Jump to content

Empress Ki (2013-2014)


Recommended Posts

Най- накрая го изгледах. От зимата го мъча. на моменти ме дразнеше, на моменти ме вкарваше в депресия и затова спирах да гледам. Иначе сериала беше много интересен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал още го помня, което автоматично го нарежда като един от най-добрите в класацията ми за исторически сериали. Сега като се замислих, намерих оправдание за много от действията на императора, които ме дразнеха и не харесвах, и съответно това се прехвърляше в нехаресване на образа му. Той фактически беше израсъл в пълна изолация, забранено му е било да се образова или някой да го образова, заобиколен от врагове в постоянен страх за живота си. Тук виждам защо в много моменти действаше толкова наивно, защо имаше такъв страх, защо инстинкта му за самосъхранение беше толкова развит, че беше готов дори да лази, за да спаси живота си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този,който харесва главната героиня е изключително грозен.В един от епизодите прислужничките се бяха насъбрали и говореха за това колко е красив,мъжествен и т.н.Тези нормални ли са?Този на колко е?Сигурно е пред пенсиониране.Да вземе да си направи поне една пластична операция преди да участва някъде.

 

 Ти на колко си годинки? Препоръчвам ти да се придържаш към тийн драмичките, това тука не е за теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам....нещо се уморих. Стигнах до 41епизод и дадох фира :unsure: .

Взе да ми идва в повече тази непрекъсната дворцова интрига. Така ли наистина си живеят или искат просто нас до уморят.

То не беше отрова, то не беше чудо, но като вкараха и втората императрица, пак същата, че и по-голяма злоба... и взех да давам заден. Дори напук заради императора не мога май да го догледам :(.

 

Че и него нещо го смахнаха...сърце взе да го наболява... види му се краят. Само кака Ки седи като камък - ни мига, ни трепва. В началото повече я харесвах.

 

 

Има ли някой, който да ми издаде кой/я е главатарят на Орловата къща, че да не се моря още 10 серии само заради това. Това ми е най-голямата интрига и искам да проверя предположенията си, но не ми се жертват още 5-10 часа само затова.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thanks: :thanks: Благодаря ти, че ме отърва от мъките ми. Това беше едното ми предположение. Другото беше за Докман - главният евнух.

 

Дотук с тази драма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес свърших драмата и съм все още разтреперана. Въпреки, че имаше ужасно много бели конци, недомислици и повечето серии и аз ги превъртах, все пак ми хареса. Разчувства ме (не, че е трудно при мене хаха). Актьорите се справиха страхотно. Ха Джи Уон беше страшна след като влезна в двореца като съпруга на императора. От този момент натам играта й беше супер според мен. Наистина беше малко неубедителна като момче, а после като прислужница ми се губеше на мене, но от 25 епизод натам знам, че се залепих за екрана да я гледам.
Чи Чанг Ук.... няма какво да го обсъждам, слабост си ми е. Момчето е много талантливо в действителност и за мен беше невероятен император.
Относно кралят на Корьо и "грозотата" му, бих казала само, че който гледа драми заради външен вид - да си гледа айдълчетата, да не се набутва дето му недостига акъла да разбере.
Като цяло всички актьори ми оставиха едно много приятно чувство, защото въпреки сценария те дадоха всичко от себе си.
Относно самият сюжет - интересно беше, но според мен имаше доста локуми и разтегнати баници, на които не им беше нужно чак толкова внимание, но за това и е превъртането, така че не се оплаквам.
Аз лично полудявам при несправедливости и като цяло сериала ме съсипа, много ме скапват емоционално такива истории, измислени или не. Само като се замисля, че в действителност нещата са стояли така, че и по-лошо.... Кипва ми, побърквам се и умирам от яд. А краят на драмата ме съсипа...

избиха всичко живо, което харесвах, а накрая ми стана жал и за тези, които не харесвах.
Най-ми стана мъчно за императора... Толкова много направи за Нянг, така отдадено и безотказно я обичаше, че даже и умря помагайки й. Не отричам обаче, че и тя много направи за него, и тя го спаси не веднъж и два пъти, помогна му да стане силен и му показа пътя, беше му опора, но въпреки това никога не го заобича така лудо, както той нея. Да - обикна го, но аз смятам, че не толкова силно, колкото той нея.
Тя обичаше и двамата, и краля на Корьо и императора. И двамата за нея са важни, единият е нейното минало, другият нейното настояще... Съсипва ме, че ги загуби и двамата....

Какво да кажа, думи нямам.. Хареса ми, не бих я гледала отново обаче, малко ми идва тежка откъм драма и интриги. Но според мен, ако не се съсредоточаваме в детайлите, си заслужава да се гледа поне веднъж, защото те учи на доста неща, показва ти една безгранична, разтърсваща любов...
ОСТ-то е много запомнящо се също. Освен това ти бърника в емоциите до степен, в която те побърква... Чудесен саундтрак, добра драма, страхотни актьори, разтърсваща любов към една жена... Върви с пуканки и кола и салфетки за края.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постоянно отлагах, да гледам този сериал поради това, че е много дълъг. След, като изгледах Хилърчето, актьора много ми хареса и като видях, че е участвал и тук реших да дам на сериала шанс пък и мацката от "градината" също я харесвам. 

1-во искам да кажа 

КАК УСПЯХА ДА УБИЯТ ТАЛ ТАЛ :@:%#*& . Много се разочаровах, че просто ей така умря в битка.

 

Та така.. да започна от начало 

- краля на Корьо, който всички толкова харесват - НЕ ГО ХАРЕСАХ ни най малко. Как нямаше една да не се влюби в него, да не се впечатли от него и т.н. И да се знае, че щом си от Корьо, пък ако си и крал си "безсмъртен" и може да се сражаваш срещу 100 души и да ги направиш на нищо. Корейците прекалиха с погъделичкването на самочувствието си.

-Ки Нянг, все пак видяхме,че накрая се оказа, че обича императора. Погледнато от страни няма как да не се впечатлиш от това, как някой прави всичко за теб и жертва всичко само и само ти да си щастлив и да осъществиш мечтите и желанията си.  Иначе, като цяло героинята й почна да ми харесва, като се върна в двореца за отмъщение, преди това с тоя крал и "да направим всичко за краля" - тцтцт не ми харесваше тогава. Друго си е, като почна да си използва ума и ги вкара всички в малкия си джоб.

- Имератора - горкия император, беше ми най - гадно за него. В началото се криеше където му падне само и само да опази живота си. После стана кукла на Ел Темур и търпеше тормоза му. И колкото и да го показваха слаб, неспособен и т.н, като се замисли човек, той изтърпя най - много и все пак колкото и да е трудно успя да се справи със ситуацията и да не полудее, защото като се замисли човек не е лесно да останеш САМ и да няма някой на който да се довериш, всички да се опитват да те убият и тези, на които вярваш да те предадат. И всичко на страна е голям сладур. 

Баян  - в началото ми харесваше, докато не стана Ел темур 2. И тая неговата племеница я вкараха, за да има интрига и да могат да продължат все пак десетина епизода оставаха до края.

Още, когато Баян каза на Тал Тал да го убие ако стане, като Ел Темур имах предположения, че нещата ще се развият горе долу по този начин. Смисъл, че Тал Тал ще го убие, но мислех, че ще е от това, че е влюбен в Ки и заема нейната страна. Но стана по добре, че не направиха така, че Тал Тал да е влюбен в нея.

 

Макар, че си мисля, че все пак той тайно си я харесваше. :д

Жалко за Маха, Танашири и братята й.

Оф много дълго стана, не съм сигурна дали казах всичко, което имах да казвам, но както и да е. 

За тези, които не са гледали, сериалът си струва, държи интереса и гледаш епизод след епизод да видиш какво става по нататък. Гадното е, че е толкова дълъг и трябва да се отдели повече време. 

54280498c53f732526f4acc232d597bf.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала ми хареса...

Останах с впечатлението, че в него са постигнали невъзможното ... а именно

краля който уж трябва да е положителния персонаж и да му се съчувства беше тотално бих казал унищожен(като игра и роля) от императора

... Ji Chang-Wook беше просто уникален ... невероятна игра от него!

Ha Ji-Won аъщо ми хареса, една от любимите актриси ми е , с малко забележки които обаче би трябвало да са отправени може би към тези които са правили сюжета.

 

Като цяло си заслужава гледането, доста динамичен бих казал сериал .. останах доволен и не съжаляжам че му отделих време :):up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако на някой му се очертава плаване с яхта - сериалът е идеален - инак - не става.  :wacko: Аз нямах избор и си го гледах, но е абсолютна сапунка. Силни първи 10 серии и после дворцови мътеници до повръщане.  Колкото и да ги харесвам повечето актьори, повече се дразнех, отколкото да се кефя.  Императорът  -  самият му герои ме отблъскваше постоянно с глупостта си.  Това непрестанно  ръкомахане и хленчене продължи бая серии и от раз, взе да се прави на мъж. Аз не усетих този преход честно казано. И не усетих нищо мъжкарско, камо ли императорско в тоя човек  до края. За мен, това не беше ролята на Ji Chang Wook  – неговата роля е Healer (2014-2015).  Ha Ji Won й гледах същите простотии в Damo (2003), с разликата тук, че се е усъвършенствала в ''гледането злобно'', да не изглежда като мишок. Двете й роли се припокриват, пък на всичкото отгоре и финала еднакво окепазен.  Joo Jin Mo - вечно детронираният крал на Корьо ми е много антипатичен свински мъж по дефолт, но игра добре.  С още няколко думи, това което наистина ме изненада от този сапун, не са добре познатите главни - БЯХА МОНГОЛЦИТЕ :nunchako:Страхотна игра, визии, усещане, мимики - всичко си беше на място. А за прическите им да не говоря - много яки.  Тангаши, Танашири, Баян и дъртия регент - емблематични до края. Да отбележа и Тал Тал  - при неговите реплики няма превъртане – да се влюбиш с този ум! Краят е типичен корейски, оставяйки те да се чудиш, за к'во гледах това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Краят е типичен корейски, оставяйки те да се чудиш, за к'во гледах това...

Е заради монголците де.  :28558:

Не се уредих с яхта и заради това сигурно интересът ми секна, колкото и да ме кефи  Joo Jin Mo - идеален за роля на крал.

Забелязвам, че напоследък гледам нещо само заради актьорите, някак всички действия и случки са повторими и ми остана поне на готини мутри да се кефя :28558: . В случая това няма как да стане - Ha Ji Won не ми допада още от Тайната градина... впрочем в никоя нейна роля не я харесвам. Но, да, монголците спасяват положението.  :up: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На рускините шапка им свалях по време на превода на този сериал.Толкова исторически факти и интересни истории изкараха от ония времена, че гледането и дискусиите с маса чакащ нощем народ, да излезе превода, за мен, беше купон, отделно старанието, което полагаха за самия превод.Дори се оказва сега, че преводачът от официалния сайт е допускал неточности и сега се прави корекция на превода наново. Само,че не бих си го причинила пак. 

По същия начин в момента върви и сериалът "пътешествието на цветето", с огромна дискусия и превод на книгата, по която е направен, та съм му "хвърлила око"

Та това, което исках да кажа е, че гледането в момента на излъчването, дава друго усещане.Иначе, ако не се запознавах с историята и чаках отразяването и във филма(разбира се силно изкривено- няколко корейци пребориха маса народ :282: ), сигурно щях да превъртам и да дам коментар и аз в полза на монголците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почнах сериала заради високата му оценка, първите епизоди наистина бяха много силни и динамични веднага те грабва, вмомента съм на 26 епизод още ми е интересен, но искам да попитам хората които са го изгледали, ако може да ми кажат какво ще се случи със

сина на главната героиня (Чакала) че тази императрицата която не може да има деца като на кино отиде при нея сина на Су Нян и искам да ми кажете дали ще се съберат майката и детето заедно, че тая Императрицата ми лази много по нервите вече !

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го, скоро не бях гледал толкова завладяващ сериал всичко е изпипано от първата серия до последната, чесно да си кажа много не останах доволен от финалните 2 епизода, но това няма да ме накара да го критикувам,!

Такива сериали се гледат на един дъх, като човек който гледа само изторически продукции Императрица Ки ми става един от любимите, не случайно и рейтингат му е толкова висок !

 

едит:

имам една версия 720p (100gb), но искам да го имам на 1080p засъжаление го намерих само на 1080i (390gb без сидъри), защото смятам след време да го гледам пак ако няма какво да се гледа !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От време на време Masters торент тракера не работи и се явява проблем да се дръпнат субтитрите на сериала оттам. В Замунда ги има, но само донякъде. И това са местата, където ги има. Разбира се, сериала може да се гледа и онлайн. Но пък може да ти липсва нет връзката или да не искаш онлайн... Аз имам субтитрите за всички епизоди,.. Кажете някой сайт, където да ги кача архивирани и да могат да се теглят само те. Сериала може да се намери отвсякъде. А, не знам дали няма да наруша така авторските права на човека, който ги е писал...

 

П.П.

​Ето субтитрите дано не е някакво нарушение от моя страна..

 

​П.п.п

​Имаше някакъв проблем с мястото за съхранение на папката със субтитрите, затова я преместих. Надявам се, че вече работи и всички може да я видите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...