Jump to content

Recommended Posts

Тази "пепеляшка" не знае какво иска. Тръгна да клони към "тъмната страна на силата" в 8-ми епизод ми се струва. Сериалът не е нещо особено до този момент, взе да се влачи в последните епизоди, но се гледа. Крепи се на Park Shi Hoo...

 

Струва ми се, че си пропуснал целия замисъл на сериала. Хан Се не е като Со Юн Джу, а е човек със скрупули.

Иначе нямаше да се крие по паркингите или в обществените бани, а щеше да се възползва от ситуацията и да се престори на влюбена птичка.

Но колкото и да си добричък, ако семейството ти гладува - ще престъпиш принципите си. На това се надявам и аз всъщност.

Омръзнало ми е от жени, които са безгласни букви и сляпо тичат след избраника си. Макар, че в този филм, ясно е показано, че мъжете са слабия пол.

Я виж само как А Джонг води за носа - секретар Мун; Со Юн Джу - се уреди със директор и си го мотае както си поиска; майката на Хан Се - също е инициатора

и може би главния виновник да купят такъв скъп апартамент... А начина по който описват Госпожите от висшето общество... страшна работа.

Изобщо този сериал си е изцяло насочен към жените и задоволяване на техните потребности.

 

Сериалът си е типична корейска комедийна драма. Влачи се, защото първите епизоди бяха смях, цветя и музика, а сега започва "тежката" част.

Героите трябва да направят своя избор, за да можем ние зрителите да си извадим поука от техните решения.

Като цяло, желанието ми да гледам без да превъртам сцените - още не е се е появило, за това според мен сериала бива.

Не знам още какви локуми ще изядем до края обаче. Дано да са сладки, но не прекалено захаросани.

С нетърпение си чакам превю за 9-ти епизод...., а дотогава ще си се наслаждавам на фенмейдовете: цък и цък и цък.

Отново музиката в 7-ми епизод е на ниво, с откъс от ОСТА на незабравимия

 

 

Весела Коледа!

park-si-hoo-merry-christmasq.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки,че Хан Се има скрупули и не е като Со Юн Джу,

но когато разбра истината не застана очи в очи с президента,а продължи да го лъже.Знаейки,че той се е трогнал от първото ѝ писмо,нарочно изпрати дрехите и писмо с което вместо да му обясни,че е разбрала кой всъщност е той,тя продължава да го заблуждава.Криенето ѝ в сауната,също е част от плана ѝ. :lol:

И най интересното е,че Томи Хонг разбра всичко,няма да си замълчи ще дойде момента в който той ще се намеси.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В 5ти епизод умрях да се хиля на сцената

в болницата, когато тамън се справи с доктора и цъфна секретар Мун, та и на него трябваше да обяснява,че всъщност се казва секретар Ким. Вече спокоен и шофьор Ким изкача разтревожен. :D :D :D

 

 

С глас се смях тогава и на още една дузина такива моменти. Сериала много ми харесва до момента (6ти еп) обаче имам чувството, че той ще се чувства отново излъган, само че от човека, от когото не го е очаквал и ще почнат едни драмиии, ама ще поживеем ще видим.

Park Shi Hoo прави страхотна роля тук. Много ми харесва и героя му и начина, по който е изигран.

 

Как само злобееше към баща си :D чак му завидях на доброто настроение :D и когато говори с оппа-та на главната и му каза онази мъдра мисъл "В живота има наща, които отминават и такива, които остават." чак беше горд от себе си, че я е измислил, свалям им шапка (и на героя и на актьора)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи му дойде времето и на този сериал. Започнах го най-вече заради Пак Ши Хо, който е един от любимците ми. Грабна ме още от първа серия и цялата нощ ми отиде в "изгълтване" на осемте серии. Ха-ха, каква скица е образът на Ши Хо, нямам думи. Само не ми хареса, че мацката продължи да го лъже и да се прави на учудена в края на осма серия, но се надявам да вземе и да си върне почтеността в следващите епизоди. Не й отива да бъде "лошо момиче".

Това сериалче си е едно страхотно забавление, препоръчвам го на всички, които още се колебаят дали да започнат да го гледат. Със сигурност няма да съжаляват!

Благодарности на екипа за превода! :)

П.П.

 

Дано не ни вкарат впоследствие в голяма драма около тоя замислен по сметка брак, ако героят на Пак Ши Хо разбере какъв е бил замисълът на мацката или не дай боже дневникът на оная, според мен крайно нещастна женичка на богат мъж, му попадне пред очите. Корейците са "специалисти" по измисляне на големи драматични ситуации точно преди края на сериалите...

П.П. Нямах търпение и изгледах 9-ти и 10-ти епизоди . Чаровната усмивка на Ши Хо в края на 10-ти направо ме заслепи. И в каква ситуация беше... Хайде, да не пиша за нещо, което още не е излязло с бг превод, но наистина Пак Ши Хо прави страхотна роля тук, а сериалчето все повече ми харесва. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е драмата на абсолютно всички времена. Туко що догледах 16-ти епизод и даже се разревах, защото няма да има още... :cry: :cry: :cry:

Единственото, което бих могла да критикувам е пълната липса на химия между главните,

обаче сами по себе си - бяха толкова убедителни с израженията си, че чак им повярвах, че са влюбени.

Няма да разказвам в детайли какво ми е харесало, че доста дълъг спойлер ще се получи,

но наистина не ми се беше случвало да гледам сериал и то поне 4-5 пъти и да не ми писне. Даже напротив. :o

 

Хареса ми, това, че актьорите вместо да реват като магарета (или да си теглят куршума) за грешките, които са допуснали,

признаха вината си и продължиха напред с гордо вдигнати глави.

Хареса ми и това, че "лошите" герои всъщност са представени като човешки същества и вместо да са черни вдън душа и да отвращават зрителя

със злобата си - даже напротив - станаха симпатични в искреността си и дори на тях им станах абсолютен фен.

 

От драмата могат да се извлекат супер много поуки, които да прилагаме практически, а именно:

- че връзката между родител и дете без значение от постъпките - не може да бъде разрушена;

- че приятелите трябва да те подкрепят в добро и лошо - дори когато виждат, че пропадаш - 'да изкопаете заедно гроба на врага';

- че ученическите години са важни - и след време без значение социалната класа - приятелите си остават такива;

- че любовта може да се опише с хиляди имена, но в края на краищата си остава любов и хората трябва да я защитят;

- че морала и принципите се градят на ценности, които в различните социални класи са различни; за това хората имат изкривена представа за правосъдие;

- че старанието не е достатъчно, за да преуспееш в живота, но пък и малко "трикове", стига да не са за сметка на хората, които обичаш са уместни;

- че молитвите не хранят семейството ти и така нататък, и така нататък.

 

Тази съвременна приказка ще ви държи в напрежение през всичките 16 епизода, ще ви разсмее, ще ви накара да пуснете някоя и друга сълза

и да си тананикате ОСТ-а дълго, дълго време.

 

Едни от най-добрите моменти:

http://www.youtube.com/watch?v=uXLZp-8cXy0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съгласна с Туци!!! Самостоятелно погледнати, героите бяха изключителни, но поради личната си история любовта просто бе оставена на заден план и беше изключително изкуствена. Но честно казано, въобще не симпатизирах на тази любовна история, така че това, че бе изпреварена от сблъсъка между класите и мотивацията на всеки един от героите е само плюс за сериала.

Получи се малко като "сериал, който осмива сериалите", но въпреки това дава някакъв поглед върху корейското общество и стремящите се към парите бедни индивиди. Впечатление ми направи репликата, че за богатите да се родиш беден е нещо като порок, който не може да се преодолее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази драма ми хареса, че хората си знаеха интересите. Не мога да кажа, че е драмата на драмите за мен, но определено ми хареса. Много добра игра от Мун Гън Йонг. Хубав, премерен образ имаше, освен това и логично си следваше целите, които си е поставила. Ши Хо малко ми се луташе в образа си и ми беше изкуствен на моменти, но пак не мога да кажа, че това ме е дразнило. Да не говорим, че е и трудно да играеш толкова сляп за реалността индивид. Той не беше изцяло виновен, тъй като героят му беше малко алогичен - не може да си хем супер амбициозен (било то и, за да си на въпреки) и да си постигнал адски много в дадена сфера, но същевременно да не можеш да правиш поне до известна степен адекватна преценка на това, което се случва около теб. Хубаво, че беше Алисьо в страната на богатите, ама за мен целта на сценария не оправда всички сценаристки похвати.

 

С тая лека забележка, сериалът си беше доста добър и много ме забавляваше. От всички, излязли наскоро сериали, най-много ме грабна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май прекалено свикнахме с "безкрайните" сериали и сега един, който свършва в нормалните 16 серии ни се струва прекалено къс и недовършен. всъщност тук всичко си беше на мястото, но за щастие авторите бяха избегнали разводняването. Дори и любовта си беше тук, просто бяха махнали лигавата й част, по която толкова си примира женската част на форума. Отначало си мислех, че сериалът трябва да се казва "Наръчник как една корейка да се продаде най-скъпо" - но разбира се не това е единственият смисъл. Става дума за огромните комплекси за малоценност, които са набити в корейците от векове от конфуцианските идиотизми. И най-важният е, че богатият е винаги умен, красив, добър, преуспял и най-вече прав за всичко. Затова ако някой беден иска да се издигне го обвиняват в кариеризъм и "златотърсачество", докато за богатите това си е успешна кариера и сполучлив брак в подходящо семейство. Всъщност именно богаташките синове и дъщери са в унизителното положение да бъдат продавани или разменяни като добитък межу "правилните" семейства и фирми. Тези "успешни" бракове, основани на изгодата, а не на чувствата издържат няколко години, след това следват безраличие, досада и изневери от двете страни. Има ли по-гротескна и жалка фигура от богатата жена-"домакиня", която след брака е тормозена от гадна свекърва като снаха (положението "снаха" в Корея е нещо по -ниско от куче, но по-високо от червей) и на свой ред е станала изкуфяла бабичка, която има огромно свободно време (за домакинството и децата се грижи персоналът) и освен да харчи парите на мъжа си за глупости, прави черен живота на всички по-бедни от нея или с по-ниско социално положение. Защото това е единственият начин да покаже и докаже своята "значимост" и причина за съществуване. Единственият проблем е, че всичко това се крепи на парите-когато те изчезнат, с тях се изпаряват и значимостта, и бо монда и остава само една заядлива бабичка, която дори не може да готви.

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че в Корея от векове съществува разделение на класите е факт. Ето и реклама за пластична хирургия, в която се вижда, че богаташите са красиви, а слугата - рошав и грозен.

В действителност обаче и бедните и богатите се стремят към едно нещо - а именно, парите. Никой нормален родител няма да кара детето си

да гладува и да не иде в колеж, защото така е честно - спрямо децата, които нямат тази възможност. Всичко опира до това - какви са ти моралните ценности

и това - дали имаш хъс за живот и за това - да се развиваш. Ето това ни внуши този сериал - да бъдем борбени, но не на всяка цена.

Амбициозните богаташи винаги ще бъдат по-добри от амбициозните бедняци, защото те вече имат материалната база, с която могат

да докажат уменията и квалификацията си. Докато ако си беден и тепърва трябва да работиш, за да имаш - тази реализация е малко под въпрос. И не всеки беден - има куража и смелостта да се бори за реализация до край.

Та конкретно за образите в сериала - не мисля, че бедняците никога няма да успеят да се реализират, но това се случва само на тези,

които са себеотдадени на тая кауза до края на живота си, а не на младите момичета, които спят със старци, заради изгодите, които получават.

Ето това е другата поука - че няма нищо лошо в това да се ожениш за богаташ - стига и двамата да гледате в една посока и да има разбирателство.

Кариеризмът и национализмът са двете качества, с които мога да опиша корейския народ. По тази причина са и толкова напредничави и страната им процъфтява.

Ама това е трудно да се разбере от повечето българи - по ред причини и за това смятаме, че е много, ама много лошо, когато някой поставя личните си интереси пред нашите. :lol:

Сега - за домакините... В някои европейски страни - това се счита за професия и домакините получават заплата за това,

че се грижат за дома и децата. Но у нас е прието - да ходим на работа, да се грижим за домакинството и децата,

а мъжа - като се прибере от работа - да заседне с бирата пред телевизора и само да "иска". Чудно ми е въпросните господа,

които са безработни - кво правят по цял ден :lol: Ама в Корея - такова нещо е трудно да се случи и за това броя на самоубийства е толкова висок.

И съм напълно в подкрепа на злите бабички, които искат синовете и внуците им да се оженят за мома със свестно семейство,

вместо за първата срещната на улицата,произлизаща от дебилно семейство. Българските свекърви също са зли и не правят изключение от примера. За това - младите семейства трябва да си живеят отделно и да се "обичат" с родата само по празниците.

 

Може и да не е най-добрата драма в историята, но със сигурност е най-смислената и близка до реалността, която съм гледала до сега. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И съм напълно в подкрепа на злите бабички, които искат синовете и внуците им да се оженят за мома със свестно семейство,

вместо за първата срещната на улицата,произлизаща от дебилно семейство.

Извинявай, но би ли дал/а определение за дебилно семейство. И откъде си сигурен/сигурна, че деца от "свестно" семейство и те са "свестни"?

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие пък, все едно само в Корея хората се женят според чергата си. Навсякъде има бракове по сметка - и тук, и в САЩ, и където и да е. Просто в този сериал е зачеркната по-сериозно темата. В други държави просто това не е на дневен ред, тъй като богатите не се женят, а просто си имат държанки.

 

В Корея било трудно жената да е домакиня ли? Че там повечето жени си го носят това звание и то с чест. Някой из форума беше писал как мъжете си веят краката, докато жените им отзад мъкнат по 2 торби продукти. Тук в България разпределението на труда не е толкова отявлено, тъй като мъжете нямат достатъчно пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще обясня какви са тези разлики в спойлер, че евентуално - зрителите да се заинтересуват от сериала, а не да четат нечия гледна точка за него.

 

 

 

Дебилно е едното ти дете - да си търси богаташ за зет, защото иска да прескочи етапите в израстването.

Дебилно е собствената ти сестра да те моли да теглиш кредит от банката, при положение, че майката и бащата имат един неизплатен, защото се притеснява, че никой младеж няма да я вземе за булка.

Дебилно е когато ти самата си се вълнувала само от марковите дрехи, но в момента, в който семейството спре да те подкрепя и издържа - да разбереш откъде изгрява слънцето и да измислиш план, чрез който да се омъжиш, за да си решиш проблемите.

Дебилно е че родителите когато са имали възможност - не са мислили за бъдещето и как да пратят децата си в колеж,

а вместо това - са взели жилище с непосилна лихва. В последствие накараха малката си дъщеря да прекъсне училище, за да може мама да изкара лиценз за медицинска сестра и да си намери работа.

 

А свястно семейство за мен значи - родителите и децата да се подкрепят взаимно. Но без това да има задължителен характер.

Всеки един член да мисли как да допринесе за семейното благо.

Също така - децата да се женят когато се почувстват способни да гледат семейство, а не щото си мислят, че са влюбени.

Родителите да дадат старт в живота на децата си и да не очакват, че в замяна - то ще се омъжи и ще ги издържа на свой ред.

Бащата на Сънг Чо - може да е заядлица, но в крайна сметка делата му определиха какъв човек е, а не - приказките му.

 

Разбира се - живота е пъстър и при много допълнителни обстоятелства - гледната ми точка може да бъде оборена.

Но няма нищо лошо в това да внимаваш за това - детето ти за кого/коя се жени/ омъжва, вместо да се "опари" и след дъжд - качулка.

Но критериите - да не са на етническа и социална основа, а оценката да бъде поставена на база - на постъпките на кандидат - момата / жениха.

 

Изобщо хората трябва да мислят за далечното бъдеще - а не да гонят краткосрочни цели.

Както всъщност стана и с Юн Джу. Тя успя - омъжи се на Чонгдамдонг, но до там. След като я разкриха - върна се на изходна позиция - да се чуди какво да прави с живота си.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя българската приказка"Всяка жаба ,да си знае гьола" не е много по-различна, но при нас е по-умерено всичко това.

Скоро четох ,какво трябва да носи млада жена отиваща в Корея,за да направи впечатление- маркова чанта, телефон, колкото по-голям, толкова по-добре, шалове и маркови обувки + маратонки.

За това ме впечатли сцената в автобуса, където си държаха високо чантите- уникална беше.

Явно са с повече комплекси и това ,което най ме удивлява е ,че във всички сериали показват, че беден ли си,единственият изход е да учиш до дупка, свръхмания за образование, ако е пък и в чужбина, съвсем перфектно.Видяхме го и тук, видяхме го и в училищната драма.

За отлични оценки, най -модерният подарък в Корея е пластична операция- Корея е на първо място в света по пластична хирургия на глава от населението.Ваканциите, учениците използуват за това, като най-евтината и разпространена операция е направа на двоен клепач, дори и най -бедните го правят за децата си.

Напълно съм съгласна с Дидо-уникална комплексарщина, на която може би се дължи и първото място по самоубийства сред най-развитите страни,според Уйкипедия.

Замислям се на моменти ,като гледам, усмиват ли всичко това, или показват как трябва да бъде, границата май е размита.

От България по-убаво нема B) , е па нема :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът наистина е по-различен от останалите, а това което беше написал по-горе някой за "лигавата част на любовта",която липсва тук и която по се харесва от женската част на форума ме разсмя, защото наистина има истина. :D Сериалът си беше реалистичен, защото има хора, които мислят по същия начин, като главните герои. На мен ми допадна мадамата с червената коса, която всъщност я въведе в "занаята". :D Много изтормозени хора за това само и само да са сред знатни особи и т.н. Няма да забравя момента в който главния актьор влезна в страницата на фирмата и като видя, че жените роптаят срещу високите цени, пусна слуха че ще има 10% увеличение, и после изкоментираха, че трябва да побързат да си купят нещо, докато не са дигнали още цените...смях се с глас... И все пак каквото и да прави някой, винаги има едно разграничение между богати и бедни и не е лесно едните да приемат другите, както и се видя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И съм напълно в подкрепа на злите бабички, които искат синовете и внуците им да се оженят за мома със свестно семейство,

вместо за първата срещната на улицата,произлизаща от дебилно семейство. Българските свекърви също са зли и не правят изключение от примера. За това - младите семейства трябва да си живеят отделно и да се "обичат" с родата само по празниците.

 

Естествено е всяка майка да иска детето и да случи на добра половинка от добро семейство. Но при корейците, особено при богатите, това се е изродило в унизителното положение родителите да продават или разменят децата си като някаква стока, единствено за постигането на някаква изгода. И това се смята за напълно нормално и пример за подражание. В сериала богатата мацка иска да се ожени за мъж, когото никога не е виждала и когото не познава, само защото е богат наследник и това ще е далавера за двете семейни компании. Самият брак всъщност е сделка, при която тя е само апортна вноска, и то доброволно! Никакви чувства от нейна страна и никакъв интерес за мнението и чувствата на другата страна. Просто бизнес! И не си и помисля, че може да бъде победена от някоя по-бедна от нея. Не по-грозна или по-глупава, а само по-бедна! По-бедните по презумпция са по-низши, по-некадърни, по-грозни и "трябва да си знаят мястото" долу в калта. Личните им качества нямат значение, целта на живота им е да се подчиняват и кланят. Преминаването по-високо социално ниво се счита за немислимо нахалство. И не съм съгласен, че богаташката реагира на загубата като жена с наранени чувства, както се казва в сериала. Тя постъпи именно като унизена богата щерка, свикнала да получава всичко, което поиска. Тук няма никакви чувства, само класова борба и ликвидиране на конкуренцията . "Доброто семейство" всъщност се определя от парите и положението на родителите и роднините, а не от качествата на самия човек.

Аз не подценявам българските свекърви, но не познавам българска снаха, която да се остави да бъде тъпкана и унижавана по корейската методика!

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесват ми мненията ви.

Незнам, но не харесах началото на сериала, въпреки че обичам смеха. Шин Хо полудяваше на моменти с позьорство за ролята, аз полудявах докато се мъчех

да приема образа му. Гън Йонг ме мъчеше с празният си поглед на захарче, на моменти и до края на сериала. Но пък благодарение на свежия

сценарий успях да приема героите. Идеята за герои от фантастична приказка вкарани в съвременно общество, където конфликта между класите е

чувствително виден, беше добра и интересна.

Не че “страната на чудесата” е Чонгдамдонг, а идеята за хората, които мислят, че “принадлежат” и заслужават да бъдат, или могат да влязат там,

беше разковничето аз да размишлявам, докато гледам. Това е основният плюс на драмата, освен, че историята следваше логиката, използвайки

различни символи от книгата за Алиса. А, героите, едни заради вътрешни желания да получат повече от живота, други заради капана на фантазиите

и сънищата, трети заради факта, че са свикнали да зависят от някого, също размишляваха и се променяха, пред нас, което не се среща често в корейски сериал.

Това допринесе за положителната ми оценка накрая. Да, краят беше другото приятно нещо за мен.

За поред път разбирам, че нищо не е такова, каквото изглежда и всеки може да види това, което иска да види за себе си :) .

Навярно нямаше да се оплача, ако темпото в сериала бе малко по-бързо, целувките по-страстни, но..пък си имах второстепенните актьори, доста символи

и диалози, които ме забавляваха. Отварям скоба за добрите попадения – от Томи Хонг, през Юн Джу, и стигам до лекарчето...кастът беше задоволително различен.

 

Съвсем последно – Пак Шин Хо направи роля един път, щом още отеква в главата ми. От интензивният луд до човек, който прие, че живота не е само бял, нито само черен, и го изигра..заслужава похвали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ще добавя линк за боксет на сериала с качество 720p и български субтитри.

И линкове за ост-а на драмата, които да свалите от тук и тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа, че не ми хареса сериала, но истината е, че ме грабнаха едва последните три четири епизода. Пак Шин Хо ми допадна много повече в драматичните моменти, отколкото в комичните. Му Гъ Йон е много добра актриса, но определено не им се получи химията на двамата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...