Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Име: 白发魔女传之明月天国 / Bai Fa Mo Nu Zhuan Zhi Ming Yue Tian Guo / The Bride with White Hair / Bride with White Hair of the Moon Heaven / The White Haired Witch of Lunar Kingdom / Бялата вещица от Лунното кралство

 

Държава: Китай

Език: Мандарин

Премиера: Август 2014

Времетраене: 111 минути

Жанр: Екшън, Бойни изкуства, Исторически, Фентъзи

По историята на: Liang Yusheng - Baifa Monü Zhuan

Режисьор: Jacob Cheung

Бюджет: 100 милиона юана

 

Участват:

Fan Bingbing - Lian Nishang (White Haired Witch)

Huang Xiaoming - Zhuo Yihang

Vincent Zhao - Jin Duyi

Wang Xuebing - Murong Chong

Yan Kuan - Huangtaiji

Li Ruxin

Du Yiheng

Nicholas Tse

 

Резюме: Въз основата на класическия роман на бойните изкуства от Liang Yusheng, историята се развива около двойка злочести любовници - дяволски престъпник, белокосата вещица и праведния даоистки лидер, Zhuo Yihang, и тяхната любов, която може да промени съдбата на нацията.

 

Лично мнение: Чакам с огромно нетърпение филмчето още от както прочетох за него. Надявам се да ни представят една хубава история с хубави бойни сцени, фентъзи елементи и добра любовна история. Че историята за двамата влюбени е клише, така си е, но аз ще го гледам въпреки всичко. Надявам се и на превод на английски де, че без него за къде. :D

 

Торент

Свали с български субтитри тук и тук

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нещо особено, традиционна  любовна история, бойни сцени също имаше, без да са кой знае какво, малко летенета, малко размахване на мечове и толкоз. За мъжката част от форума не би бил интересен, но за фенки на Хуан Сяо Мин като мен, става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тази вещица същестуваше наистина, бих си продал душата за нея!   :wub:  Мъжката част от форума ще ме разбере най-добре.

 

Иначе давам оценка 9.9/10, защото финалът ми дойде някак рязко и все едно са искали да се съберат в определено времетраене и не беше останало време за него. Като изключим това, филма е перфектен! Не искам да влизам в подробности, защото мисля, че ще бъде излишно. Пуснете си го и си преценете. Аз ви го препоръчвам горещо!

 

Благодаря на mia_one за бързата направа на субтитрите.

 

Ако искате да го гледате в HD 720p, може да изтеглите този релийз, за който българските субтитри пасват идеално. В същия тракер го има и с 1080p качество (за което също субтитрите ще паснат), както и 3D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм определено няма да го запомня. Красиво е заснета приказката, но е скучна .Може би го изгледах докрай заради Хуан Сяо Мин, улавям се , че след всяка негова роля ми допада все повече. Уви актьори и декори хич не са достатъчни за да се получи завладяваща история. Да не забравя - за никакви битки не може да става на въпрос. Жив летеж с елементи на балет или балет с елементи на летеж, не знам кое е по-правилното, но битки не са .

 

Жалко, че в Япония не снимат така, а и за декори рядко дават пари  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми не може да тръгнеш да правиш епична история с не знам колко фракции, армии и маса второстепенни герои всеки с историята, мотивите и целите си и зорлем да напъхаш всичко това в 111 минути. Просто не става. От този филм ще ми остане спомена за една претупана, не добре разказана и не особено увлекателна история, както и няколко красиви кадъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...