Jump to content

Mystery Queen Season 1 (2017)


Recommended Posts

spacer.png

 

Mystery Queen Season 1 (2017)

추리의 여왕

Държава: Корея

Година: 2017

Жанр: екшън, комедия, драма

Епизоди: 16

Режисьор: Kim Jin Woo

Канал: KBS2

Старт: 5 април 2017 г.

Субтитри: Английски

 

Актьорски състав:

Kwon Sang Woo - Ha Wan Seung

Choi Gang Hee - Yoo Seol Ok

Park Jun Keum - Madame Park

Jeon Soo Jin - Kim Ho Soon

Kim Min Jae - Detective Dong Ki

Lee Won GeunHong Joon O

 

Резюме:

От дете Ю Сол Ок се увлича по детективски истории и мечтае да работи в полицията. Но ранният брак слага кръст на мечтите ѝ. Сега тя е съпруга на прокурор и се примирява с придирчиви свекърва и зълва. Но един ден има шанс да участва в разследване на истинско престъпление...

 

Линк към Сезон 2 :click:

 

Свали с английски субтитри :click:

Свали с руски субтитри :click:

Онлайн с руски субтитри  :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От първи епизод - направо в действието. Кой-кой е, досещайте се сами... Надявам се нататък да се доизяснят подхвърлените хапчици информация, но за мен това беше доста слабо начало. В тия драми или само началото е интересно, или от средата нататък. Като че се настройват със зрителския интерес и техните коментари и гледаш съвсем нови похвати. Като прочетох в описанието, че е вече женена, сетих се за Е Л Джеймс и "средната възраст" - тогава жените стават много интересни - или си хващат пътя, или блакберито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено начало-без изхвърляния, но с интерес към развитието на действието. И въпреки, че някои неща са предвидими, отличните актьори, смисленият сценарий и ненатрапивата режисура допринасят за доброто впечатление от сериала. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уж, само да погледна, а направо всмуках четирите преведени на руски серии и сега съм в абстиненция. Що се зарибих така, що?

Сериалът е великолепен. И кримката и комедията са на уникални. За първи път виждам актрисата в ролята на прословутата свекърва да играе нормално, а не да врещи, да тропа , да се лигави и тръшка. Ама, то и да играе, й се отдавало чудесно. Чак симпатична ми стана. Главната двойка са невероятни , въпреки че главната малко не ми е тръпка. Но не мога да си кривя душата - моженето направо струи от нея. 

Отдавна не съм се смяла така на комедийни ситуации в сериал. Всъщност , рядко ми се случва...

А адреналина от крими - тръпката още ме тресе. Как ли ще изкарам до превода на 5-та серия?... :slap:

Ами до края ... :(   Боже, какво си причиних... :swoon:  Знам си, че криминалето ми е "противопоказно", и пак... :28558:

Това бижу, ако запази началното си ниво,  ще е уникално. Направо си плаче за български буквички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми каста на сериала. Скоро мисля да го почна ... но каква главна двойка ... нали главната е женена?!

 

И аз това се чудех, ще има ли романс изобщо. Иначе и аз му се глася, но много съм ги започнала и не мога да го вместя за сега  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми каста на сериала. Скоро мисля да го почна ... но каква главна двойка ... нали главната е женена?!

Омъжена е, да. Принципно тук не залагат много на романтиката между двамата главни, основната сюжетна линия е крими. Според мен в последните две оставащи серии ще задвижат нещата около връзката между главните..Въпросът е 

дали накрая ще ги съберат или ще оставят отворен края по отношение на връзката им...иначе мисля, че аджумата ще я разведат със съпруга й.. колкото и невероятно да звучи това за корейска драма

 

Куон Санг У и Че Канг Хи седят много добре заедно, получава им се химията. Отделно, че Куон Санг У не го бях гледала на малкия екран от Де Мул(2010) насам.

Предвид динамичното начало на сериала съм малко разочарована от представянето и разследването на различните случаи след това. Изгуби ми се мистерията, можеха по- добре да се справят в това отношение. Но като цяло темпото и актьорската игра са много добри. Героинята на аджумата като кралица на мистерията e базирана на  Шерлок Холмс(името й, както и това на героя на Куон Санг У са добър пример за word play), а именно- липсата на адекватно полицейско разследване и неспособността им за разкриване на престъпленията, както и дедуктивния подход в разследването. Ся, вярно че е малко(много де) в сферата на фикцията една 40 годишна аджума да скрива шапката на полицията и разследващите органи(макар че сме свикнали по корейските сериали да гледаме некадърна полиция). 

От друга страна, сериалът засяга и една по- сериозна тема- животът на корейските аджуми. В Южна Корея голям процент от жените са си домакини(малко в стил ала 50-те в Америка), докато мъжът е този, който издържа семейството(макар че в последните години това е започнало да се променя, все по- голям е процентът на жените, които работят и дори избират професията пред семейството... за справка, в момента в Сеул процентът на жени, които работят като ИТ специалисти е почти равен на този на мъжете, но пък това е една от иновативните области). Но няма да отварям темата за положението на жената в съвременното общество, че ще е дълга и широка.Интересно ми е това, че  сериалът(поне засега, не зная как ще извъртят края) си е критичен по отношение на доста от социално-битовите разбирания и положения в Южна Корея...

Впрочем, някой по- горе беше споменал за свекървата...да видиш в нормална роля(и то като свекърва, щото като се сетя какво майчище беше в Тайната Градина) актрисата, дето я пуснаха камео в Потомците само заради "медното" й гласче си е нещо. Да не взема да кажа, че ми липсват истерясванията й.  :28558:

И ОСТ- то е хубаво, щом е Дже Ин, която изпя тематичната песен за KMHM.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не мисля, че ще ги "гаджосат". По-скоро ще развият приятелството, доверието помежду им, уважението. Не е задължително да има романс във всеки сериал :)

Но и аз залагам на развод. То с такъв съпруг... И ми се струва, че тя не го обича изобщо. Просто е привързана и благодарна, задето са я прибрали. Баси, те женени от години, а никой в работата му не знае, че той е женен. То вярно, че я обличат като селска пръчка, но човек на неговото положение, ако наистина държи на жена си, ще я научи да се облича и да се държи на положение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не мисля, че ще ги "гаджосат". По-скоро ще развият приятелството, доверието помежду им, уважението. Не е задължително да има романс във всеки сериал :)

Но и аз залагам на развод. То с такъв съпруг... И ми се струва, че тя не го обича изобщо. Просто е привързана и благодарна, задето са я прибрали. Баси, те женени от години, а никой в работата му не знае, че той е женен. То вярно, че я обличат като селска пръчка, но човек на неговото положение, ако наистина държи на жена си, ще я научи да се облича и да се държи на положение.

А най-странното е, че нямат деца. Това в Корея, където свекървата ще изяде снахата с парцалите ако не роди мъжки наследник! Иначе още от самото начало беше яно, че прокурорчето бега у лево и се продава за потупване по рамото. Малко вероятно е да ги разведат (това в корейски сериал е почти невъзможно), ще търсят някакво целомъдрено и цензуроугодно решение. Въможността за развод и постъпванто на аджумата в полицията е пренебрежимо малка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dido100, аз точно заради това си мисля, че има възможност да разведат аджумата с неверния съпруг. Ако имаха и дете, тогава щеше да е почти невъзможно. В крайна сметка, от това което показаха се видя, че Сол Ок не е точно влюбена в съпруга си, а по- скоро някакво чувство за благодарност и дълг я задържа в това семейство. Разбира се и това, че тя фактически няма никой друг и няма къде да отиде, не е учила, не е работила, изцяло зависи от това семейство(е, нормално е и да има и някаква привързаност). Именно затова аз смятам, че срещата й с детектива и свободата, и самостоятелността, които разви вследствие на разследването на случаите, са основата за отделянето й от сегашното семейство. Впрочем, на моменти си личи, че те много повече се нуждаят от нея, отколкото тя от тях, но въпросът беше тя да го осъзнае това. 

Може би Kiddo има право, че може и да не съберат аджумата с детектива накрая(макар че закачките им се получават много добре), но според мен и този вариант ще е добър. Двамата наистина постепенно изградиха приятелство помежду си. Аз лично нямам претенции за финала, стига да не оклепат напълно нещата.

П.П. как забравих да спомена широката усмивка на набора, тц,тц...няма толкова лъчезарно ухилване като неговото  :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачките им се получават добре, обаче има само още 2 серии. Могат да ги съберат, само ако прецакат сериала. Би станало много набързо и много скалъпено.

Разводът ми идва много логичен. Няма да е първият сериал, в който жената решава изцяло да се еманципира от семейство, което я приема за даденост. Важното е тя да осъзнае, че може и без тях. И че не им е длъжна с нищо. Благодарност, уважение, привързаност са до време и ако са заслужени. Дано я измъкнат от това семейство /искам да стане като в "Отново на 20"/.  Въпреки че това семейство е песен, сравнено с повечето семейства на така заврени снахи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, не си прав, защото тя тръгна да му иска развод, но той я прекъсна. И тя си живее отделно от него повече от година. Това си е показателно.

Но в този сериал видях нещо, което не се сещам да съм гледала в друг корейски - свястна свекърва. Да, възползваха се от нея в началото, но тя си го правеше с кеф. Показателно беше накрая, когато си говореха по телефона.

А за сезоните... И аз искам втори. Този завърши един вид - "И убиецът е..." и токът спира :D Но и има потенциал за още един сезон. Този го завършиха наникъде.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сценаристите казали, че оставили края отворен, защото им се иска( и на нас ни се иска де) да направят втори сезон, ама дали това е възможно е друг въпрос. Като цяло прилични рейтинги имаше сериалът, но много несигурно ми е това с втория сезон...И затова според мен е леко непрофесионално да оставиш такъв край без да си сигурен, че ще правиш продължение. И все пак не съм недоволна. Като цяло оставам с много хубави впечатления от този сериал и с радост бих гледала втори сезон...Искам да видя аджумата официално като детектив, а и да доразвият напълно връзката им с детектива .. и да вземат на полицайчето да му намерят някоя мома, че да не стане зян с такава усмивка. :rolleyes:

А саундтракът е много добър!

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...