Jump to content

В търсене на магазини за корейски продукти


Recommended Posts

Абе, хора, вие ли сте късметлии или аз съм карък? :( Колко пъти се разкарвам до Карфура и соджу не намирам. Иначе бих опитала. И как не, като ги гледам всички по корейските сериали как се наливат на поразия и в крайна сметка на сутринта се събуждат без махмурлук. И като чета коментарите, все по-убедена съм, че това трябва да го включа в списъка "Да опитам задължително" :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hlytzprytz, до кой "Карфур" ходиш ? Аз в този в "The Mall" всеки път като отида и има... най-отдолу на първия рафт на регала за чуждестранни продукти срещу зеленчуците :) Пробвай там иииии дано ти хареса, де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hlytzprytz, до кой "Карфур" ходиш ? Аз в този в "The Mall" всеки път като отида и има... най-отдолу на първия рафт на регала за чуждестранни продукти срещу зеленчуците :) Пробвай там иииии дано ти хареса, де :)

И аз тааам. На долния рафт... и етикет даже има, обаче... Ядец. Даже си направих експеримента няколко поредни дни да ходя... Няма.

Сигурно съдбата ми счита за непрепоръчителна консумацията на "твърд, високоградусов" алкохол :o Да не взема да се алкохолизирам случайно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това определение на соджуто ми хареса много ;) Ами като минавам обещавам всеки път да проверявам и ако има ще ти сигнализирам :D:D:D не мисля, че е толкова търсено за да се свърши веднага ;) пффф, ами аз май вече си дадох мнението, че не е нищо особено. А така исках да ми хареса... НОооо не съм пробвала да го пия като тях - на екс :) един ден ще реша да пия само соджу да видим до къде ще стигна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японски продукти можете да намерите в едно малко и закътано магазинче в центъра на София. От Халите вървите по Екзарх Йосиф покрай чешмите на Централна минерална баня. Вървите все направо, магазинът е със стари сини решетки и надпис риба. Ако подминете магазин за домашни любимци и магазин за парти аксесоари, значи сте там. Много неугледен е, но не се стряскайте. Вътре можете да си купите на много изгодни цени нори, ориз, сусамово олио, оризов оцет, сладка японска ряпа и печен сусам. Има много морски деликатеси за любителите :)

 

Едит: До преди година ходех често в БиоБалев и там имаше корейски продукти, няколко на брой, но все пак имаше :) Не съм влизала сега да проверя за нещо интересно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз успях да намеря Соджу в Карфур, но след 10-15 минути обикаляне на рафтовете с алкохола. Но иначе би трябвало да има. Незнам от кой град си, но в Русе имаше (а щом в това голямо село има, значи трябва да има навсякъде). И като за първи път една бутилка отиде за 1 час и се насвятках стабилно. При положение, че пия 1 път на 2 месеца си ме удари много добре. На вкус е като водка+вода. :) И въпреки, че не съм люботел на водката, мисля пак да си взема Соджу, все пак поне малко се докосваме до Корея по този начин.

Ето така изглежда етикета:

 

 

asdasdasada.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хоооооооооо, нямах представа, че може да се купи соджу у нас! Мерси много за информацията! Искам да го пробвам от толкова отдавна, но не мислех, че може да го има в БГ. YES! Най-сетне, ще видя с какво се натрясква до козирката Юн Ън Хье, в кажи-речи всеки сериал с нейно участие!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че не е магазин, в корейският ресторант има много голямо разнообразие на корейски продукти. Има и соджу, и оризово вино (magkoli). Дори и известният Samgyeopsal.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че не е магазин, в корейският ресторант има много голямо разнообразие на корейски продукти. Има и соджу, и оризово вино (magkoli). Дори и известният Samgyeopsal.

 

Предполагам, че този ресторант е в София, но може ли все пак да дадеш някакъв адрес, за да го посетя, когато отида в столицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то си зависи кой какво обича все пак, но моите любими са кимчиджон ("палачинка" с кимчи), тенджан чиге (обаче смърди яко), пибимбап (по-евтинко и близко до БГ вкусовете, само не се стряскайте от сушената папрат - едни дълги кафяви неща :) ), манду туигим(пържени пелмени), каребап (ориз, зеленчуци, къри)... Има и други, но сега не се сещам.

 

Ако търпите или обичате люто препоръчвам пибим ненгмьон (спагетки с люто и зеленчуци), тубу кимчи (кимчи, месце и тофу) и най-най любимото ми, което обаче не се сещам как се казваше, е под № 406 (май) в менюто - бял ориз, месце и зеленчуци - доста е люто обаче.

А да ви е сладко.

 

Ресторантът не е лош, гледат да поддържат. Може да не е фрашкано с народ, но си има клиенти. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахахахах, аз така се разочаровах зиматаааа.... след изкачването на тая безкрайна Елемаг, почти бяхме решили да се отказваме и ХОП точно на ъгъла ей ти го ресторанта ! Влизаме ние и ни заявиха, че готвачка щяло да има след 1 или 2 часа.... :( не съм се пробвала повече след този път :) Е, 100% има клиенти - най-малкото корейците, които живеят в България... такива наблюдения имам. Ресторант Юн има страница във фейсбук. Там има снимано менюто и можете да го разгледате :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не забравяме и китайския магазин на ул. Пиротска № 18 /вход от ул. Цар Самуил /. Преслушвала съм го няколко пъти и съм си купувала нори на доста добра цена (сравнявайки я със същата в Карфура), водорасли всякакви видове, дори и от тези за директна консумация. Имат и доста видове сушени гъбки, страхотно изгодни опаковки с чай (като съотношение - цена/брой пакетчета), оризови спагетки, специфичните за азиатската кухня подправки... и какво ли още не. Само соджу нямааа :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този магазин наистина е много хубав. Ходя в него вече 5 години. За всичкото това време много неща имаше и за съжаление вече изчезнаха. Мога да кажа, че продават най-хубавия инстант рамен, който може да се намери. Лошото е, че цената му много скочи - може би двойно. Преди години имаха малки пакетчета с кори нори точно за онигири и бяха само лев. Вече ги няма. Хубаво е, че все още внасят оригинално японско къри. Мисля, че само там може да се намери хубав лепкав ориз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на пловдивчани мога да кажа, че съм забелязвала азиатски продукти в "Лекси", дето е на "Кап. Райчо" /и не само азиатски като производство, но за тяхната кухня/. Там видях най-различни неща за приготвяне на суши, специално. Приятели са ми казвали и че в "Метро" до SPS-a има продукти за суши. Соджу търсих в Тракийския "Кауфланд", но уви, нямаше. Виж, за "Карфур" не съм се сещала и сега покрай вас и аз ще се впусна в търсене на "огнената вода" и там. :D Голям мерак за натряскване, голямо чудо. :D Те, нашите приятели толкова сладко се напиват по сериалите, че и на мен ми се приисква.

А сусамово олио съм си взимала от "Триумф", който е до "Тримонциум", но не ми хареса, дано не е заради това, че бе българско производство. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж, за "Карфур" не съм се сещала и сега покрай вас и аз ще се впусна в търсене на "огнената вода" и там. :D Голям мерак за натряскване, голямо чудо. :D Те, нашите приятели толкова сладко се напиват по сериалите, че и на мен ми се приисква.

 

Преди доста време питах там дали имат. Човекът ме погледна все едно го питам дали предлагат очи от тритон... но ако откриеш, похвали се, моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:( Кофти... Аз подлудих всички във вкъщи за соджу.. :D Ако ме чуе някой кореец, ще си каже "Ба*ти пияницата..." :rolleyes: Та баща ми се принуди да разпитва в "Кауфланд", ама и него го изгледали както теб. Ако се докопам до заветната напитка- веднага ще се похваля. ;) Също, ако попадна на нещо друго интересно. Те скоро щели да отварят нов "Карфур" на "Капитан Райчо", в "Маркет Център"-а, та им кроя от сега една проверка. :896767:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе всеки с късмета си :D Обиколих всички магазини и НЯМА братче .. То не беше Карфур,Кауфланд,Пикадили,Била,Лидл .. (Опс излъгах ,на Метро не съм проверявала) но продавача в Карфур ми казва следното "Още няколко човека ме попитаха същият въпрос,НО няма доставчици" .. И така се отказах да проверявам на Метро,но пък разбрах,че преди го зареждали ..

Не знам,но вече ще полудея :blink: И аз искам да го опитам,брей как така из цяла Варна няма да го има ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всички колеги, фенове на корейския дух и традиция, с нежелание съобщавам, че проверката в магазин "Карфур", София, Цариградско шосе даде един неочаквано неприятен резултат - соджу НЯМА и няма да има в следващите поне 6 месеца. Завеждащия отдел "Напитки" ме информира, че преди месец един азиатец е закупил последните 163 бутилки, а те са сключили договор за доставка на саке "Озеки". Така че - ядец - и от тук не може да се опита соджу.... Остават явно ресторантите:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...