Jump to content

Recommended Posts

zqZFhZGKqJshz0tPuMTzttlxw6G.jpg

 

Bubblegum(풍선껌)

   Страна: Южна Корея       

Също така известен като: Bubblegum

Период на излъчване: 26 октомври 2015 - 15 декември 2015

Време на излъчване: Понеделник – Вторник 23:00

Жанр: Романс, Комедия

Канал: tvN

Епизоди: 16

Режисьор: Kim Byung Soo

Субтитри: Английски

 

Участват:

Lee Dong Wook като Park Ri Hwan

Jung Ryu Won като Kim Haeng Ah

Lee Jong Hyuk като Kang Suk Joon

Park Hee Bon като Hong Yi Seul

Bae Jung Ok като Park Sun Young

Lee Seung Joon като Kwon Ji Hoon

Park Sung Geun като Ko Sang Gyoo

Kim Ri Na като Noh Tae Hee

Kim Jung Nan като Oh Se Young

Ahn Woo Yeon като Ye Joon Soo

Lee Moon Soo като Chef Noh Swe Peu

Seo Jung Yeon като Aunt Gongjoo

Go Bo Kyul като No Dong Hwa

Park Chul Min като Kim Joon Hyuk

Park Won Sang като Jo Dong Il

Kim Sa Kwon като Hong Jung Woo

Park Joon Geum като Lee Seul Mo

 

Резюме: Пак Ри Хуан (Lee Dong Wook) и Ким Хенг А (Jung Ryu Won) са приятели още от детските си години. Той е директор на клиника за източна медицина, отдаден изцяло на работата и на грижите за майка си. Тя е жизнена и дръзка радио продуцентка. Въпреки че са толкова различни един от друг, те се допълват изцяло. Постепенно приятелските им чувства прерастват в нещо повече...

 

 

С английски субтитри  :click: 

 

С руски субтитри  :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко алабала на "7000 дни" май ще наподобява.

Там

родителското тяло, беше-за, тук наопаки,  иначе сираци не липсват

, но пък всички  актьори са такива сладури, че с удоволствие изгледах двете начални серии.

Има атмосфера и това ми се нрави.

 

Да допълня- май сама си го гледам, още по-приятен трети епизод.За реклама, ще добавя и тvN- без  дежурната, присъща за другите цензура, както се очертава.И след сериалите след казармата на Lee Don  Wook, със стерилни актриси, харесваща ми двойка с прекрасната Jung Ryu Won.

 

https://www.youtube.com/watch?v=G8pGXLH7PTE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трета серия-голяма Скука! Ако така продължават, ще се превъртаме. Добре че са Awl и Ачиарата.

19.11. Поради сериозната опасност да си откача ченето от прозявки, докато гледам това нещо, нещото бива прехвърлено в раздел "За някой друг път". Язък за големите надежди!

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмата за мен продължава да е прелест(изгледани 12 епизода).Може на някой да е скучна, но за мен не.Толкова чувства и емоции, хубави диалози, не знам как да го кажа- може би, житейска философия, предадена по различен начин.И не на последно място, всичко безкрайно истинско, показано от актьорите, чак затаявам дъх на моменти.

Няма как да предвидим, какво ни очаква утре, няма как да предотвратим това, което ни се случва непредвидено, но трябва да се научим да живеем всеки ден, като за последно, ценейки и заедно с любимите за нас хора- това, в общи линии е посланието.Историите са на обикновени хора, с обикновен живот, но обединяващото е любовта, приятелството и топлите човешки отношения.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ударя едно рамо в подкрепа на това заглавие. От 12 изгледани епизода съм на мнение че е по -подходящо не за гледане текущо по епизод-два а за анблок след като се излъчи. Има много плюсове но ритъма му като "гледан текущо сериал" нещо ми куца. И ме е яд за това на творческия екип- режисьора и сие. Иначе похвала за образите, за развитието им, за атмосферата, за синематографията в редица моменти. Но прекъсванията на тези плюсове са твърде рязки и нарушават/намаляват качеството като текущ. Чудя се дали мога да устоя и оставащите 4 епизода да си ги оставя за анблок гледане след време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шоши, може би, анблок ще дойде по-натоварващо, по-скоро 4 по 4.След 12, за себе си  мога да кажа,че чакам 13 и няма да издържа да дочакам да видя развръзката наведнъж.

 

Очаквам да ги съберат, но предвид посланието- какъвто и да е край, ще е логичен и не бих се разсърдила на сценариститеТака представиха нещата до тук, че в крайна сметка всеки има своето право и надежда за щастие.При все това, богаташката с нечистото минало, яко ме дразни, но нали е колежка- търпя я :28558: .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, 4 по 4 става. Ако говорим за стоматология , то култовата сцена до тук в това заглавие е именно в стоматологичния кабинет на въпросната героиня- като пациент героинята на Kim Jung-Nan , хванала плюшена играчка а нея я придържат 2-3 - ма за стола и вратата на кабинета отворена. Просто ми е пред очите тази сцена :rofl:. Вече не знам в кой епизод беше. Изобщо Kim Jung-Nan и героинята на Kim Ri-Na са големи скици и ги гледав с интерес и  :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13-и епизод на този корейски сериал заслужава отделно похвала. Ако така пишеха най-вече от до сцеарий щеше да им се получава по някое сносно заглавие. Колко кислород се появява когато героите говорят реално пом/у си а не позират и/или предимно мълчат в сглобените кадри!

Относно сюжета- това бе кулминацията , ключовата серия. До края остава да завършат подробностите.

Не мога да премълча :rofl:  с розавия балон. Тази актриса е вечната свекърва и подобно в кор-сериалите и направо туй бе култово попадение да се посмеят запознатите с ролите ѝ зрители от сърце. Направо като бенефис за нея- Park Jun-Keum

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнооого топъл 14 епизод.Поради липса на време, го предпочетох за гледане пред  "Венерата" за сметка на съня и не съжалявам.Човърка ти в душата, но за хубаво- едни такива моменти и жестове с обичаните хора, на пръв поглед обикновенни, но осмислящи дните. След "Healer"-a, този сериал май ми се нарежда в тройката за годината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандула, по никакъв параграф не можеш да сравняваш този сериал с Венерата. Остави всичко останало, но дори и главните.

Тези са израснали заедно, страдали са заедно, разбираха се само с поглед. Бяха прекалено близки и преди да се влюбят. Просто е съвсем различно. Затова и връзката им се развиваше така плавно, леко и зряло. Те се познаваха много добре, знаеха всичко един за друг. Нямаше го онова постепенно опознаване, което присъства в другите сериали.

 

А в 16-та доста се посмях - с готвенето й и после с шофирането им. Много сладка двойка наистина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последната четворка не можах да я оставя за анблок гледане и "карах" 13-14 миналата седмица  а днес 15-16. След кулминацията в 13, последвалите 3 епизода имаше доволно време за завършек на сюжетните линии като хората. Бих казала че след кулминацията на мелодрамата(не помня кой епизод бе това), сериала поднесе добри послания, направо може да кажем - коледни. Като изключа забележките си към мелодраматичния отрязък, останалото бе на висота. И то излезе че е добре, че някак на 3 отрязъка протече текущото творене но тоз сериал най-вече от сценариста и режисьора.

Психиатъра -в болницата и психолога в радиопредаването, поне аз така го разбрах, въпреки че в кор.сериалите тези п-ъта са им голяма каша, бяха гооооляма свежест. :896767::D  та де факто именно те обърнаха мелодрамите в нормалност и чак до коледен дух.

Като пропусна негативите в продукцията от останалото съм напълно доволна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен този сериал беше най-смисленото , затрогващо,  и добре  изпипано нещо, тази година, от всички ,които изгледах.

Въпреки всичко, да се радваме на живота и да  го живеем всеки ден, обичайки себе си и близките си хора- какво по-хубаво предколедно и предновогодишно послание, поднесено от страхотни актьори със страхотна игра, без изключения, толкова истинско беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основното в сериала е може би за болестта  на Алцхаймер и през какво минават болните и техните близки. Не можах да усетя някаква голяма химия между главните. Расли като брат и сестра, и изведнъж разбират че се обичат. 

Off Topic

И то само заради това, че тя се раздели с гаджето си.  Ами ако не се беше разделила?  Може би главният демонстрира някакви спящи в него чувства.  Той беше някак си по грижовният и мислещ за "сестра" си брат. Чак беше досаден на моменти. Така че отношенията между такива персонажи са доста деликатни. Все пак са семейство.  Тук някак отношенията между главните са развиха набързо. Разбира се после започнаха разделите , за да се предпазят един друг. Разбира се както всички герои , когато нещата се усложнят , първата им мисъл е за радяла???  Неговото желание да се разделят беше доста необосновано както се видя в последствие.  Само си усложняваха живота. Доста интересни герои и в радиото, и в ресторанта и в клиниките.  Стоматоложката и нейното семейство бяха уникални.  Накрая нещата се уредиха за всички. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...