Jump to content

Recommended Posts

Хм, викате, че главната е умна, а, тц, тц, т`ва как са се изпуснали така любимите корейски сценаристи? Или и тя е някаква нелегална пътуваща таласъмка от миналото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, не са показали да е умна, а да има познания по "митология" и нещата, свързани с духове и т.н. От малка й обясняват, че е булката на гоблина. Защо да не го знае... А и тя не беше много наясно с него. Забравихте ли, че отиде да чете в една книжарница за него? Любознателните хлапета знаят много неща - четат книги, гледат предавания. В реда на нещата си е. Като за фентъзи си е обяснено добре засега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не виждам нищо свръхестествено в "многознайството" на малката. Все пак като човек, който от раждането си вижда призраци и всякакви таласъмища, е нормално да е проявила повече интерес към тематиката :) А и както каза Кидо, някакви духове постоянно я споменават като "булката на гоблина", даже без тя да ги пита. Дори и да се опитва да отбягва да ги гледа, дори да се прави, че не ги вижда, тя несъмнено ги чува какво говорят ;)

 

Матрим, и аз много харесвам Врубел:) Има и "победен" демон, а твоят е "седящият" по пълно заглавие:)

 

 

 

1019.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз пък си мисля, че тя още от самото начало вижда меча и затова го разпозна.

Обмислям и развръзка в стил "Красавицата и звяра" ще трябва тя наистина да се влюби в него, за да развали проклятието. btw Надявам се да не е толкова плоско измислено.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си представям иначе финала:

 

 

Тъй като и двамата може да се каже, че са умрели отдавна, накрая ще си умрат едновременно (и бачо Смърт ще си ги прибере), но няма да изпият отварата на забравата ;) И съответно ще се намерят по-късно, в следващия живот.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксе,  защо и двамата 

да са умрели отдавна?За него е ясно, че е умрял, но нали това е целта, като му стане тя невеста, да се превърнат в прах и душата му да намери покой. Такъв трябва и да е краят. За това той и каза, че не вижда животът и след 20 или колкото там беше.

Бабата продължава да ми е много интересна.Тепърва ще разберем и за пръстенът на кралицата в нейната кутийка и каква е връзката и с него, а също и за връзката на кралицата с демона. Бабата явно, че вижда бъдещето, но дали и орисница го раздава?

 

 

Кидич, не са показали, че е умна- права си.Малката сама се похвали пред тортата със свещите, че е може би гений, защото запомня всичко, а и по-късно каза като голяма, че е много умна. Така че нормално да  е наясно с всичко за невестата, както всеобщо стигнахме до консенсус.

 

Намерихме си тема да гадаем. Отдавна не се беше случвало, да не е ясен краят още от резюмето. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандулка,

 

 

защото малката нали щеше да умре още преди да се роди;) Дори фигурираше в списъците на смъртта без име, та жътварчето още си я търси, че не му излизат сметките:) Момичето се роди само благодарение на намесата на гоблина, така че можеш да ги броиш и двамата живи "на кредит".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато е без шапка, жетварят виждат ли го обикновените хора? А гоблинът? Кой го вижда и кога? Той се изненада, че момичето го вижда, но неговите хора също го виждаха. Дори се канеше да обяснява на несвястната млада издънка какъв е всъщност, но се оказа, че малкият отдавна е наясно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както писах вече, аз също технически ги броя за неживи. Не само двамата, а и тримата. За мен са мъртви, и по-мъртви няма как да станат, при което едва ли ще плача ако накрая ги умъртвят повторно и окончателно с цел да ги възродят в следващ живот с по-щастливо битие. Малката гимназистка, както се вижда от резюмето е ангел с амнезия /ангелчетата не са живи, нали?/, гаджето и е Гоблин /демон/, а Жътварят е ясно какво е /някаква проекция на г-н Смърт бих го обобщила/. Така, че за мен всички тук са странни птици, но ми е трудно да ги възприема за живи хора, в буквалния смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гимназистката няма как да е ангел, нали на Гоблинчо му трябва смъртна, за да извади меча. Иначе обмислям варианта дали съдържателката на ресторанта не е също ангел на смъртта, ако тя е с амнезия ще се обяснят малко нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aria, ти на резюмето не вярвай.

Аз спрях да им вярвам от Temptation. Там пишеше, че пичът щял да изплати дълга си с тялото си. Помня, че самата "отплата" разочарова женската част от форума :D

А за малката дадоха как се роди, така че не виждам какъв ангел може да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Малката гимназистка, както се вижда от резюмето е ангел с амнезия /ангелчетата не са живи, нали?/, гаджето и е Гоблин /демон/, а Жътварят е ясно какво е /някаква проекция на г-н Смърт бих го обобщила/. 

Аз пък четох друго резюме, в което пишеше, че човекът с амнезията е Жътварят. Той не си спомня нищо от предишния си живот, освен задълженията си да придружава душите на починалите в отвъдното. И че всъщност собственичката на ресторантчето, в ролята е Ю Ин На, ще се окаже ключова за възвръщането на спомените му. 

Още в първия епизод показаха, че когато носи шапката си, той е невидим за всички живи, а когато е без нея - го вижда шофьора на катастрофиралата кола.

 

И в тази връзка, аз се присъединявам към мнение на aria, че май и тримата са стъпили с единия крак в света на живите, а с другия - в света на неживите и се движат по границата.

 

И малко фенсървиз от главната двойка

 

28i3i8g.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не задълбаем в религиозната схоластика, но за мен тримата герои, които се обсъждат по-горе не са мъртви. И Жътварят, наречен също ангел на смъртта, и Гоблинът (Демонът, Токеби) са безсмъртни. Какво се е случило с Жътваря тепърва ще разберем, но Токеби е ясен - в момента той е със статута на божество, обитаващо както материалния, така и невидимия свят. Смъртта за него е тъй желана, но много трудно осъществима :) Корейският вариант на ангели на смъртта сме срещали и в други сериали (Аранг и Магистратът, например) Възможно е забравата за миналото (т.н. амнезия) да е награда или наказание, наложени му от Нефритения император, да речем, или друг висшестоящ. Неговата филмова история още не е започнала и засега ни го показват в ролята на божествен копой. 

Защо да е мъртва годеницата на токеби? Нейното раждане наистина беше чудотворно, жива е благодарение на токеби, а неназованото й име беше в списъка на Жътваря. Но това не я прави по-малко жива. Тя просто е специално момиче с талант, който и дава възможност да вижда и чува призраците, т. е. мъртвите, които по някаква причина не са напуснали света на живите. Само две серии сме видели досега. Интересното предстои (надявам се.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен този ангел на смъртта ми напомня по-скоро за онзи в "49 дни". Ако не греша, там жътварят беше имал предишен земен живот и не си го спомняше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия ги прояснихме :kissx:  :icon_sunny:  , а червената рокличка по моста Lee El - Birth Grandmother(така е записано)   :28558: ?

Сега видях и едно от подзаглавията-  Guardian: The Lonely and Great God -쓸쓸하고 찬란하神-도깨비.

 

Колкото до мацката, ясно е казано, че е нужна смъртна, за да развали проклятието( безсмъртието), изваждайки меча от него, за което трябва да го вижда

И тук си мисля, че е уловката.Той си мисли, че трябва тя да вижда меча, ако е невестата, а според мен ще го види, когато се влюби в него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително добър 1-ви епизод - бях като прилепена към екрана и не исках да свършва.  :)  2-ри беше доста по-слаб, но определено ми задържа вниманието. И аз мисля като Лавандула, по отношение на меча и булката.  :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме и врачка, която не е мошеничка - "видя" Жътваря с шапката. "Ние сме три. Аз съм най-младата." и показаха снимката с трите врачки. Като трите вещици от "Макбет" :28558:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...