Jump to content

Recommended Posts

Winter Sonata
spacer.png


Държава: Южна Корея
Година: 2002
Епизоди: 20
Жанр: Романтична драма
Период на излъчване: 14 януари 2002 - 19 март 2002

В ролите:
Bae Yong Jun като Kang Joon Sang/ Lee Min Hyung
Choi Ji Woo като Jung Yu Jin
Park Yong Ha като Kim Sang Hyuk
Park Sol Mi като Oh Che Lin

Kim Hae Sook като майката на Yu Jin

Ryoo Seung Soo като Kwon Yong Gook

Сюжет: Джун Санг (Bae Yong Jun) се мести в ново училище, в търсене на истинския си баща. Ю Джин (Choi Ji Woo) и Санг Хьок (Park Yong Ha) са близки приятели от детство и макар че Санг Хьок желае да ѝ бъде повече от приятел, Ю Джин го възприема като брат.
На една разходка в планината заедно с други техни съученици Ю Джин претърпява инцидент, но е спасена от Джун Санг. Двамата се сближават и постепенно тя отваря студеното му сърце. Обаче обстоятелствата и съдбата диктуват любовта им да не просъществува. Той внезапно изчезва от нейния живот.
Десет години по-късно старите съученици и приятели се събират да отпразнуват предстоящата сватба на Ю Джин и Санг Хьок. Ю Джин, силно влюбена навремето в Джун Санг, още пази в сърцето си спомена за него. Неочаквано на партито приятелката ѝ О Че Лин (Park Sol Mi) идва с новото си гадже, който изглежда точно като Джун Санг.

 

БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ - ТУК

СВАЛИ С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ - ТУК

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ - ТУК

СВАЛИ С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ - ТУК

СВАЛИ С РУСКИ СУБТИТРИ + OST - ТУК


Коментар: Все още не съм гледал драмата, но болшинството фенове я определят като класика в жанра. Самият Bae Yong Jun получава огромна популярност с тази си роля, която се оказва трамплин в кариерата му.
Женската част от аудиторията на форума да се чувства поздравена. biggrin.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, след 4-те бога веднага го изгледах и този.

По спомени от преди година - наистина беше голяма драма сериала, актрисата ми идваше да я ударя на моменти, героинята й беше много безволева, но явно това е типично за подобен тип сюжет. Имаше интриги, обрати, много сълзи, не си спомням да е имало особено смешни моменти. Но BYJ наистина е звездата на сериала - много му отива подобна роля - малко като белият рицар на бял кон - чаровен, мил, внимателен, уверен и ...влюбен :).

Последните серии ги гледах наистина на един дъх и краят беше...донякъде достатъчен ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spark огромни благодарности :)

 

Сериала много ми хареса. Не бих могла да го кажа по-добре от Параб - и на мен ми се искаше да шамаросам главната героиня няколко пъти, но актрисата си свърши добре работа. BYJ беше блестящ! Останах с очакване за поне още 5 мин на края ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо няма спойлери, да ги отворя тайничко и да разбера откъде се взе този двойник?:) Не мога да спра да го гледам,защото искам да разбера, а и Дим Дук е страхотен в тази роля:)Засега съм стигнала до 5 серия и ми е малко тъжно за годеника й - добро момче и много я обича...но при тази конкуреция:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде в средата на втората половина бях готова да се откажа, но ... си заслужаваше да го догледам!Така да се ядосвам на поведението на герои, не ми се беше случвало :) То не бяха майка й (мнооого), приятеля й, приятелката му...докато главната някакси по- скоро я съжалявах .За мен лично е една много добра драма с невероятно завладяваща актьорска игра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятна драма, незная защо не я бях гледала досега, макар че много харесвам Bae Yong Jun.

Може би все нямах настроение за драми, но наистина бих я определила като класика, нареждам драмата

сред вечните - "Брулени хълмове", "Птиците умират сами" и т.н. и като всички тези произведения те изпълва чувството

на предопределена всепоглъщаща любов, независимо от всички трудности и превраатности на съдбата.

Макар, наистина, главната героиня да ме дразнеше на моменти с поведението си, но може би такава е била целта на режисьора.

А Bae Yong Jun няма какво да го коментирам - съвършен - и като актьрска игра, и като визия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами бих казала нито едното, нито другото, но беше въпрос на избор в името на любов.

Според мен хепиенда не беше достатъчен.

 

 

Ето и още от края на драмата. Както всички може би знаете последната сцена на анимационната версия се засне на живо. Предупреждавам тези, които не са гледали драмата да не надничат в линка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ето и още от края на драмата. Както всички може би знаете последната сцена на анимационната версия се засне на живо. Предупреждавам тези, които не са гледали драмата да не надничат в линка.

 

 

Е това трябваше да го има още преди 7 години, макар че не можах да си отговоря на един въпрос

 

 

той прогледна ли

 

или може би ще го разбера като гледам анимацията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм все го подминавах, защото ми се видя старичък, но заради Bae Yong Jun нямаше как много-много да си затварям очите. Прекрасно настроение, страхотни природни картини, цветове и музика, душевна наслада, особено в първата половина на филма. Сцените с двамата сладури внушаваха спокойствие, уют, топлота, любов и щастие, есен и слънце /все ми вървеше да е "Есенна соната"/. Перфектно подбрани терени, страхотно съчетани светлина и багри, прашинките във въздуха даже се виждаха, така цветово бяха подбрани дори и дрехите на Bae Yong Jun, даже и косата - меден, топъл, сладък, божествен. Чудесна игра показа, но естествено по ми хареса като Lee Min-hyung - спокоен, ведър и усмихнат, необременен от разочарование и омраза. Какво те прави тази личност, която си - не физиката, а духа - съзнанието ти, спомените ти и чувствата в сърцето. Ако ги загубиш - мъртъв си. Партньорката му Choi Ji Woo също харесах, макар че героинята й много ме издразваше на моменти - ти зрял човек ли си на толкоз години или безмозъчна овца от стадото! Какви бяха тия сценаристи, голяма мъка, голяма драма! Пък и приятелят й от детството - та я мъкна насам - натам, та я влачи, а ни е брат, ни сват, какви нрави, какви хора! Колко ли би издържала една българка там!?... biggrin.gif Стигам до извода, че корейката като се омъжи безнаказано може да млати с дамската чанта или друго наляво-надясно де когото свари, но до тогава трябва да изтърпи всичко от всички. Те затуй ли все са в стрес, че ще останат стари моми! Майката-музикантка - голяма гадина на моменти във филма и перфектна актриса, много я харесвам! Май ми бяха малко героите, освен това и дори за корейци ми изглеждаха малко старички в ученическите години, ама това кусури ли са при толкова обща сладост?! Много хубав филм, гледайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

филма е хубав нищто че е старичък, изгледах го,  личи се че тогава е бил класика

главната героина Choi Ji-woo много нерешителна, та се лута насам натам,  какво е това покорство... пък и да угоди на всички а и приятеляи от детинство Park Yong-ha този човек не се отказа да я обърква и лъже, добре че накрая постъпката му сочеше някакво разкаяние спрямо нея и Joon-sang.

добра актьорска игра,  аз го захванах най вече  заради Bae Yong-joon

 

83s75111.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се запиша сред изгледалите сериала. Хубав е филма. Има си и драма и красиви актьори, че и талантливи. Музиката е приятна и романтика си има. Само малко съжалявам, че го гледах толкова късно, след доста изгледани романтики и просто ми беше по слабичък от това което аз харесвам. Слава богу поне финала е щастлив.

Благодарности на всички които се погрижиха да разбера и аз филма, демек субтитрите. Благодаря мили хора :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...