Jump to content

Recommended Posts

Ето едно интервю с любимото ви семейство :)


Много ме радвате, как сте се разписали, надявам се ентусиазма да не ви напусне до 50 епизод хахахахаха


 


https://www.youtube.com/watch?v=Br0yuCkGNyc


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауу, колко си грижовна и съобразителна. Много благодаря, защото можеше и да пропусна видеото, а ми беше интересно сега да го изгледам. Все пак е свързано с корейски сериал, който следя. Чудо. Да видим, дано издържа наистина до 50-ти епизод. То ще се чуе/ разбере по коментарите ми в темата. Дидко ще ми прави компания в коментарите, за да не си говоря/ пиша сама.

Ай, ай, докторчето мляска богаташката. Еййй, ще ми го развалят бързо тези корейци, а си е толкова готин като дръпнат и особен тип. Ще го окифлят набързо, ще се продаде и той (както предрече и dido100), ще пренебрегне принципите си и айде, отиде тя. Уххх! И всичко ще обяснят със силни емоции, че се е влюбил безпаметно в богаташката, а това, че е богата, а баща й му е шеф е "без значение".

Нам Джи Хьон е много права в определението си за характерите на Шики и Канг Джуни и аз мисля същото, т.е с това впечатление съм и от двамата, въпреки че не ги познавам лично като нея. Шики е много мил, винаги приятелски настроен (дори и да не те познава), сваля бързо бариери и с него се разбираш с една дума. Истински EGP (easy-going person), от любимият ми тип. И Джуни е така, само че е наистина по-срамежлив и малко по-трудно се отпуска, трябва му време. Страхотни са, тя има късмет, че снима заедно с тях, а и двамата, ще се борят за сърцето й, макар че вече знаем кой ще я спечели (надявам се там да няма голям обрат, защото тогава наистина ще се ядосам на сценариста/ сценаристката).

Нуната, която аз лично вече наричам "нуним", защото така се обръща към нея кандидат-снахата, ми е интересно как ще "вкара в пътя" директор Мун, след като тя самата има нужда от това. Явно двамата ще си помагат взаимно. На тях им предричам, че бързо ще прекарат една нощ заедно, но и двамата няма да са в трезво състояние. Това според мен е единственият начин да се съберат, иначе не виждам как ще стане, до тук те само се хапят и си погаждат номера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Селянчето е глътка свеж въздух не само за Шики,но и за цялото му семейство.Още в началото  направи впечатление на бащата,както и на  лелята колко възпитано дете е.

Имам чувството,че ще започне да помага  в магазина, в последствие може да стане семеен бизнес на младото семейство..

Драмата е супер забавна и аз много се забавлявам.Естествено,че ще има и драми без тях няма да минем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много абсурден сериал. От изгледани 2 епизода не мога да определя кое ми се видя по-несвързано с реалността - това че някаква девойка тръгнала да търси и вярва, че някой ще се ожени за нея, защото и бил обещал, когато са били на 14, или че онзи трябваше да плаща продукти, които незаконно са му дали да продава. Да не говорим за клишета, че още на първата сцена, дето се беше качила на някаква тераса и викаше, ми идваше да го спра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, то и ние, българите не биваме, ама като гледам корейците и се успокоявам, поне малко.

Изгледах преди минути онлайн новия 6-ти епизод. Като цяло не мога да се оплача до тук от историята, наясно съм какво гледам и горе-долу какво мога да очаквам, но все пак сблъсъкът с корейските сериални нрави, обичаи, действията на героите, започват да ме учудват. Лекарката сама ще се бие сега по празната глава за това, че се представи и реши да действа. Дано само не я превърнат в някаква злобна и отмъстителна змия, че ...ох. Щерката - уреждат й брак, тя милата няма нищо против, съгласна, стои и гледа.
Ще гледам сериала, дали ще прехвърлям само набързо епизодите, дали ще гледам през епизод-два, но искам да разбера какво ще направят до финал, през какво ще преминат. Шики да бърза и да сключва брак, че като гледам момата може и да му избяга.
Утре сутрин ще изгледам с превод и новия епизод, но след като видях какво стана, предполагам вече накъде отиват нещата. Разговорът на финал беше доста сериозен и май скоро ще имаме изнасяне от дома, но да видим на кой/ кои точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, почва пълнежът. Лекарката нямаше друг избор-това беше начин да си го "заплюе" за себе си пред опасността от богатата щерка. Докторът-ами както казах, няма кореец, който да откаже пари, власт и положение. И докторът ще се продаде колкото се може по-изгодно, него други неща не го интересуват. Момата-хубаво е да е чиста, непорочна и добродушна, но все повече се доближават до ръба и ще я превърнат в поредната клиширана тъпа селска пръчка, която досега е живяла в пещера и сега за пръв път вижда течаща вода и къщи. Колкото и да е селянка, не може да е толкова задръстена и наивна! Момъкът и него почват да го вкарва в клишето на типичния корейски Хамлет-мухльо. Ще стои и ще чупи стойки, чудейки се дали му се иска, докато богаташчето си разиграва коня. Остават каката и директора-да видим какво ще се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За такива като доктора народът казва "Пази боже сляпо да прогледа!". И най-добре да вземе да си сложи една табелка "Продавам се!", защото дотук му бяха принципите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко изгледах и днешния 8-ми епизод онлайн. Доволна съм от историята, въпреки че докторчето бързо се поддаде на Тъмната сила, както каза и ти, но завързаха интересно събитията около него. Не мисля обаче, че той изгаряше от желание да го направи, нито че парите са водещи за него или пък, че дори се зарадва на колата, на жената, а по-скоро го направи и на инат, опълчи се и на баща си. Той преследва една единствена цел - успех в кариерата си и не мисля, че до тук се е отклонил от целта си и нейното постигане, независимо по какъв начин и с какви средства. Ясно му е, че с положението на баща му, фактът, че той няма пари, не би постигнал нищо и реши да сключи сделка, а пък ония искаха просто да си напазаруват зет. Той беше напълно откровен и с кандидат-съпругата си. Поне не е лицемер, което наистина оценявам. Това, честно казано, и всеки млад български лекар би го направил, не само кореец. Аз лично дори познавам в живота си един такъв.
Няма зли майки, свекърви, няма изоставени при тяхното раждане деца, главните герои нямат общо минало, нито имаме кадри като деца, (мело)драматично минало, засега няма и болести, макар че това може би е временно, липсва дразнеща и лигава главна героиня, така че мен ме пиши - доволна. Без да блести или да е нещо, което вече да не сме виждали - на мен ми допада този семеен сериал.
Появи се дъщерята на лелята и очевидно (без дори да съм видяла всичко с превод) е затънала в дългове. Това май го има във всеки корейски сериал, някой, който дължи огромна сума пари и е преследван от лихвари. Добре, че все пак тя не е от главните герои и се надявам да не задълбават на нея и глупостите, които върши.

Директор Мун и нуната продължават със забавните сцени. Спукаха гума, хаха, буквално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам превода на 8 серия, за да съм сигурен че всичко съм разбрал. За докторските "принципи"-става въпрос, че уж никога няма да се жени. Не всички са с богати татковци, но и не всички се продават. А направиш ли го веднъж вече няма спиране, а цената ти само спада. Това ще е типичният корейски брак по сметка-правят семейство, раждат едно-две деца, след 3-4 години са си омръзнали и нищо не ги свързва. Мъжът почва забивки у лево с незаконни деца, жената става поредната озлобена корейска аджума, която се мисли за римска императрица и чиято единстввена цел в живота е да мачка по-бедните от нея.

Наистина радостното е, че няма дълга 10-15 серии досадна и лигава "детска част". Лелята играе ролята на "селския идиот", а дъщеря й според мен ще има по-значително участие в идните серии. Богаташчето ми лази по-нервите, а Хамлет лапа мухи вместо да му счупи главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще е типичният корейски брак по сметка-правят семейство, раждат едно-две деца, след 3-4 години са си омръзнали и нищо не ги свързва. Мъжът почва забивки у лево с незаконни деца, жената става поредната озлобена корейска аджума, която се мисли за римска императрица и чиято единстввена цел в живота е да мачка по-бедните от нея.

 

Описваш картина, която едва ли ще се случи в този сериал, а и аз не съм компетентна, нито имам поглед (задълбочен) над обществото им и над сериалите им, за да съдя. Просто коментирам това, което виждам и ми се представя тук, а какви са вече самите корейци... знам ли, макар че в някои отношения имам мнение за тях и поведението им.

Да, той избра бракът по сметка (макар и това все още да не е официално факт), макар че не искаше жена и деца - така е, но и не се знае дали наистина ще имат деца и какво точно ще се случи. Ще видим, интересно е, докторчето не е глупак и мисля, че ще ни изненада.

 

Хамлет, както го наричаш (харесва ми, хаха, ще наричам и аз вече по този начин Шики), трябва наистина скоро да се вземе в ръце, защото неговата Офелия вече се хлъзна и може да му избяга, на ръба е. Все пак обаче това не е Шекспирова трагедия, така че се надявам скоро да се вземат. Той вече е толкова влюбен, милият, а и роклята й купи дори, момата засия от щастие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото тук е, че макар да знаем каква е стандартната схема, по която се развива сериалът, не можем точно да кажем какво и как ще се случи. Ако това стане, няма смисъл от гледане. Предполагам, че докторът все пак ще се ожени за богаташката, но няма да има някакво дълго развитие. Не знам как Хамлет ще се вземе в ръце, но да вземе да се забърза, защото на неговата рокля богаташчето отговаря с LG за 700 евро (служебен телефон за сервитьорка!!!!!!!), работа, мачове и партита. Не знам защо за корейците стандартният образ за девойка от провинцията е винаги някаква бедна, неграмотна, наивна до малоумие и хваната от гората селянка. Момата е на ръба да бъде вкарана в този калъп-колкото и да е от село, все пак сме 21 ви век, а тя още вярва в щъркелите и няма дори една слушалка за 5 лева да се обади на дядо си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, ами така е, наистина тя дори и от къщата не звънна на дядо си, а можеше да го направи, все пак е вече доста време в Сеул. Явно такова е виждането на създателите на сериала, хаха. Обичат да драматизират, едва ли не е чакала скъпият смартфон и видиш ли - получи го и веднага звънна на дядо, с нужната доза сълзи и сополи, хаха. Има си нелепости, типично корейски, виждам ги и аз самата, но не са болка за умиране. Дребни са, поне засега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето от корейските сериали имат не повече 4 типа образи за главните си герои. Главната героиня е изобразена наивна, дори леко глупава, но пък добродушна, бедна и в някои случаи работеща като луда да изкарва пари. Главният герой е задължително нервен, арогантен "рицар", който задължително се държи с главната героиня като с животно, поне в началото на сериала, а тя незнайно как се влюбва в него, в повечето случаи е богат наследник. Другите 2 типа образи не ми се описват, защото се доближават прекалено много до първите два. Забравих за викането, което е задължителна черта или на главния или на главната героиня. Общо взето това се дължи на сценаристите, които в повечето случаи са безнадеждни романтички и правят образите (характерите) на героите в крайности. Има разбира се изключения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е забавен и динамичен. Приятни актьори и добър сценарий.

Далеч сме от кулминацията, когато бащата ще подаде съдебен иск срещу децата си, но искрено се надявам докторската щерка, бъдеща съпруга на доктора вземе страната на свекър си и да разчупи леда между тях. Виждам, че я представят в добра светлина. Секретарката и шефа й, там нещата са ясни, няма как ще ги женим. Шаки, миличкият има силен противник, но няма да се предаде и ще се бори докрай за момата, а тя си е точно за него. Мисля, че за богаташчето тя е един каприз и девойчето да го разбере по-бързо.

 

Редактирано от maria_debit
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е забавен и динамичен...

Е, защо разказваш какво ще се случи? :mad::dunno: Лично аз съм на страната на зарязаната докторка, богаташката не ми е приятна като актриса (прекалено са й дълбали лицето) и като екранен образ. Хубавото е, че когато някоя сюжетна линия не те интересува, просто я превърташ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо 100, няма откъде да знам как ще се развият нещата в сериала, това са предположенията ми, а какво ще се случи знае само сценариста.

 

Единственото, което е сигурно е съдебният иск, ако се вярва на резюмето на сериала

 

На мен пък богаташката ми харесва, тя тотално се влюби в ледения човек.

Докторката не заслужава състрадание, защото сама е започнала нещо обречено на край.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо 100, няма откъде да знам как ще се развият нещата в сериала, това са предположенията ми, а какво ще се случи знае само сценариста.

 

Единственото, което е сигурно е съдебният иск, ако се вярва на резюмето на сериала

 

На мен пък богаташката ми харесва, тя тотално се влюби в ледения човек.

Докторката не заслужава състрадание, защото сама е започнала нещо обречено на край.

Богаташката е на принципа "Тате ми купи много готин мъж!". Радва се на новата играчка, но докога? След колко време ще й омръзне? Докторката е обречена, защото няма богат татко. Няма смисъл да се тръшка за алчен и комплексиран темерут като доктора, а да си намери човек, който ще я обича.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо, но си мисля, че богаташката ще успее да влезе в сърцето на доктора и да го направи човек.

Най-много харесвам шефа и секретарката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май дотук с хвалбите за богаташката. Сега разбирам защо баща й така отчаяно се опитва да си купи зет. Явно нормалните мъже, които са контактували с нея са избягали с викове на ужас. Казано меко-момата не блести с интелектуални способности и чувство за такт. Второто си пролича когато само за 5 минути успя да вбеси бъдещата си зълва. Богаташката е като разглезено момиченце, което гледа по телевизора реклами за кукли, които са силно захаросани, преувеличени и заблуждаващи и иска от баща си да й купи такава. Но после остава разочарована, защото куклата не е това, което е видяла в рекламите. Няма нищо вълшебно. Та и богаташката възприема доктора само като една мечтана съвършена кукла, но истината я разочарова и ужасява. Да видим до къде ще стигнат с тази "любов".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...