Jump to content

Най-скучен/глупав азиатски сериал/филм


Recommended Posts

Мерси, че ме подсетихте за Sex is zero. Него не го споменах само защото отчаяно се опитвам да изтрия гадния спомен, че изобщо съм го гледала. За мен тоя филм оглавява списъка с най-гнусни произведения на човешкия болен мозък на световно ниво.

И другия пропуск да си наваксам - бях забравила за A love to kill. При БОФ поне си знаех какво да очаквам от самото начало, докато тук, при такова начало и това развитие на историята, да вземат да приключат филма така... :scratch: Малоумие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[justify]

Insomnia, защо толкова се разсърди от думите ми? Ти сама си го написала-всичко е толкова субективно и индивидуално.Вероятно ти не харесваш всичко, което аз харесвам.А причина за това може и да е разликата в годините, настроението и доста други неща.Самият сериал за мен вървеше добре до момента,в който героите си организираха "състезание" за сърцето на гл. героиня.Това "състезание" създаде в мен едно чувство за повърхностност, което не ме напусна до края на сериала, и стана достатъчен повод да го класирам така.Може пък и вината да е в мен-да не съм успяла да открия посланията,които носи - това не мога да кажа със сигурност. Знам само,че със изказването си не искам да създавам излишни полемики и напрежение.Sorry, ако съм обидила някого. ;)[/justify]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данче, не се тревожи. Явно, че предпочитанията са доста разнородни. Сега като гледам кои сериали е посочил CToTaKa за скучни - в тях влизат едни от най-любимите мои сериали... :scratch: Ама какво да се прави.

Поне от тази тема ще разбера, че каквото препоръча CToTaKa, сигурно на мен няма да ми хареса заради различните вкусове и обратното. (CToTaKa, нищо лично, просто пример ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, как виждам любимия си Ред Клиф у къпините! :shock: Desjer, помощ, пиле, да го изтеглим от трънето! :lol:

Ето това показва разликата във вкусовете, драги потребители - на мен Ред Клиф ми оглавява топа на оскарите, не на малинките. Хевънс Солджърс също не бих го изхвърлила с лека ръка.

Част от малинките давам на Sweet sex and love и Who slept with her. Също въздух под налягане ми се видя The Myth. Azumi и Onmyoji също са в коша.

Сериали малко съм изгледала, та няма да ги коментирам.

 

п.п. Долните кометнари ме подсетиха за Императора на морето - един буркан малинов конфитюр отива за него :green: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да кажа и аз, че е много важно настроението и нагласата, с която се сяда да се гледа даден филм. Оттам е и естествено един да хареса едно, друг друго.

Четейки ви, се сетих, че като гледах A love to kill и аз не приех края му. Но това не ми попречи да е сред обичаните от мен филми.

Първият ми сериал бе Lovers и колкото й пропуски да има този сериал (да не говоря за финала му, че ми идваше да бръкна през монитора и да го натръшкам оня ми ти довчерашен гангстер, дето се правеше ... на много корав... :hehe: :hehe: ), но той ме "зариби" и ме вълнува доста дълго време...

После... по някое време... изгледах "Изкушението на вълците" (Temptation of wolves). Този филм ме хвърли в друга крайност... даже помня, че остро реагирах в самата тема... Много ме бе развълнувало поведението на обречения брат... и откъде да знаех тогава, че това е често срещана тема за сюжет в корейските филми :scratch: Но от това, този филм не падна по-долу в класациите ми, защото просто ме бе развълнувал... и гледайки го, а и споделяйки го с други... бях развълнувала и околните, дори бях се настроила за по-друго мислене...

Сега се сещам, че колкото и пъти да подхващах "Вещицата Ю Хи", толкова пъти заспивах на нея. Но дали от умора или от това, че ми е скучна... Явно не й е дошло времето да я изгледам.

Определено мога да кажа, че по- ми харесват корейските сериали, отколкото филмите им. Те сякаш са майстори да пресъздадат и най-дребния детайл, стига да "натежи" в сюжета, но когато трябва да го пресъздадат накратко, някак бедно се получава.

Да не говоря, че и във финалите не ги бива. А от това губи сериалът, като цяло. Ето това е най-голямото мое разочарование, което мога да го класифицирам като нещо, което осакатява, дори и най-чудесния сюжет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Coffee Prince е единствения сериал, на който съм заспивала от скука. Напълно подкрепям CToTaKa. А A love to kill и Императорът на моретата въобще не ги догледах. Лелеее, как се сетих за тоя Император... Що сълзи бяха, що чудо... На него някой ден може и да му дам втори шанс де, ма за Убиващата любов ще трябва да съм в голяма криза на нямане на нищо за гледане, че да се хвана втори път.

 

Temptation of an Angel пък започва страхотно, но после става голяма боза. И в Тероа ситуацията е подобна, но не може да се мери с Ангела. Даже ако не ми го беше припомнил демона, можеше и да не се сетя да го включа. Тия двата са ми на границата. Поне започват хубаво, ако не друго. Но като цяло съм съгласна с АНДЖИ, че финалите на сериалте често леко куцат.

 

От филмите освен за ДО РЕ МИ ФА СОЛ... за друго не се сещам. Гледам твърде малко, че да се прецакам прекалено. :hehe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаххх, сега се сетих и за друго. Още в началото, четейки отделните теми на съответните филмчета, някъде се натъквах на крайно отрицателни мнения... И те адски ме провокираха, та си виках: "е не може за нищо да не става, все пак е корейски" :rofl::rofl: "Все трябва да има нещо, с което да вълнува". И сядайки с подобна нагласа, определено, взирайки се със всичките си сетива, опънати на екс, все долавях нещо, което да го нареда сред "развълнувало ме"... пък било то природа, дребен жест, цветове и багри, нетрадиционен превод... и какво ли още не :) Помня, че Хонг гил донг загуби своето очарование, когато ми останаха последните две серии... Направо всичко се сгромоляса и дори това или този, който до вчера приемах като положителен, вече бе придобил... познатия ми човешки образ, с който може да се срещнеш в ежедневието си... Та така и щеше да си остане, неизгледан този филм... Както каза Сини, определено се прецакваш, ако го доизгледаш... (намиг)... :P

Дълга ми бе нагласата да гледам и I'm Sorry I Love You и то защото бях чела всичко в темата... Смятах, че доста ще подтисне чувствата и емоциите ми и затова все го отлагах. А когато го почнах... филмът започна с това как всички обиждаха майките, които са ги родили и изоставили. Казах си: "колко познато". Само нашият герой благодари на майката, която го е родила... но и изоставила... и независимо, че животът му бе плачевен. И така течеше филмът, и си виках: "е че какво му е толкова особеното и вълнуващото на този", докато почти накрая не дойде епизодът, в който главният герой поиска от майка му, за сбогом, да му сготви, и не коленичи, да й благодари, че го е родила... Това помня от този филми и това ме развълнува от него... Останалото е просто пълнеж... Но пък друг, друго е харесал. Та така. Хич не бих се сърдила, ако някой напише, че не харесва нещо, което на мен е харесало. Затова сме хора, затова сме различни и затова се вълнуваме... по различен начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък от Японските сериали ще си дам гласа за Samurai High School - само 2 серии ми беше лимита на търпението при него. От Корейските (поне тези които сам гледала до сега) най-скучен ми беше Freeze!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...най-скучен ми беше Freeze!

Явно в тази тема ще се окаже, колкото хора, толкова и мнения. Посоченият по-горе сериал ми е един от най-любимите.

В дъното на класацията са: Goong, The Snow Queen, Full House, с такава мъка ги изгледах - скучни, без действие и развитие.

От филмите: Do Re Mi Fa ..., Thirst, Returner.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема май най ме радва от всички напоследък :rofl:

Макар да си е хейтърска има един огромен плюс - бърз преглед на вкусовете (така де - да се знае, по чии препоръки да се водя и по кои - не :hehe: )

Иначе гледам, че никой не е споменал сериала, на който ми идваше да си прегриза вените още на 2 епизод - Hana Kimi :shoot:

"Love storm" също громи класациите, даже ми беше по-тъп и от "It all started with...."

1000-та години и убийствената любов няма да ги коментирам, достатъчно се е изписало :)

Единственото хубаво нещо в "Temptation of wolves" беше Канг Донг Уон, но поне имаше нещо за харесване - в Who Slept With Her? такова не видях :cylon:

Нотите, античната пекарна, гаждето с кръвна група Б, нулевият с**с и лудото чакане също могат да отнесат по малинка :tongue:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе гледам, че никой не е споменал сериала, на който ми идваше да си прегриза вените още на 2 епизод - Hana Kimi

 

Пак доказателство, че човек с човек не си прилича...:)

На мен това ми беше първият азиатски сериал. Гледала съм го два пъти и определено мн ми харесва. :hehe:

Тая тема може само да обърка, почти няма неспоменат сериал или филм :scratch:

Най-тъпият и скучен за един, е най-интересният за друг...:)

Следя темата и разногледа станах, абсолютна полярност в мненията.. :confused:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сперед мен soulamain има предвид тайванския вариант, а не японския. ;)

Лично на мен едно негативно мнение не може да ми повлияе. Ако съм решила да гледам нещо, го гледам.

И 100 негативни мнения не могат да ми поречта да харесам някой филм, така че... :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сперед мен soulamain има предвид тайванския вариант' date=' а не японския. ;)[/quote']

стреляйте :rofl: точно японският си имам предвид...

на мен първият ми беше БОФ (не боля много :hehe: )

гледам, че е подобаващо оплют, но си спомням, че много му се радвах и се кисках като ненормална по нощите, рискувайки половинката ми да ме изхвърли...

с течение на времето се свлече във всякакъв вид класации, ама ... :) първата любов казват, ръжда не хваща :rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да се сдържа и мисля, че е време и аз да си кажа каквото искам да кажа.

Писна ми всеки да казва колко бил скучен този или онзи любим мой филм или сериал.

Даже като фенка на азиатското кино се обиждам, че някои хора са се ограничили само с един стил и жанр на филми

и всичко останало остава недооценено.

Всеки човек индивидуално решава какво да гледа, кой жанр му е по сърцето и

кога да го гледа. Когато някой, който харесва драмите и набляга на тях пуска коментари, че някой

комдиен сериал е ужасно глупав и е пълна "боза" и да искам не мога да го осмисля и да се съглася.

Мен почти всичко корейско изгледано ме кефи, с малки изключения. Но не мога да кажа, че

"Времето на кучето и вълка" е глупав сериал, защото не ме грабна и го зарязах на 3-и епизод- даже напротив.

Някой ден само заради похвалите ще го догледам. Списъка ми с такива не е много дълъг,

но за да не подклаждам жаравата няма да споменавам имената, защото жива ще ме изгорят най-запалените фенове.

Бих казала, че колкото хора има по земята толкова различни филми ще се правят, и за всеки един ще се намерят почитатели, които да се усмихват когато си припомнят за него.

И питам аз, защо не коментирате колко са готини саундтраците към филмите, а само сочите имената

на песните и до там, а тук с детайли се описва колко гаден и глупав е някой сериал, който

до вчера беше спечелил симпатиите на всички( пресен пример ми е Боф) , а в темата на сериала са единици,

че и да не кажа нули, които споделят негативното си мнение? :scratch: :scratch: :scratch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... а в темата на сериала са единици' date='

че и да не кажа нули, които споделят негативното си мнение? :scratch: :scratch: :scratch:[/quote']

Защото би предизвикало лавинообразната реакция на феновете, които ще изядат негативно-мислещия с парцалите...

Бийте ме, но мисля, че тази конкретно тема си е хейтърска и си е само за това (в основната си част, другото си е, за да става веселото)... :green:

Никой не бива да се обижда, поне според мен, ако види любимеца си тук...

Обратната логика предполага, че мога да се сърдя на всички, неноминирали Mr. Brain за сериал на годината!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...