Jump to content

Recommended Posts

Не мисля, че има чак толкова дупки в сюжета, които да дразнят с количеството и неяснотите си. Аз лично съм изгледал доволно много филми и сериали на подобна тематика, и по мое мнение този е в топ три на сериалите с подобен сюжет. Това, което липсва на повечето от подобен род филми, е недоизпипването на характерите и прекалено еднообразната операторска дейност, пресиленото наличие на визуални ефекти. Но в Ирис, смея да твърдя, и благодарение главно на актьорската игра, характерите са добре изведени, камерата улавя много добре детайла, мнопластово, динамиката и драматизмът са на ниво. Що се отнася до реализма..., е, няма как да знаем, в такъв сюжет пресилването на бойните сцени нарочно се пресилва, но тук не е досадно пресилването., само вижте американските, че дори и британските образци в жанра. Пресилване има понякога и в романтичните корейски драми, дупки също. Но това не ги прави некачествени. За мен силен сериал, силно актьорско присъствие и задържане интереса на зрителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тази драма се оказа прекалено дълга за мен. В началото почти не намирах герои, на които да симпатизирам напълно. Странно, но чак при появата на терористите, ми стана интересно. От женските персонажи харесах повече Ким Со Йон.

Образът, който можеше да бъде използван много креативно, ако беше разгърнат докрай, е тази на ТОП.

 

В крайна сметка, каква беше ролята му в цялата история? Откъде идваше? Накъде отиваше? За кого работеше? Какво го мъчеше? Зрителят не разбра за него абсолютно нищо. Мотивите му останаха загадка за всички. Факт е, че и той е имал вътрешни терзания, които отново останаха скрити за публиката. Последните му думи го доказаха. Освен това, прекалено лесно го отстраниха, при положение, че той беше най-опасният убиец.

Каквото и да е било заложено в неговата роля, вече виждам, какъв тип герой би могъл да покрие най-добре, ако се използва пълния му потенциал.

И още въпроси:

Кой е Блек? Кой ръководеше Ирис? Какво се криеше зад думите на Пек Сан, казани при ареста му в къщата за голф? Краят беше абсурден.

 

 

Сега да разгледаме местата на снимките.

Унгария не ми е позната, но кадрите от Будапеща бяха наистина въздействащи.

* Локацията в Сеул включваше интересни гледки от сгради около известната Jongno Tower. Там стават перфектни снимки, особено, когато обективът на камерата е поставен на земята.

526a305b65cfe4f6.JPG

* Любопитна беше сцената от еп. 14, снимана на моста Gangjin, т. нар Riverview, намираща се на 8th Avennue. Мястото е направено като зала за концерти и други подобни събития. Страхонта гледка се открива под нозете на посетителите - водите на река Хан могат да бъдат наблюдавани през стъклени прозорци на пода. Целият реконструиран мост е отворен за посещения миналата година.

d46269054d4d7071.jpg7ac24dccbf4b7819.jpg

* Апгуджонг е кваталът на богатите в Сеул. Това е другият район в корейската столица, използван като снимачна площадка. Забелязах, че там бяха снимани най-вече кадрите с преследванията, поради изключително широките булеварди в околността. В това се убедих лично преди време, след като видях, колко открито пространство остава между сградите и пътищата.

* И последната локация е, може би, едно от най-живописните кътчета в столицата - площад Коангхoамун. Понеже снимките са били правени преди около година, на тях ясно личи, че по това време самата порта Коангхвамун е била в реконструкция (тя е отворена отново чак този август).

563a05b6efd850ab.jpg

Близо до площада е издигната статуята Hammering Men, която също беше показана в няколко от сцените.

66f934a9abd2fe89.JPG

 

Въпреки че се връщахме на това място цели 3 пъти, не успяхме да видим как изглежда вечер. Приказно е било. Точно зад статуята на крал Седжонг е имало светещи колони. Успях да разпозная и магазинчето за сувенири в подлеза, където влизахме преди срещата с Джи Соп - Haechi Seoul shop.

Мостът с цветната пирамидална конструкция от първите епизоди също се намира близо до прочутия площад.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма много инфо още, но поне да се хванем за нещо...

Излезе снимка (дори японски сайт с дата на излъчване в Япония) на филм със заглавие "IRIS The Last"

 

iristhemovie.jpg

Снимката се вижда, че е стара и засяга първата част на сериала, което поражда гадания за онзи прословут филм, продължение и изясняване по "IRIS".

Да се надяваме на яснота и най-малкото да разберем какво стана с нашия Хьон-Джун, Блек и за който още се сещате...

Дата на филма за Япония е 08.01.2011г.!!!

http://www.iristhemovie.jp/

 

П.П.Странна работа, явно ще чакат да стартира Атина, нещо, много ми е бъгава цялата картинка и продължения, кой ще участва

и кой ще продължи ролята си???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихихи голям гаф на 5 епизод ,раната която му нанесе вражеският командир(С.корейски),на един от кадрите при влкаковете беше от лявата страна ;),а нашият герои притискаше към нея някакъв парцал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам сентимент към този филм. Бе вторият корейски, който изгледах и ме "удари" по главата с прозрението - Е сега си намери белята вече... или- Намери си квото си го търсеше :lol: От тогава разбрах от къде изгрява слънцето. И от тогава все съм си горе "в облака" , но пък е хубаво ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихихи голям гаф на 5 епизод ,раната която му нанесе вражеският командир(С.корейски),на един от кадрите при влкаковете беше от лявата страна ;),а нашият герои притискаше към нея някакъв парцал...

 

Не е гаф! Просто за момент дават образа му, отразен в огледало. Ако го гледаш още веднъж, ще го забележиш.

И с мен беше така първия път.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Златенцето ме изпревари. И аз първия път си мислех, че е гаф, но после разбрах, че е заради отражението. Иначе филма някъде четох, че ще бъде като спешъл, така че не очаквам кой знае колко от него, но пък ми се иска да си припомня героите, че ми бяха голяма тръпка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дупките в сюжета ми идват в повече на моменти, но ще го догледам без да се спойля, глядайки първо финала. Едно знам - няма да го гледам повторно при никакви обстоятелства, защото кой знае още колко дефекти ще се появят.

 

Един от дефектите беше твърде драстичен:

 

В опразнения от терористите склад, който играеше ролята на "примамка", за да могат НСС да намерят улики за евентуалната цел на терористите. Е... бива ли НСС да са толкова първосигнални. Как пък не се сетиха, че има нещо гнило. Малко е безумно да се предоверяваш на подобни детайли. И аз не съм била най-отпред на опашката, когато Господ е раздавал акъла, но винаги гледам ситуациите от различни гледни точки и щеше да присъства и варианта: "А какво, ако целта е ни подведат?"

Да не говорим как действа НСС при заплаха от ядрен атентат. Всеки си върши странички неща. Например, шефа хвана Са У да го води да си разчиства сметки с Гласа (едва им помня имената на тези корейци), а служителите в офиса само дето не си пилеха ноктите междувременно. Абе, сценаристе не са ли гледали 24? Колко по-реалистично можеше да бъде. Опитвам се да не навлизам в детайлите, за да не се откажа и да го догледам до края, но ми е адски трудно да им повярвам.

 

 

И каста малко ме дразни. И Бюнг Хун малко ми прилича на брат на Джи Сонг от Swallow the Sun. И... прилича на врабче. Много повече харесвам Т.О.П и Джунг Джун Хо (в ролята на Са У - най-добрия приятел на нашия и после един от антагонистите). Да... може и по ролите им да съм си паднала, защото обичам антагонистите повече от протагонистите, но факт е, че не успявам да се накарам да симпатизирам достатъчно на Нашия.

Освен това коментара на Юкио ме понатъжи. Очаквах някакво развитие от лошковеца Т.О.П, но... поне едно е хубаво. Ще знам да не се надявам.

 

П.П. Абе, голяма съм злоба и критикарка. Как пък не попаднах на един смислен сюжет, а? :) Всъщност, по Кучето и вълка почти нямах забележки. Иначе все си намирам дефекти и все ми бодат очите. Вероятно се получава от това, че опитвам да пиша и се налага да обмислям сюжета многократно и от различни гледни точки, така че да постигна логика в действията на героите спрямо конкретни ситуации. Не е лесно, но това е най-забавното и, честно казано, едно от най-важните неща - да накараш хората да ти вярват.

 

П.П.2 Смущаващото е, че сценаристите са гледали 24. О.О

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз не си спомням дали съм писала тука, ама имам си една болка на душата и ще си я кажа....Само да уточня, че не съм гледала целия сериал или по-точно-имам едни 3-4 епизода де тим теглих една...

Започнах го заради ТОП и зарад него го и завърших.

 

 

Дупките няма да ги коментирам. Като започнем с представянето на мацката и вербуването на наште хора, минем през това, че след около 1-2 мисийки те вече му пръснаха панаира и го пратиха за зелен хайвер...как стана толкоз опитен от няма и година стаж, не знам. Не знам и ква му е семейната история и се радвам. И после тоя е най-издръжливото к---- на земята, най-продажното и ревливо. Мацката и тя логика в действията й грам, севернокорейката поне действа като жена и професионалист, а не като патка...

От друга страна си умирам как съдбата на света винаги се държи в ръцете на един екип от полуидиоти.

 

 

 

Но най-голямата ми мъка е:

 

 

КОЙ Е ТОЯ СЦЕНАРИСТ, на когото му е дошла идеята да размаже на ТОП, на моя красив и малоумен ТОП, на това корейско бижу и доказателство, че няма справедливост на тая земя, та на кой му дойде идеята да му размаже главата като палачинка на пода? И то тоя б----- Бьон Хон? Кой я даде тая идея да му пръсна панаира?!

 

 

Иначе аз съм фен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой иска да види края на филма, в който става ясно... ясното :), да каже да му го изрежа. Само че е без субтитри и се губи защо всъщност...

Иначе не е голяма изненада, да не говорим, че пак е малко недомислено... вода и далечно разстояние не се връзват много с точност, но явно са майстори. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста дълго го отлагах гледането на сериала, `щото T.O.P и батко заедно си е ударна доза за мене. И ми хареса, и донякъде ме разочарова. Точната дума, която мога да използвам, е че му се накефих. Byung Hun страшно радваше очите в тази си роля. Kim Tae Hee, не ми хареса. И не заради актрисата, просто много малоумна роля й бяха дали. Kim So Yeon, в ролята на северно-корейката направо ги разби. Беше страхотна и според мен трябваше да й доразвият персонажа и в други аспекти, не само като страдаща от любов.

T.O.P, еми какво да кажа, то не беше визия, поглед, говор, маниери, абе ПЕРФЕКТЕН! Ама бива ли да ни го тръснат като паднал от небето! <_<

 

Поне силното му присъствие и последните думи компенсират тъпото убийство и недобре представен персонаж.

 

Пропуски в сериала, че има е ясно, ама не се вглеждах много в тях. Стига ми на мен, че ги имаше тези неща: eкшън, батко, T.O.P, готините коли и телефони, местата, на които са снимали и ost-to. С една дума докато гледаш да ти се вдигне адреналина и да ти е кеф. От сюжета се отказах още в 3-та серия, но трябва да призная, че доста добре си бяха заплели нещата и историята докрай държи в напрежение. Например, аз, половината и повечето ги заподозрях, че са Mr. Black. С нетърпение чакам втори сезон, че малоумния край на 1-ви( ГАДЕН спойлер):

 

що не убиха мацката, Бе?!!!

ми се стори много отворен.

И най- яката сцена от сериала, която са съчетали с много готина песен:

http://www.youtube.com/watch?v=yTW8CLpSpEc

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: Ще има доста да почакаме за втори сезон, къде чак е ноември :( . Кати, и мен напоследък ме измъчва точно тази мисъл

 

Що не гръмнаха мацката, сълза нямаше да пусна и спокойно щях да си чакам втория сезон с Бьон Хон.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: Ще има доста да почакаме за втори сезон, къде чак е ноември :( . Кати, и мен напоследък ме измъчва точно тази мисъл

 

Що не гръмнаха мацката, сълза нямаше да пусна и спокойно щях да си чакам втория сезон с Бьон Хон.

 

 

Щото оппа предпочита да играе в американски бози и нЕма време за ИРИС 2. :lol:

Иначе и аз така. Другата мацка /северната/ определено повече ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро изгледах ИРИС..,мога да кажа,че това е най-стойностния корейски сериал,който съм гледала. :ph34r: Много добра игра на акьорите (особено ТОП :D:blush: ,заради него се реших да изгледам сериала,но драмата се оказа мега зарибената).. >.<

За втория сезон на драмата "Ирис " ,има ли нещо общо със "Athena: Goddess of War" ?(понеже прочетох,че ИРИС променя името си на Athena: Goddess of War ,ако е така и нея ще трябва да изгледам )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нелошо сериалче, особено ако не разсъждаваш много над сцените. :P

 

 

Финалът: Докато се възхищавах на красивите пейзажи и как главният си кара колата, в мен изникна мисъл "Ако сега някой му пръсне главицата..." Веднага я отхвърлям като абсурдна... Представете си изненадата ми. <_< Добре, че обичам такива завършеци.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...