Jump to content

Recommended Posts

ООО, колко ми е любим филма, много, много, много! От тези дето мога да гледам и гледам без да ми омръзне. Страхотна е идеята момиче да се прави на момче, явно е и много работеща, защото доста се експлоатира. Друг е въпросът, че всички виждаме, че момчето е момиче, ама на кой му пука! Страхотен каст, всички актьори ми са любими. Yoon Eun Hye е прекрасна и като вид, и като актьорско изпълнение, много магнетична, няма филм, в който да не съм я харесала. Тук малко в повече ми дойдоха мъжкатарските й джаста-праста-движения в пространството, и какви са тия корейски дебелашки прояви на нежност, бе /и не само в тоя филм/ - да го потупаш по главата, да го цапнеш, да го блъснеш любимия... Гонг Ю си е готин от всякъде - и ръст, и чар, и излъчване, и игра, но най-вече има таланта да играе изключително естествено, все едно си е той самия, а не роля. Хайде сега, като излезна от казармата дано направи повечко сериали, че да ни зарадва... Lee Sun Gyun му се каня да го гледам в "Паста"-та, малко нещо ми е противоречив като визия и глас, но за играта нямам забележки. Много мило братство бяха с брат`чеда, въпреки търканията и споровете, имаха страхотна връзка. Героинята на Chae Jung Ahn много ме издразваше в началото, то тази независимост нейната си беше жив егоизъм - значи ти можеш да кривнеш от пътя, но ако той го направи, ореваваш света. Добре, че си научи урока. И двете двойки много си пасваха, бяха големи сладури. :emote_kiss3:
Всички принцове от кафенето ми бяха изключително интересни. Малкия "плейбой", толкова цапнат в устата, много съм се смяла с неговите словесни изцепки, страхотно му се отдава комичното. "Горилата" ме спечели с контраста в него на физическа сила /как ги носеше по един под всяка мишница като талпи biggrin.gif / и нежна плаха влюбена душа. Дори и дъртият мърляч беше готин, да се смееш ли, да се потрисаш ли, то може ли такава немарливост /направо ме уби като си бърка в носа и после си облиза пръста :mad2: или като си триеше с една кърпичка краката и после зъбите, бъррр... :swoon: / Оообаче най-любим ми е японеца, ммм сладур отвсякъде! И много му вървеше ролята на самотник - особняк.
Може би за положителното впечатление от филма много допринесе и представянето на семействата като позитивни и подкрепящи, без крещене и непримирими диктаторски ултиматуми от родителите. В тази връзка бабичката беше един много ценен екземпляр, сладураната.
Друго, което много ми хареса - кафенето и атмосферата в него. Всички сцени там са ми любими. Ееех, защо не направиха и втори сезон...
Много благодаря за субтитрите, още повече и за разясненията в скобките, защото този беше един от първите ми корейски филми и това бяха много ценни бележки относно корейската култура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обичам го този сериал :wub: :wub: :wub: Актьорите са страхотни,атмосферата в кафето е невероятна :) Толкова много съм се смяла на смешните сцени и толкова много се радвах на романтичните :wub:Химията между главните беше наистина впечатляваща, а Гонг Ю е много чаровен и красив и те пленява със усмивката си :wub: Определено остави в мен много хубави чувства които ще запомня :yes: :yes: :yes: Задължителен за гледане :up: :up: :up: Адмирации за главната актриса :up: много добре и естествено си изигра ролята :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на суперлативите ,които сте изписали тук,се навих да сваля сериалчето за втори път.

Преди година си останах само с една изгледана серия,директно отиде в кошчето- толкова отблъскваща и антипатична ми се видя Ън Хе,че не можах да се прежаля за повече серии с нейно участие.

По същото време свалих и "My fair lady"- там освен нея и актьорът не ми беше по вкуса и изгледах две серии и му се случи същата случка.

Реших да се пробвам трети път с въпросната актриса,тук вече устисках до края,но благодарение предимно на главния в " Lie to me".

Та ,тези дни нямах какво да гледам,и реших да се пробвам пак след изчетените ласкави мнения.

Вече съм на 9 серия и смело мога да кажа ,че няма филм,на който да съм се смяла толкова.Успях да преглътна зъбките на Ън Хе и признавам,че е адски талантлива и мъжкия образ много й ходи..Мацката от "Скандала" ряпа да яде пред това тук превъплъщение!

Гонг Ю е страхотен чаровник,останалите кафеджии - също са хубавци и големи образи.

рядко превъртам сцени,за да си ги гледам пак,но тук ми се случва редовно- толкова често избухвам в смях и не успявам да "вдена " видяното .

Наистина страхотно филмче,което не разчита на пластични операции,крака до сливиците и маркови тоалети,а на добра актьорска игра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз току що приключих с принцовете :) Почнах го заради коментарите, и си мислех, че ще превъртам доста, но се оказа доста свежо, имаше много смях и откачени физиономии :D Последните 3 епизода ги изгледах за около 20 минути, защото следваха неминуемите сцени със семейството, но все пак съм доволна от видяното :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз доста се измъчих, останали са ми последните 3 серии и все отлагам гледането им, което с друг сериал на Ън Хе не ми се е случвало. Lie to Me го изгледах буквално за 2 дни, а Vineyard Man пак за толкова някъде.

Не знам аз ли не оцелих момента да го гледам, първите няколко серии бяха забавни, обаче след като се изясни, че момчето е всъщност момиче, направо стана мъка голяма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно наистина не е бил момента. След забавната част идваше същността на сериала. Лично мнение. 

Е, пък и никой не е казал, че всичко на всички трябва да харесва, нали? 

За мен е страхотен сериал и се радвам, че повечето хора го възприемат така.

Хайде и малко настроение по темата :
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исках, ама наистина исках да го харесам, но уви не ми се получи. Първо героинята беше слабо казано толкова потресаващо мизерно изглеждаща, че наистина някои незапознат ще реши, че е някой недорасъл и неприятен младеж. Държанието няма, да го коментирам бях погнусена през повечето време. Определено повече ми хареса, като главна в "Lie to me" и "Goong". Чичкото с нулеви хигиенни навици, които постоянно ни се навираха в очите. Май само "япончето" с гофретките ми направи добро впечтление :)

Става за убиване на време, но само в краен случай и на празен стомах :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 На моменти ми беше досадно , главно заради главната нещо не ме кефи достатъчно , въпреки ,че си играе много добре ролите ( лекият дефект в говора може би , а и не ми е чак толкова убава , абе 50/50  " хем ма боли , хем ма сърби " ) и поне откъм любовната час няма скумрийски целувки .. и го дават по естествено ...  Но пък покрай този сериал изгледах бая други с тези заглавните , като "BIg" например или " Излъжи  ме " ... Едно не мога да разбера трябвали на всичките им романтични сериалчета да се разделят по някой друга година и после пак заедно ... ???????????? .... <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)))))))))))))) В корейските, мисля, че е задължително. Нали знаеш в приказката юнака трябвало да мине изпитания за да се събере с принцесата и в корейската приказка едното изпитание е "времето",  в което се чакат по дълбоко неустановени причини. Нещо като разтеглен вариант на моминско парти от 1 до 400 години съм го засичала като разновидност в различните сериали :)))))))))))))) с абсолютен минимум от 3 месеца, в които задължително не си пишат и говорят по тел.

Мисля че ако не се чакат някак си няма да е по-модата, ние в България вероятно не ги доразбираме тези неща...

 

 Едно не мога да разбера трябвали на всичките им романтични сериалчета да се разделят по някой друга година и после пак заедно ... ???????????? .... <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че Ън Чан беше чак толкова "мизерно изглеждаща". Вида и поведението и като цяло бяха част от живота, който е водила - работа и пак работа, тъй като след смъртта на баща си тя е била глава на семейството. За нея беше по-важно да се нахрани добре и облече удобно, за да може от едното работно място да отиде на другото. С всичко това сценаристите искаха да покажат, че независимо от вида и навиците на човек, ако имаш добро сърце и си искрен, ще привличаш хората около себе си, като това се отнасяше не само за Ън Чан, но и за всички принцове от кафето. 

Относно времето, присъстващо в почти всички филми и сериали, причината може би е задължителната казарма и идеализма, който се опитват да прокарат, в смисъл, че чувствата побеждават времето и разстоянието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-дълго гледаният от мен азиатски сериал, не защото ми беше трудно или неприятно, а именно напротив- не исках да приключва. Ще си остане в моята графа "любими", колкото и още "километри" азиатска продукция да навъртя.  :) Хареса ми и интериорът на заведението, желанието и чувството да се отдадеш на нещо такова като да направиш най-доброто кафе и да предлагаш на клиентите си професионално и безупречно меню, изобщо дълго време мога да изброявам плюсовете. Не само ме разсмиваха, ами и след края на епизода се улавях, че стоя глуповато усмихната.  :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле наистина ли не съм написала един коментар тук. Страхотен сериал. Пускам си го почти винаги, когато няма какво да се гледа. Зарежда ме с някакъв позитивизъм. Героите са много истински, няма ги "корейските превземки" и рибешки целувки,а Принцовете в кафенето са един път. Ън Хе или Го Ън Чан прави страхотна роля, а за Гонг Йо няма какво да говоря, обичам го този човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към останалите. ПРЕКРАСЕН сериал. Просто не вярвах, че ще гледам нещо подобно... Толкова романтичен и непринуден, че просто няма накъде. Трудно ми е да намеря думи, с които да го опиша така, че да мога да накарам хората, които четат този коментар действително да се заинтересуват и да го изгледат. Малко са сериалите, които притежават атмосфера. "Тайната градина" и "Наследници на слънцето" бяха много силни, понеже актьорския състав беше невероятен, а и имаше много запомнящи се сцени. "Кафе Принц" ще го запомните с чувството, което ви е оставил. Ако искам да съм дребнав мога винаги да намеря недостатъци, дори и тук, но за мен сериалът е една модерна приказка, разказана по прекрасен начин. Без глупости в сюжета, с много топлота и човечност... 9/10 без никакви задръжки, дори бих и 10 му дал, но хайде да не застъпваме съвършенството. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ччетах си по горе коментар ... хах била съм голяма гадина , но главната пак не ме изпълва с желание ... иначе пък момата добре играе полуидиотската роля от към движения и маниери на чобанин , евала .... любимият ми момент от сериала ,само един, един който всеки път ме кара  да пойскам да съм на нейното място ... жалко че не намерих точният гифт , но момента е уникален и много добре изигран от сладура , такава спокойствие , тишина ,наслада, лицето му крещеше " най -после " .... tumblr_inline_n6xaecWR8Y1qe1zb9.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях, че и аз не съм писала коментар за това филмче, а ми е сред любимите...Много свежо и забавно...Помня атмосферата в кафето, романтиката, химията м/у главните...всичко ми беше харесало...Мацката не ми е сред любимките, но не мога да отрека, че за мен тя направи най-доброто превъплъщение в мъжки образ от всички корейски сериали на подобна тематика, а Гонг Ю си е един голям сладур и чаровник  :wub::icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на любимия сериал на Parab :D, най-сетне да намеря нещо корейско, което да ми хареса и като сюжет, и като игра, и като актьори :D. На 9 серия съм и буквално не мога да спя, защото не ми се иска да си прекъсвам чудесното занимание:D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо Cucyta, добре дошла в корейската магия!  Попаднала си на един от най-магнетичните и очарователни сериали, но има и още. :D

Аз лично този уикенд си припомних/сигурно за 20 път/ Тайната градина с Бини, няма да ми омръзне, такава приказка неземна и красива, хумор, разговори, актьорско присъствие.

Тук е същото, живо, увлекателно, всеки допринася към историята, майсторски изиграна, Гонг Ю, ооо Гонг Ю ! Има поглед и присъствие за милиони това момче.

Моето първо гледане също беше на един дъх. То на много не става, твърде е шеметно, чаровно, трогващо и сладко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха,ха, колко е хубаво, раздвижиха 1-вата, 3тата и 4тата ми чакра. Направо пърхаха някакви пеперуди:28558:. Така де, докато се гонеха ГГ , свят ми се виеше:D. Страхотно преживяване!  :wub:

Ще я погледна и тази Тайна градина, Yamasita.:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е един от любимите сериали и новината за китайски  римейк леко ме притесни. Понякога се получава, но понякога.... За мен няма как да измести този:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...