Jump to content

Strong Woman Do Bong Soon (2017)


Recommended Posts

Опитах се да го гледам малко по-сериозно и последователно само заради участието на Шик-и, но установих, че не мога.... Докато във Вишето общество имахме смешни моменти и остроумни реплики, а в Хуаранг имахме тънък и изискан хумор на ситуациите, вплетени в действиото, то тук имаме един особен детинско-инфантилен хумор, подходящ само за тинейджъри. Странно е точно аз да го кажа, защото обикновено не съм критична, но сериалът ме разочарова с наивност, инфантилност и глупави смешки. Ако бях на 13-14 щях да се смея искрено на сцените със силата на миньончето, но сега ще ми е трудно. Разчитам действието да се раздвижи от броманса между момчетата и ситуациите между тях, защото ако и това не стане, няма да ми е интересно да следя сериала, и да гледам как някаква жена се прави на супермен повече от 15 серии. Макар, че заради Шик-и ще се напъвам да гледам. 

Не ми хареса и разказвателния подход. Обикновено не си падам по сериали и филми с подобно въведение, както и с монолози на главния разказвач /обикновено е героят, който наум разказва какво е станало/. Тук имахме доста разказано, като въведение в действието, което не ми допада. Винаги съм обичала сама да навлезна в действието следейки него, а не някой да ми преразкаже набързо какво, кой и защо, а слушането на монолози в главата на някой друг също смятам за инфантилен метод. Според мен тук можеше да се избере друг подход от режисьора/сценариста.

ГГ е страхотен, както винаги! Много талант има това момче и много чар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...няма да ми е интересно да следя сериала, и да гледам как някаква жена се прави на супермен повече от 15 серии. Макар, че заради Шик-и ще се напъвам да гледам.

 

 

Наистина ме учудваш понякога. Да не би да не си прочела заглавието и резюмето? Това е като да си пуснеш Зомбиленд и да си разочарована, че има зомбита във филма. Или пък, че Брус Уейн нощем става супер герой.

Не ме разбирай погрешно - в случая изобщо не говоря за плюсове или минуси на сериала, нито за актьорите. Става дума за малко реализъм - когато седнеш да гледаш вид комиксов сериал с хлапета 90+ набор, не може да очакваш дълбокомислие от рода на "Брулени хълмове".

 

бтв, силата не е присъща само на мъжете. Супермен има братовчедка с абсолютно същите сили като неговите. Има Зина, Жената-чудо, Амазонките и т.н. Това, че е жена, не значи, че трябва да бъде като порцеланова кукла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кидо, пробремът не е, че тя е жена! Не казвам такова нещо. Ние жените сме силни. Проблемът е, че са се изхвърлили с глупостите. Инфантилно е. Дори Супермен е интересен, но това момиче не можа да ме грабне заради инфантилност на сюжета и действията. Дори хумурът ми убягва тук. Има нещо сбъркано в самата роля.... Идеята не е лоша, но реализацията и не ми харесва. Комедията е слабичка... Няма да е зле режисьорът да изгеда първо анимациите с Том и Джери и Попай морякът. Препоръчвам му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Серияла ми хареса много има си от всичко за да ми привлече интереса , но не ми дава мира кой точно е похитителят ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много свеш сериал. Хем се смея, хем ми е интересно та и любовни надежди има абе всичко в едно ама не прекаляват ни с едното, ни с другото. Тази роля добре е ролята за Шикито, тука си показва потенциала. В Хуараните беше слабо, но тука има игра вече. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера успях да наваксам с последните серии. Сценарият не е нещо кой знае какво, но супер разтоварващо ми действа. Доволно време хил отделих на пародийната сцена, страхотна!  :28558: Бе, големи скици са!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nyx, тя една пародийна сцена да беше само :D

Оня с мотора, после как го носи на ръце, като се напи, сънят й... :D

Все едно гледам японски лайв екшън, много сладка и откачена история : :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toя насилник  май е

 

братчето на главния.

Нещо си отмъщава на женската част.

 

 

Тъкмо загледах следващата серия и...

Toва са смешни работи, и къде е полицията, къде са камерите? При положение, че стават такива неща, целият град трябва да е нащрек,

и девойките живеещи в този район да вземат мерки. Бе, свръх тъпичко, както и силата на главната...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като споменахте думата "пародия", започнах да го виждам с други очи. Досега заради описанието, че е комедия, си мислех за комедия, но ако го приема за пародия, възприемането ми се променя. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукрециана, ще спомена нещо извън този сериал.

Става дума за жените в района, полицията и т.н.

Серийни убийци е имало винаги и винаги ще има. Колкото и обществото да е наясно с тях, никога не се предпазва истински. Просто хората приемат, че няма да се случи на тях.

Наскоро точно това се възмущавах за киното - ако кажат, че в дъждовен четвъртък в еди кой си район на даден град сериен убиец убива жени с червени рокли, то в дъждовен четвъртък в същия район на този град ще се разхождат поне 3 жени с червени рокли. Така че този сериал не е никакво изключение от масовата практика.

 

п.с. Това за дъждовния четвъртък беше от някакъв корейски сериал. Не мога да си спомня кой беше точно, но имаше нещо такова за дъждовни дни и червени рокли.

 

Ариа, ами че то си е пародия :) Всички ситуации, силата й, глупостите... Но понякога и пародиите си заслужават /пример G.O.R A и A.R.O.G./.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът за мен е забавен и приятен. Гледам си по 2 епизода всяка неделя и съм доволна. 

Не знам какви очаквания имате, след като прочетете резюмето. Та даже се кефя повече на случващото се тук, отколкото в Смолвил и прочее. Чакам триъгълника да се пооформи, също и сладкия геймър да покаже съвършенството си. Направо е радост за очите   :wub:  :wub:  :wub:  :wub:

 

Относно насилника,

не мисля, че е от семейството на геймъра

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, те насилника го дадоха и не е от семейството на геймърчето. Освен ако не изкарат още някой скрит брат, но ме съмнява.

NyXe, и аз съм така в неделя - засядам и се забавлявам много :)

 

 

Единствената глупост досега беше това с пускането на престъпника. Разбирам защо се случи така, но поне да беше се измъкнал, преди тя да дойде. А тя хем го халоса, хем го остави да избяга. Доста нелогично се получи, но айде, простено им е. Все пак крими нишките не са на преден план.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мацката има някакво позитивно излъчване и като се ухили влюбено и на мен ми се появява усмивка на лицето. Забавляват случките, които се случват около главните. Тези работи със заплашванията и серийния убиец не са дразнещи, доста на дозата си оставят всичко и не прекаляват. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, може ли да свърши така.

Тъкмо се бях настроила на яки тупалки.

Нямам търпение да излезе 9ти епизод, също така да почнат да се развиват по-бързо нещата между тях. Полицайчето, докато се осъзнае ще остане да си гледа сериалите с колегите. Нашата муцунка ще му я измъкне под носа.

 

Много ме радва и зарежда позитивно :) Точно от това имам нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна забава е този сериал. Щом ме кара да се хиля на глас докато го гледам,няма как да не му пиша една голяма 6 -ца :D  Продължавам да си го гледам с кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ААААААААААААААааа много забавен сериал! Хареса ми много и много се забавлявах и смях. Вървя с англ. превод и много му се радвам! Главните са много сладки и си ходят много! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двамата главни герои ми носят различни усещания - положителни и отрицателни. Гледам само заради единия. Той ми харесва как играе, а тя - не, неговия персонаж ми допада, нейния - не, неговата визия ми харесва, нейната - не, неговият талант е видим от далече, нейният - още го търся, неговият хумор ме разсмива, нейният ме кара да се озадача, но не и да се смея. Всичкият хумор и смешни ситуации ги прави той, тя играе инфантилно, репликите и и жестовете са глупави и често им се чудя, да не говорим, че свръхсилата и е трудно възприемчива от възрастен разумен човек, ясно е, че е комикс, но все пак..... Той има много изразително лице, и нищо да не каже, пак се разбират емоциите, понякога ме разсмива дори само с онзи негов поглед, леко небрежно-учудено-скептично в стил "айде бе, не може да бъде", както и с характерните му реплики /и тук и във "Висшето общество", репликите му бяха много умно, прецизно и точно подбрани, лаконични, но с голям смисъл, запомнящи се, с тънък хумор/. И преди да го загледам като актьор, още като певец, той си имаше характерно и силно излъчване - например начина, по който танцува, изражението, мимиките, жестовете, ме караха да си мисля, че има артистичност и стил. Подобно на Кай от Ексо, който пък го асоциирам с балетните стъпки, пируетите и интересния танцов стил, така и Шик-и го възприемам с мимиките му и типичните изражения, нежния глас излъчващ уравновесеност и спокойствие и закачливата усмивка.... Тоест човекът има силно присъствие. Момичето обаче преиграва и много и личи. На моменти изглежда, че се насилва  и се усеща как се напъва, за да влезне в образа. Сладка е, даже изглежда като детенце, но не може да ми привлече вниманието и да го задържи. А стилистите я обличат много зле, особено с тези дълги до коленете и мъжки сака и палта /никаква дължина  и ширина са, като че ли нещата и са взети с 2-3 размера по-големи/, това допълнително оптически и скъсява краката, а тя е доста ниска и без това. Можеха да подчертаят хубавото с късо вталено сако или яке, или да и сложат дълга седем-осми жилетка, но мъжки тип палто без вталяване и точно до коляното хич не и стои добре. Не знам защо изобщо го правят това с дрехите. Него пък го обличат добре, подчертават фигурата му /не говоря за скъпите дрехи, а само за добрата кройка и точния номер(размер)/.

Продължавам да гледам сериала, но оставам с много смесени чувства.

Престъпникът, отвличащ жени е интересно сюжетно решение, отдавна не бяхме гледали подобен корейски сериал.

А това, че майката иска дъщеря и да преспи с шефа си и непрекъснато го повтаря, е нещо ново ....обикновено се случва точно обратното в корейските сериали, майките си пазят дъщерите, затова и ми е интересен персонажът на майката, не се вписва в клишето. Братът на главната също е много сладък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големи шматки са тези двамата, много ме радват. Но не мога да разбера манията на тези корейци последните епизоди преди финала 

задължително да скарат главните. Аз залагам на щастлив финал с +- супер сили, че тоя психопата разбра формулата за отърваване от супер силите, така че не го знаем какви ще ги забърка.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...