Jump to content

Recommended Posts

          spacer.png

 

      Vampire

        Вампир

 

         Държава: Япония, САЩ, Канада 

         Език: английски

              Времетраене: 1ч. 58м.

          Жанр: Ужас, драма

                    Премиера в Япония: 15.09.2012 г.

                    

Режисьор, сценарист, продуцент, музикален радактор и oператор: Шунджи Иваи

Продуцент: Tim Kwok

 

   Участват:

Kevin Zegers, Keisha Castle-Hughes, Amanda Plummer, Adelaide Clemens, Trevor Morgan, Aoi Yu

 

          Rotten TomatoesIMDB 

 

Номинация: "Sundance Film Festival"(2011), "World Cinema Dramatic Competition"

Награди: "Strasbourg International Film Festival"(2011), "Fantasia Film Festival"(2011) 

 

Лично мнение:

Много странен вампирски филм, който няма нищо общо със "Здрач" и всички подобни. Продължавайки темата от "Lili Chou-chou" за интернет обществата, Шунджи Иваи отново навлиза в света на самотните и страдащи герои, живеещи в територии непознати на "нормалния" свят. Самоубийства, бездушно безразличие към съществото до теб, дилеми за красотата и смисъла на живота. Има всичко. Нежен, тъжен и истински, с въпроси в себе си, макар и ужасно мрачен, ми стана любимият на Иваи.

Ако се чудите какво би било да гледате японски филм с американски актьори - това е отговора.

 

Торент

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно резюме!

Не мога да си кривя душата, че този е един от най-добрите филми за вампири, ако изобщо можем да го причислим към въпросната категория. Въпреки това, на мен ми подейства доста потискащо. Признавам, че щях да му дам много по-висока оценка, ако не беше един откъс, който наруши красотата на лентата. Ивай може да има странни идеи, но смятам, че успява да улови и красивото в повечето от творбите си.

Гениални хрумвания обаче не липсват. Особено кадрите с балоните - в стаята и на улицата. Впечатли ме и една от последните сцени, в които камерата се движеше изключително интересно и показваше много отчетливо всяка мимика на героя.

Много добра игра от актьорите. Всъщност, тук има и японско участие. Режисьорът е взел една от любимките си, Ю Аои и героинята й направи най-симпатичната роля във филма. Радвам се, че именно нейната слабост се превърна в своеобразно изкупление за главния персонаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този брутален откъс за който говориш е в центъра на събитията. Самият главен герой беше като онези измислени вампири донякъде. Искаше да разбере всичко за тях. Можеше да направи нещо и да я спаси, но само си стоеше. А това как до теб някой е тормозен и ти нищо не правиш го виждаме постоянно. Всъщност не можеш да помогнеш на всички. На следващата вечер жертвата просто щеше да е друга. Беше сцена символ на грамадното отчуждение между хората.

Последните кадри и на мен ми харесаха най-много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже какво по дяволите гледах? :D Съвсем не го очаквах от Ивай.  Признавам че актьорите играха добре, обаче някои от тия сцени бяха много жестоки. Особено първата с която започна филма. Аз както мразя да гледам кръв...  После малко си нагодих настроението и успях да се посмея. Особено на тази русата. Няма такива жени. :) И какви бяха тия групови форумни самоубийсва? :D Човек ако тръгне да се самоубива за какво са му други хора, за кураш ли? Разбира се леко се усещаше стила на режисьора, но съвсем леко.  Като за някакъв независим филм за "вампири" се е получило хубаво обаче. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...