Jump to content

Recommended Posts

 

Аз, като като голЕм кадър в девиантната педагогика, ще ви кажа че тук е същото, със следната разлика: институционалните деца израстват със сексуални сношения още от 9 - 10 годишна възраст и за тях това е като "гладен съм - наяждам се". От личен опит пиша. Основните причини са: 95% са циганчета (упс, не трябва така да се изразявам.. :28558: ), където родителите правят секс пред тях и те стават свидетели още в ранна детска възраст и следователно следват този модел и начин на живот - особено брат - сестра. При тях няма разбиране за изчакване на полова зрялост... И второ - по - голямата част от възпитателите по фондациите са тамошни израснали кадри (демек пораснали мангали). Именно те правят масови извращения с децата, но на никой не му е гадно...За тях това е част от ежедневието им и то от ''приятната част'". Никога няма да забравя първата ми дискусия с 9годишно момченце (но не си представяйте някакво мило и изтормозено детенце, както е по филмите). Аз - наясно ли си какво правят с теб. Да. Харесва ли ти? Да. Не се ли чувстваш използван. Не, що - ти кат правиш секс използвана ли се чувстваш...Сигурно съм помълчала некви секунди, въпреки че бях предупредена и запозната за въпросното съзнателно проституиращо "дете". Аз - аз правя любов, а ти проституираш, знаеш ли каква е разликата? Каква? Ти се продаваш за пари, а мен ме обичат. Е, и мен ме обичат, ама ти си много зле ако не взимаш кинти. Абе положението там си ейбъл мейдж тотално. Не можеш просто да обясниш какво е да си обичан, ако другият никога не го е изпитвал. Просто трябва да се създаде такава среда и тогава ще има ефект и промяна. Насилието води до насилие - това е примера, това е и модела на подражанието.

Филмът е хубав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ви помоля да спазвате добрия тон оттук нататък - различни хора - различни перспективи. Темата е щекотлива, никой не я е тривиализирал обаче, така че няма нужда от полемика с вятърни мелници...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само това, че е правен по действителен случай прави филмът много труден за преглъщане. Историята кара зрителя да мине през няколко емоционални фази: на съжаление, на огорчение, на злоба, ярост, на безпомощност, на безкрайна мъка..... Заслужава си гледането. Препоръчвам с две ръце. 

 

Качен е и онлайн във vbox. Ето линк към плейлиста.  

 

Редактирано от bealonenomore
Добавям в първия пост :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кръвта ми се смрази от този филм. Много тежък и труден за гледане. Не мога да повярвам, че това в действителност се е случило. Горките деца. И никаква, ама никаква справедливост - що за болно и извратено общество!? Общество от лицемери, мълчаливци и страхливци. Да причиниш това на дете и то с увреждания, не знам какъв епитет да употребя за такива. Въпреки всичко филма го препоръчвам на всеки един за гледане. Децата си изиграха страхотно ролите. Страха, отчаянието, безнадежността, толкова много емоции предадоха само с жестове и мимики. Чест им прави, че такъв филм показващ реалната Корея, а не лустросаната, лъскава и лицемерна страна е видял бял свят. Жалко, че книгата е трудно откриваема, иначе и нея бих я изчела с удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...