Jump to content

Представяне


Recommended Posts

Добре дошли на всички!

 

В тази тема за новодошли можете да споделите нещо за себе си, вашите интереси и виждания, какво ви доведе тук и кое ви е най-любимо.

Представете се, за да хвърлите малко светлина върху личността си :).

 

Какво бях написала аз по въпроса:

Радвам се, че най-накрая има такова място за нарастващия обем от фенове на азиатското кино (макар че тук май властва корейската вълна). И за мен тя беше първата - започна с "Легендата за 4 бога".

В момента съм вече на "втора" вълна - японското кино или по-скоро сериали.

Нямам домашни любимци, имам цветя , но ако ми се отдаде случай бих си взела един лабрадор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече инфо за мен - Имам един прекрасен огромен пес.

И аз имам цветя! Имам и сериозно текучество в цветята, тъй като ги трепя за около месец! Половината изсъхват, половината се давят! А най-слаби по ирония на съдбата се оказаха кактусите! Вече се научих да си ги гледам от семенца(останалите, не кактусите, от тях се отказах), така явно успяват да свикнат с климата и изкарват повече. В момента са ми нацъфтяли маргаритките.

А колкото за филмите - смело давай инфо. Половината филми в сайта са без субтитри на бг. Мотивация за "преводаческата школа"! Само да наберем още членове!

 

А кучо е "голямо японско""национално съкровище". На 90% е одрал кожата на това кафявото в средата, с черната маска. Само на шията няма бяла ивица, а бяло петно точно отгоре. И е мааалко по-големичък. И дебеличък. Как само си го обичкам.

http://www.puppy-bg.com/index.php?lng=bg&menuid=01.1&f=125

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече някои от вас са представили по нещо от живота си .. и се чудя аз какво да споделя за себе си .. по принцип съм от Пловдив, но вече 2-ра година живея във Варна. що се отнася до кучетата .. определено доста съм имала, ама са били все овчарки, жалко че сега нямам.. много неща ми идват на акъла, но незнам точно какво да споделя, а и мога да разказвам до утре.. последното около мен е, че адски много съм се запалила по корейското, а вкъщи постоянно ме юркат,че ги гледам все някви с дръпнати очи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разказвай бре, моме, няма какво да се притесняваш. Я да дам малко тон по моя си начин

 

Географско положение - София по рождение. Обичам спокойствието и за щастие съм попаднала във все още кротичък, неиндустриален квартал с преобладаваща пенсионерска маса. При първи признаци на промяна се изнасям при някой чичо/леля, братовчед ( втори, трети, има ги достатъчно и във всяка посока).

 

Характер – Вселенският Хаос! Шемет и безкрайно разсеяна. В стаята ми обикновено цари меко казано „творческа атмосфера”, но пък боклукът и безпорядъкът навън безкрайно ме дразнят. Без значение дали са найлонови пликчета по дърветата, фасове по улиците или счупена пиперница в някое заведение. Всичко трябва да е в ред! Хобита и специални интереси нямам.

 

Музика – на умерени децибели. Не ми е силна страна. Нямам никакъв слух, танцувам като щраус на екстази и пея с таланта на разгонен бухал. По-голямата част от любимите ми неща са именно саундтраци, заради емоционалната връзка с филма. В момента, естествено, най-много се котира „ХГД”. Нещото, което слушам втора година и едва ли някога ще ми омръзне, е „Фантомът от Операта”. От първата до последната песен. Андрю Лойд Уебър – какво повече да добавя! Виж, това вече и съседите ми го знаят наизуст. Целия вход, а при отворени прозорци може и някой от съседния блок да е закачил.

 

Сега ще си призная – имам напоследък смятания за ужасно демоде навик да чета книжки. Не твърде много и не твърде сложни, че да не ме заболи главата. И сигурно нямаше да си кажа, ама май подушвам фентъзи фенове. Само предупреждавам, че недовършени поредици от по 600-700 стр. книжлето, на принципа „Том 12, очаквайте 13-14-15…, абе докато ми писне да пиша/умра” не са ми по вкуса. Твърдо трябва да му се вижда края.

 

Филми – всеядно животно съм. Само с американските бози, основно сериали, попрекалих и сега не мога да ги дишам. Проблемът им пак е основно в размера – разтягат ги докато има кой да гледа и ги свършват не когато е дошъл логичният край на сюжета, а когато съвсем са го обозили и вече на никой не му пука. В това отношение май само от „Досиетата на Дрезден” пазя добри спомени.

Любими филми нямам. Всъщност по-скоро са прекалено много, та да им правя списък. На прима виста ми идват „Фантомът от Операта” (музиката!), V for Vendetta”, „Pan's Labyrinth”, „Амели Пулен”, „Изкуствен интелект”, „Bride & Prejudice” (който всъщност е индийски)…. Много са.

 

А от "ония с дръпнатите очи" нашите вече чакат дръпнати внучета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха.. т'ва последното ме разсмя.. доста цветущо се описа.. хареса ми

и аз си падам маниачка на тема чистота и най-малката дреболия ме дразни и се стремя всичко да е в ред..

музика.. покривам теб.. слушам саундраците от филми, но не само.. по принцип слушам всякаква музика, в зависимост къде съм и в каква компания, понеже имам приятели с различни вкусове и интереси.. разнообразието ми допада

За филмите горе долу е същото, пак гледам почти всякакви, ама май повече наблягам на фантастики,приключенски,фентъзи, тук-таме комедийка..

незнам какво още да допълня

Ту Би континуед....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз да ви се представя .родом от града на "хубавите хора"-Павликени от 10 години живея в Червен бряг по професия електротехничка по стечение на обстоятелствата собственичка на 6 детски магазина.Щастливо омъжена с две деца-момчета и понеже станаха много мъжете в къщата, си взех за баланс куче-женски мини пинчер .музика слушам всякаква но харесвам предимно такива от 90 и латино ритми .свободно време нямам .обичам да ходя за риба по магазините и на море но и трите ми се случват по 1-2 пъти годишно начинаеща съм като цяло в интернет- незнам как се казва. редовна съм от както се запалих по хон гил дон. това ми е първия форум в които пиша-затова ако правя изцепки не ми се сърдете много ми е забавно да седна и да проверя кои какво написал и кои какво направил много ми се иска да помагам ,но за съжеление англииски всичко на всичко знам 50тина думи .Това е за мен. радвам се че съм сред вас.

 

пс:малко съм зле с препинателните знаци но се старая

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се представя и аз живея в София в малка кутийка,наречена апартамент. Имам и дете и коте и съпруг и малка градинка на терасата. В нас хаоса е нещо нормално. Родена съм в Русе и съм живяла там 19 години ,но съдбата също си има мнение. Любима музика- Metalica, Rainbow, Deep Purple, и т.н. все от този вид хубава музика.Спорт -шах, тичане подир детето,потене около печката ит.н. Образобание средно-специално- ТРКК Русе. Безработна съм, в свободното време съм пред компа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъъъм да видим?

Покрай мен са двама натурални(мъже),само че 15 год. ми синче е повредено на тема японски анимета,а съпругът ще се опитам да повредя сега през отпуската с корейско кино(от котарака се отървах преди години,че беше прекалена мъжката хегемония)

А относно очичките---и преди 4-те бога съм харесвала азиатски филми,но той преля чашата и сега търся, свалям и гледам всичко до което се докопам

Мисля,че този сериал омагьоса доста народ,но за мен си остава съдбоносен-преболедувах му пускането на сериите,правенето на субтитри и цялата останала лудост.Когато свърши се наревах на воля и сега се моля да му направят продължение.

Това беше в отговор на Speedy,а иначе какво да кажа за мен

Обичам да чета-фентъзи,трилъри-не се ограничавам само с един жанр падам си малко всеядна.Като харесам автор обикновенно гледам да му изчета всичко.

Последно четох "Сага за клана Отори" ,книжката е супер.

Слушам доста музика,но тук единствено проявявам нетърпимаст към нещо и това е Чалгата,а иначе се смятам за доста освободен от предрасъдъци човек.

Обикновенно съм доста толерантна ,това мисля е и причината да мога да харесвам корейците,но не значи че бих искала такъв до мен.

Затова пък е толкова разтоварващо да гледаш нещо по-различно,мисля че затова всички сме си събрали тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та, от 18 години пребивавам в Бургас. След около година, живот, здраве и успех, ще замина за Германия. Да, имам късмета да съм дванайсти клас и изпити, ох, как ме перат изпитите. Днес например ми беше писмения по немски. Да, уча немски и знам немски на доста добро ниво. Английски също уж знам, но добре че гледам сериали със субтитри та да не го забравя.

 

Фенка съм основно на японските простотии, гледам сериозно от около година. Корейците също са готини, но в техните филми имам огромен проблем с езика - нищо не осъзнавам. Не говоря за разбиране, а просто за осъзнаване на отделните думи. Падам си полиглот и лесно запомням разни лафове, японският ми речник включва къде стотина изрази и думи, а корейския - ни една. И имената на актьорите не знам как се произнасят и това ме стряска, затова и се накефих като видях че тук сте им написали транскрипцията. =)

 

Музика... според ласт.фм любимите ми групи са Е Номине, Рамщайн, Гакт, Сийзър Систърс, Доорс, ПИФ - боза демек. Слушам доста неща, любимите ми песни към момента наброяват точно 245 и всичките са на плеъра ми.

 

Форумът е страхотен, надявам се да допринеса с каквото мога. =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фенка съм основно на японските простотии, гледам сериозно от около година. Корейците също са готини, но в техните филми имам огромен проблем с езика - нищо не осъзнавам. Не говоря за разбиране, а просто за осъзнаване на отделните думи. Падам си полиглот и лесно запомням разни лафове, японският ми речник включва къде стотина изрази и думи, а корейския - ни една.

 

Хм,странно.При мен пък е точно обратното,понеже започнах само с корейски филми.От толкова гледане научих доста думички и езикът им взе да ми харесва.В смисъл свикнах със звученето му толкова много,че когато си пусна японски или китайски супер ми дразнят слуха.Звучат ми неестествено и се стига дотам,че губя въобще интерес,което е жалко.Сериозно!!! :scratch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lotlorien и аз бях като теб до май месец тази година. Гледах предимно японски филми и анимета (не сериали). Пребитаването ми в този форум и хората в него, обаче доста ме промениха. От толкова гледане на корейски сериали, вече езикът им много ми харесва. Толкова че японския да ми се струва странен. Не че разбирам нещо, но ми е много приятен за слушане. Постепенно с гледането ще свикнеш и ще научиш някои думи. Не забравяй да споделиш първите си думи, които започнеш да различаваш, в култовата тема "Корейски език, раздела Любопитно". Имената също постепенно ще им свикнеш. Има някои тънкости, които ще те оставя да разбереш сама. Хубаво е че се появи още един фен на японското кино във форума. Трябва малко да го популяризираме, че изостава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за топлото посрещане =)

 

@ Крал, мерси, че си погледнала блогчето ми, в него общо взето отразявам всичко, що ми прави впечатление и по него става ясно що за човече съм. "Властелинът" ми беше чудна мания, но преди година-две ми мина мерака, мисля че Азия има някакъв пръст в това

 

@ parab, санк ююю! Само да ми паднат две бишита и разрешението на импресариото им и такова яои ще се появи на света... (да, май пропуснах да спомена, че си падам яои-фенка ^^)

 

@ spark, о.О Трябва да продължа да се опитвам да слушам внимателно корейска реч и може и да имам напредък. Макар че сега след устния съм си обещала малко да напредна с японския, в смисъл азбуките и малко граматика. Умирам си да си пълня главата с други неща освен немски xDD

 

@ thedemon123, темичката снощи я зачетох. Когато превключа на изцяло корейска вълна, ще ми е от полза. =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и от мен, lotlorien.

 

За езиците определено си зависи колко си гледал. На мен в момента само китайския още ми тормози ухото. Корейския ми е направо като песен!

Да вметна, че не бих отказала, ако някой направи и една тема за японския.

 

Колкото до сериалите, определено корейските са ми фаворит. Заплениха ме с историческите, защото и аз съм нещо като малък фентъзи фен и всякакъв род храбреци, препускащи на горди жребци и размахващи остри мечове в името на любовта, гордостта и правдата неминуемо ми влизат под кожата. Дайте ми един такъв японски сериал и сте ме спечелили за каузата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде едно "Здравей" и от модератора, дето още не се е представил даже... Все си знам, че съм блейка, ама чак толкова и аз не предполагах!

Та моя милост е родена в Русе, но последните години живея и уча в София. Все по-голямо е нетърпението ми да се върна, понеже много си харесвам града, пък и милото ми е там. Тая година, дай боже, завършвам висшето и нямам идея какво ще правя после. Което е кофти, 'щото ми е крайно време да си реша.

Обичам цветя. Много цветя. Много ги обичам. Също и котки, макар моя котак да е звяр в най-чиста форма. Харесва ми грацията и непукизма им. За мен са присъщи основно три неща - отлагам всичко за последно, редовно закъснявам за всякакви срещи и уговорки и в стаята ми сякаш е вилняло стадо тасманийски дяволи. За сметка на това съм много гнуслива към мръсотията във всичките й форми.

Обичам музика, но предимно по-стари неща, рядко ми допадат новите измишльотини. Класика, рок, дори и поп, но да има идея все пак, не просто някой дръвник да е хванал копанката (разбирай китарата) и да си подрънква, 'щото си няма работа. Обичам да чета, но съм каприз и към книгите, затова не мога да посоча определен жанр.

За филмите май вече всички сте наясно какво харесвам - корейското вече ми е начин на живот. Малко е ограничаващо, но няма как.

Това е положението при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм писал в тази тема, защото не знаех какво. Реших обаче да се възползвам от познатия ни шаблон, че ми трябват мнения.

 

 

Име: thedemon1238

Истинско име: Петър

Професия: Безделник

Рожденна дата: 06 Август 1984

Родно място: София, България

Височина: 186cm

Тегло: 89 kg

Кръвна група: Май беше "A"

Хобита: Гледане на филми, музика, видео игри, футбол... това са основните

Семейство: Един по-малък брат

Постижения: 4-ри гола в един мач за училищното първенство по футбол...

Мечти: Искам да се науча да свиря на пиано или китара, но все не остава време за сега. Да си купя мотор. Да посетя Париж, Ню Йорк и Токио... вече добавям и Сеул

 

Сериали: Много са различни и не мога да преценя как да ги подредя в момента.

 

Любими филми: Любимите ми жанрове са драма, хорър, мистерия, романс... също и комедиите, старите кунг-фу филми...

 

Музика: Любимите ми стилове са рок,метъл,поп от 70-80те. Любими групи KISS, Europe, Whitesnake,Def Leppart, Iron Maiden, Bon Jovi, Megadeth, WASP, Dream Theater, Pat Benatar, Sandra... абе много са, със сигурност изпускам доста. Напоследък обаче слушам странни неща, саундтраци, класическа музика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пет Дек 19, 2008 8:35 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Добър вечер на всички, радвам се, че има форум посветен най-вече на азиатското кино. Принципно съм гледал само японски филми до сега, с 1-2 изключения, но току виж се зарибя и по филми от други далечно-източни държави. На 18 години съм, макар че след по-малко от 2 месеца правя 19, а по въпросните японски филми се зарибих преди около година и половина. От Сливен съм, а най-голямото ми хоби, ако може така да се нарече, е да свиря на китара. В момента за слушане съм на вълна най-вече alternative rock/metal, но по принцип слушам разнообразен метъл, рок, малко джаз и от време на време по малко индъстриъл или разни по-електронни песни и филмова музика. Друго, друго... едни от любимите ми не-азиатски филми са Адвокат на Дявола, Гепи и Гарванът. От японските филми, които съм гледал, този, който ме впечатли най-много, беше 9 Souls. Препоръчвам го на всички и дори може след малко да пусна тема за него. Обичам и да чета книги, макар че от известно време съм намалил доста тази дейност.. за съжаление. Може би от това, което споменах за филмите, ще се досетите, че Япония е най-големия обект на интересите ми от азиатските страни ии вече не знам какво да добавям, не съм много по представянията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл, точно от фенове на японското кино имаме нужда. Тука предимно корейското е на почит, но малко по-малко, ще запалим всички и по японското. Ще погледна някой от филмите които предложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за посрещането. Корейското кино едва ли скоро ще се запаля по него, защото напоследък почти не гледам филми и както предполагам този период може да се застои. Но пък съм решил някой път да пробвам да се зарибя, мисля някога да изгледам някой друг филм на Ким Ки Дук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нед Дек 21, 2008 11:22 pm

---------------------------------

Привет и от мен!

Казвам се Андрей и съм на 28 от град Русе.Обичам музиката (чалгата не я причислявам към това изкуство),като любимия ми стил е прогресив-а и едноличните титани в този жанр Dream Theater,но с радост поглъщам и всичко друго което звучи добре,без разлика на стил и произход.

Някога се смазвах от четене,като най-много си падах по фантастики,исторически,криминални романи,сега за съжаление вече от работа,компютъра,мързел и не знам си какво още почти не ми остава време за книги.

Относно киното смятам,че имам някаква представа що е то добър филм и кое е пълна боза (реално погледнато всеки човек си има изградена такава). Не бих се наел да правя класация на любими филми,защото са много,от сериалите напоследък гледам само д-р Хаус,азиатски сериали досега не съм имал честта да гледам,надявам се да ми помогнете да поправя тази своя грешка.

Изумен съм обаче какъв напредък са постигнали азиатците в областта на киното.До скоро избягвах азиатското кино,защото не си падам по разни хвърчащи във въздуха на пук на всякакви физични закони хора или пък комичното озвучаване на ударите по време на бой.Да,знаех,че японците правят и много стойностни неща,като филмът "Narayama bushiko" (The Ballad of Narayama) или класиките на Куросава,но когато наскоро видях Южно корейските "A Moment to Remember" и "Classic" се влюбих...и започнах трескаво да търся всичко азиатско излизало в последните години.Това ме доведе и до това място,защото в новото азиатско кино открих тази любов към киното,която вече разните му американски,руски,френски и от всякакви други страни,филми не ми дават.

Толкоз по въпроса за филмите и понеже се улях,смятам да приключа набързо с моя профил.

Обичам да спортувам-тази година за съжаление просто не можах и в резултат ми се лепнаха няколко килца отгоре.

Обожавам да се разхождам сред природата,както и да пътувам .Не понасям сплетните,интригите,простотията(въпреки,че понякога е нужна) ,чалгата,стадното поведение обхванало в последните години овчедушния ни народ и се плаша от злобата сковала душите на хората около мен....

Те това съм аз накратко (добре,че не се описах на дълго,че трябваше да отворя нова тема тогаз )

 

Здравей, градски! Както разбирам от представянето ти, явно си естет човек, затова съм сигурна, че тук ще ти хареса. Имаш пълната свобода да запълниш пропуските в областта, но се считай предупреден - тая зараза не се лекува! Освен това е силно прилепчива, така че мисли му.

И за добре дошъл си позволявам да препоръчам една класика за корейското кино - My sassy girl. А в случай, че ти хареса актрисата, може да метнеш едно очо и към Daisy и Siworae. За повече инфо, виж в раздел Азиатско кино. за сериалите няма да отварям приказка, че там ще стане мътна и кървава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нед Дек 28, 2008 1:31 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Здравейте!

Ненадейно се натъкнах в замундата на Илджиме и си помислих...брей с бг субтитри...и в описанието открих форума!

Не знаех,че се правят преводи на корейски и предполагам японски сериали на български и останах приятно изненадана.С удоволствие бих са заела да помагам.

Първоначално бях обикновено отаку,но после попаднах на Goоng,а тъй като обожавах мангата ии така се почна... ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...