Jump to content

Recommended Posts

 

Комарджията схвана, че не е негово дете и затова го метна във водопада :mellow:

 

Едноокият можеше да чете по лицето и заяви, че бебето е кралска кръв

 

 

 

 

И аз така го разбрах. Жената нямаше как да не знае, че е бременна от три месеца, а очевидно се притесняваше за съдбата на едно евентуално дете със зависим от хазарта баща.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето, трябва да го приемем като приказка  :icon_sunny:

 

Предпочитам това пред някоя стандартна история от Чосон с евнуси, наложници, натуралистични сценки и крал, пред когото всеки се просва с "Чонааа" :rofl:

Извинете за оффтопика, ама "Кралят и аз" ми отвори очите що за ад е бил кралския двор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко съм объркана:

 

Във всички анонси за филма се говори за двама принца - единият принуден да расте сред простолюдието, а другият - в комфорта на двореца. Какъв принц е Де Гил, ако не е син на краля? И аз, като царедворците, не вярвам, че бебе-шестаче може да оцелее без кувьоз. Значи е син на нещастния комарджия?

 

И никой  не вярва, обаче

Заровете им говорят :28558: , с една дума съдбата, в която вярват сляпо.

 

 

Роска, при тази измислена история, дето я имат, освен измишльотини, какво друго да ни представят, а приказка най-идва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм гледала предишната драма  на сценариста, Warrior Baek Dong Soo, но и там не се придържал към "историческата истина".

 

Въобще на този форум съм виждала цели трактати как историята на средновековна Корея е низ от "поетически вдъхновения" и не можем да бъдем сигурни кое е вярно, дори да е написано на свитък в Националния музей. По времето на Чосон вече се е записвало ден по ден какво е правил краля и какви решения са вземани, но и тук има място за интерпретации. :icon_sunny:

 

В тази драма са взети историческите факти като дати и имена и са показани от по-нестандартен ъгъл.

В хрониките е записано, че преди Йонг-джо Бок Сун е родила друг син, който е починал. Дали? Дайте на сценариста да се развихри  и  нека си гледаме приказката. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - накрая и аз да намеря време да хвърля едно око. Първи епизод много добре. Краля кърти, има нещо много особено в излъчването на този човек. Някой май по горе беше писал, че не можеш да отлепиш очи от него. Вярно е много силно излъчване има харесва ти да го гледаш, говор и всичко направо си е точно за крал. Мисля, че не съм гледала нещо друго с него. Та втори епизод прескачах малко, в сравнение с първи беше малко по слаб. Какво такова бебе на 6 месеца тцтц.. От 3 епизод ли се включват младите актьори или още ще гледаме какво се е случило в миналото? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, отдавна съм открила за себе си, че противоречията, дори абсурдите в една история, я правят интересна и задържаща вниманието. Хората имат нужда да се посплашват понякога и да стимулират въображението си. Ако във филмите ни разказват непрекъснато една и съща история кой ще я гледа? Времето на крал Сукджонг и неговите жени е истинска златна мина за сценаристите. Не защото е имал много жени и наложници, а защото "там някъде" изглежда е имало романтична любов и привързаност, несъвместими с дворцовите правила и норми, с шумните скандали с трагични развръзки. Най-зловещата  интерпретация на това време за мен е във филма Shadows in the Palace.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Традиция е тук за всеки сериал да се коментира колко е недостоверен, при положение, че почти всички започват с уточнението, че историята е измислица базирана на някои действителни събития и лица съществували в историята като такива. За мен тези "исторически" драми са комбинация от въображението на сценариста, исторически факти и народни легенди, които всяка държава има. Естествено е, че са украсени и хиперболизирани, за да "хванат" вниманието на зрителя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много симпатични първи 4 серии, не се престарават с историзма, слава богу :up: Дано и занапред продължи като симпатичен приключенски филм, плеснат за парлама в някакъв исторически контекст :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега върви много приятно. Напомня ми като настроение на старите френски приключенски класики с Ален Делон и Жерар Баре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много скучен 5 епизод. Надявам се занапред да се раздвижи.  Имам чувството, че до сега всячески се опитваха да ни докажат, че Гъсока няма как да умре. Некст левел е момчето, каквото и да му правят няма братче, а някои хора коментираха абсурдните сцени в descendants of the sun. На фона на всичко малкият принц много добра роля прави и ми харесва ама май май той ще се окаже накрая тъпият ъгъл на триъгълника. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре си върви, приключенски отвсякъде, и с азиатска предопределеност - щом си се родил с късмет в хазарта, залагай живота си на карта и ще спечелиш! Корейският Матрим Каутон! Обичам! Много приятна музика и перфектна звукова среда. Малко в повече ми дойдоха някои драстични сцени от 6 епизод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми задържа вниманието засега. Тоз младеж Кетонг е явно като корейски Дедпул - не ще да мре. Въпреки фантастичния характер на събитията, добра игра на Гън Сок, когото аз принципно не харесвам, а и историята е с добро темпо досега. За Че Мин Су да не говорим - страхотна харизма и сценично присъствие - точно крал, от който да береш страх.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 епизод - скучен! В края на 10 малко се раздвижиха нещата, което ме обнадеждава, че 11 ще е по добър и интересен от тези. Имам чувството, че досега тъпчеха на едно и също място. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен, си  върви добре.Сокчо играе супер, кралят е без грешка и като обективен зрител ще кажа, че и малкият е на ниво, а Лошко пък е над всички.Приказката я разказват последователно и не превъртам за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът ми носи усещането, което имах, когато гледах Илджиме и Хонг Гил Донг. За сега съм доволна от развитието на историята и от темпото, с което върви действието. Обаче май за първи път виждам евнуси-близнаци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не му е уроки, много добре си върви :up: Страхотен 9 и 10 епизод и

Какви остриета само святкаха в 9 епизод! Радост! То двойни тройни пируети... И кралят - "Да не мислиш, че съм на трона поради чист късмет?". Еха, дано не го убият без време :28558: , отличен актьор.

 

И да - лошият кърти! Много ми харесва, радвам се че още доста време ще му се наслаждаваме (все пак в началото е 1728 г, а сега сме още 1717 г.) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко,че не е имало ДНК тест по онова време.Перачката не блести с много ум, комарджията и той не беше акъллия, но се видя ясно на кого приличат синчетата.Тепърва предстои да видим най-интересното.Хубавото е ,че не се заиграват  да пълнят времето с безмислени сцени и любовните трепети са с мярка, поне за сега.Дано не избутат триъгълника на преден план.

Paribas и аз се моля да не го затрият без време таткото, че без него ще стане по-постно.  ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път такъв крал в историческите им филми. Виждали сме тирани, истерици, параноици, похотливци, марионетки и какви ли не още, но такава мощ и власт - не!

 

Ако не избягат съвсем от фактите, кралят скоро трябва да си умре от болестта.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...