Jump to content

Recommended Posts

Autumn Tale
spacer.png

Заглавие: 가을동화 / Gaeul Donghwa
Известен още като: Autumn in My Heart / A Tale of Autumn / Autumn Story / Endless Love
Жанр: Драма, Романс
Епизоди: 16
Програма: KBS2
2000г.
Рейтинг на зрителите: (най-висок: 46.1%) (среден: 38.6%)


Участват:

Сонг Сънг Хон

Сонг Хье Гьо

Уон Бин

Хан На На

Хан Че Йонг

Че У Хьок

Мун Гън Йонг

Ким Хе Сук

 

Сюжет: Както повечето корейски драми, и тази започва, когато героите са малки. Юн Джун Со и Юн Ън Со са брат и сестра, които видимо се обичат повече от нормалното. smile.gif Още от самото началото се разбира, че Ън Со не му е истинска сестра, а е разменена при раждане. Родителите на Ън Со бързо успяват да открият истинската си дъщеря, която се оказва от много бедно семейство и на всичко отгоре е най-големият враг на Ън Со в училище. Става така, че двете момичета се връщат при биологичните си родители. Богатото семейство заминава за Съединените щати, а Ън Со е принудена да живее в пълна мизерия с истинската си майка. След години Ън Со и брат й Джун Со (който, както разбрахте, не ѝ е истински брат smile.gif ) се срещат отново... 

Личен Коментар: Това го изгледах преди една седмица, ама исках да мине време, преди да дам коментара, щото бях доста афектиранsmile.gif Първите 10 серии ми се сториха супер зле, щях да му дам на сериала около 5/10. Клиширани реплики и сцени ала "Прегърни ме", "Няма, ако го направя, никога повече няма да те пусна"... Също и други глупости + много реване. Това с любовта между брата и сестрата ми беше по-трудно да го възприема и от това в Coffee Prince. Последните 6 серии обаче бяха супер. Не знам дали им свикнах на стила или наистина са толкова добри, но направо си беше вълшебно. Филмът е от сорта на Snow Queen, но финалът най-после беше по мой вкус smile.gif Репликите в този филм бяха просто уникални майтапи. Пример: "Братко, нека да се обичаме само със сърцата си". Само като се сетя за това, ме напушва такъв смях, но трябва да го прочетеш няколко пъти, преди да го осъзнаеш. Ефектът е по-силен, като видиш как го казва Хье Гьо със супер тъжна и невинна физиономия. Като стана въпрос за нея, в този филм е наистина прекрасна. Може би най-красивата корейка! Дори накрая гримьорите да се опитваха да я направят да изглежда много бледа и отпаднала, пак беше хубава. Макар да има среден рейтинг 40, сериалът не си струва особено. Само за крайни фенове на тежките драмите и Хье Гьо.
:essub:

 

СВАЛИ С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ: ТУК и ТУК

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ :click:

С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, догледах сериала и какво да кажа... през цялото време се чудех и питах "Тия нормални ли са?", щото и по корейските стандарти за драма тука е просто МЪКА! Не схванах що толкова тровят душицата на главните, нямаше много логика в това, ама нейсе. :rolleyes: На кратко, на 100% съм съгласна с мнението на Демона. Като се стигна до последните 4-5 епизода, такъв рев и на So Ji Sub оппа в Sorry I Love You не съм удряла (чак брат ми се втрещи като ме видя една такава свила се на пода и рев! А той е свикнал да ме гледа обляна в сълзи пред компютъра). Наистина краят е великолепен и като цяло, въпреки големите недостатъци на сериала, само заради главните герои си заслужава да се изгледа. Играят уникално!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тогава леко го оплюх сериала, ама с течение на времето осъзнах, че за разлика от някои други, този си го спомням много добре. Едно е сигурно, вече дори и в Корея не правят такива сериали. :D От гадна по гадна ситуация се редуват до безкрай. Абе каквото и да си говорим, това си остава хардкор класика, само за маниаци. :hehe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да разочаровам феновете на драмата, но пък нали затова е форум. Не може всички да са на едно мнение. Сериалът е добър само докато героите бяха деца. След като пораснаха стана доста слаб. Играта на актьорите беше доста вяла, дори и на любимката ми. А за края просто нямам думи. Нарежда на второ място сред най не любимите ми сериали. Но не искам да налагам моите стандарти, затова по-добре го гледайте и сами си съставете мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Вчера си изтеглих 8-те серии и реших да гледам. В началото ме натоварих заради темата. Тя не е никак лека и нито разказа за нея, нито разкриването й биха били безболезнени. Да не дава Господ нещо подобно да се случва и в днешно време! За подобни случаи има доста филми и те няма как да са "Хахо-хихи формат".

 

За тези, които се чудят дали да го гледат, един съвет:

След цитата по-долу нещата се "развързат" и стават по-...

 

"Позволете ми да Ви помогна да се справите с проблема.

Отидете до банята.

Вземете душа в лявата си ръка и го повдигнете над главата си.

Виждате ли тайното копче?

Натиснете го."

 

Нали важните неща са невидими за очите - бъдете търпеливи! :kiss2:

 

Благодаря на екипа "прево-реда" /нещо като микс между двете неща ^_^ / - Супер сте! :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добро начало,

Сонг Хъе Гьо е невероятно красива.

Това ми е достатъчно да го гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е на този сериал колко рев съм изревала, не е истина! То големи мъки, големи драми. Не ги оставиха децата да се обичат. А накрая плаках

 

от яд. Бива ли така да ми ги затрият и двамата красавци?! Изобщо не беше честно. За Хе-гьо стана ясно, че ще се мре, но със Сънг-хон прекалиха!

 

Но иначе си е класика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези сценаристи са садисти,края беше по-тежък и от "Снежната кралица".

Филма е за мазохисти.Следващият месец само комедии и криминалета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много отдавна ми се гледаше oldschool драмичка, за която да мисля доста дълго време и това е точно това. Скоро я започнах, но нещата са обещаващи:) и без това сезоните са ми слабост след wintersonata.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да разочаровам феновете на драмата, но пък нали затова е форум. Не може всички да са на едно мнение. Сериалът е добър само докато героите бяха деца. След като пораснаха стана доста слаб. Играта на актьорите беше доста вяла, дори и на любимката ми. А за края просто нямам думи. Нарежда на второ място сред най не любимите ми сериали. Но не искам да налагам моите стандарти, затова по-добре го гледайте и сами си съставете мнение.

 

 

Подкрепям изцяло написаното по горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът си е класика в жанра, въпреки че се знаеше какво ще стане и се развиваше праволинейно, особено в края. На мен актъорската игра ми хареса, особено на Hye Kyo и Won Bin. Seung Hun не го харесах нещо в този сериал, доста повече ми хареса в "East of Eden". Гледал съм го сигурно преди повече от година и половина и все още си го спомням доста добре, което е показателно колко силен е сериалът. Ако не харесвате драмата като жанр, обаче, не е за вас :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само едно нещо не беше както трябва - уж всички я обичаха много, а всеки един в определен период я изостави - и майка й, и другата й майка, брат й, който най-много я обичаше даже. Само Те Сок беше на ясно с себе си през цялото време.

Филма си е класическа драма, като в добрите стари времена. Всички необходими елементи бяха на лице. Това си заслужава да се гледа, за да се знае, че всичко се случва на всеки и всичко зависи от теб самият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както винаги съм казвал, тук през 70% от времето всички са със сълзи на очи (млади, стари, лоши, добри... всички реват :)). В един момент става толкова абсурдно, че гледаш ей така - :blink: Може чак смешно да ти стане. Та който иска да си загуби 16 часа от живота и да се тества колко е мазохист, това е сериала. Жалко че вече наистина не правят такива филми. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма е доста тежък,но много интересен.Ако се чудите дали да го гледате просто не се колебайте,само да знаете ,че най вероятно след филма ще се чувствате доста разтроени,поне при мен беше така.Такъв рев му дръпнах,че едвам успявах да прочета субтитрите!!!Страхотен сценарий,самите актьори бяха убедителни/поне за мен/ и ме накараха да изживея всичко което пресъздадоха във филма>Още веднъж страхотен филм,не го пропускайте!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си го причиних преди коледа :cry: . Просто класика. Все го отлагах заедно с другите три от поредицата. Припомни ми защо гледам почти само азиатско вече пет години. Задължителен за гледане според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си го причиних преди коледа :cry: . Просто класика. Все го отлагах заедно с другите три от поредицата. Припомни ми защо гледам почти само азиатско вече пет години. Задължителен за гледане според мен.

Е аз токущо го зарърших.Какво да кажа-този сериал не е за хора със слаби нерви, аз съм мъж и все пак бях много разстроен след края.Страхотна игра на Song Hye Gyo Дори в :That Winter, The Wind Blows не беше толкова добра като тук,От сезоните ми остават още Пролетта и Лятото , и дано не са толкова тежки като Есента

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност не са. Лятото ми е любимият корейски сериал, но на този помня, че пролях кофи сълзи. Определено е най-тъжния от всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го преди 2 години, миналия месец го изгледах отново. Историята си е типична корейска мелодрама, с много трагизми, нещастия и прочие. Сонг Хъе Гьо прави много силна роля тук, абе просто си го бива на момичето да ни разчувства, с тези ококорени очички дето ги има, как иначе :i love this:

А колкото до останалите 3, само Зимната соната не съм изгледала, когато ги гледах един след друг и дойде ред на зимата просто си казах, че няма да я бъде, защото беше точно след смъртта на главния. Иначе лятото най-най ми хареса :yes:  Има си я драмата, но някакси самото време, в което е сниман създава по жива обстановка, отколкото при есента примерно. :cry: А пролетта.. ами започна добре, много симпатични герои, секънд гай малко ме изнервяше, обаче после взе да блудкавее, малко зор си дадох докато го изгледам и то не беше наведнъж, а го спирах на няколко пъти. Общо взето има какво да се намери и в 4те сериалчета, много са любовни, ако имате време и сълзи за пилеене обезателно се заемайте с тях! :xaxa:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа, и аз го изгледах и като цяло ми хареса, обаче всичко това можеше да го съберат в един филм, толкова разводняване, че чак не е истина. Диалозите наистина бяха крайно постни, елементарни и банални. Двамата влюбени не можеха да си кажат нищо повече от "Съжалявам", ревейки нон-стоп, и чат-пат едно различно изречение за цял епизод. В реалния живот такава връзка би била обречена - да са заедно толкова време и да няма какво да си кажат!  :slap: И неистово да искат да са заедно и пак да не намират какво да си кажат.  :mad:  Но хубаво, сценаристите са заложили на невъзможната любов, преглътнах го.

Не така беше с прическата на Сонг Сънг Хон (виж постера - тая лимба на върха е просто ужасна, добре, че го даваха по-често в кадър само до челото.  :28558: ). Мацката Хье Гьо наистина е много красива в лицето, за разлика от кривите й къси крака и походка на колхозничка. Харесвам я в ревящи драми, че акцентират на лицето й, както тук. Но не ми се вързаха силиконовите й устни с крайно бедното й съществуване, щото и слепец би видял, че е наблъскала силикоец и не могат да ме убедят, че пасва идеално на персонажа й, едва свързващ двата края и живеещ повече от мизерно. Виж майка й наистина си изглеждаше като типична бедна и отрудена женица. ;)

Коя е Мис Корея?! Някоя измежду Юми или Шин Е? Боже, и двете бяха ужасно грозни. Тая Юми не спря да надува бузи и стоеше като дебилна, тя такива и ги вършеше. Такова скимтящо мекотело кой ли друг би търпял, освен Джун Со, дето е толкова дрипав, неориентиран и безволев... ;)

И сега за Уон Бин нищо лошо не мога да кажа. :icon_sunny: Това момче беше перфектно просто! Само заради него си струва да се преглътнат другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...