Jump to content

Recommended Posts

Това, Д.О., или както е там, ако е същото, дето беше в тоалетната, беше единственото, което ме издразни яко в епизода.Не спряха тия айдъли да ги издигат с големия кран, толкова трагичен беше, че няма как да не се сетиш, какъв е.Е тоя, със сигурност ,ще ме накара да превъртам.Дано да е по-нарядко!

Нещото  пък,   дето ме кефи в Хьо Джин, освен ,че е актриса, която може да играе,  Джи Соп, беше я определил даже, като най-добрата романтична актриса,  е точно това ,че се различава от еднотипните кукли,  дето и родителите им няма да ги познаят.Оставаше да сложат, някоя 20 годишна пикла за  психиатърка и  щеше да е поредния рейтингов корейски доктор-гений, дето е вземал в училище, 2 за 1 години  :896767:

Колкото до затворника, точно това му е интересното, че тепърва ще разберем какъв е и каква е историята, а явно, че и писателчето, не е много далеч, от героите в книгите си.

И да, Сиера, слава Богу, че ще видим корейка с интелект, което си е нещо, а като се има предвид и "Изкушението", 2 броя за една седмица. :)

Интуицията ми казва +++   :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рзлично на фона на останалите сериалчвта.

Доста сериозни и тегави теми се засягат, в една на пръв поглед непринудена обстановка, за която допринасят с непринудената си игра и главните герои.... Не знам, но за мен, като слъца греят, в така напрегнатата и  доста наженена обстановка. Динамика, и романтика,

нежност, а и музиката страхотна.

В този сериал мисля ще се отприщвт емоции и безумия, неприсъщи за нормалните хора, но дълбоко скрити у всеки от нас..

Руски субтитри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lawandula аз говорих за начина по който изглежда, а не за начина по който играе. Може да е добре актриса, но не е добра романтична актриса, хеле пък най-добрата. Това е по моя преценка от сериалите, в които съм я гледала и които трябваше да са романтични, ако точно нейната игра не беше пратила всичката романтика до дяволите. И това, че Джи Соп го е казал не го прави истина. Все пак снимаха заедно и не виждам какво друго би могъл да каже. Аз лично вярвам повече на моята преценка като зрител, както ти вярваш на своята и не би следвало ( по поста ти с такова впечатление останах) да се дразним от различното от своето мнение.

А за участията на айдълите си има разбираема причина,  самото им  присъствие, да оставим на страна играта им, със сигурност вдига рейтинга на сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандула, в "Изкушението" факт е, че жената е с бизнес нюх, ама пък проявите и в никакъв случай не могат да се нарекат интелектуални до момента, да не говорим за проявите на когото и да било от останалия каст :). Иначе, да, колкото по-силни жени на екран, толкова по-добре. Тук иде реч, че имаше дори интелектуален двубой (макар и рехав) между главните герои. Кога е имало друг такъв случай?

 

Мале Лукрециана, човек ще помисли, че различни сериали сме гледали. Има загатване за страст, ама чак пък толкова :)...

 

Както и да е, надявам се това да е свежата нотка в бозавия телевизионен сезон.

 

 

Бтв, може ли да си такъв темерут, че с рана на главата да тръгнеш да носиш припаднала жена, при все, че тя е повикала линейка, че и да минеш по страничен път и да чакаш линейката да ти прочете мислите и да дойде някъде си другаде, където ти си чакаш. Поне припадна насред цветята и то театрално, та не можа да я смаже при падането (както би станало :)). Абе, изключае тая глупост, всичко беше ок.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kъде прочете страст?
Говоря за излъчване... И, в такива моменти, човек едва ли би мислил адекватно, още повече с рана на главата...
Преживяла съм го... Но и да е кусур, получи се красиво и романтично... :emote_kiss3:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В цялата привидна суматоха на втори епизод, всичко си беше премислено и на място, чак до надписите на фланелките.Разбрахме на кой каква му е болката- празно няма, всички в кюпа..Нямаше грам пълнеж и скука.Музиката и актьорите супер, "Жирафът"- над всички.

Не е за вярване - можело да има висок рейтинг и без айдъли :)

 

ZiUAcswiuqc.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лош сериала, поне след изгледания и днес трети епизод (за първи епизод продължавам да твърдя, че ми беше доста странен и объркан, а сега вече, като че ли пешките се понаместиха на дъската), но и не съм кой знае колко впечатлена. Историята предполага интересно развитие, със сериозна тема са се захванали корейците - представят ни хора с психологически (емоционални) проблеми, само че се страхувам, че не могат да издържат до финал и ще оплескат всичко.

Относно сексуалната травма на...

... девствената психиатърка, ами честно, изненадана съм с обяснението. С това шега не бива, много сериозно се отнасям и аз самата към хората с всякакъв вид психологически травми, но да видиш на 8 години майка си, че изневерява с друг мъж и в продължение на 20 години да смяташ, че сексът е нещо лошо и отвратително, да се страхуваш от контакт с мъж, макар че го искаш и желаеш, а при това самата ти да си психиатър - ми се вижда малко странно на този етап.

Дано Чо Ин Сонг по-бързо й "излекува" травмата на психиатърката (като в A Frozen Flower), че иначе рискувам да гледам до финал "Как да излекуваме психиатърката и нейният страх от физически контакт с мъжете".



Героят на Чо Ин Сонг е страхотен образ. Много приятен, здраво стъпил на земята, за мен той е най-нормален от всички, които виждам до тук. Друго и не съм очаквала от него, струва си всяка секунда. Главната героиня се усещам, че в някои от сцените гледам буквално през нея, а чак пък и интелект, че и умна, далеч не я виждам такава, въпреки и професията й. Не ми е никак убедителна, но за средното ниво на корейска героиня - става, покрива го, повече и не може да се иска, не ме и дразни кой знае колко, гледаема е засега.
Кьонг Су в трети епизод се държа малко като неговите полудели ЕХО-фенки, хаха, но това ми хареса. Доволна съм от представянето му. За първа роля на екран, дори да не е актьор се справя много добре. Браво на моето момче. Героят му очевидно също е важен в историята и ще намери своето логично обяснение.

 

Гледам и ще следя епизодите, със сигурност ще завърша този сериал, но най-вече заради главната роля на Чо Ин Сонг и участието на До Кьонг Су.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главната доста бързо й развалиха образа за съжаление. Ако трябва аз да направя психологически разбор на сценаристката:

 

Прави си емоционална и професионална чекия с образа на писателя (с когото се асоциира), който, видиш ли, е много по-проникновен от професионални психиатри (това по принцип са хора с медицинско образование, които биха могли да изписва и лекарства и би следвало да са минавали през дълга терапия, а не през "самолечение", както твърди мацката, дори за да могат да практикуват). Те уж имат и дългогодишен опит (мацката имаше 7 години стаж, доколкото помня, а пък за дъртия психиатър знам ли). Очевидно корейската жена не може да приеме себе си като доминантния пол (или поне равнопоставен), та затова и трябва да бъде поставена в зависима роля спрямо главния - той й е хазяин и може да я разкара, той й "решава" случаите, той ще я спаси от слабата й психика. Интересното в случая, че колкото и интересна тематика да имаш (в случая човешката психика), корейците държат да я минат през фунията на своите разбирания и да я напаснат на стандартния драматичен шаблон. Наистина щях да се впечатля, ако сценаристката беше излязла от тази рамка. И все пак не съм разочарована, тъй като поне се опитва да си подбутне границата на разбиранията. Като се има предвдид колко ригидна е корейската култура и това е своего рода успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се има в предвид, корейците колко назад са още към самата идея, че на човек понякога му е нужен и психолог и психиатър, си е направо чудо че имат такъв сериал.


Но не очаквайте чудеса все пак, неизбежно е истински и сериозни заболявания тук да са повърхностно засегнати, просто за да е по тематиката.


Главната героиня е пълна с противоречия и ако почнеш да се замисляш става страшно...


 


Никога не съм приемала корейските сериали за нещо което ще промени живота ми и за това никога не ме разочароват и не ме ядосват с глупостите си хахаха И с този е така, даже ми е много интересен. Интересно ми е каква е работата с убийствата и с по-големият брат.


Интересно ми е и кога Кьонг Су ще заживее с тях, че да мога да се радвам на физиономията му по-често. :D :D Много е сладък, доста добре се справя с ролята си, отива му а и обожанието към Ин Сонг едва ли е нужно да го "играе". Дано след тази драма да се е отъркал хубаво в актьорските заложби на батко си хахаха


Ето и една хубава сцена от днешният епизод:


 



 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миличкият той, но какъв е санг намджа, защитил е мама. Напълниха ми се очите, само като гледах тази сцена. Довечера ще видя епизода, дори и raw. Очевидно ще си има нов татко в лицето на героят на Ин Сонг. Той ще се погрижи за мъничето, ще заживее с тях, в голямата къща. Много са симпатични двамата, изглеждат наистина като баща и син.

 

Не очаквам чудеса, получавам си стандартното корейско: Той - богат, умен, добър, красив, а Тя...., няма нужда от коментар (Сиера добре я е описала), въпреки че има диплома за психиатър и е специализирала, все пак си дойдоха от рано на думата с нейния образ, за да не забравяме, че все пак гледаме корейско. То няма и как да забравя, лично аз, като го видях онзи психиатър да си бърка "тук-там"... Никога не пропускат да ми припомнят колко примитивни могат да бъдат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя малкият

е само в главата на писателя май и това ще е  самия той и паралелно върви неговата история(на писателя) и така ще стигнем до брата.Тоя има или травма от детството и си спомня,по тоя начин или е някакво раздвоение на личността.Мисля, че добре ни пързалят.

 

Ако изключим малките глупости, дето са споменати вече, като това дипломираната психиатърка да не се сеща елементарни неща,а непрофесионалист да и дава съвети, тематиката си е сериозна.и заслужава адмирации.

Сериалът определено си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя малкият

е само в главата на писателя май и това ще е  самия той и паралелно върви неговата история(на писателя) и така ще стигнем до брата

 

 

Звучи като вариант, ама тогава как си звъни по телефона и си вдига и си говори пред друг човек?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако има раздвоение на личността, що не?

Не съм сигурна,сега ми два наум, но май е облечен все по един и същи начин и бягството от къщата ми дава усещане за минало време

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако има раздвоение на личността, що не?

Не съм сигурна,сега ми два наум, но май е облечен все по един и същи начин и бягството от къщата ми дава усещане за минало време

 

 

 

То от новия епизод стана ясно, че е нещо такова. По принцип раздвоението на личността предполага, че човекът не е и двете личности едновременно, затова се чудя каква болест са му измислили баш.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата, но пак свързано:

критикувате как може психиатър, завършил медицина и с години опит зад гърба си, да не успее да преодолее някаква травма.

Та, в момента в САЩ има сериал за една нерволожка, която е и психиатър. Но освен че е сред най-големите имена в световен мащаб, тя има психологическо заболяване. Като цяло успява да го контролира с медикаменти, но въпреки всичко на моменти заболяването надделява, тя спира лекарствата и се отдава на болестта и проблемите, произхождащи от нея. Което означава, че това да знаеш, да си учил и си наясно, че имаш проблем, не значи, че можеш да го разрешиш. Това е все едно изнасилена психиатърка да успее да преодолее лесно травмата си, само защото е психиатър. Или да кажете, че не е за психиатър, защото има проблем. Не смятам така. Той възрастният психиатър го каза - това, че си онколог, значи ли, че не можеш да заболееш от рак? Или ако си офтамолог, не може да ослепееш?

Има проблеми, за чието решаване са нужни двама. Както в този сериал - тя сама не може да се отърси от травмата, трябва й някой, който да й помогне. И няма нищо общо с това, че е жена. Тя е преди всичко човек, който има даден проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sierra, новия не съм гледала,

но  когато бягаше с нея, тогава дадоха и бягащото момче от къщата,не ще е съвпадение, къщата,  приличаща на селска къща.Едва ли си ходи до града, когато му скимне, еднаквите дрехи, разстройството(болестта) ,за което и разказа по повод еднаквите стаи..

.Виж това цък

Кiddo, съгласна съм,

но мен ме впечатли не това,което казваш. а че след толкова години стаж, той, писателят и дава елементарни подсказки за нейните пациенти, за които тя би трябвало сама да се сети

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж, не съм гледала 3-та серия още и не знам за какво иде реч. Но пък не си ли свикнала с американските сериали :D Там някой се спъне и веднага разбират от какво е болен някой друг :D :D

Аз казах в друга тема - снижете очакванията, не  се замисляйте много и ще видите колко леко върви всичко :D :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kiddo, да вметна само, че съм завършила психология макар и не много въодушевено, та идеята, че "обущарят ходи бос" е изключително застъпена сред психолозите, а предполагам и сред психиатрите. Даже се твърди, че едва ли не всеки в психологията е там да разрешава свой проблем. Мен това, което ме озадачава повече в случая е естеството на травмата - видяла майка си да целува някакъв и оттам кексът и зле. Ами, сори, ама поне да ги беше хванала как го правят, за да има поне идея какво е това секс и наистина сексът да я травмира. Едно 8-годишно не е чак толкова интуитивно, че да направи причинноследствена връзка между целувка и полов акт, ако не е виждало такъв дори. 

 

Лавандула, точно като в линка ти дисоциативното разстройство предполага диссоциация  - демек личностите са разделени една от друга, съответно няма как да си тичкат заедно и да свалят мацки. Затова ми беше малко бъгаво. Да не говорим, че писателят изживява отново неща случили се отдавна с едната си личност, което го прави още по-странно. Но да приемем, че това е артистичното виждане на авторката за диссоциативно разстройство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kiddo, и съм съгласна с теб, и не  съм съгласна.

Тя Е станала психиатър, за да се пребори с проблема си. Но явно не й се удава.

Не се е разболяла след това.

Не успява да се справи и с доста от проблемите на пациентите си.

Никой добър психиатър няма да накара човек, болен от обсесивно-компулсивно разстройство, който изпитва ужас да изцапа ръцете си, да бръкне в кошче с боклук. Последствията за психиката и здравето му биха били по-страшни, отколкото е самата болест. Нали си чела "Ананке"? Любимата ми повест на Лем.

Гледам сериала спокойно, без да се учудвам на разни глупости. Като тази в дома ти да влезе ученичка, която се разхожда навсякъде и си взима каквото поисква. И няма да й извъртя един ли? Хайде де!

:28558: Този сериал би трябвало да се нарича "Пансионът на психично болните", щото нито един от тях не е нормален.

Включително и брат му. Защо кракът му не падал от гравитацията. :slap:

Дори се пукам от любопитство за историята между двамата братя.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...