Jump to content

Strong Woman Do Bong Soon (2017)


Recommended Posts

Това ми е приятната изненада- комедия(чак да не повярва човек) при това със симпатична главна двойка с добра химия, която напълно пасва на пролетното ми настроение :D . За това кой с кого ще е накрая беше ясно, че изненади няма да има и реално интригата за мен е как точно ще си загуби силите нашето момиче, щот условието да ги използва само за добро се оказа доста ...гъвкаво. Имам предвид, че уж ако ги използва за собствена изгода също е лошо и ги губи, но майката печелеше медали за Корея в щангите (изгода както и да го погледнеш) и ги загуби когато реши да печели пари от тях. Интересно как ще е при До Бонг Со. Криминалният елемнт в началото ми беше дразнещ, защото доста бързо разбрахме кои са виновниците, но после ме заинтригува, а и покрай него няма да има кой знае какво точене на локуми в последните серии.

Има обаче нещо, което ми е страшно неприятно, да не кажа директно, че ме отвращава

-странната любов на корейците към отпадъчните продукти на човешкото тяло в случая фекалии. Това не е първият сериал, в който го засичам и сериозно ме озадачава. Не съм засичала подобно нещо нито в японските нито в тайванските, че и в китайските, с които напоследък наваксвам,затова и ми е странно. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aria, вече схванах по-ясно - щом Хьонг Шик участва в драма, никой друг не може да играе и никоя жена не е достойна за него :)

Само дето на това му се вика сляпа фенщина... Като онези корейци, които припадат по някой айдъл, без да има значение дали изобщо може да пее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Киддо, за жалост не схвана, но не се изненадвам, няма как да знаеш.

Момичето е сладко, но не става, просто е зле ролята и, стайлингът и /ужасно безформени дрехи/, и играта и за жалост е доста посредствена.

А в този сериал друг ми е любимецът - братът! Той е просто магнит тук.

Не, че Хьонг Шик е без талант, има си го и то в повече. И не го приемам толкова като певец, колкото като артист, това е неговото място. Браво на момчето /за мен е хлапе/, че се доказа!

За брата ще трябва да се разровя, не се сещам да съм го виждала в друг сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полицаите са №1, направо шапка им свалям. С кеф да ги разстреляш.

Оня наркоман ми е най-противен.

 

 

На мен сладурката си ми харесва като персонаж и игра. Тя е по "прибраната" откъм показване на чувства. Харесва ми. Факт, усмихва се, аз с нея.

Противно на нея, чаровникът е адски отплеснат в словоизлиянията и действията (пример: убиването на матрака в спалнята от подскоци).

Рядко някой толкова се обяснява в любов, действа открито, рисува сърца, праща снимки и усеща липса след 2 секунди раздяла.

 

Смятам, че и двамата са прекрасни. 

 

Проблемът със стайлинга? Едни и същи коментари за стилистите. Да почнем ли да изброяваме драмите, в които главните ги обличат като повлекани? Това си е стандарт. Нищо ново под слънцето. 

 

Очаквам новите епизоди с удоволствие, искам да видя развръзката с тоя мазньоч,

дет отвлича жените. Дали накрая ще остане без сили като майка си?

 

 

....Последният епизод очаквам да роди момиченце със свръхсили! Това е :> хахахахахах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Последният епизод очаквам да роди момиченце със свръхсили! Това е :> хахахахахах

Хаха.. Шикито няма да я остави само с едно момиченце, последният епизод за малко да си пробва шанса ама мацката толкоз назад с материала ;д 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Толкова е секси - Просто цитирам главния ;)

 

 

След изгледан първи епизод, твърдо бях решила, че този сериал е моето нещо. Главната е едно голямо сладурче и ми е истинска радост да я наблюдавам. Дори сдуханата прическа не може да скрие очарованието й. Даже първо си харесах нея и загледах заради нея. После засякох броманса и познайте кой стана тъпия ъгъл в триъгълника  :28558:

Страхотно ме развеселяват героите, a това, което най ме спечели, е че си вярват докато играят актьорите. Играта им има тежест, но самият сюжет е лек и не е скучен. Крими нишката ми е като изцяло отделен сериал. Началото, както и показването на

суперсилите на героинята при първия й сблъсък са наивно представени, но по-нататък се гледа приятно. Във втори и трети еп обаче така си играеха на 'искам, не искам в болницата', че свят ми се зави. Да не са имали предварително платен декор там и да са опитвали да си оползотворят максимално парите? И ако видя още един път пича с банката физиологичен разтвор, ще си помисля, че са го клонирали. Той е буквално на всеки втори кадър, където има коридор, лол.

 

 

Продължавам да гледам заради комедията и сцените зад кадър. Засега ми върви леко гледането. Надявам се да успея да си го догледам. 

 

 

За финал залагам на нещо забавно и изненадващо в последните няколко секунди. Може силите да тръгнат и по мъжка линия, но да приемат друго проявление  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 серия беше върхът на простотията. По-добре я пропуснете.

+1

 

Не съм очаквала толкова тъп сценарий, като този в последните две серии. И като гледам превюто на следващата, свят ми се завива. Окепазиха хубавия и забавен сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йоне, поне до 12, докъдето  превъртях, чак  хубав и забавен...

 

 

Сладкото миньонче носи сериала на гърба си. Край него подскача Шики и пръска чар с големия маркуч, аджеба, все пак за него е правен сериала и на него за рейтинг се разчита.Двамата са вярно хубави и сладури , но до там.

Останалото- клише върху клише.Тъпи полицаи и малоумни бандити, дето изкараха цял сериал в бинтове и синини в болницата. Напъхан и един  психопат ни в клин, ни в ръкав, аха за някаква интрига, че иначе само въздух под налягане сериала, пък и  да пълнят до 60 минути в комплект с полицаите.Остана да му лепнат травма от детството или развратна майка. :28558:

Щях да забравя- майката на Пепеляшка, която е златотърсачка естествено и иска на всяка цена да хване както винаги чеболския принц и всячески му пробутва дъщеря си, който пък принц, задължително  за по- драматично е  незаконнороден. Тъпият ъгъл на триъгълника и той налице- къде без него, че сам Шики ще се озори за рейтинг.

 

 

Мнооого оригинално. :896767:

Ай кажете ми, ако не бяха Шики и Джи Су, а неизвестни никому леко грозновати корейчета, че даже и само без Шики,  щеше ли въобще да гледа някой тая боза?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е. Сценарият не е нещо особено, но някои нещица го правеха сладък.

Джафкането на паленцето всеки път ме кара да се заливам от смях. :28558:  Ролята на онзи - "близнакът" - от фирмата беше чудесна "This way, please! Мляс - мляс." На мен идеята за серийния убиец Синята брада ми хареса. А пък и беше находчив. Полицаите няма да коментирам. Дружката на главната го биваше само да лови нравствени престъпници, облечен в женски дрехи. Иначе се разнасяше запъхтян като пес, пазещ кокала си, ама кокалът отдавна оглозган.


Като цяло не е нещо особено, но беше приятен за гледане до последните серии.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, 13 серия беше... и аз не знам какво беше, ама зле беше.  :896767: Много се бях натоварила след като я изгледах, ама финалът на 14 ми върна надеждата. Все се надявах сценарият да не завие в посока мацката-трябва-да-загуби-силите-си-защото-корейският-идеал-за-жена-е-безпомощна-слаба-глупава-ревяща-девойка. Не можаха да се сдържат просто. Добре, че не продължи дълго, че нямаше да го изтърпя! 

Иска ми се да покажат мотивите на психото. Защо е станал такъв и има ли някакво логично обяснение защо е решил да отвлича жени точно от квартала на Бонг Сун? – Съвпадението като мотив не се приема. 

Много хил ми носи и индийският монах хахах. Само като си отвори устата и му чуя дебилния акцент съм се ухилила до уши. Този и той ще се окаже някой избягал от лудницата.

Малко ми е тъжничко, че наближава финала.  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахххххххх тези двамцата са големи сладури и уникално добре изглеждат заедно. Точаааааа си лиги по главния и просто не мога да откъсна очи от него. :) Иначе сериалчето е супер сладко и определено релаксирам с него. :) Какво ли ще става в 15 епизод? :28558:  :28558:  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eee, не!

Близначките ме убиха! Горките детегледачки хахахахахахахха

Очаквах само едно, но две аххахахахахаххаха.

 

Радост за очите е химията между тях. Приятно и адски забавно! Приключих го с усмивка :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам си нови фаворити: в 4-ти еп пишман мафиотите/баш шефа и неандерталеца помощник/ перфектно допълват идиотизма си :rofl:

 

Комедията вече не е достатъчна, за да ме задържи. Приключих с гледането. Добри подходи, лоша реализация. Сюжетът не отива наникъде. При двамата главни цари пълна неразбория кой, кого и защо, да не говорим пък как и кога. Жалко! Много неща и герои ако щеш, наблъскани и представени оттук-оттам. Тъкмо зачекнат единия и се появят трима нови. Странното е, че играта на актьорите продължава да ми харесва все така. Колкото и да съм мазохист обаче, нямам нерви да се преборя с изброеното. Не усещам никаква химия между актьорите в реалността. Всичко ми бие на пр стратегия, но на екран ми стоят добре като двойка. Това ще ми остане и като положителна нагласа. Бих се радвала скоро да ги засека в други проекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като погледнах спойлера вече знам как ще завърши, изгледах и клиповете. Това, което много ми се иска обаче, е преди да завърши да си оправят всички неразбории в сюжетните линии.... Продължавам да следя развитието с брата /и неговото момиче/, майката и бащата, полицаите и гимназистите, дано довършат тези сюжетни линии иначе ще ни остане чувството, че нещо са започнали, но не са доразвили, нито пък завършили. Също така се надявам главната да подобри играта си и да почне да появява по-силно присъствие, до момента не ми изпъква с играта си. Тъпият ъгъл в любовния триъгълник също ме вълнува, не съм сигурна как ще приключи всичко това за него, а ми се иска да го покажат.

Дописвам: Тези гангстери изнесоха сериала на гърба си. Повече ще ги помня от главната. И присъстват във всяка една серия от началото до края. Тя горката, само се усмихва мило и мъкне разни тежести насам-натам, докато гангстерите ни поднасят комично действие и неочаквани обрати, те придават живот на сериала, като свежа подправка в яденето са /извинете за сравнението/.

Същото се отнася и до повечето второстепенни герои - всеки от тях си има самостоятелна история. Иска ми се да знам какво ще стане със семейството на главния герой /и там имаше разни драми/, както и с родителите и брата на главната /родителите и имат отделна история, намекнаха ни няколко пъти/. Дано до края да развият всички тези истории и да ни поднесат смислен и логичен край. Ясно е, че главната двойка ще станат семейство, но това не е изненада за никой, всички очакваме такъв край, и според мен могат да ни изненадат повече с историите на останалите персонажи.

Имам едно питане, към тези, които вече са го изгледали, но го слагам в спойлер:

 

И имам един въпрос - защо майката на главната бие баща и? И защо той търпи и се свива? Направо трепери и заеква пред жена си. Той не е ли физически по-силният? Нали е бивш борец, а тя пък е изгубила свръх-силите си? Защо тогава тя го беше насинила така? И защо той гледа така страхливо? Изобщо не разбирам това и ми се струва, че и майката си има сили, ако съдя по синките на бащата. Аз ли нещо не разбирам, те ли не го обясняват точно,...но май ми е нужно малко външна помощ за да разбера точно това между тях двамата. И изобщо какъв им е проблемът на тия двамата....и що за семейство са?  :dunno: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aria,

 

не го бие :) Просто така ни оставиха с впечатление.
Накрая тя обясни, че само вербално го "тормози", не физически. Тя каза, че не е удряла човек, откакто е била на 19. Синините му са се получили при инцидент, а не от побой :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурна Киддо,

защото синките му бяха много и доста наситени....не приличаше просто да е паднал. А и страхливият поглед. Пусни си пак серията и ще забележиш, че е странно. Пък и не е първият път или единствен този път да се свива от жена си, често се случва. Объркващо е.

Хич не си обяснявам този баща, а е бивш професионален борец. За мен логика няма.

PS:

Вчера го изгледах. Свърши твърде захаросано за моя вкус. То бива щастлив край, бива, но този път беше прекалено сладникаво.

Прави много силно впечатление /поне за мен/ когато Шики се лигави....и не му стои добре лиготията, превръща го в инфантилно хлапе. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледаше ми се нещо корейско и реших да пробвам този сериал.

Главният герой и самият актьор играеше много сладко, не съм го гледала в друга роля. Главната актриса също е много приятна, но самият й персонаж ми беше много досаден и безинтересен. Сериалът за мен беше уникално скучен, за първи път ми се случи да превъртам. Обикновено или спирам да гледам, или от уважение към труда на хората си го доглеждам. Предполагам и че всеки има различен вкус, но за мен това е негледаемо и както казах, спасяват го единствено двамата главни актьори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...