Jump to content

Frankenstein's Love (2017)


Recommended Posts

C9LlMRDVwAIiOca.jpg

 

 

frankenstein_koi_L.jpg

 

Frankenstein's Love

 Държава: Япония

Също известен като: Furankenshutain no Koi

Епизоди: 10

Жанр: романтика, комедия

Период на излъчване: 23 април 2017- ?

Време на излъчване: неделя 22:00

Сценарист: Sumio Omori

Режисьор: Shunsuke Kariyama, Yoshinori Shigeyama

Канал: NTV

Субтитри: Английски (от 1 до 5), Английски (от 3 до 10)

 

Участват:

Ayano Go като monster

Nikaido Fumi като Tsugumi Tsugaru

Yagira Yuya като Seiya Inaniwa

Kawaei Rina като Mikoto Mirozono

Hirofumi Arai като Amakusa Junpei

Emoto Akira като Tsurumaru

Hayama Shono като Iizuka Mitsuki

 

Резюме:

Чудовище  е създадено по време на инцидент, случил се преди сто години.  То притежава свръх физически способности и е дарено с вечен живот. Самото чудовище мечтае да живее като обикновен човек: стреми се към хората, слуша радио и събира изхвърлени от другите неща. Един ден среща млада жена на име Tsugumi и се влюбва в нея.

 

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почна Руски онлайн. Довечера ще гледам. Взеха да се припокриват сценарии-китайски, японски, може би модна вълна в киното... :up: . :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никак не беше зле еп. 1. Скоро не са правили подобни фантастични истории, съчетани с реализъм и много зеленина (къщурката в гората е приказна!). И научната нишка с гъбите изглежда интересна. Този Франкенщайн дали въобще е човек?! Каква му е връзката с гъбите?

Ендингът е много креативен.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изненадвам се да видя на едно място толкова големи филмови артисти. Даже Сайто Такуми се появи преобразен.

Интересна е тази тема със съживяването, бактериите и човешкото тяло. За момента няма големи мистерии, понеже се опитват да наблягат на човешкото.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако успеят наистина да го измислят достатъчно интересно, ще е чудесно. С този каст, искам само най-доброто като сюжет. 

Странно, защо японците напоследък не правят много приказни истории. Дори да са комбинирани като тази с реализъм, е добро разнообразие на жанровете.

П.П. Надявам се с превода всичко да е наред! Ганбаре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

54 minutes ago, ukio said:

Ако успеят наистина да го измислят достатъчно интересно, ще е чудесно. С този каст, искам само най-доброто като сюжет. 

Странно, защо японците напоследък не правят много приказни истории. Дори да са комбинирани като тази с реализъм, е добро разнообразие на жанровете.

П.П. Надявам се с превода всичко да е наред! Ганбаре!

На мен ми действаше много сърцеразтапящо всичко в сериала. Този толкова деликатен Франкенщайн... и много интересния за мен Амакуса ... и още куп работи.

 

Преводът върви, когато върви. През останалото време ме чака, за съжаление. Но ще упорствам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо ми беше залипсвала Хирофуми Арай - актьорът, който играе Амакуса. И той е от сериозното поколение артисти, които участват в дорамата.

Може би двамата с Кен ще си помогнат взаимно. Хубаво е, че останалите приеха Кен така сърдечно и му заделиха местенце при тях. Приличат на голямо семейство, макар да не са такова.

Лошо е разкритието в еп.3, но пък Цугуми трябва да намери начин да продължи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, ukio said:

Тъкмо ми беше залипсвала Хирофуми Арай - актьорът, който играе Амакуса. И той е от сериозното поколение артисти, които участват в дорамата.

Може би двамата с Кен ще си помогнат взаимно. Хубаво е, че останалите приеха Кен така сърдечно и му заделиха местенце при тях. Приличат на голямо семейство, макар да не са такова.

Лошо е разкритието в еп.3, но пък Цугуми трябва да намери начин да продължи.

Майсторът дърводелец също е много ценен. 

Аз се радвам много и на комичните елементи. Още в първа серия се хилех с глас на цялата сцена с ваната. И гъбите. И досадния шеф дърводелец. Ами мафията?!

А песента на Амакуса си я пея, докато разхождам кучето.

Изобщо комедия, драма, фантастика, мистерия. И мъдрост. Много ме кефят тия японци!

@ukio, ти явно гледаш ударно!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е заразна тази песен.

Вече 6 епизода отметнах. Малко нетипична роля за Го. Притеснявах се в началото, как точно той ще й пасне, понеже си знаем, че напоследък все в по-тежки персонажи влиза. Но после си спомних, как започна кариерата му и как го видях аз за първи път - точно в подобен образ - свръхестествен, с криле.

Все по-добре върви сюжетната нишка, когато разнообразяват с останалите герои. Интересни са ми всички, дори тези от работилничката. Само водещият на предаването с Амакуса е голям лигльо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 minutes ago, ukio said:

Много е заразна тази песен.

Вече 6 епизода отметнах. Малко нетипична роля за Го. Притеснявах се в началото, как точно той ще й пасне, понеже си знаем, че напоследък все в по-тежки персонажи влиза. Но после си спомних, как започна кариерата му и как го видях аз за първи път - точно в подобен образ - свръхестествен, с криле.

Все по-добре върви сюжетната нишка, когато разнообразяват с останалите герои. Интересни са ми всички, дори тези от работилничката. Само водещият на предаването с Амакуса е голям лигльо. 

Да, на водещите как нямаше кой да им каже, че са "урусай"!

Като дойде време за 5-минутката на Амакуса, те го наричат snack man в английския превод. Това традиционната следобедна кратка почивка в три часа ли е, преди отново да заработят усърдно до залез слънце? Похапват и пийват чай?

На мен главната героиня ми е съвсем малко по-студена от необходимото, студена в смисъл сдържана. Дали заради болестта си е станала толкова сериозна, че трудно се радва? Помня, че на моменти, докато гледах, се питах дали тази актриса е била най-удачният избор. Просто не съм я гледала на друго място и нямам впечатления.

@ukio, за Aquarian Age говориш, нали? Гледала си го непреведен ли? Защото не го намирам с англ. субс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм малко изненадана, че точно нея са избрали. Тя рядко се появява в дорами. Повече филми снима и наистина има по-сдържано поведение тук. Странно ми е.

Да. Това е филмът.  Aquarian Age. Имам чувството, че беше преди цяла вечност. Дори не помня, как съм го гледала и дали е било със субтитри. Май в анимес, но се съмнявам да стоят линкове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

53 minutes ago, ukio said:

Да. Това е филмът.  Aquarian Age. Имам чувството, че беше преди цяла вечност. Дори не помня, как съм го гледала и дали е било със субтитри. Май в анимес, но се съмнявам да стоят линкове.

Да, няма линкове. В авистаз го има, но без превод. Помня, пишеше, че ако не си наясно с играта на тези карти, трудно ще схванеш какво става. Ако е така, значи и субтитрите не биха помогнали особено и що пък да не взема да го гледам ей така, без претенции да го разбера?! :):slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не му е тук мястото, но трябва да оборя направеното от мен твърдение в горния коментар за Aquarian Age. След като го свалих от avistaz, открих, че има вградени субтитри на английски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Образите бяха яки. Забавен е.

Сладкия Франкенщайнчо с гъбките  аз очаквах страшно чудовище, а то  ангел - хем мъдър, хем прекрасен, нищо че е напълно неадекватен ...

 Първите серии държат интереса, но някак става по-слаб после ... Има идея, винаги и при всякакви обстоятелства да желаеш щастието на другите и да се грижиш за тях... Всичко ок, но нещо загуби съспенс и енергиен заряд по някое време. Дори последните серии от средата бяха скучни ,и особено последната... Може би защото сюжета не доразви романтиката и тя остана леко висяща...

 

Находка е! Рядко е да видиш фантастични горски приказни същества и романтика в японско . По-скоро се срещат в китайските исторически дълги сериали... Дано ви хареса:) Благодаря за превода! Гамбаре! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...