Jump to content

Yoshitaka Yuriko (Йошитака Юрико)


Dark_Angel

Recommended Posts

* Yoshitaka Yuriko *

spacer.png


Име: 蒼吉高由里子/ Yoshitaka Yuriko
Професия: актриса
Дата на раждане: 22 юли 1988 г.
Място на раждане: Токио, Япония
Зодиакален знак: Рак
Кръвна група: О
Височина : 157 см
Агенция: Amuse


Сериали:

Hikaru Kimi e (2024)
Hoshi Furu Yoru ni (2023)
Dearest | Saiai (2021)
The Dangerous Venus | Kikenna Venus (2020)

Shiranakute Ii Koto (2020)

I Will Not Work Overtime, Period | Watashi, Teiji de Kaerimasu (2019)
Ms. Justice | Seigi no Se (2018)

Tokyo Tarareba Musume (2017)

Hanako to Anne (2014)
Galileo Season 2 (2013)

Vampire Prosecutor 2 (2012)

Watashi ga Renai Dekinai Riyuu (2011)

Tofu Shimai (2010)

Mioka (2010)

Tokyo Dogs (2009)

Ikemen Shin Sobaya Tantei (2009, еп. 5)

Shiroi Haru (2009)

Honto ni Atta Kowai Hanashi (2009)

Love Shuffle (2009)

The Naminori Restaurant(2008)

Average 2 (2008)

Tonsure (2008)

Homeroom on the Beachside | Taiyou to Umi no Kyoushitsu (2008)

Konno-san to Asobo (2008)

Atsu-hime (2008)

Ashita no Kita Yoshio (2008)

Yonimo Kimyona Monogatari (2007)

Jodan ja nai! (2007, еп. 8)

Handsome Woman | Ii Onna (2006)

PS Rashoumon (2006, еп. 2)

Children (2006)

Jiko keisatsu (2006, еп. 6)

 

ТВ филми:

Average (2008)


Филми:
Your Eyes Tell | Kimi no Me ga Toikakete Iru (2020)
Killing For The Prosecution | Kensatsugawa no Zainin (2018)
Yurigokoro (2017)

Manatsu no Houteishiki | Midsummer Formula (2013)

Yokomichi Yonosuke | A Story of Yonosuke (2013)

We Were There: Part 2 | Bokura ga Ita Part 2 (2012)

We Were There: Part 1 | Bokura ga Ita Part 1 (2012)

Himizu (2012)

Robo-G | Robo Ji (2012)

Kaiji 2 (2011)

Phone Call to the Bar | Tantei ha Bar ni Iru (2011)

Cannonball Wedlock | Konzen Tokkyuu (2011)

GANTZ Perfect Answer (2011)

GANTZ (2011)

Camellia | Kamaellia (2010)

All to the Sea | Subete wa umi ni naru (2010)

Gravity's Clowns | Jyuryoku Pierrot (2009)

Snakes and Earrings | Hebi ni piasu (2008)

Your Friend | Kimi no Tomodachi (2008)

Cyborg Girl | Boku no kanojo wa saibogu (2008)

A Girl in the Sunset (2008)

Adrift in Tokyo (2007)

Tokyo Rhapsody | Kayokyoku dayo jinsei wa (2007)

Shibuya Maruyama Story | Shibuya ku Maruyama cho (2007)

Noriko's Dinner Table | Noriko no shokutaku | Noriko's Dinner Table (2005)

Zoo (2005)


Сцена:

Dai Gyakuso (2015)

 

Награди:

Yokohama Film Festival: Best Actress - Konzen Tokkyu

Blue Ribbon Award: Best Newcomer - Snakes and Earrings

Japan Movie Critics Awards: Best New Actress - Snakes and Earrings

Yokohama Film Festival: Best Newcomer - Noriko no Shokutaku

Japan Academy Prize: Rookie of the Year

 

Снимки:

 


4a2db37715e3c8fe.jpg
16f8f6841a4599ea.jpg
6f39673a3325ce20.jpg
12f7bfb8c3df54bd.jpg
015ebe22157f187b.jpg
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да уважа темата аз, че виждам никой не пише.

 

В няколко продукции съм я гледала Юрико, последно в Watashi ga Renai Dekinai Riyuu, който следих тази есен серия по серия. Виждам обаче, че и това заглавие няма тема. Много приятна продукция с три много симпатични момичета-приятелки, които живееха заедно в една къща. Ох, къщата беше чудна за мен! Еле, пък кухнята....мъничка, подредена, очите ми останаха в нея. Имаха и прекрасна градина... Трите момичета със своите проблеми в любовта, в работата, провалите, успехите, нещата от живота - такива каквито са. Много доволна бях от тази дорама, но и аз примирам за точно такъв тип истории, в които имам нормални образи, нямам мелодрами, разтягане на локуми, розови пудри (от много "захар" ми става лошо пред екран) и пр., и пр..

Юрико и нейния образ в Watashi ga Renai Dekinai Riyuu много ми допаднаха. Обаче не успях да преглътна това, което направиха с героя на любимия ми Юта Хираока...

 

Сещам се сега и как Юрико "побъркваше" Шун Огури в Tokyo DOGS. :D

 

В Snakes and Earrings също съм я гледала, но не ми се коментира много този филм. Едва издържах там и ужасния вид на Кенго Кора и това, което се случи с него...

 

Сетих се днес за нея, защото отново издирвам от около месец вече, едно заглавие на филм, в който участва и тя. Аз май трябва да започна да си записвам филмите, които издирвам, че доста се увеличиха, а надежда няма.

All to the Sea a.k.a Subete wa umi ni naru (2010) е заглавието и тръгнах към него, защото приритах да гледам във филм, а не в дорама Джун Канаме наскоро. А като приритам да гледам нещо, става страшно... Но и тук нищо. Историята ме заинтригува, а и се зарадвах след като видях, че освен Джун, също участва и Юрико.

 

Поздравления за темата, Dark_Angel! Момичето си я заслужава.

 

П.П. Ако ми направиш и тема на Джун Канаме, цена няма да имаш за мен. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казала, че ми е една от любимите актриси, но заслужава да си има тема.
Гледала съм с нея само Tokyo Dogs, Love Shuffle, Taiyou to Umi no Kyoushitsu и Watashi ga Renai Dekinai Riyuu,
но ми хареса как пресъздаде персонажите си.
Очаквам с нея филма Bokura ga Ita, където си партнира с Икута Тома.
Интересен ми се струва и предстоящият Yokomichi Yonosuke, където пък ще я видим заедно с Кора Кенго.

Трейлър на филма Bokura ga Ita.

 


Няколко снимки с нея и Икута Тома от различни списания:

31ae4b8c5b814993.jpg
f2397b3f85655d42.jpg

 

 

 

 

 


ce666385a97f3fe1.jpg
251f1883633dc744.jpg
7f3658221d60f44e.jpg
2a71cb55fe3b28a5.jpg
ded14c28a5056860.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересна личност е Юрико. Създава впечатление на отнесена от вихъра с повечето си героини, но именно това я отличава и я прави уникална.

Love Shuffle, Tokyo DOGS, Ashita no Kita Yoshio - все дорами, в които мога да наблегна на присъствието й. Прибавям и Широй хару. Няма да забравя, какви весели скитници бяха с Юя Ендо там.

От филмите препоръчвам Jyuryoku Pierrot, където можете да я видите заедно с Масаки Окада.

Споменахте All to the Sea с Юя Ягира, а той май не ми е попадал и на мен.

Аз също не съм фен на Змии и обици, но шаапка свалям на тримата актьори за смелостта да играят в подобен експеримент. Било е голямо физическо и психологическо натоварване да направят такива роли, а играта им наистина беше реалистична.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина създава впечатление на "отнесена от вихъра". Започнах да гледам снощи Shiroi Haru и ако не беше написала, че Юя Ендо участва също в него, може би скоро нямаше да му обърна внимание на този сериал, защото имам други запланувани заглавия. Юя съм го гледала в доста как да се изразя... странен, шантав, не мога да открия точната дума - Ain't No Tomorrows (2008) (но аз на финал открих и много смисъл в това заглавие) заедно с Токио Емото и Сакура Андо. Едва ли ще забравя как изглеждаше Юя в онази сцена със Сакура, толкова слаб, толкова изпит...

 

Юрико Йошитака в Watashi ga Renai Dekinai Riyuu имаше сериозна роля, тук в Shiroi Haru наистина коренно различна. Ще изкоментирам и сериала (в темата му, ще пусна и други линкове за сваляне) след като го приключа, както и показаното от Йошитака-сан.

Snakes and Earrings не ми се коментира изобщо, а сега виждам, че тя и Кенго Кора отново ще си партнират заедно на екран в Yokomichi Yonosuke (2013). Юрико също я помня много добре с Масаки Окада в Gravity's Clowns a.k.a Jyuryoku Pierrot.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, страхтно е, че си загледала Широи хару. Юя и Юрико бяха изключително симпатични там (за Юя може много да си говорим - следя развитието му от малък и смятам, че се справя прекрасно навсякъде, където се появява, а и като лидер е чудесен). Раздвижваха действието и разведряваха атмосферата. Май ще трябва да видя Юрико във Watashi ga Renai Dekinai Riyuu.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юрико ще участва във втория сезон на корейския сериал Vampire Prosecutor , който

ще започне да се излъчва от 9 септември.

Тя ще играе ролята на жена, която чрез цветовете и карти Таро, анализира съдбата на хората и ще помогне в решаването на някои случаи.

Героинята й ще се появи за първи път в епизод 2.

 

Изненада ме тази новина, защото си мислех, че ще я видим в някоя от японските дорами тази есен, а тя е решила да снима в Корея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезе трейлърът на филма Yokomichi Yonosuke, чиято премиера ще бъде на 23 февруари 2013 г.

Освен Юрико във филма ще участват - Kengo Kora, Sosuke Ikematsu, Ayumi Ito и Go Ayano.

Водещата песен на филма ще бъде "Ima wo Ikite" на Asian Kung-Fu Generation.

Официален сайт: Тук

 

 

 

 

84e9875f9096f0e5.jpg

 

 

Появи се информация, че Юрико ще участва във втория сезон на дорамта Galileo(първият е бил излъчен през 2007 г.), който ще започне през април, но все още няма определена дата. Ролята на Manabu Yukawa отново ще бъде поверена на Masaharu Fukuyama. Участие ще вземат и Kazuki Kitamura и Ikkei Watanabe.

Освен това на 29 юни ще бъде премиерата на филма, който ще се казва "Manatsu no Houteishiki" (Midsummer's Formula).

Редактирано от Dark_Angel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NHK са поверили на Юрико главната роля в сутрешната дорама "Hanako to Anne",

която ще се излъчва от 31 март до 27 септември през 2014 г.

Дорамата ще проследи живота на преводачката  Ханако Мураока, която по-късно първа прави превод на Anne of Green Gables(на български се среща като: "Анн от фермата Грийн Гейбълс" или "Анн от „Зелените покриви,") от канадската писателка Луси Мод Монтгомъри.

Сценарият ще е дело на Михо Наказоно(Anego, Yamato Nadeshiko, Doctor X ~Gekai Daimon Michiko~ и др.).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юрико, Нана Ейкура и Юко Ошима в дорамата на NTV "Tokyo Tarareba Musume". Юрико се завръща на малкия екран, след 2 годишно отсъствие. Последната лента, която е снимала там, е Ханако и Ан. Мъжката част в лентата е представена от Кентаро Сакагучи и Рьохей Сузуки. Старт: януари 2017.

15317765_1292750944099312_18935738061110

Тя и филм не е правила от 2013г. насам. За догодина има един проект - Yurigokoro.

tumblr_o5qwvdrgzo1uxi9eto1_540.jpg

tumblr_n9nmlzZ0jA1r3q32ao6_1280.jpg

tumblr_o2ifkb3axg1rvs25qo1_540.jpg

tumblr_nrh7n03OUO1tewmh5o1_540.jpg

tumblr_nrh7n03OUO1tewmh5o2_540.jpg

tumblr_nb216mAF6Q1s5ts0wo1_540.jpg

tumblr_nacuce3iwn1tw8dsao1_540.jpg

 

tumblr_o0aq6eKZyc1r3q32ao1_1280.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изледе трейлър на Yurigokoro. Изглежда соста сериозно заглавие. Тори и Кеничи ще са двамата партньори на Юрико.

Премиера: 23 септември

Манга версия на филма излиза на 22 август.

tumblr_orgb47U4eg1u5n9apo1_540.jpg

Yurigokoro-p1.jpg

Догодина очакваме още едно силно заглавие - Criminal for the Prosecution, където ще я видим с Нино и Такуя Кимура. Режисьор е големия Масато Харада.

Spoiler

tumblr_opezokW6OI1qd4phbo1_500.gif

 

Тази дорама все още не мога да забравя

tumblr_ojgzcaLs931sj2b9to1_540.jpg

tumblr_ojw5bdgqnn1qc04zko1_540.png

tumblr_ojeqt18nev1sczr1vo1_540.jpg

tumblr_ok7b2utdSP1qc04zko1_400.png

tumblr_ojjl3tlE2K1t96yr2o1_540.jpg

tumblr_o0aq6eKZyc1r3q32ao1_1280.jpg

tumblr_nv6x7zLt0K1qc04zko1_540.png

tumblr_nuxzauuTER1qc04zko1_540.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм писала в темата, въпреки че изгледах Юригокоро. За мен първата половина на този филм беше огромно разочарование. Много кърваво и неубедително ми дойде историята на това момиче, което уж станало патологичен убиец от малко (додоха някаква сцена от детството, която с нищо конкретно не кореспондираше - как детето е станало такова? Кое го е провокирало да извади тъмната страна и да постъпи по този начин с другото дете? Да, отговорът трябва да се крие в детството, но аз не го видях. Не разкриха нищо за семейството. Абсолютно нищо.

После се появи героят на Кеничи и промени коренно нещата. Внесе такава топлина и уют в заглавието. На всичко отгоре промени до неузнаваемост главната. И това ми изглеждаше нереално, но поне беше показано красиво на екрана. Имаше добре заснети сцени. Запомняха се, но прекаленото хорър и съспенс усещане от началото, развалиха иначе добрата идея. 

Ето ново предизвикателство пред актрисата. Юрико и Рюсей Йокохама в римейк на корейския филм "Always"!!!

Не знам, Рюсей как ще влезе в образ, изигран от Со Джи Соб, но да видим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юрико и Сатоши Цумабуки в есенната дорама Kiken na Venus.  По новелата на Кейго Хигашино. Началото е през октомври, сле финала на Ханзава Наоки.

На 23 октомври е премиерата на Your eyes tell - римейк на корейския филм Always.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...