Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

ПРЕСЛЕДВАЧЪТ

 

Продължителност: 119 мин.

Режисьор: На Хонгджин (나홍진)

Сценаристи: Хонг Уончан (), И Шинхо (호) и На Хонгджин (나홍진)

 

В главните роли:

Ким Юнсок (김윤석)

Ха Джонгу (하정우)

Со Йонгхи (서영희)

Ку Понунг (구본웅)

Ким Юджонг (김유정)

Чонг Инги (정인기)

 

Сюжет: Чунг Хо е бивш детектив, понастоящем сводник с финансови проблеми. Същевременно няколко от момичетата му изчезват без следа, преди да са си оправили сметките с него. Докато се опитва да ги открие, той попада на важна улика - всички до една са били повикани от един и същи клиент, с когото в момента друго от момичета му има среща...

 

В основата на сценария на този екшън трилър е залегнала действителната история на сериен убиец, преследващ млади момичета.

Внимание: Филмът не се препоръчва за лица под 18 години!

 

ТРЕЙЛЪР

:essub:

 

С български субтитри: :click:  :click:

С английски субтитри: :click:

С руски субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го преди време най-вече от любопитство, защото в някаква класация за най-добри корейски филми беше поставен на трето място, непосредствено след филми като Taegukgi и Oldboy, и преди 3-Iron и JSA, да речем - нещо, с което категорично не мога да се съглася.

Като за трилър е перфектен наистина, добре издържан по всички правила на жанра по отношение на атмосфера, напрежение, интрига (само завоят на последната права ми се стори малко измислен), а и Ха Джонг У прави убийствена роля във всеки един смисъл. Но чак пък толкова велик филм да е, не е.

Все пак не пречи да се гледа, любителите на жанра вярвам няма да останат недоволни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи го изгледах! Перфектен криминален трилър. Отдавна не съм попадала на толкова добър, чак не ми се вярва. Тия корейци пак ме изненадаха. Сюжетът е нетрадиционен /не съм попадала на такъв/, развръзката неочаквана, напрежение, жестокост, всичко си има. И в добавка има и реален случай, това ме кара тотално да настръхна. Аз съм любител на този жанр и мога да кажа, че този трилър ми се изстреля към върха. Според мен е по-добър от Oldboy, за Taegukgiq мисля, че просто са различни по жанр. С нетърпение очаквам следващия филм на този режисьор The Murderer, пише че излиза през декември.

Благодарности на К1227 за субтитритe.

Давам на филма 9/10, само защото ми се иска следващият да ме впечатли още повече:yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мястото в класациите лично за мен няма значение. Не обичам да сравнявам филмите, още повече когато, както казва Мацкова, са различни по жанр. Нещо или ми харесва, или не ми харесва. Точка. Този ми хареса. Добър сюжет и добри герои. И тази мрачна визия - точно на място.
Ха Джонг У отново беше страхотен! Май вече навсякъде го повтарям, но много ме радва това момче. Във всеки филм е много различен и винаги се справя безупречно. /Тук ли играеше и баща му, или бъркам филма? Всъщност няма значение./
Та за ролята му -

перфектен убиец! Просто му повярвах още отначало. И с този негов флегматичен, леко безразличен и убийствен поглед направо може да докара останалите до лудост. Той го правеше де, през цялото време!


Много хубав филм, особено за почитатели на жанра. Струва си гледането!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-добрия трилър от дооооста време насам.Перфектен беше във всяко едно отношение,актюорската игра беше върховна.Просто нямам думи.На Ха Джнг У

толкова му отива ролята на психар,че ако го видя на живо ще се разбягам по улиците...останалите актьори също бяха много на ниво.

Детектива дето го беше страх за имиджа му ме впечатли ,щото до сега съм го гледала само в Принцесата прокурор,където беше доста по-различен.Тука,не че изискваше кой знае колко умения ролята му ,но все пак го запомних.Ким Юн Сок беше велик.Много добре се превъплатив ролята си и ми харесаха моментите с малката.Тя също беше страхотна...
Историята е адски интересна,за моментне ми стана скучно.Още първите пет минути те вкарват в някакъв паралелен свят и не те пуска докрая.
Също така имаше някой моменти ,които много ми направиха впечатление.Този в колата само на музика ,без да се чуват репликите беше много оригинален и въздействащ.Въобще 10 от 10 smile.gif Супер филмче...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започна доста бавно, дори малко мудно, но с всяка следваща сцена напрежението расте и расте. Много съм доволна - от актьорската игра, от развитието на действието, от филма като цяло. Гледайте и няма да съжалявате, а за любителите на жанра - просто задължителен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да си е класика в жанра.

Много добре направен филм - брутални сцени, напрежение, но най-много ми допадна как излагат на показ

мудността на правосъдието.

 

За мен най-добра роля във филма направи Ким Юн Сок, много по-добре игра е от Ха Джонг У.

Както и момиченцето.

 

Честно казано,

до последно не вярвах, че ще убие Ми Джин и ми стана безкрайно тъжно. Все очаквах Джунг Хо да я спаси.

Разбира се, така филмът много повече ми хареса.

 

 

Определено е филм, който трябва да се гледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две думи, не ме грабна. Бяха преувеличили с олигофренията на полицаите, дори и нашите на са толкова малоумни :D . Може да е доста по-заитригуващ, абе просто нещо му липсва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво пък толкова му харесахте на тоя филм? Напрежение-пфффф. Чак

накрая като влезе в магазина се появи някакво напрежение. До тогава бе скучно. Полицаите бяха някакви олигофрени. Толкова важен престъпник го следат двама :blink: полицаи, единият от които изтървава метрото. Сводникът пък се върна на мястото на катастрофата и с учудване установи, че има полиция :D Смях голем. Той да не очакваше, че всички ще са си разотишли, като преди това оправят бронята му. :lol:

Напоследък много зех да се нервя от корейските филми. Раздуват ги до над 2 часа, а може пре спокойно да ги направят по около час и нищо съществено няма да остане изрязано. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лош филма, ама прекалено хвалби сте му дали. Гледала съм поне още 6 подобни корейски филма. Та няма какво да го хваля, то е ясно, че е много добър трилър. Обаче определено ще похваля и аз Ha Joong Woo за страхотната роля.
Много ме радват тия корейци значи..

За ролята на психопата винаги избират някой супер готин актъор( давам за пример и Truck, където Jin Goo игра убиеца- психопат), та да му се ненагледаш laugh.gif


7/10 като цяло, главно заради актьорската игра.
:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно може да се определи точно кой филм заслужава да спечели награда, особено при такава конкуренция в корейското кино, но е факт, че този филм печели в категорията "Най-добър филм"" на Grand Bell Awards (един то 2та най-престижни фестивала)през 2008. Дори и да разпределя филмите по жанрове, пак сигурно няма да мога да избера от всеки един жанр най-добър филм, просто са прекалено много smile.gif И винаги ще има несъгласни с тези награди, така че нека да оставим това настрана.
Филма наистина е много качествен и добре направен. С хубава и трогателна история. Искам да покажа моето възхищение към играта на малкото момиченце - страхотна беше smile.gif

И така до последно се молех да е малко поамериканчен и да има малко по-добър край, но корейците си показаха пак рогцата и убиха героинята sad.gif

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mного е добър. Наскоро зарибих един приятел по корейското и почнахме с тоя филм. После The man from nowhere и още няколко, докато узрее за Oldboy, 3-iron и така. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...