Jump to content

Seto Koji (Сето Коджи)


Dark_Angel

Recommended Posts

* Seto Koji *

spacer.png


Име: 瀬戸康史 / Seto Koji
Професия: актьор и певец (член е на групите: Tetra-Fang и D☆DATE)
Дата на раждане: 18 май 1988 г.
Място на раждане: Фукуока, Япония
Зодиакален знак: Телец
Кръвна група: A
Височина: 175 см
Агенция: Watanabe Pro

Семейство: Съпруга актрисата и модел Yamamoto Mizuki (регистрират брака си през август 2020 г.); през май 2023 г. се ражда първото им дете

Сериали:

Hospital Police Force | Innai Keisatsu (2024)
Invert: Jozuka Hisui Toujoshu (2022, еп.4-5)
Medium | Reibai Tantei Jozuka Hisui (2022)
Male Copywriter, Takes Paternity Leave | Otoko Copywriter, Ikukyu wo Toru (2021)

Lupin no Musume Season 2 (2020)

Perfect World (2019)

Digital Tattoo (2019)

Lupin no Musume (2019)
Mampuku | Manpuku (2018-2019)
An Invisible Cradle | Tomei na Yurikago (2018)
Bushimeshi!: The Samurai Cook 2 | Bakumatsu Gurume Bushimeshi! 2 (2018)
Princess Jellyfish | Kuragehime (2018)
My High School Business | Saki ni Umareta Dake no Boku (2017)
Bushimeshi!: The Samurai Cook | Bakumatsu Gurume Bushimeshi! (2017)

Hope: Kitai Zero no Shinnyu Shain (2016)

It's Not That I Can't Marry I Don't Marry | Watashi Kekkon Dekinainjanakute, Shinain Desu (2016)

Sunshiny Asa | Asa ga Kita (2015-2016)

Age Harassment (2015)

Mother Game (2015)

Hana Moyu (2015)

Kabuka Bouraku (2014)

Lost Days (2014)

Link (2013)

Saito-san Season 2 (2013)
Tokyo Airport ~ Tokyo Kuukou Kanseihoanbu (2012)

Nemureru Mori no Jukujo (2012)

Renai Kentei (2012)

DxTown (Part 4) (2012)

Teen Court ~10-dai No Saiban~. (2012)

Kurumi no Heya (2011)

SHUKUJO~season3 (2011)

Yotsuba Jinja Ura Kagyo Shitsuren Hoken~Kokuraseya (2011, еп.10)

Gou (2011)

Nasake no Onna (2010)

Tumbling (2010)

Otomen (2009)

Atashinchi no Danshi (2009)

Kamen Rider Decade (2009, еп. 1, 31)

Koizora (2008)

Kamen Rider Kiva (2008)

Abarenbo Mama ( 2007)

Happy Boys ( 2007)

Rocket Boys (2006)


ТВ филми:

Toga no Hito (2017)
Keiji Inukai Hayato (2016)

Kirisaki Jack no Kokuhaku (2015)

Ride Ride Ride (2014)

Yosono Uta ~ Watashi no Uta (2013)

Rinne no Ame (2010)

 

Филми:

Ikoku Nikki (2024)
The Confidence Man JP: Episode of the Hero | Confidence Man JP: Eiyuu hen (2022)
Ai Nanoni (2022)
Lupin's Daughter | Lupin no Musume: Gekijoban (2021)
Stigmatized Properties | Jiko Bukken: Kowai Madori (2020)
No Longer Human | Ningen Shikkaku: Dazai Osamu to 3 Nin no Onnatachi (2019)

Asako I & II | Netemo Sametemo (2018)
Narratage (2017)
Mixed Doubles | Mikkusu (2017)

Gasso (2015)

Watashi no Hawaii no Arukikata (2014)

Boku wa Tomodachi ga Sukunai | I Don't Have Many Friends (2014)

Judge (2013)
Sadako 3D (2012)

Moshidora I Drucker in the Dug-Out (2011)

Runway☆Beat (2011)

Kamen Rider × Kamen Rider Double & Decade: Movie War (2010)

Ju-On - Black Girl (2009)

Kamen Rider Kiva: King of the Castle in the Demon World (2008)

Shakariki (2008)

Kamen Rider Den-O & Kiva: Climax Deka (2008)

Tenshi ga Kureta Mono (2007)

Tonari no Yaoi-chan (2007)

Hit Parade (2006)

Мобилни дорами:
Love Concierge (2012, част 2)

Сцена:

[2015] Yuhiden

[2015] Mercury Fur

[2013] Hakkenden

[2012] Samishii Magnet

[2011] Witness for the Prosecution

[2010] Trial 2 - The Last Game

[2009] Karasu

[2007] The Last Game

[2007] D-Stage 1 - Kanbai Orei

[2007] Musical The Prince of Tennis: Absolute King Rikkaidai ~2nd Service

[2007] Musical The Prince of Tennis: Dream Live 4th

[2007] D-Stage 1 - Kanbai Orei

[2007] Out of Order ~Ijin Denshin~

[2006] Musical The Prince of Tennis: Absolute King Rikkaidai ~1st Service

[2006] Musical The Prince of Tennis: Advancement Match Rokkaku

[2006] A small ribbon box of Dreams (revised)

[2006] Musical The Prince of Tennis: Absolute King Rikkaidai ~1st Service


Режисьор:
10th year of Confession (2014)


Снимки:

 


spacer.png

spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png

 

Редактирано от bealonenomore
Обновена филмография.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после и Коджи със собствена тема. Много талантливо момче.

 

Гледала съм го в:

 

Otomen - върховния момент за мен във втора серия - героите на Масаки, Казума и Коджи на среща с бащата на главната героиня, който е голям мъжкар и коментара му: "Какви са тия тримата? Единият прилича на жена, другият се лигави, а третият носи престилка. Що за мъже?" (и направих тогава скрийншот)

 

spacer.png

 

Tumbling - сериала ми е сред любимите, а и накуп имах Юске, Кенто, Шохей, Томо, Сатоши, Такахиро и Шунске.

Rinne no Ame - страхотна роля за него, много ме грабна, макар историята да бе тъжна...

Kamen Rider Den-O & Kiva: Climax Deka - гледайки Такеру появата на Коджи много ме зарадва.

Atashinchi no Danshi - още го преживявам облечен в женски дрехи...

Runaway Beat - много добре се справяше с шевната машина, приятно филмче.

Koizora - тук само до 3-та серия и спрях, бях изгледала вече филма с Харума и сериала ми дойде в повече, но може би скоро ще го довърша само заради Коджи.

 

Свалила съм си и Kurumi no Heya и съвсем скоро ще го изгледам. Очаквам с интерес и музикалните изяви на D☆DATE.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към групичката,изказваща благодарности. За да бъда честна, не ми е от най-любимите лица,но пък му признавам таланта,ако не друго.

Много е чаровен,страхотен актьор е,мен лично не ме грабва,но пък нямам и обективни причини да не го харесвам.И определено с всичките изиграни роли,актьорските му качества са си заслужили похвала.

Runaway beat като че ли е последното нещо с него,което гледах.Макар че участва в първите епизоди на Gou,със Sometani Shota Sakamoto Shogo са интересни като братята Мори.(А Сето играе една от може би най-интересните личности от онова време-Мори Ранмару)

 

Един доста пораснал Сето,дори ми се струва харизматичен...може би е заради слабостта ми към този исторически период :)

http://www.youtube.com/watch?v=HGqtRAylUF4

Само да не беше и 46 епизода...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Сето има две по-малки сестри. Мечтата му е била да стане ветеринар, но на 15г. гледал Orange days. Възхищението му от играта на Сатоши Тсумабуки променя изцяло мисленето му и го насочва към актьорската професия. След година тренировки му поверяват роля в сериите Rocket Boys. Към края на снимките, родителите му го изненадват с новината, че е достигнал до финалния кръг във второто прослушване на Д-Бойс, организирано от Watanabe Entertainment. Интерпретацията на песента Himawari на Фукуяма Масахару му печели Grand Prix 2nd Winner Award на 31 юли 2005г. През декмври същата година Сето дебютира в 3rd D-Live Event на Д-бойс.

- 2006-2007г се оказват ключови за неговата актьорска кариера.

През 2006г. той получава ролята на живота си - Ейджи Кикумару в мюзикъла Принцът на тениса. След 151 спектакъла героят му остава в сърцата на зрителите. Именно тогава Сето си измисля прякор - Сетомару (създава го от името си и това на героя си - Сето и Мару). След превъзходните си представяния на сцената, той завършва Тенимю академията през септември 2007г.

spacer.png

2007 г. е избран за ролята на Куренай Уатару в токусацу поредицата Камен райдър Кива. Много млади артисти стартират с подобен род роли, които оказват благотворно въздействие върху бъдещото им развитие. За Сето това е и възможност да дебютира в рок групата TETRA FANG.

spacer.png

spacer.png

С Такеда Коухей играят баща и син в Кива - толкова бяха разнолики двамата, че понякога се чудех, дали наистина са роднини.

Следващите изяви в телевизията са в гледаеми дорами: Аташинши но данши, Отомен ( Rie, скрийншотът е върховен!) и великолепното му представяне в Rinne no Ame. Tumbling му проправя път към по-значителни роли, въпреки участието му преди това в Коизора.

 

 

spacer.png

 

След фантастичното представяне в модния филм Runway beat, очаквам с нетърпение бейзболната лента Мошидора, където можем да видим Ацуко Маеда и неговия коухай от Д-2, Нишии Юкито.

Ролята на Мори Ранмару и мен ме привлича, но кой знае кога ще отделя време за тайга драми. Събраха се прекалено много заглавия. С Шого се разминаха в Тенимю. Разделяше ги един каст, но ето че тук играят братя. А Шота Сомея е още едно качествено име в продукцията.

spacer.png

spacer.png

 

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

С Томо са големи дружки.

spacer.png

С Д-бойс в постановката Карасу

spacer.png

С Араян, Юичи и Шунджи

spacer.png

Снимка от кулинарното шоу, което е водил наскоро

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес излезе още една новина, че Сето ще участва в хорър филма Sadako 3D.

В него Сето ще си партнира с Ишихара Сатоми. Филмът е базиран на разказа на Сузуки Коджи и

се очаква да излезе на 12 май 2012 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Догледа ми се нещо с Джинги Ирие и се зачетох в резюмето на Watashi no Yasashikunai Senpai (обаче субтитри на английски - хлъц! няма!), но погледнах за още някое интересно заглавие на филм с него и попаднах на Drucker in the Dug-Out. Kакво да видя... Коджи в главна мъжка роля, филм на спортна тематика, бейзбол - казах си "Направо ударих 10-ката!". И Джинги, и Коджи, и две от любимите ми Amuse-чета - Шухей Номура и Шота Мацушима, както и Ацуко Маеда в главна женска роля, филм на любимата за мен спортна тематика (е, ако беше хокей на лед - радостта ми би била още по-голяма). Открих филма за сваляне и тук дойде разочарованието ми - няма субтитри и за него на английски. Излязъл е на 4 юни 2011 г. в Япония и ще трябва да почакам за буквички още известно време. Да видим обаче, докога ще издържа....

Тъй като се сетих за Коджи днес (а тръгнах от Ирие-сан), във вторник стартира и новата дорама по NTV с негово участие - Teen Court ~10-dai No Saiban~.

Предстоят и изяви с D☆DATE, така че няма да скучаем с Коджи-кън в началото на 2012 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е ли Моши дора? Сето си има още един коухай за помощник там - Нишии Юкито. И аз съм свалила филма и сигурно също няма да дочакам субтитри, а директно ще го гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той е, но навсякъде е с английското си име - Drucker in the Dug-Out, както и в IMDb (за това и аз го представих така), само в dramawiki са го написали като Moshidоra. За това е добре да се изписват и двете имена, защото стават гафове. Точното име на филма на японски дори е Moshi koukou yakyuu no joshi manêjâ ga Dorakkâ no 'Manejimento' wo yondara.

 

Ще изгледам филма сега. Сърце не трае...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах Drucker in the Dug-Out и както очаквах - останах много доволна. Получих си солидната порция спорт, получих си добрата история, отличната игра и най-вече - порадвах се на любими мои актьори.

Ще го изгледам отново и когато се появят субтитри на английски, макар и с моя все още ограничен японски - разбрах цялата история и схванах всичко. Е, диалози като: "Nani sore? Kawaii desho?" или пък "Jiro-kun, doshta no? Iie. Nandemo nai desu." са ми най-лесни са разбиране, но с времето се надявам и повече да напредна.

 

ukio-chan, ето и моят коментар за филма. Ти решаваш дали да го изгледаш.

 

Историята:

 

 

Ацуко Маеда и в ролята на ученичка, която обича бейзбола и успява да стане помощник-мениджър на училищния мъжки отбор. Всъщност тя отговаряше за тактиката. Момчетата приеха с насмешка нейното назначение, но тя успя да си извоюва правото да бъде сред тях и да ги ръководи. Беше амбицирана да научи още повече за бейзболната игра, за стратегията и за това започна да изучава книгата-класика посветена на бейзболната техника от американеца Peter Drucker - Management: Tasks, Responsibilities, Practices. Момчетата в отбора имаха затруднения в доста аспекти на играта, но с труд и творчество (образно казано) всичко се постига. Типичната за японците история с поуки. Много ми хареса факта, че не се наблегна на ученическите истории, а най-вече на играта - бейзбол, на преживяванията на Маеда-сан, бе вплетена също и една драма, но който реши да гледа филмчето, ще разбере и сам.

 

Коджи, Коджи... Отново съм много доволна от него. Изигра отлично ролята си на питчер. Хохо, Юкито Нишии - това сладко същество, още в Hana Kimi 2 ми направи голямо впечатление, а тук бе в ролята на играч, която успя да преодолее слабостите в своята игра, всъщност точно с негов удар те успяха да спечелят финалния двубой. Нарадвах се и на Джинги Ирие, както и на Шухей Номура (е, не се справяше добре с батата, но... ). Шота Мацушима - страхотен питчер! Може би за този филм се е подготвял, като е гледал повече двубои на Hokkaido Nippon-Ham Fighters и е внимавал как подава Ю Дарвиш. Кой знае... Силна роля за мен направи Соске Икемацу, който тук бе в ролята на кетчер с доста хаплив език.

 

Приятно филмче, напомни ми и на любимите ми Rookies, както и на едни от любимите за мен заглавия от американците на бейзболна тема - Mr. Baseball с Том Селек и Hard Ball с Киану Рийвс.

 

Филмът Drucker in the Dug-Out a.k.a Moshidora е създаден по романа на Нацуми Ивасаки - Moshi koko yakyu no joshi maneja ga Dorakka no 'Manejimento' wo yondara" (What If a Female Manager of a High School Baseball Team Read Drucker's 'Management?), който излиза през декември 2009 г. Изключително продавано заглавие в Япония.

 

И малко пояснения от мен за тези, които ще прочетат поста ми, но не се наясно с термините в бейзбола.

 

Dugout (дъгаут) е скамейката, на която стоят резервните играчи, леко вкопана в земята.

Pitcher (питчер) - играчът, който хвърля топката, един от най-важните на терена. Целта му е максимално да затрудни батера (този, който държи дървената бата и удря топката)

Batter (батер) - играчът, който удря топката

Catcher (кетчер) - това е играчът, който защитава хоума, и на който питчера подава топките. Случва се често да хваща и леко ударените топки.

Home (хоум) е началната и финална база.

 

Японската бейзболна лига NPB (Nippon Professional Baseball) е втората по сила след американската MLB (Major League Baseball). Спортът е изключително популярен и за това има не едно или две филмови заглавия посветени на него.

 

 

И на финал ще перифразирам знаменитото изречение на Рей Лиота от Goоdfellas, защото мисля е много подходящо - "As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster." За героите в този филм важи: "As far back as I can remember, I always wanted to be a baseball player".

 

Браво на Коджи. Нека продължава да се снима в най-различни роли. Така и той самия израства като актьор. Качествата ги има.

 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, гледах ги снощи. Напълниха ми душата, въпреки двата часа продължителност. И Харуна много ме израдва, както и присъствието на Масато Яно, когото не успях да разпозная на 100% чак до финалната битка. Хареса им, че включиха всички в играта. Сето и Соске имаха някакво по-явно присъствие, но не може да се каже, че са били главни герои. А Зуки направо ме разби с тези очила. Уж им е семпай, а го бяха издокарали като Хари Потър. Хубаво сътрудничество сформираха - трима представители на Д-бойс (Сето, Зуки и Юкито) + няколко Amuse-чета.

И на мен този филм ми навя стари спомени - за Рукитата, както и за дебютната лента на Кенто Хаяши - The Battery. Бейзболът понякога може да изглежда много симпатичен спорт.

Направила си великолепно резюме с хиляди разяснения по играта и предлагам директно да пуснеш тема за филма, пък макар и без субтитри. Мога да кача линкове, макар качествата да не е най-добро, както и една страхотна фотосесия на Юкито и Сето, снимана специално за Мошидора. Не открих на останалите актьори, но щеше да е прекрасно, ако има на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да се появят субтитри на английски и ще му направим тема на Drucker in the Dug-Out. Имам усещане, че скоро ще го преведат. Филмчето си заслужава всяка минута. Аз го гледах с много добрo качество, открих го за сваляне в asiancinematic. Свалих четирите части, съединих ги и пляс... щастие.

В сряда си очакваме Love Heaven от него и момчетата.

Много е променен за мен Коджи. Не е вече онова хлапе от Koizora и Otomen, качил е и килца. Много добре ми изглежда.

 

Да се радваме, че е гледал Сатоши Цумабуки в Orange Days като дете и се е вдъхновил от играта му, за да стане и той един ден актьор. Отличен пример има Коджи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре! Моят файл е под 300мб.

Да се надяваме, че правилно предполагаш и феновете скоро ще ни зарадват с превод. Има си моменти, които се нуждаят от повечко обяснения. Особено тези в книжарницата.

Примери за Сето много - и Сатоши, и семпаите му от Д-бойс. Сега той самият е пример за по-малките. На снимките Юкито го боготвори като ги гледам заедно.

Определено вече не е и веселият Ейджи от Тенимю, както и Уатару от Кива, но защо да не се пробва като някой анимиран герой?

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък съм на вълна Д-бойс и снощи имах удоволствието да изгледам представлението им Карасу от края на 2009г. Улучих участниците от каст А, към който спадаха Сето, Араян, Юя Ендо, Усуи Масахиро, Юичи Накамура, Масато Уада, Шинго Накагава, Кенки Ямагучи, Макита Тацуя и Масаши Миками.

Действието се развива по време на ерата Бакумацу, когато в Япония пристигат Черните кораби на Комадор Пери и страната е изправена пред сериозна политическа и икономическа промяна. Тогава група воини, наречени Гарвани, се сражават за честта и свободата си.

Невероятно представяне от страна изпълнителите! Сето ме впечатли двойно повече, понеже имаше трудната задача да говори с два гласа и да влиза в две роли едновременно.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коджи го гледам (т.е. гледах) в Teen Court и след като с големи уговорки издържах и трети епизод - разбрах, че няма да го бъде. Подобни японски сериалчета, които най-често се излъчват около и след полунощ, винаги оставят много неприятно усещане за мен, като зрител. Но явно японците си ги оценяват...

Сето-сан наскоро го гледах и в 6-те епизода на Kurumi no Heya. Хареса ми като изпълнение. Той загатна много в Rinne no Ame за таланта си и в по-сериозни роли.

Променен, така го видях в Drucker in the Dug Out, така го видях и в Kurumi no Heya. Онова момченце от Otomen вече го няма, а са изминали само 2 години...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сето е супер ентусиазиран поради участието си в новата поредица на Д-бойс, която ще стартира през април. Той ще се сработи с реж. Шиота Акихико, който е снимал Дороро преди това. Но най-фантастичната новина следва - Сатоши Тсумабуки ще участва също в сегмента заедно със Сето. Това е истинска сбъдната мечта!

Сето блог

Работата по новия стейдж Samishii Magnet също върви гладко. Впечатлена съм, колко бързо напредват. Репетициите започнаха на 19-и февруари, а точно по същото време Сето имаше ангажименти с групата по повод излизането на Жокер. За няколко дни от ниво разучаване на реплики преминаха към действие и вече сигурно са на път да започнат с генералните репетиции в Бункамура. Момчетата за първи път ще играят на това престижно място.

Линк

Информация за стейджа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две снимки от списание SOUP

 

 

 

spacer.png

spacer.png

 

 

Пълен трейлър на “Sadako 3D”.

Във филма ще участват още: Takahashi Tsutomu, Sometani Shota, Takara Hikari и Tayama Ryosei.

Песента към него ще бъде на групата SID и ще се казва “S”.

Още информация за филма - Тук

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...