Jump to content

Recommended Posts

Преди да изгледам последния епизод имах толкова много забележки в главата... След като завърших сериала имам чувството, че всички те нямат значение. Тръгнах да пиша толкова дълъг коментар, че чак се отвратих от себе си накрая и го изтрих. Каквито и забележки да има човек - като започнем от обувките дето ги носи 10 години до голяма част от героите, които можеше да развият повече в крайна сметка, остават на заден план. След всеки сериал си казвам, че повече от това няма как да ме изненадат тези корийци , а те отново и отново надминават очакванията ми. Определено по - слабо начало за сметка на покъртителен финал си заслужава. Прекрасен сериал, ако Четирите бога ми беше първият такъв, а Илджиме любим, този достойно се нарежда до тях. Вече дори ме е страх да гледам друг сериал, че ще трябва да почна да ги боготворя пусти корейци. Това тяхното що за талант е да те изкарат от кожата ти просто с един сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахх..страхотно! :) Изгледах първите 2 епизода и много ми харесаха. В тях действието все още леко се "размива", но това предполагам е, защото ни въвеждат в сюжета и героите. В историческите драми има един такъв приказен елемент, много чаровен. :) Провокират детското в мен, а то е свързано само с хубави неща. Заинтригувана съм силно. А Хонг Гил Донг и на мен ми е любим сериал. Аз много, много, ви благодаря за усилията и старанието. Често ще бъда тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не съм любителка на историческите сериали,но този ме заинтригува още като четох коментарите във форума.Наистина е невероятно интересен и увлекателен.Благодарности на Ragnos за превода,а също и на Yongi за OST-a

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да устоя да не се включа и аз в благодарностите за публикуването на сериите и къртовкия труд по превода на този сериал! От дете не съм гледала азиатски сериали, да не говорим за южнокорейски (макар че филми като "Летящи кинжали" и "Златното цвете" не бих изтървала никога). Сериалът като цяло е страхотен - с визия, музика, силна актьорска игра. Изгълтах го за 1 седмица. Най-хубавото е, че не е някакъв вдървен исторически сюжет, а се дава гледната точка на хората, пряко засегнати от ужаса на онова време. Това е най-силният момент! Затова и другите корейски сериали, които пробвах, просто не могат да се сравнят с този, и ги зарязах.

Успех на екипа, чакам с нетърпение и българския превод, когато стане :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........... че не е някакъв вдървен исторически сюжет, ............ Затова и другите корейски сериали, които пробвах, просто не могат да се сравнят с този, и ги зарязах.

Хей, приятелче, позволи ми да ти пошепна на ушенце с най-добри чувства, че малко избързваш ми се струва. Досега не съм гледала нито един корейски сериал с "дървен" сюжет...просто зависи кое ти е интересно, какво търсиш, какво очакваш. Един харесва едно, друг друго. Но при всички случаи за да разбере кое точно, трябва да "види" какво го заобикаля :) Радвам се, че ти харесва сериала, и на нас също много. Радваме се, че има и такова разнообразие от филми тук, щото всички да си намираме нужното. Успех ти желая и споделяй :rolleyes: Прекрасно е, че сме различни и се допълваме в едно цяло. ;) намиг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей, приятелче, позволи ми да ти пошепна на ушенце с най-добри чувства, че малко избързваш ми се струва. Досега не съм гледала нито един корейски сериал с "дървен" сюжет...просто зависи кое ти е интересно, какво търсиш, какво очакваш. Един харесва едно, друг друго. Но при всички случаи за да разбере кое точно, трябва да "види" какво го заобикаля :) Радвам се, че ти харесва сериала, и на нас също много. Радваме се, че има и такова разнообразие от филми тук, щото всички да си намираме нужното. Успех ти желая и споделяй :rolleyes: Прекрасно е, че сме различни и се допълваме в едно цяло. ;) намиг

 

 

Хех ,явно дефинцията и на думата ''дървен'' е различна ,както и нашите интереси във филмите.Ако не я разбираш буквално(думата де) ,то тогава наистина доста от корейските исторически филми са ''дървени'',визирам начинът чрез които се пресъздавът тези ''събития'' под формата на сериал.

 

 

п.с Благодарности за субтитрите!

 

Ловци на роби определено се отличава със страхотна динамика ,моментите на протакване бяха свързани преди всичко с цел да засилят ефектът от ситуацията,а не да отегчат зрителят.Бойните сцени не бяха реални ,но пък бих ги отличил с много красота и изящество ,най -много прави впечатление как бяха заснети...уникално.

Актиьорите се справиха повече от добре,единствено И Да Хе всякаш бе не на място.Актриса от нейната категория разчита преди всичко на мимиките си ,рязката смяна на настроения и излагането на емоций по-виден начин,но ролята и в сериала изискваше съвсем друг тип игра ,което я направи да изглежда като една порцеланова статуетка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав сериал с нетърпение чакам превода на останалите епизоди след 12 дано да е скоро защото този сериал е много по различен от останалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е то, СЕРИАЛЪТ! Не очаквах. Всъщност го започнах доста скептично, без да прочета грам от коментарите ви. Просто реших, че му е дошло времето и погледнах, че има 16 преведени серии. То се оказа, че били 24 .... Но, не мога да чакам. Просто го продължавам на английски, което ме кара да се изям от яд. Преводът е просто разкош. Рагнос и останалите преводачи, евала! И голяяяяяямо БЛАГОДАРЯ! После ще ги повторя с българския превод ;)

 

За сериала - чудесна игра на актьорите, браво на режисьорите. Сценаристите се погрижиха доста за женската част от аудиторията в първите серии. То си беше естетическа наслада :lol: Бойните сцени са уникални. Аз, като един лаик, бих казала, че напарво ме разтърсиха. Спомням си само още един сериал, който може да се мери с бойните сцени на този, и това е Бичумно. И все пак ... тези са великолепие някакво. Харесва ми! Много ми харесва! Просто задължително за гледане!

Ах, да ... трябва да се спомене - много изпипан сериал в детайлите. Нямаше недообмислени сцени, нямаше лоши декори ... всичко беше внимателно обмислено и направено с усет.

 

Гледайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е страхотен,след като изгледах него и The Fugitive Plan B вече със сигурност мога да кажа 2010 година е годината на Сериалите просто думи нямам :bow: :bow: :bow: .Моля не правете анкети повече кой вие любимият сериал и тем подобни ха-ха-ха (майтап бе хора) не знам за вас ,но аз специално вече не мога да кажа кои ми е любим сериал,то на първо място ми станаха десет сериала :es: повече не мога да избирам тези Ю.Корейци тотално ме разбиха.

Сега за CHUNO, какво да кажа неверояти актьори,страхотни гледки,супер сцени,фантастичен сериал.

 

За Чанг Хьок - И Де Гил бях го гледала единствено в Robbers и не ми хареса особено актьора и доста се чудих дали да гледам сериала заради него, но като го видях в тази му роля мога само да кажа че е прекрасен. Просто за ролята на И Де Гил са избрали точният човек :yes:

О Джи Хо - Сонг Теа него го бях гледала в Get Karl! Oh Soo Jung, там много ми допадна актьора, но тази му роля му отива по-вече. Просто си затвърдих мнението за него дано се снима в повече такива роли страшен е.

И Да Хе - Онньон нея съм я гледала в Hello! Miss, My Girl, Robbers, чесно в тези си роли ми харесва повече(Hello! Miss, My Girl).В този и роля най-малко я харесах, не знам защо но просто с нищо не ме впечатли или пък съм очаквала повече.

За тези сладури: Lee Jong Hyuk as Hwang Chul Woong,Han Jung Soo as General Choi,Kim Ji Suk as Wang Son ,Sung Dong Il as Chun Ji Ho , Danny Ahn as Baek Ho,Gong Hyung Jin as Eop Bok ,Ahn Suk Hwan as artist Bang, мога да кажа че с всеки сериал в който участват все по-вече ме очароват, забавляват и разсмиват :es: . В този се справиха много добре .Страхотен избор на актьори без тях сериала не би бил толкова добър. :yes:

П.П. За малко да забравя Огромно Благодаря на преводачите и редакторите, за труда им да ни предоставят този фантастичен сериал. Невероятни Сте :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрият............невероятен е! Не очаквах така да ми хареса и да ме зариби. Изгледах го до 20 епизод на един дъх, всичко ми харесава в този сериал, сюжета, актьорите, да не говорим за бойните сцени и музиката. Много добре е подбрано и направено всичко, природата наистина е невероятно красива и живописна, нямам търпение да изгледам и останалите епизоди! Надявам се да направят още такива страхотни сериали тази година! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди въобще не бях фен на корейските/китайските филми, но след като изгледах Fearless и Chuno, направо вторият ме разби тотално! Толкова добре направен филм откъм сценарий/ актьорска игра/ музика не съм виждал никога! Предполагам това е най-добрият корейски сериал! :) А и тези историческите са ми любими между другото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли името на актрисата, изпълняваща ролята на наемната убийца,която се появявяше в първите епизоди, и дали участва в други филми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е Kim Hae In но го гледах преди месец и не мога да си спомня точно лицето й.Трябва да е тя ако не е то сигурно е Yoon Ji Min, една от двете е.

Ето виж тук в кой филми очастват :

Kim Hae In :D

:PYoon Ji Min

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина стана много интересен сериала скоро завърших 15 серия и само какъв край имаше ;) днес мисля да изгледам още две серии и ще спра до там докато не излезнат бг титрите на всичките!

Edit:

Едно е да мислиш друго е да стане факт на един дъх изгледахме от 15 до 20 вкючително сега май ще пускам и 21-ва и случайно видях че са излезали субтитрите и за 22-ра май нея ще се гледа тази вечер

едно е ясно сериалът е страхотно направен и си заслужава

дано по скоро излезнат и субтитрите за финалните епизоди!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...