаристка какво е комплексен характер, идентичност или индивидуалност, когато любимото и произведение е ромео и жулиета или пък какъв е сивият нюанс в представянето на герои, когато чете само за рицари в бели брони и злодеи в черно. Тук гледаме сериали и си мислим, че ежедневието им е точно такова, но техните сериали имат навика да представят една картина, която да показва страната им в най-добра светлина по някакви стандарти. Нито се заблуждавам, че младото им поколение е толкова консервативно, нито че рядко засягани теми в сериалите като самотното майчинство са някакво табу. Сериалите ти представят най-много 2 типа мъжки характери и 2 женски, ако ти изброя 3 черти, то поне всеки главен герой в 99% от сериалите ще притежава 2 от тях (арогантност, ревнивост, самочувствие). Това не означава, че корейците са държава от роботи, просто това се е доказало, че се гледа от масовия зрител и такива сериали и герои продължават да правят.
Не съм го гледал, но смятам да го пробвам, въпреки че жанра "мелодрама" леко ме притеснява. Главните актъори като име нищо не ми говорят, но може да съм ги гледал някъде. За подобен тип сериали с отмъщение винаги сравнявам с The Devil (2007), защото е един от най-добрите корейски сериали, които съм гледал от подобен жанр, без лигавщини и ненужен романс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли на корейците са им чужди тези неща. Просто повечето им сериали са представени толкова идеалистично, че ако някой отиде в Южна Корея може би ще остане леко изненадан колко подобни на нас са като проблеми и ежедневие, не като навици или култура. Ела обясни обаче на сценаристка какво е комплексен характер, идентичност или индивидуалност, когато любимото и произведение е ромео и жулиета или пък какъв е сивият нюанс в представянето на герои, когато чете само за рицари в бели брони и злодеи в черно. Тук гледаме сериали и си мислим, че ежедневието им е точно такова, но техните сериали имат навика да представят една картина, която да показва страната им в най-добра светлина по някакви стандарти. Нито се заблуждавам, че младото им поколение е толкова консервативно, нито че рядко засягани теми в сериалите като самотното майчинство са някакво табу. Сериалите ти представят най-много 2 типа мъжки характери и 2 женски, ако ти изброя 3 черти, то поне всеки главен герой в 99% от сериалите ще притежава 2 от тях (арогантност, ревнивост, самочувствие). Това не означава, че корейците са държава от роботи, просто това се е доказало, че се гледа от масовия зрител и такива сериали и герои продължават да правят.

Не съм го гледал, но смятам да го пробвам, въпреки че жанра "мелодрама" леко ме притеснява. Главните актъори като име нищо не ми говорят, но може да съм ги гледал някъде. За подобен тип сериали с отмъщение винаги сравнявам с The Devil (2007), защото е един от най-добрите корейски сериали, които съм гледал от подобен жанр, без лигавщини и ненужен романс.

Е, за тоя сериал. това не важи.

 

Гледайки сериала, ти става гадно, като се замислиш, че не само в Корея, а навсякъде всичко е подчинено на властта, парите и корупцията.

Никакви лиготии, никаква поезия в това планирано отмъщение, а от друга страна  безкруполност по висшите етажи и всичко това те хваща за гърлото.

Доста тежък, но хубав сериал.Планирано отмъщение, в което непланирано се набърка много народ.Следваха си логиката сценаристите до край  и не си позволиха да го обозят и прецакат по корейски..Изключителна злодейска игра на  Cho Jae-Hyun,  а и всички бяха на ниво.

Единственото светло нещо в целия мрак през цялото време, беше приятелството, което 

за съжаление нямаше как да остане цяло.

 

Сериалът е от тези, които  не могат  да се разкажат, а трябва да се видят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В една от рецензиите бяха писали: "Семейството на главния герой е жестоко убито и той си отмъщава с готвене." :slap:  Така и не можа да ме заинтересува и го зарязах. Не съжалявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...