Jump to content

Какво поведение очакваме от любимия герой (мъж) във сериала или филма:


maira

Recommended Posts

Накара ме да подскачам от радост :) . Примерите не успях да ти ги схвана, защото с корея сме си чужди, обаче донякъде споделяш възгледите ми, че си се борави със събирателни типажи, което според мен е проблема на холивуд......Интересно ми беше чисто мъжкото мнение, все си мислех, че ръбовете ще са най-близки до мъжете :) - хвърли ме малко в шок. Иначе поне не само аз се дразня от прекалено добродушният и благороден тип , дето подскача като кученце до героинята. Вярно е че човек трябва да знае кога да спре, да наложи граници и да не отстъпва от достойнството си. Имам чувството, че любимият ти герой е и вторият мой тип ( само дето досега не го срещнах в нито един филм или поне не беше достатъчно вдъхновяващ)....... Благодаря, че откликна на мрънкането ми за мъжко мнение и сега ще се опитам да защита честа на темата и собствената си логорея.

 Еми от както разнищваме всякакви герой тук си направих плашещи изводи за себе си ( оная част с ръбовете - в реалният живот нищо добро не ми е донесла, причините поради който в реалността гравитирам около тях също ми се изясниха.....и те нагарчат) :) . От друга страна разбирам какво точно е допаднало на човека в конкретния филм. Допреди да почна да пищя за капитан Кода в темата на Good Luck никой не го беше отразил, а филмчето няма нито един отрицателен коментар, т.с. всички пишещи са го харесали :) . От една страна са ми силен ориентир за светогледа на разписалите се тук, от друга ме учудва различният поглед, призмата през която другите пречупват ( аз съм си любопитна и това си е точно моя тип теми) и на всичкото отгоре ми е забавно, смешно и приятно. А героя от есения концерт по правило и на мен не ми допада и подобен род филми не ми харесват и все още се мъча да разбера, какво по дяволите му има на тоя филм, че да ми допадне така. За женските образи няма да се вдъхновявам, че изместих веднъж фокуса на темата и предпочитам толкова скоро да не се провинявам пак.

Още веднъж благодаря, много ме зарадва включването ти :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема която сте направили и обсъждате е странна точно за това, че няма ясно очертани граници и всеки може да си говори най-различни неща. :) Може би затова ми стана интересна, а и имах време да я прочета.

 

Иначе поне не само аз се дразня от прекалено добродушният и благороден тип , дето подскача като кученце до героинята. 

 

Дразнещо е, наистина. :) Обаче наскоро стана на въпрос с една приятелка от форума, за точно това поведение. Няма да разбереш примера щом не гледаш корейско, но става въпрос за един от героите в сериала Heirs, който беше доста популярен във форума. Особено любим сериал на мен и Razzormaw :D  Ta там имаше един герой... май актьора се казваше У Бин. Питах я какво толкова му харесват, че даже му правят фейсбук фен страница. Ясно е че главната е влюбена в другия, той защо толкова и се натиска и се бори? Бори е прекално силна дума за това което той правеше, но това е друг въпрос.   :)  Тя ми каза че точно такива мъже са най-привлекателни, тези които се борят за любовта си докрай, дори когато е невъзможно.  За бога, дори се сетих за една история от моя живот. Бях питал майка ми, как се е запознала с баща ми. Тя ми каза че са се запознали в някакъв обществена закусвалня (може би са работили близко), той е бил много упорит и накрая тя се оженила за него. Така че (ако е вярно) попадам в парадоксалната ситуация, че моето съществуване е заради тази щуротия. Кой съм аз, че да я оспоря. :D Но в корейските сериали, това не работи, а и не е мой стил. 

 

Та искам да кажа че всичко е много относително. Кой какво разбира от "Ръб", сигурно има 15-20 различни вида, така че е доста възможно ти също да не знаеш какво точно харесваш. Може би трябва да го гледам някой ден този Капитан Кода, за да видя какво точно имаш предвид.  Трябва да си направя някой път списък с любимите персонажи и така да им извадя еднаквите черти, за да видя горе долу какво точно харесвам.  Но като цяло на човек са му интересни персонажи които са по различни от него. Такива които мечтае или се опитва бъде (става въпрос за мъжките герои), такива които му се иска да срещне или такива които по някаква странна причина разбира и са му близки.  Тези с които е еднакъв ги разбира, съчувства им, но не са му чак толкова интересни.  Поне аз така мисля.    :)

 

Обсъждането на герои е истински забавно. Жалко че в темите повече се набляга на актьорите, а не толкова на персонажите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, успехът на "упорития ухажор" най-често е свързан с това, че мацката така или иначе си пада по него поне малко и е свободна:) Ако не се кефиш на някого, а той настойчиво ти се тика в очите и ти се оплита в краката, най-много да го ритнеш. Без никакви мисли за неговата привлекателност:) От тази гледна точка упоритите герои в много дорами се показват по-скоро като пълни глупаци, отколкото като мечтани рицари. Включително и оня от "Хеърс" - да си беше почнал свалката по класическия начин, за да прокопса - пък той си играеше на детската игра "Ще го дърпам тва момиченце за плитката, щото го харесвам... Пък може и да го спъна!" :28558: Не ми направи впечатление на партия-мечта, не беше и направил кой знае какво за обекта на въздиханията си, освен да мълчи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То се е видяло , че няма да се спи тая нощ ( никакъв шанс иначе да стигна до работата ). Тук си е за персонажите, а има една за актьорите и там стават едни забавни мешавици, а Maira има една друга тема - ликвидирана от нас двете, защото целия форум я пренебрегна, а има потенциал да се получи много забавно. Аз и ръбовете, по добре да не задълбавам, пък и мойте уклони са ми скучни. А пък това, което каза за борещият се докрай герой , без да съм гледала ще си стрелям на сляпо, но онази благородната подметка не се отказвала , то и главните герой не се отказват. Даже напротив много методично си изравят път в живота на героинята. Ще дам пример един корейски сериал ( на който аз гледах само японската му версия и се надявам ти да си гледал корейската - кашата става тотална :28558: ), та в You're Beautiful, второто момче беше много мило, благородно, самоотвержено и той не се отказа от нея, но за сметка на това седеше на почетна дистанция. Главния ( въпреки, че има малко от ръбатото, не е мойто) без да съзнава и да си признава чувствата и влечението, много методично навлизаше в личното и пространство, имаше едно объркващо и противоречиво отношение, но печелеше доверието й. Единият се ограничаваше да обича тайно и да наблюдава, да е рицаря, а другия много егоистично следваше инстинктите си и в крайна сметка беше много осезаемо и реално до нея. А истинската причина да им се дразня толкова на прецаканите е, че ми насаждат някакво чувство на вина......... Все си мисля, че баща ти е  бил от вторият тип настоятелни мъже ( точно като главните). Само Ханазава Руй ми е слабост от прецаканите и аз не знам защо, Maira си го обясни с японофилските ми уклони - може и да е права не знам......

Maira, знам , че обещах добро поведение, но за да не изгубим мъжкото включване, което си е освежаващ контра пункт и някак сменя физиономията на главния ще си позволя лирично отклонение към женските типажи :) . Двата ти противоположни типа събудиха и две асоциации като ги прочетох. Първата беше : да жените, който имат нужда да бъдат спасени от самите себе си, от един много специфичен тип закрила. И втората асоциация беше с втория ти типаж, напомни ми на Ирина и Фани Хорн ( героините на Димов). Първият ти типаж и на мен ми е симпатичен ( и не само в корейските сериали съществува, и при японците ги има тез девойки, че и в щатите се подвизават :) ), то май няма как да не са ми симпатични и за разлика от мен могат да бъдат откровени без да са груби и виждат много позитивно света. Вторият ти типаж ми е бил винаги интересен, защото никога не знаеш какво да очакваш ( имам предвид своята си асоциация с Ирина от тютюн..). А моя любим типаж са силните жени, тези с огромната, притаена вътрешна сила, борбеността, че понякога и войнственоста. Далеч не властните, а напротив. В азия нещо не ми е напълно реализиран тоя типаж и май само Макино в хана йори данго се доближава до това. Иное Мао си го носи това излъчване и влиза в подобни образи много лесно.... ще избягам пак в литературата. Причината да обичам толкова Гордост и предразсъдъци е , че там са засекли любимата ми жена с любимият ми тип мъже. Елизабет носи тая тиха сила, която няма да се огъне пред властността , самата тя е лишена от мекотата и деликатността и има много своенравна борбеност, а пък Дарси си е класически ръб. Много благородни личности, които обаче притежават висока доза противоречие и странност. Изобщо силните характери и при мъжете и жените много ме привличат, а моето огледало - наблюдаващите, анализатори ме дразни неистово и ми е ужасно скучно. А това за женските образи си плаче за отделна тема, но като знам каква мъка е с подобни страни и широки теми, дето не е въпрос за спор, а диалог, еми не ми се иска да си страдам по още една тема :)

 

П.П. Докато си изпиша глупостите Ксе много по-цветно и стегнато обобщи това което имах предвид :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това последното не го разбрах, но малко прекалено много ми е влезнал под кожата и в сърцето :) . Чакам си аз забрана от модераторите да спра да споменавам коизора, юки, Pride :lol2: . Възползвах се само аз, а с всички се опитах да го прикрия, ама и ти не помагаш :lol2:

Ами точно това имах на предвид ,че са ти влезнали прекалено много под кожата та чак са ти татуирани ....

Относно ръбовете героят ми хареса най-много заради артиста ... иначе ми хареса и крал Ихуон  от " Луната която обгръща слънцето "  и брат  му .... който беше твърде великодушен , за да даде живота си в полза на брат си ... Та крал Ихуон не мога да кажа ,че притежаваше мъдрост .. тъй като бе твърде млад ( нали казват ,че мъдростта идва с годините ) , но за сметка на това притежаваше други качества като интелект,  честност, хитрост , красота  ( е там самият артист е голям сладур ), сила .. и т.н , а ако беше и изигран от някои като Oh Ji-Ho щеше да е една идея по-добре, но тогава се разваля идеята за героят ... и ще ми дойде прекалено вече "40 годишен " девственик ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хо хо хо... Тъй-тъй-тъй... усещам, че върху вас има магия за привличане към азиатски сериали... би казал любимия ми предсказател Нишикидо.

Добре дошли в света на героите :)))...

Не мога да се удържа от включване за втория герой...  Той е много по-лесен от лошите :), поне за мен.

Keva, той (вторият любовник) наистина е кореец, докато не го видиш как работи в сериал от Корея, нищо не си видяла :)... Японският втори номер обикновено е в положение ясно да осъзнава че няма шансове, но да обича безрезервно и безусловно зарад едната любов, която никога не му е давала шансове. Може и да получи втората утешителна награда/жена, но някак си зрителят остава с усещането, че на този чашата никога няма да му е пълна... той си иска НАмбър Уан. А излъчването му на бито куче просто убива идеята да го вземем насериозно. Кореецът според мен получава повече аванси от Главната, по-настъпателен е и накрая по-лесно се само-изважда от любовна депресия.... и то не защото осъзнава, че не е харесван, а защото добре осъзнава собствената си ценност и насока, за разлика от японеца. В по-добрите сериали, момента на раздялата с героинята е дори малко отмъстителен - ясно е, че той ще се оправи без нея, ясно е, че тя няма да му е много интересна повече и следва вече да се оправя сама с кашите си с главния... например в Master's Sun или She is WOW или даже в I do, I do... В по-тегавите се разделят със сълзи  на очи, без да очертават ясно втората награда (The Greatest Love, My Girlfriend is Gumiho), но се разделят за да продължи пича цялостно напред и да си напълни чашата, някак си много по-приемливо за втория като личност стои, отколкото при японците, където вторият остава второкласен.

 

Thedemon1238 и на мен не ми е много ясно доколко е изобщо убедително съществуването на Втория Любовник към днешна дата. Може би е извадка от книгата с клишета, за която споменаваш ... или необходим елемент към сюжета за да накара главния да ревнува и същевременно да служи за негов фон в очите на героинята. Има може би и някакъв елемент културна особеност - понеже в древно-мъжките култури по Азия женското "не" е не точно не, има някаква жилка на куртуазия от старо-градски тип, един вид, трябва три пъти да те поканят за да си вземеш от масата на гости, и трябва три пъти да ти кажат не, за да е сигурно, че не е от "девичи свян" ... Тъкмо щях да кажа, че и жените не харесват втория образ, особено пишештите в тази тема и видях за фен-клуба... когато фактите опровергават теорията.....

Хмммм, но сега като превъртам лентите в главата си, забелязах една интересна сюжетна особеност: ако има разработен любвеобвилен втори герой, няма силен лош образ :)))))))))))) хихихи, видяхте ли сега :) Сещате ли се за контра-пример - готин сериал: хем с Втори Любовник, хем с Главен Лош? (Имам предвид Главен Лош а не епизодичен заядлив чичо)..

 

А за женските образи усещам, че ще стане напечено :)

Установила съм, че има голяма разлика между това, което Жените си мислят, че мъжете го харесват и това, което Мъжете го харесват.

От друга страна, в книгата с клишетата за маркетинг пише, че жената трябва да е симпатична и на женската аудитория, т.е. тя не трябва да се досеща как мислят мъжете, трябва да притежава 9 от 10-те най-споменавани женски гряха .. и  трябва да се поизлага тук там честичко и да става за смях, обучавайки дамите зрителки, че винаги има и по зле от тях, но важното е да не ти пука :)  Друга функция е промотирането на невъзможно кавалерско поведение на Главния...от типа тя е загорила манджата но той идва и вместо да крещи я води на ресторант ... този тип.

И върху таз канава вече се разполага същинския образ - жизнерадостното птиче или мрачната тайна... Много добре си ги уцелил  :up: Сега ако може някой да ми подскаже сериал дето двата типажа се хващат за косите и ме загубихте тази неделя :)

Обаче аз мисля, (като истинска жена знаеща най-добре).... че има един трети образ - симпатичната интригантка, който също е привлекателен. Тя хем ги бърка едни, хем е много искрена и прозрачна и хем в крайна сметка иска да постъпи добре и да бъде добър човек, въпреки че и е трудно.

Keva и аз съм в отчаяно търсене на силен положителен женски образ ... но неоснован само и единствено на домашния живот и кой какво ще яде в къщата... и това в Япония е все изиграно от Рьоко Шинохара  или най-много Мая от Кървав понеделник.. Тъз полицайката дава надежда ама да видим... Корейците пък имам чувството, че използват главно Ким Сун А за да олицетвори силната жена... но са определено по-напред с материала, понеже разрешават на омъжените жени да си имат успешна кариера, а японките директно ги развеждат...

 

Abador все още медитирам над въпроса ти (ако правилно съм го разбрала) - какво се случва ако любимият ми физически актьор, e.g. Со Джи Соп или Тори Матсузака играе Главния лош в някой сериал... дали ще ми харесва.. Тука има много хляб ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъй , тъй , въпреки че съм в голям Х от написаното ... нещо не можах да разбера за какво иде реч ... ще го прочета втори път ...  д зададох го този въпрос .. защото аз ги свързвам с физически лица геройте и има проста причина за това ( продиктувана от моето не разбиране явно )  " Какво поведение очакваме от любимия герой (мъж) във сериала или филма:" та какво да очаквам ... ами то и да очаквам и да не очаквам като е свършил филма и като няма продължение .. какво да очаквам .. и да съм очаквания  файда няма , за това ги свързвам с реални хора , така поне имам очакване .. иначе какви герои харесвам или кои герои ми харесат като поведение много са ..., въпреки че аз не гледам много , много замислящи се филми като вас ... повечето са комерсиални за разтоварване на мозъка лишени от всякакъв смисъл .. нещо над което да не мисля ... влизам във филма ... и като свърши излизам ... искам да ми е леко и да избягам от реалността ...

 

Майра не ми се сърди , просто аз не разбирам темата и за това започнах с коментара за Со Джи ... за мен той винаги си оправдава ролите , не съм го гледала в нито една кофти с която да си кажа " бля " винаги е имало " ох мале " например в "Завинаги " ролята не силният боец с нежна душа ... просто не мога да има очаквания от нещо което няма да го гледам повече в някои друг сериал или филм ... :) и въпреки всичко ми е интересно от отговора на зададеният от мен въпрос ... ,че хубавото всеки го харесва ... ама лошотиите и тях да не ги игнорираме ... :)

 с уважение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно, хора, станахте ужасно трудни за следене...

Обаче аз мисля, (като истинска жена знаеща най-добре).... че има един трети образ - симпатичната интригантка, който също е привлекателен. Тя хем ги бърка едни, хем е много искрена и прозрачна и хем в крайна сметка иска да постъпи добре и да бъде добър човек, въпреки че и е трудно.
 
Abador все още медитирам над въпроса ти (ако правилно съм го разбрала) - какво се случва ако любимият ми физически актьор, e.g. Со Джи Соп или Тори Матсузака играе Главния лош в някой сериал... дали ще ми харесва.. Тука има много хляб ...

Со Джи Соб играе лош в Rough Cut и му пасна като ръкавица. Обаче там няма жени, само момчета са.
Иначе за третия образ - хвърли едно око на корейския Cheongdamdong Alice - там излязоха малко (само малко) от традиционното клише и главната май се вписва в този образ, описан от теб. Въобще сериалът ми е малко странен, защото донякъде не оправдава очакванията, донякъде го прави, но е интересен.
Иначе по въпроса за ръба - сетих за един от най-великолепните му представители - Вирусът Бетовен - Ким Мьонг Мин като Маестрото. И после пак той в King of Drama - две разкошни негови роли, в който колкото и да е гаден - няма начин да не го заобича човек. В първия, въпреки че Чан Гън Сок му беше опонент и направи една от най-добрите си роли, пак бледнееше пред него. Във втория дори нямам спомен дали е имал опонент. Ако им хвърлите око, може би ще ви харесат. Единият е за класическа музика и наистина си заслужава, макар че краят беше някак горчив, а вторият е за света зад корейските сериали и какво реално става...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японският втори номер обикновено е в положение ясно да осъзнава че няма шансове, но да обича безрезервно и безусловно зарад едната любов, която никога не му е давала шансове. Може и да получи втората утешителна награда/жена, но някак си зрителят остава с усещането, че на този чашата никога няма да му е пълна... той си иска НАмбър Уан. А излъчването му на бито куче просто убива всичко като шансове да го вземем насериозно.

 

Ммм, не бих казала, просто в японските сериали обикновено всеки случай си е частен, вместо да следва общ за всички продукции модел, включващ строго издържан "образ на втората цигулка":) Ето примерно "Hungry!" - Таку не само нямаше излъчване на пребито куче, ами и си спечели своя "намбър 1" в крайна сметка. Това в корейски сериал разбира се няма как да се случи - ако има главен герой и главна героиня, те ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще се съберат накрая, пък ако ще да са заобиколени от най-чаровните и всеотдайни обожатели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно, хора, станахте ужасно трудни за следене...Со Джи Соб играе лош в Rough Cut и му пасна като ръкавица. Обаче там няма жени, само момчета са.

 

оп за това говорех ... как избяга от клишето за доброто , ролята му бе великолепна на лошотията ...

 

Ммм, не бих казала, просто в японските сериали обикновено всеки случай си е частен, вместо да следва общ за всички продукции модел, включващ строго издържан "образ на втората цигулка":) Ето примерно "Hungry!" - Таку не само нямаше излъчване на пребито куче, ами и си спечели своя "намбър 1" в крайна сметка. Това в корейски сериал разбира се няма как да се случи - ако има главен герой и главна героиня, те ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще се съберат накрая, пък ако ще да са заобиколени от най-чаровните и всеотдайни обожатели...

не е задължително да се съберат героите , има и моменти в които не се събират ... зависи от идеята ...

 

От женските роли , "The Rooftop Prince"  злата сестра на принцесата .. коато в последствие реши да стане благородна ... виж тя ме изненада имах очакване ,че ще си остане това зло до края , като Prince Moo-Chang .... и него каква лудост го гонеше ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ау след над 24 часа безсъние, изобщо не мога да ви смогна, почувствах се много тъпо, но поне май хумора го сванах ( че ми беше смешно). От Ксе очаквам да се развихри, че мен ме мързи за нещата дето засегна от самото начало. Спомням си, че ме беше домързяло да по нищя 5 -ят елемент на parab и от тогава чакам някой да се захване, ама не. Майра когато двете ми мозъчни гънки възвърнат функциите си ще прочета пак написаното - откровено казано нищо не разбрах :28558: ( за пръв път ми се случва) и Ксе накараме да се зачудя друго  ли Hungry има, че по мой сметки то малко без особен завършек свърши и мязаше на телефона любов. ЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪъъ как така се оказах от любителите на сериозното кино ? Както Майра казва : киното е масово изкуство. А. аз си уважавам комерса :huh: , просто японците не ги бива в правенето на разтоварващи филми и аз отдавна се отказах да се тероризирам. Винаги има и кофти номера, че някоя любима гад ще вземе и в подобен род филми да участва. Аз съм си киноман, гледам всичко, дразня се до голяма степен на “арт“ изпълненията и всякакъв род елитарни изстъпления. Това, че се случва подобни неща да ми харесат е и причина да не задраскам тотално високопарните бълвочи, имам склонност да задълбавам и май не е от значение в какво точно. Всички тук гледаме филми и сериали, а това повярвай ми не е белег за умност, няма и да бъде. Гледах ямада и вещиците и не само това хареса ми, а пък Хю Джакман ( може и да си го уважавам) но Фонтан все още ме изпълва с ненавист ( ако му видиш коментарите в замунда  - едва ли не най-великият филм и всеки не харесал го е примат). Еми примат съм, ама не обичам да се изтерзавам. И да обичам приятели , малкъм и всякакъв род комедийни ситкомчета, с холивуд отраснах и обичам холивуд - ама общо взето е като белота и рока, все си е не много смислено прекарване на времето и кво от това? Това обичам и това правя. Да случва ми се да чета , ама не е Кант, а Марио Пузо, Джеин Остин, Агата Кристи.............. с две думи все си е около обичайно посредственото. Аз разлика между теб и мен не откривам, не знам ти що реши , че не се вписваш. Тука всеки си има свой си вътрешни правила за писане и затова темата ми харесва, че е пъстра, оливам си се доволно, кой ми се върже, кой ме игнорира, но най-вече е забавно. Виж ако беше да се надцакваме кой колко е умен и знаещ, аз щях да съм пас. Кога по дяволите развлекателното нещо наречено кино стана белег за интелигентност и елитарщина? Възможно е и нищичко да не ми се разбира, ама в момента си ми звучи логично. Опитвам се да кажа, че всеки пишещ в темата ( сега, преди и в бъдеще) са му фен. Не искам да замира, тези който я поддържат ги подкрепям , лошо да не чувам :na2: . Може би като се наспя ще успея да хвана спатиите на всичко изписано, може и тотално да го видоизменя тоя пост ( тоест да си му подменя съдържанието), а дотогава Майра е публикувала нови неща в онази тема за която се жалвам и ако някой се разпише в нея ще ми е най-любимият съфоромец за поне месец напред :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я прекрасно понимаю, Кева .... коя е темата дето зацикля .. а за ситкомите по голям фен от мен няма .. да ти препоръчам някои новички ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок ок, посипвам си главата с пепел и гузно гледам долу-вляво. Като ми стане интересно и не се чета...

Хайде наистина да подредим паролите.

 

Азиатските сериали и филми могат да се разглеждат като част от всички останали сериали и филми.. и като нещо със собствена индивидуалност - актьори, начин на игра, музика, мода, начин на живот, пропаганда и сюжети.

Тази тема е посветена на Азиатските сериали и на техните сюжети. По точно на героите на тези сюжети.

Има много теории на сюжетите, има много теории за героите и препятствията пред които се изправят и пр... сигурна съм, че и наръчници за сценаристи има.

Само че аз не ги знам. Аз съм зрител и гледам като зрител, ако и да се мъча да обобщавам или отбелязвам общи нишки някъде или ви ръчкам и вас да го правите. Защо обобщавам или търся някакви неща? Лек недостатък на характера ...понеже като зрител нещо ми харесва и нещо не ми харесва... и обичайно ми се иска да разбера защо. Понякога хората казват "няма химия между актьорите." Понякога казват "сценаристите не щат да се смилят" Понякога казват "ууу тоя к'во е дърво" и "главната не мога да я понасям". И сега, номера е, че ако сериала ме е зарибил, харесвам си го и толкова, не ми се обсъжда и разсъждава и аз заживявам вътре както казва abador ... тъй де к'ъв е смисъла да гледаш сериали ако не влизаш вътре....

Но ако не е... и най-лошото ако е само донякъде.... почвам да се чудя какво не е наред. Актьора? Това което прави? Сценарият? Другите актьори? Всичко? ... Аз?

Сюжетите и героите са просто един начин да се вгледам в подобен сериал. И съм особено щастлива като установя, че еди си какво, е недостатък или обща схема, но моят най-любим последен сериал не се вписва и няма недостатъци ... това е нещо като диалог с филмите :).. не знам... Освен това много се кефя на контрапримери и току си харесвам нещо, от което препоръчвате, тъй де...

Сега, паролите :)

1. Главен /Добрия и Главна/Добрата са ясни - добрите герои, основната двойка и пр.

2. Втори Любовник - Конкурент на Главния в любовта

3. Втора Любовница - Конкурент на Главната в любовта

4. Главен Лош/ Главна Лоша - ясно

5. Опонент - по - ниска форма на Главния лош/лоша - не е лош в истинския смисъл на думата, но е в опонираща позиция на Главния/Главната

Ок има случаи, в които има по 2 главни (баща и син, брат и сестра) и пр. но да не задълбаваме.  :up:

Има и някои важни второстепенни образи, които обаче не са задължителни и не участват едновременно.

6. Комичен приятел на Главния

7. Комичен лош

8. Свекърва

9. Дразнещ, но близък роднина.

Може би дори не са тези герои, може би комплекта е различен. Може би Азия е много различен свят и въобще няма такива комплекти ако и да прилича, че ги има... Аз си ги коментирам все едно сме ги уточнили, но разбира се, ние не сме. И разбира се, има много добри филми, които надскачат всякакви схеми и шаблони, движат се изненадващо и всеки път разширяват филмовата ми вселена. От друга стрна аз нямам против шаблона, добрия шаблон. Може да му се смея понякога, да се надлъгваме с него, но той си ми действа зарибяващо, връщане към първоизточника на историите, добро -зло, LOVE и пр... защо не. Всъщност като си почнах темата исках да напиша за любимите си Герои, не за общи налични герои и схеми... ама каква я мислехме, и каква стана

 

Дотук за себе си изчистих основно Главния и Главният любовник (което не значи, че не може да се разбие на пух и прах от някой нов и страхотен пример) и съм на път да захапя Главната, само да погледам още малко ... филми :).

С Главния Лош се отчайвам, не мога да извадя общото. 

 

 

тъй , тъй , въпреки че съм в голям Х от написаното 

 

Честно, хора, станахте ужасно трудни за следене...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Thedemon1238 и на мен не ми е много ясно доколко е изобщо убедително съществуването на Втория Любовник към днешна дата. Може би е извадка от книгата с клишета, за която споменаваш ... или необходим елемент към сюжета за да накара главния да ревнува и същевременно да служи за негов фон в очите на героинята. 

 

 

Това в корейски сериал разбира се няма как да се случи - ако има главен герой и главна героиня, те ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще се съберат накрая, пък ако ще да са заобиколени от най-чаровните и всеотдайни обожатели...

 

 

Точно това е. С това искат да ни покажат въздесъщата корейска любов, която не се предава пред нищо. :) Харесала си е главната някой глупак, после се появява някой 20 пъти по добър по всички показатели, държи се с нея като с принцеса, но тя продължава да си обича първия.  Аз да си призная не съм гледал много японски сериали само около 30-40 и говоря предим за корейските. Или поне в корейските наистина си личат определените типове, а в японските не ми е правило чак такова впечатление. 

 

Навремето бях направил една тема за любими герои http://www.easternspirit.org/forum/index.php?showtopic=1770 , ама в някакъв момент съм забравил да я допълвам. Определено попаднах на доста последните две години. :) Там бях публикувал предимно герои които са различни и по-рядко разни изключително добре направени типажи, които обсъдихте по-горе.  Няма как, някакси отвътре ми идва повече да се кефя на различното и уникалното. Дори аз винаги се опитвам да бъда различен, макар че не ми се отдава особено. :)

 

Та вие сещате ли се за корейски сериали в които прецакания/прецаканата обръщат монетата и стават главни? Има и такива.  :) Например в Over The Rainbow до последно не знаех какво ще стане и ме изненадаха (няма да издавам за тези които не са гледали) А направимер в Soulmate, главната и главният се запознаха чак няколко епизода преди края. Преди това ги даваха от различни гледни точки и през целият сериал се чудиш тия ще се засекат ли някога вобще. 

 

Знам че темата е за мъже, но се сетих за нещо, което да попитам и не мога да се сетя за друг пример. Наскоро гледах един сериал Will it snow at christmas?. Tам главната героиня имаше някакво особено чаровно поведение. Когато говореше с главния и го лъжеше, се създаваше впечатление че е супер притеснена и интонацията в гласа й се променяше. Не мога точно да го опиша а и вече не се сещам къде точно беше, но тотално ме грабна. Супер нежна беше.  Това към качествата на героя ли се счита или просто е игра на актрисата? Защото не мисля че някоя друга може да го изиграе по същия начин. Харесва ми когато актьорите дават по нещо от своето поведение и правят героя по истински.  Помня единствено това, поведението и. За характера на героинята и сюжета на сериала - гледали сме вече такива, сигурно ще го забравя напълно до половин година, но това ми е останало в главата. Знам че е глупост, но все пак е доказателство че актьорите имат своят принос за изграждането на определенио герои и персонажи. Не е само до сценарий. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега вече почнах да разбирам и както винаги ми давате твърде много материал за така или иначе хаотичната ми мисъл. То от сега ми е ясно, че и пет процента от това дето ме вдъхнови няма да успея да напиша :) . Така, че първо ще започна с процедурно предложение : да правим отделна тема за женските образи като само ние пак ще си я нищим не ми се струва нерентабилно, така че ако домакина на темата се съгласи бихме могли тук да си ги обсъдим.

thedemon1238 твойта, мойта и тази тема взаимно се допълват и понеже основно пишещите тук са се разписали в мойта за актьорите сме си изяснили и отношението към тях. Независимо от сюжета и съответният типаж, ако актьора не успее да го изгради и не даде нещо от себе си, всичко това което нищим в момента ще рухне :) . Е вярно, че от самото начало прецакахме и идеята на тази тема, но когато я захапаха хора където нямат никакви предварителни очаквания или изисквания към героя се получи тая каша трудна за следене. Добре че Майра систематизира от време на време нещата и така се получава поне някакъв относително общ облик, а и на мен ми е по лесно да разнищвам главните :) . Всъщност тук наблягаме само на един момент от цялото, една от съставките на магическата отвара отговорна за харесването и обичането на нещо :) . Забелязах една странна закономерност : в тази тема където от самото начало имаше ясно определени правила пишещите успяхме тотално да ги пренебрегнем и изкривим, докато в мойта - създадена анархично постепенно се изгради схема и стил, ако щете и приемственост. Общо взето българска работа :lol2: - там където няма правила ще си направим, а заварените правила ще пренебрегнем :D . Откровено казано очаквах включване тук , на разписалите се в мойта тема  и все още си го чакам де, голяма част от коментиращите там ми липсват тук. Само аз имам тайвански включвания има нужда от подкрепа, но и другите защо ме оставяте сама да блестя с дълги изказвания и не особено популярни мнения :D . За другата тема на Майра ще постискам още зъби и ще изчакам друг да се включи, преди тотално да загубя надежда , че ще си я поддържаме двете :P

В романтичните сериали на японците изобщо липсва контрапункта отрицателният тип. За девойчето винаги се борят двама от достойни та чак предостойни. И общо взето не винаги първият е по-решителен или настъпателен, понякога той е обвързан , но пък е първичният избор на героинята. А пък битата карта, от самото начало й се вре в краката и е издържан в стилистиката на изваденият от романите мечтан любовник. Sunao ni Narenakute и Sprout са в тая стилистика, че и Hungry, обаче така ги извъртяват нещата, че през цялото време не ти се иска героинята да се примири с избора на втория ( дори когато той ти е влезнал подкожно), а напротив до край да си държи на господен заетия и не до там перфектния. В Хана йори данго филма беше друг ( в японската му версия), не ставаше дума кой е първичния или вторичния избор, а затова какъв облик ще възприеме самата тя. Глупакът Джун вадеше една много емоционална и по-силна част от нея, докато Ханазава Руй щеше да накара тоя огън завинаги да залинее, Мокино щеше да се превърне в твърде улегнала  и зряла. Една част от мен винаги , ще обича Ханазава Руй, ще бъде на негова страна, но всички останали са за Цукаса

П.П Обичам Огури Шун заради Ханазава Руй и твърдо вярвам, че гръбнака, който той придаде на образа му никой друг не би могъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ксе накараме да се зачудя друго  ли Hungry има, че по мой сметки то малко без особен завършек свърши и мязаше на телефона любов.

 

В Hungry! малката зарзаватчийка в крайна сметка реши да се предаде за мераците си към Ейсуке и прие предложението на Таку да излизат "steady" ;) Още преди това беше казвала на приятелката си "Той Таку всъщност не бил такъв несериозник, за какъвто го мислех", "Ами да, много е мил" и "Май започвам да си падам по Таку"... Друг е въпросът, че във финалния епизод направи последен опит да налази Ейсуке по-агресивно, но този опит така или иначе се увенча с неуспех :) Т.е. интригата с главния герой приключи като незрял момински трепет и отстъпи място на връзката с второстепенния персонаж. Абсолютно съм сигурна в думите си, щото превеждах сериала :)

 

Пороя офтопик думи относно завършека на романтиката при японците и корейците - в спойлера:

 

 

 

Сега, ясно е, че в Pride или Kimi wa petto примерно "съдбата" е решила (а тоест сценаристите) двойката главни да се събере накрая... Но при японците това не винаги е задължителният финал в нещо романтично. Японските сценаристи доста често обръщат нещата в съвсееееем друга посока, може би защото японският зрител обича новото, оригиналното и неочакваното, нещо, на което да си каже "Биккури шита!":) Освен това се фокусират повече върху личностното развитие на индивида, отколкото върху щастливото му събиране с някого. Класика при тях е да утрепят единия от "влюбената двойка" (дори в по-весели картини), или пък да покажат какво леке е всъщност.

 

В корейски сериал пък трябва да пише тройно "мелодрама" в синопсиса, за да допуснеш вероятността някой да умре накрая (и да не се съберат в "рая" пак), да предположиш поне, че няма да приключи всичко с "Оженили се иииии живели щастливо до края на дните си"... Затова сред любимите ми корейски сериали са непредсказуеми неща като Twelve men in an year, She is WOW и 49 days. Пък в японската Last cinderella, колкото и шаблонен да е сериалът, двамата обожатели си се движиха рамо до рамо в развитието на действието. Аз очаквах да набутат по-младия в ролята на "печелившия", просто защото би било по-изненадващо и нелогично :) Много зрители останаха разочаровани, че мацката не се хвана с другия... И точно това им е била целта.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:28558: Явно аз не съм гледала като хората ( с преводача няма да споря, че ще е някаква слабоумна проява). Всичко написано си го спомням, но някак възприех, че свършва по японски - липсва проклетата развръзка : Тя евентуално, може би ще се съгласи да излиза с Таку, но не е много ясно. Ясното е, че момчето ще си линее по-нея , тя ще си гледа към готвача, а готвача и даде някакви лики аванси и всички продължават да си живеят по подобаващият начин, усвоили горчивите и не до там горчивите уроци. Японците много обичат да се заиграват със страха и нерешителността и обикновено не възнаграждават нечестният пред себе си герои като го събират с любимата му, те и хепи енда много много не го уважават, някак държат на реалността дори в фентъзи изпълненията им. Причина да ги обичам толкова много е този реален поглед върху хората, най вече в киното им. Успяват да изграждат един много реалистичен герои, човека съсед, който подминаваш всеки ден с невероятно богатият му и непознат вътрешен свят. Малко в духа на нашето кино. Героите не са свръх умните, свръх богатите и свръх успешните, не са супер ченгето или смахнатия гении. Обикновения човек с най-прозаична професия, който няма да остави следа нито в историята на нацията нито в тази на човечеството :) ...........иска ми се да направя реклама на един такъв герои, покрай него и на актьора който го изигра и разбира се на филма. Става дума за главният герои в Cheers From Heaven ( много мъчно ми беше, че изтрих филма и още ме е яд, че го направих -_- )

 

Самият филм, много ми хареса. Освен всичко успя да ме върне в детството , а героя на Абе Хироши ми напомни един човек, който много обичах и уважавах. Твърде много допирни точки имат, дори и по-начина по-който умират. Спокойно няма да го удрям на искрено и лично, ще се концентрирам върху героя :)

 

Главният герой е най-обикновен готвач, който работи в нещо като ресторантче в което се хранят децата от едно училище. Има жена и дете, но не е женен за майката на детето си . Грижи се за семейството си, но не е в никакъв случай романтичен и внимателен. Обаче не отношението му към съпругата му е важно. Този леко скован в личният си живот човек е способен да вложи, пари и средства за да направи нещо като сдудио в което местните деца да свирят и репетират на воля, за да остави на дъщеря си свят в който хората си помагат и се подкрепят. Въвежда редица правила за ползване на студиото и в крайна сметка, ще окаже осезаемо присъствие в живота на децата. От него ще се научат най-вече да бъдат хора, гордо да вдигнат главите си и да преминават през живота борейки се за мечтите си. Само изключителните хора могат да ни покажат колко е важно да бъдеш човечен. Носеше си своите недостатъци, малко строг и понякога избухлив, инат, не особено амбициозен, стремящ се към един спокоен обикновен живот, наясно беше че той богат няма да бъде и с труд и пот ще изкарва прехраната си, но за сметка на това търсеше и караше другите да търсят у хората чисто човешките качества и добродетели. В резюмето на филма пише, че е по действителен случай и понеже моят собствен живот е белязан от подобен човек съм склонна да повярвам. Рядко се среща толкова добродушие и благородство, това е нещо което го или го притежаваш или не, не може да бъде научено. Обикновеният човек винаги се получава и по-интересен персонаж, не толкова предсказуем и определено любим типаж. Ако някой сега вземе да ми се върже и гледа филма да се настрои психически, защото първите 20 минути са истинско мудно изтезание, толкова тромаво и на пръв поглед безсмислено действие..........но след това филма набира инерция, че дори първите 20 минути се осмислят и ти се струва , че са точно такива каквито трябва да бъдат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 ЦИТИРАМ :) ( в този случай главните букви не са викове , нямам глас, за да викам ;) )  "Е вярно, че от самото начало прецакахме и идеята на тази тема, но когато я захапаха хора където нямат никакви предварителни очаквания или изисквания към героя се получи тая каша трудна за следене "

 нали аз все мрънкотя ,че няма очаквания от нещо дето вече съм изгледала и няма да видя втори път ,тъй като няма продължение .... нали вземам буквално името на темата ... но по обясненията на майра разбирам ,че иде реч да разнищим самите персонажи , защото в темите обикновено нищят артистите ... кои как се представил и така ... аз нали все бавно зацепвам и така обърквам народа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...