Jump to content

Recommended Posts

221848.jpg

Gintama

> Българско заглавие: Сребърна душа

> Страна: Япония

> Година: 04.04.2006

> Линк към AniDB

> Жанр: екшън, комедия, пародия, сай-фай...

> Епизоди:
201х25 минути (първи сезон) - 2006-2010 година
1х95 минути (филм) - 2010 година
51х25 минути (втори сезон) - 2011-2012 година
- трети сезон излиза в момента - 2012 година

> Резюме: Саката Гинтоки е самурай, който живее в ера, в която самураите не са вече нужни.
Още по-лошо е, че на земята има и извънземни нашественици.
Нашият герой, заедно с Кагура и Шимура Шинпачи, трябва да минава през всякакви неща,
за да може да живее в този объркан за него свят и да си плати поне наема...
А всички знаем какво значи това...

:essub:


 

Gintama: The Movie:

The Final Chapter: Be Forever Yorozuya (2013)

 

> Заглавие: Gintama: Kanketsu-hen - Yorozuya yo Eien Nare 
> Алтернативно заглавие: 劇場版 銀魂 完結篇 万事屋よ永遠なれ
> Българско заглавие: Сребърна душа: Последен чаптър - Йорозуя завинаги
> Страна: Япония
> Година: 2013
> Жанр: пародия, екшън
> Времетраене: 110 мин
> Резюме: Какво щеше да се случи, ако Белият демон никога не го беше имало?
Саката Гинтоки попада в бъдеще, в което не може да съществува. Какво се е случило с Йорозуя в този свят? Може ли Гинтоки да спаси приятелите си? Това ли ще бъде последната задача на Йорозуя...
 
 
Субтитри: :essub:
 
Гледай онлайн с бг субтитри: Част 1 и Част 2
 
 

 


 

bfi1673707717f.jpg

 

Gintama: Jump Festa Special

(2014)

 

AniDB

 


 

bdb3d8f2189b88e1.jpg

 

ГИНТАМА 3

 

Година: 2015

Резюме: Приключенията на Гинтоки и компания продължават!
Първата им задача е да успеят да намерят своето време...

 

:essub:

 

Онлайн с български субтитри:  :click:

 


 

antkGnz.jpg

 

Гинтама S4

 

Година: От 09.01.2017

Жанр: екшън, комедия, фантастика, пародия, шонен

Режисьор: Мияваки Чизуру

Студио: Bandai Namco Pictures

Линк към AniDB

 

Резюме: Приключенията на Гинтоки и компания продължават!

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

113791.jpg

 

Gintama: The Final

(2021)

Жанр: екшън, комедия, фантастика, пародия, шонен

Времетраене: 104 мин

Студио: Bandai Namco Pictures

Линк към AniDB


Онлайн с български субтитри: :click: и :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, браво... Няма и един коментар тук, за това нека да съм първа. Изтеглих първите стотина епизода от Замунда и възнамерявам да го гледам паралелно с D.Gray-man, още повече, че си падам по шонени, самураи и подобни нему индивиди. Имам големи надежди анимето да се окаже интересно, особено след като попаднах на ето тази картинка:

1699_10151523135804059_408681942_n.jpg



 :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така направих преди няколко седмици. Не е малко епизода, така че не съм дори на половината, но анимето определено си заслужава. Пародията е страхотна. Харесва ми това ,че не се съобразяват с нищо. Няма табута и граници. Героите, пък са запомнящи се образи и епизодите се гледат с лекота. 

Единствения минус за момента е в това че липва развитие от към сюжет и почти всяка серия е сама за себе си. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах аз, че пародират анимета и това ме втрещи. Още в първите два епизода ( то бе май спешъл), Гинтоки казваше, че искал да има банкай :28558: . Някак си не очаквах, че анимето може да осмива друго аниме, а това е плюс за мен, защото от един момент нататък се насищаш на всичко и като видиш нещо ново, оставаш изумен...

 

Другото, което ми хареса е арта. Няма как да се оспори, че е хубав, а от визията на Гинтоки направо ми омекват коленете. Де в реалния живот ще видиш готин самурай? :rofl:  Колкото до сюжета, не искам нещо сложно, даже за предпочитане е всяка серия да си е сама за себе си. Така няма излишна мелодрама и натоварване, нъл' тъй? :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гинтама е едно от наистина малкото анимета, които гледам напоследък и което е наистина доста интересно и от което действително могат да се научат доста културни аспекти на Япония по един доста комичен начин. Радвам се, че има и други хора, които го харесват ^^

 

Аз също смятам, че точно това, че няма основен сюжет го прави по-интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрата комедия завинаги. Всички герои са изроди и съм ревал от смях с тях - Гин, Сого, Кагура, принц Бака и т.н. Най-як ми беше втори сезон, защото трети е прекалено кратък, а първи - с доста скучни епизоди, като например онзи за твърдо сварения детектив... Артът също е добре, а саундтрака разбива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е най-накрая да се запиша и аз тук. Първото, което ме учуди е, че коментари почти няма.... :dunno::swoon:  Очаквах да ме ударят някакви поне 10 страници коментари, ама... тц. Без значение. Анимето за мен е любимо. Ама много любимо. Незаменимо любимо. И съм искрено благодарна на GFotaku и екипа на Спирита, че продължават да го превеждат. Благодаря ви, хора, че сте запазили голяма част от духа на анимето в субтитрите. :thanks:

И много, много ме зарадва факта, че ще видя анимирана Gender Bender арката в новия сезон. Една от любимите ми арки от мангата. :es:

 

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да, забелязах :D Е, все пак броя на коментарите не е точна мярка за броя на феновете. Преполагам анимето има повече фенове, от тези, които сме се разписали тук. Учуди ме, че аниме като Vampire knight има повече коментари. Не че е толкова лошо аниме, ама... нали. Не, всъщност няма значение.

А дали на някой му е известно, колко епизода ще е този сезон на Гинтама? Незнайно защо, си мисля, че може би ще приключи с тази арка...

 

А и ми се струва, че и на мангата й се вижда вече края...



P.S. За Титаните е разбираемо, понеже дава доволно поле за изява на теоритичските способности на хората. Кой, какво, от къде и как... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Права си. Броят на коментарите не е важен. Аз самата гледам, и да ме пита човек, защо не пиша.

Може би годинките си казват думата.  Годините нямат значение, всъщност, ама само аз го знам това.

Кой е казал, че анимето и анимацията като цяло, са само за деца, подрастващи, тийн?

Напротив, има анимета, които НЕ са за деца, колкото и да са добри./ Нямам предвид хентай, разбира се./

 Те са игрални филми, облечени в рисунка.

Анимето е изкуство, а аз обожавам рисуването, и това не е нещо, което може да се изтрие.

.

Има неща , великолепно нарисувани, със слаб сценарий.

И обратното, По-ъгловати и схематични, но историята те поема.. и ти си имаш образите в съзнанието, фор евър.

Затова е толкова трудно да правят филми по анимета.  Затова сме толкова придирчиви към тях.

Тук има обширни, тези теми обикновено касаят разни сериали, с поредната набедена певач/ ка от небосклона.

Понякога се пръкват и добри неща.  Но се радвам, че изобщо се пише. Наистина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върховно аниме! Благодаря за превода! :up:

Стигнах до 2-ти сезон , но в zamunda го няма целия с превод. Имам предвид че има торент от 202 до 252 епизод , а до колкото видях сезона е до 265 епизод. Бих бил много благодарен, ако качите торент със превод на епизодите от 253-265 или ако качите самите субтитри .

Поздрави !!

 

P.S. Видях че ги има във vbox7, но качеството не е много добро. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стартира четвърти сезон на анимето. Поздравления на GFotaku  :kissx:, която продължава с превода му на български. Линкове за сваляне са добавени в първи пост. С български букви първи епизод  оттук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, помогнете да качим в бг тракер 3-серийната дорама по темата, която беше излъчена в средата на месеца!

Опитвам се да я преведа на български, понеже е супер готина и забавна. 

Качвам субтитрите в докс. Добавени са върху файла с английските и дори не съм сменяла името на оригиналния преводач. 

Извинявам се, че не съм направила превода по правилата!

Сериите са по 15 мин. и представят Арката Мицуба.

Ако някой е наясно с тази история, може ли да ми каже, как свършва?

Spoiler

Мицуба оживява ли?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...