Jump to content

Kang Dong Won (Канг Донг Уон)


Recommended Posts

Kang Dong Won

spacer.png

 

Име: Kang Dong Won ()
Роден на: 18 януари 1981 г.
Място на раждане: Пусан

Ръст: 186 см
Зодиакален знак: Козирог
Кръвна група: B

Образование: HanYang University (Mechanical Engineering major), Sangmyung University Graduate School (Theatre and Film)
Професия: Актьор, модел
Дебют: 2003 г.

Агенция: YG Entertainment

Сериали:
Magic (SBS, 2004)
One Percent of Anything (MBC, 2003)
Country Princess (MBC, 2003)

Филми:

Dr. Cheon and The Lost Talisman (2023)
Broker (2022)

Peninsula (2020)

Jin Roh: The Wolf Brigade (2018)

Golden Slumber (2018)

1987: When The Day Comes (2017) - гост

Master (2016)

Vanishing Time: A Boy Who Returned (2016)

My Korean Teacher (2016)

A Violent Prosecutor (2016)

The Priests (2015)

My Brilliant Life (2014)

Kundo: Age of the Rampant (2014)

The X (2013) - късометражен
Camellia (2010)
Psychic / Hunters (2010)
Secret Reunion (2010)
Jeon Woo Chi (2009)
M (2007)
Voice of Murderer (2007)
Maundy Thursday (2006)
Duelist (2005)
Temptation of Wolves (2004)
Too Beautiful to Lie (2004)

 

Видеоклипове с негово участие:

[2010] Joo Hyung Jin - In A Day

[2004] Jung Chul - It Rains

[2001] J - The Light

[2000] Jo Sungmo - I Swear

 

Галерия:

 

 

 

Награди:

2003 - MBC Drama Awards - Best New Actor (1% of Anything)

2004 - 40th Baeksang Arts Awards - Most Popular Actor (Film) (Too Beautiful to Lie)

2004 - 25th Blue Dragon Film Awards - Popular Star Award (Temptation of Wolves)

2004 - 24th Korean Association of Film Critics Awards - Best New Actor (Temptation of Wolves)

2004 - 3rd Korean Film Awards - Best New Actor (Temptation of Wolves)

2004 - 7th Director's Cut Awards - Best New Actor (Too Beautiful to Lie)

2005 - 3rd CGV Audience Choice of the Year Awards - Best New Actor (Temptation of Wolves)

2005 - 41st Baeksang Arts Awards - Most Popular Actor (Film) (Duelist)

2005 - 28th Golden Cinematography Awards - Best New Actor (Temptation of Wolves)

2005 - 26th Blue Dragon Film Awards - Popular Star Award (Duelist)

2010 - 30th Korean Association of Film Critics Awards - Best Actor (Secret Reunion)
 

Лично мнение:

Temptation of Wolves – това е филмът, на който най много съм плакала (не че знам защо).

Филмчето си го бива обаче.
Something about 1% едвам го изтраях до края, прекалено семейно, чак скучно.

Duelist също може да се прегледа... другите не съм ги гледала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нови постери на предстоящия филм с участието на Канг -

Jeon Woo Chi. Премиерата е на 23 декември.

a130f8decc85b6f4.jpg036adfa093d82633.jpg

 

 

 

Снимките на Secret Reunion също са зъвършили и лентата се очаква да излезе следващата година.

01b4d0e4bcf9bf01.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, зверски добре изглежда това момче, убеждавам се все повече и повече. Ще взема да добавя още някой негов филм

към чакащите задължително гледане.... :)

На 6-тата снимка направо :drunken:

Сесията е за декемврийския брой на Screen.

 

2847.jpg?w=468&h=5423

 

 

Вярно, че гледайки го във "Вълците" и "Дуелистът" ми изтекоха очите, обаче на снимката за корицата изглежда двойно по-добре

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям сладур е, съгласна съм и много добър актьор! Wili, ако ти се гледа нещо с него, мога да ти препоръчам един прекрасен филм Мaundy tuesday

 

Малко фотоси от мен:)

 

kangdongwonwallpaper2.jpg

kangdongwonwallpaper4.jpg

2009123117283957542_6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък ме кефи със всякаква прическа(особено с тази тип "гръмнал бойлер в тръстика") :hehe:

1004hota17go.jpg

Иначе с нетърпение очаквам филма му от цял един месец и половина. :roll:

Мисля да взема да обърна по-голямо внимание на творчеството му за в бъдеще.

И естествено ощее снимки, на които е ослепителен :hehe:

 

fwe6qi.jpg

118882zq.jpg

madame1062vn.jpg

c0059473_23412381.jpg

c0059473_23354695.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си го харесвам. Смятам, че в Temptation of Wolves направи страхотна роля. Иначе съм гледала още два филма с него, но все комедии. Мисля си обаче, че сериозните роли наистина му отиват.

Ето тук едно клипче, което много ме радва :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да не прави впечатление във филми, момчетo излъчва такъв магнетизъм!! :blush:

Наистина ви препоръчвам Secret Reunion. Истинска радост е играта му заедно с невероятния Song Kang-ho.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да не прави впечатление във филми, момчетo излъчва такъв магнетизъм!! :blush:

Наистина ви препоръчвам Secret Reunion. Истинска радост е играта му заедно с невероятния Song Kang-ho.

 

И аз съм на същото мнение, макар че все още не съм го гледала в Secret Reunion.. тези дни ще е..

Гледах го първо в Duelist.. и то най-вече по препоръка на teri.. също и заради Ха Джи Уон, понеже ми е една от любимите актриси.. Ами трябва да кажа, че бях направо възхитена..Страхотно грациозен.. все едно летеше,..не стъпваше в тази роля..

Освен това притежава голяма доза чар, талант и много приятен глас..

Днес го гледах и в Too beautiful to lie и мога да кажа, че е и дъбър комедиен актьор.. , макар че да си призная Ким Ха Нъл направи шоуто, но и той.. с тези невинни погледи))). Очаквам и скорошното появяване поне на трейлъра на Psychic.. с другия любимец.. И двамата са доста интелигентни актьори и си мисля, че ще си паснат и ще излезе нещо много хубаво, но да видим..

Ето го като малък..

 

kangdongwonpicyoung.jpg

 

Изглежда голям сладур, какъвто си е и сега..

 

и с Ха Джи Уон..

 

ei060520010.jpg

 

и . като луда почитателка на корейските модни списания и реклами, мога да кажа, че този екземпляр има наистина уникални фотосесии..

и от мен....

 

kangdong8.jpg

kangdong9.jpg

 

 

 

 

20100824153b503b30.jpg

Kang_Dong_Won_3.jpg

Kang_Dong_Won_1.jpg

kangdongwan.jpg

kdwi.jpg

img258383912.jpg

img25838395.jpg

 

 

 

 

 

2vsg7et.jpg

2yudhk7.jpg

2w4igk2.jpg

2dspto0.jpg

2mrxnjm.jpg

szk4er.jpg

2il25xx.jpg

ehg1ll.jpg

orjdyh.jpg

2qaol7q.jpg

 

чудно кафе..

 

 

 

 

от по-новите..

Movieweek

 

Movieweek

 

Movieweek

 

Едно прекрасно видео..

 

 

И малко рекламки..

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=8jvvkJuztHo&feature=related

 

а тази ми е любимата.. за всички почитателки на корейкото soju..;)))

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-новата фотосесия на Канг Донг Уон - един прекрасен модел, освен че го харесвам и като актьор.

Да го погледаме с хубавата косичка, че и той е в листата за казарма в най-скоро време..

 

20c38719c905139ckangdon.jpg

 

93a63549d8bdecd4kangdon.jpg

354198fad6847409kangdon.jpg

 

 

 

И на корицата на Movie Week..

Много стилни и красиви и двамката..

 

37919449933293349694683.jpg

 

 

Ето го и на закриването на фестивала в Бусан..

 

От едната му страна е актьора Kim Min-Joon, а от другата Seol Kyung-Ku и деректора на фестивала Dong-Ho.

2010pusaninternationalf.jpg.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всички, които харесват този актьор и очарователен модел..

Днес беше VIP премиерата на Psychic

 

ko+press11.png

Ko+Press5.png

 

Още по-подробно в темата на другия любимец, че и него през последните дни не престават да го снимат и да го изтипосват в корейската преса...

Това обаче е една много специална фотосесия.

Защото е прощална. Канг Донг Уон влиза в казармата на 18-ти, само след няколко дни.. Плачете, фенки!

И него като Нам Гил ми е малко трудно да си го представя с къса коса..(

 

 

kangdongwonhc6.jpg

kangdongwonhc4.jpg

kangdongwonhc3.jpg

kangdongwonhc2.jpg

kangdongwonhc1.jpg

 

 

 

И от една по-старичка сесия..

 

 

f66d4e6106d0da24kangdon.jpg

a15e4ddff5fce84akangdon.jpg

b16c0a5b5ac38553kangdon.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. И неговият ред да отдаде заслуженото на родина си дойде...

Аз искам да го видя с къса коса вече ;) ...той е любител на странните дължини на косата и прически.

И шантави фотосесии също обича...в добавка и различни роли предпочита, та смесицата от талант и интересна персона е на лице.

Новата му роля във "Psychic" изглежда обещаваща, лентата излиза по кината 11.11 и дано скоро и ние да видим.

 

П.П.Като се сетя за филма "Maundy Thursday" /Our Happy Time, виждам, че не му е толкова зле с късо..

24109379.jpg

На премиерата тогава..

200609140007_01.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес и той е официален войник!

Задължителното му военнo обучение е завършило.

20101130114420776.jpg

 

Дано да излезе по-скоро при нас "Haunters", V.I.P. премиерата си беше бляскава с толкова пожелания от добри актьори.

Хареса ми това че видях Уон Бин - най-голямата конкуренция на Канг Донг Уон за всички награди тази година, на премиерата.

Браво за уважението и подкрепата!!!

 

Да се готвят следващите новобранци....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блеки, твоята статия + снимката ми прозвуча също като скръбна вест. Отивам да се удавя в океан от сълзи. Бива ли да ни ги отнемат така безжалостно. Не съм сигурна в себе си, че ще мога чинно да го дочакам :ph34r: , но ще опитам.

Крайно смотани емотикони имаме. Една няма подходяща за случая, а думите не са достатъчни :( :( :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да излезе по-скоро при нас "Haunters", V.I.P. премиерата си беше бляскава с толкова пожелания от добри актьори.

Хареса ми това че видях Уон Бин - най-голямата конкуренция на Канг Донг Уон за всички награди тази година, на премиерата.

Браво за уважението и подкрепата!!!

Блеки,

за Уон Бин не се учудвай.. Прочетох в инфото му в италианския DIC, че са приятели. Другите от приятелския кръг на Канг Донг Уон са Ха Джи Уон /за нея вече съм чела и другаде/, Чо Ин Сонг, Гонг Ю, също и актьора Jo Han Sun.

Много измъчен ми се вижда. И уморен. И на мен като на Мацкова ми стана мъчно, още като видях снимката сутринта. Още повече на фона на последните събития.

Тази вечер го гледах в Woochi и мога да кажа, че страшно ми хареса. За разлика от повечето хора, които са писали в темата, филма ми се стори доста смислен. Нищо, че изглежда на пръв поглед пълна фантасмагория. Аз лично оприличих този летящ магьосник на американския Батман. Очарователен беше. Особено в съвременността - много красив с тази шапка и по-дългичката коса. Мога да кажа дори, че в някои отношения, ми хареса повече от Secret runion, играта му също.

 

На 18-ти, при влизането, не показаха изобщо негови снимки, нито изпращане от феновете. Може би му е дошло в много, а и е от малко по-различно семейство, свързани с управлението на голяма компания. Сигурно им се е искало на хората да изпратят сина си без много шум.

Все пак адмирации за успешната година и наградата, която получи на 8-ми ноември:

Best Actor ("The Secret Reunion") - 2010 (30th) Critics Choice Awards.

Не знаех, че е успял да се снима и в още един филм - Camellia, представен на 15-ти октомври на фестивала в Пусан.

Браво, браво! Много трудолюбив и интелигентен актьор..

Добрата новина е, че Haunters вече е продаден в 7 страни - Тайван, Тайланд, Малайзия, Белгия, Германия, Холандия и Люксембург.

MV -то от филма и мейкинга на последната му сесия..

Жив и здрав и на добър път и на Канг Донг Уон! И той ще ни липсва определено за 2 години.. :(

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mackova, не тъжи много...бързо ще минат две години, аз така се успокоявам за един бъдещ новобранец ;).

Едно поздравче, за стопляне на сърцето...и да си му припомним гласчето.

 

А това, че са приятели с Уон Бин, го знам...но ме радва факта, че тази година бяха върлата конкуренция за награди и

в бокс-офиси рейтинги, но и публично показаха уважение един към друг.

За онзи проект, вече с име "Камелия", мисля, че писах в темата на партньорката му. Надявам се и това близко време да зърнем.

Ето малък трейлър на филма "Camellia", със Сонг Хье Гьо:

 

Последно, много сладка реклама са снимали за кафенце с Ким Те Хи..как да не им се порадваме?

5240616966_dd67926999_b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kang Dong Won е прекрасен актьор!Обичам да гледам всички филми, в които той играе! :wub:

 

където можете да намерите субтитри за филма "Camellia Love for Sale" (2010) :subs: ), наистина искам да го видя! от руските сайтове не мога да намеря! :( ...

P.S. Съжалявам за моя лош български :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...