Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Жанр: екшън, трилър, романтичен
Епизоди: 20
Излъчван по: KBS2
Режисьор: Kim Kyu Tae, Yang Yoon Ho

Сюжет

Ким Хьон Джун (в ролята Lee Byung Hun) е наемник, който е част от строго секретна организация,
известна с името NSS. Той става прицел на друг наемник - TOP (Big Bang), работещ за друга секретна организация,
базирана в САЩ и носеща названието IRIS, на когото е поръчано да убие Ким Хьон Джун.
Kim Tae Hee ще бъде психологическият експерт-аналитик Сънг Хи, която играе важна роля
в привличането на Хьон Джун в организацията. Враг на Хьон Джун е и Чин Са У (в ролята - Jung Joon Ho),
който се влюбва в Сънг Хи.

 

:essub: 

 

С български субтитри: :click:

Онлайн с български субтитри: :click:  

С английски субтитри: :click:

С руски субтитри: :click:

OST

ЛИНК КЪМ IRIS (2009)


Интересни факти
Снимките на драмата са правени в няколко държави - Русия, Япония, Китай, САЩ и Южна Корея.
Бюджетът е стигнал 20 млн. долара.
Донякъде сюжетът е базиран на филма Shiri.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В първи епизод ще видим как

 

Бьонг Хон(заедно с Jung Jun Ho) изпълнява трот-песен в разведряваща караоке обстановка, преди нещата да тръгнат на сериозно.

9an771172.jpg

pp351461.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересен беше епизода. Даже се изненадах, щото очаквах съвсем друго нещо - някакъв изцяло сериозен екшън, а то имаше и моменти дето се смях с глас, макар и да не разбирам

нищо де. ^^ Началото и края бяха доста зрелищни, пък и музиката много ми хареса.

Естествено се разочаровах малко,

 

щото Вик не се вясна никакъв Sad

 

 

Но иначе се очертава да е страхотен сериала и то не само заради ТОР

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развълнувана и очарована ...още под въздействие пиша:

...чудна 1-ва серия-силна, наситена, напрегната..и това е само началото...през цялото време имах

чувството че гледам филм..този интензитет, самото действие адски увлича..ча чак завлича..

Верно T.O.P. (Вик) още не съм мернала ама г-н учителя, така се вихри, че само мигам...

той не беше с потник, без потник, не беше с къса коса, не беше с дълга, беше/не беше с рани, беше/не беше

с оръжие..лелее..

И веселите моменти хич не бяха малко...много добре поднесени...хем супер емоция, хем добре премерена..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сериала започна повече от обещаващо...

това, което се очакваше за сега е налице

и съвсем оправдано ще се бори за много висок рейтинг...

невероятна динамика, както каза блеки, като във филм...

а г-н Учителя, леле... Embarassed

/а кадрите от Унгария ме накараха да се ядосам...

може ли да е бил толкова близо, само на една крачка... /

очаквам с нетърпение следващите серии...

за сега, за мен този сериал се очертава като фаворит...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно е, че започна малко по холивудски...ама като се има предвид какъв жанр е...не може без

американски наченки...но аз съм очарована и от екшъна и от типичната к-романтика (в 3-ти епизод),

трилъра и съспенса...все пак това е началото на сериала...така че не подценявайте режисьора и развръзката,

камерата и актьорите...а гледам и рейтинга расте...очаквам всякакви изненади

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не е зле...

този сериал те държи от първата минута до "неочаквания" край (поне за сега)....

и докато го гледаш сякаш забравяш да мислиш за действието и актьорите, само гледаш...

а чак като свърши серията спокойно почваш да разсъждаваш...кой, защо...къде, кога...

доста заплетени въпроси търсят отговори......

Всичко се развива и бързо и бавно, и очаквано и неочаквано-музиката и камерата така се

"засилват" и "движат", актьорската игра е повече от добра, звука от куршумите е наситен..

 

усмивките са очарователни....погледите сковаващи...а фона и картините се сменят великолепно...

от Унгария-европейско-старомодна, но стилна до супер чувствена и красива Акита...

 

 

Определено има какво да се види.....а и много тепърва очаквам...

Персонажите са супер интересни и ще се заплитат...както усещам до края..

 

2e4jmg8.jpg

s5e24n.jpg

e4shholdingcard.jpg

28auf5f.jpg

2iqd3rl.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сериала наистина държи под напрежение и изкачат все нови подробности, които заплитат сюжета...

интересен и динамичен, носи по-скоро динамиката на филм, отколкото на сериал...

дано това да не повлияе на очарованието му...

но пък и засяга интересни въпроси от политическата обстановка в Корея, без да задълбава излишно...

браво на братушките, че са го започнали...

и нещо за блеки...

мила, сладката песничка от втори епизод, там в караоке-бара...има я и в по-добър вариант...

 

блеки, права си... току що привърших с останалите епизоди...

неочаквани развръзки и определено ще го забъркат типично по корейски...

драмата се очерта...

 

само дето не очаквах приятелчето да се окаже от другата страна на оръжието

 

страхотна драма...

 

разтърстващ 5-ти епизод, макар че гледах без субтитри... lol!

просто Viikii-то, поради проблем с правата за разпространение са спрели излъчването на сериала;

линк за сваляне има в aja-aja-та, но ще почакаме за субки...

въпреки всичко, серията ме остави без дъх...

Бьонг Хон бе невероятен... lol!

страхотна динамика и обрати, и то само в няколко епизода;

очаквам с нетърпение продължението, защото се

 

очерта още една любовна драма

 

само една лека забележка -

кадрите в Унгария, от гледна точка на реалността, изглеждат нелепи...

и то не защото са зле заснети, просто няма как да се случат ...

 

тези, разхождащи се навсякъде и използвайки, очевидно унгарските полицейски сили, корейски агенти...е те това май е невъзможно, мисля аз...

 

сценаристите малко са се оляли в стил Холивуд,

но за сметка на това, драмата е много добре завързана...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въх, само до 4 има субс, ама аз се наспойлих...карай де.

 

Очаквах приятелчето да е предателя, както и заместник директора. Само, че май приятелчето ше му пусне края. Де да знам, дормата е на лице. Северно корейската мацка е няква много никаква, но мисля, че ше се набута в някакъв четириъгълник, а ТОП досега освен да краси екрана, демонстрира английски и пръска кръв друго съществено май не е направил за историята. В оня кръст е тва, което търсят ясно ни е. Искам още ТОП....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по последни данни рейтинга на IRIS продължава да расте...

само за една седмица е скочил с няколко пункта...

като сега е - 32,70%...

завиден резултат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеее бая имам да наваксвам с това сериалче...гледам превюта и съм affraid

 

..че този декември тамън преполови..а вече ме "изтощи"...

 

 

...супер сцени има, а актьорската игра е чудесна..браво cheers

Само малко ми е мъчно за Vick...и лошия му поглед Sad (а кажете момчето дали не го чака

обещаваща филмова кариера Laughing )

 

vick1.jpg

vick.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма е супер,но днес изгледах и последните епизоди и много се ядосах Twisted Evil .Тия сценаристи са за бой

 

Много съм разочарована от финала ,как можаха по такъв гаден начин да убият Hyun-jun.Хубаво ,няма да участва във втория сезон на филма ,ама бива ли такива работи-един хепи енд да имаше поне ;(

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигнах до 6-ти епизод...

Първите три бяха добри. Но след това... По отношение на структурата на събитията - не мога да разбера защо трябва да повтарят поне още по два пъти определени сцени - първо единият си ги спомня, после другият... 5-ти и 6-ти епизод бяха като съшити с бели конци...

 

Първо, как така той избяга от болницата, облечен в някаква манта само, и успя да си намери дрехите, че и кръста дори?!

Второ, как веднага след като севернокорейската агентка я пратиха да го намери - тя се оказа след него в някаква потънала в сняг планина, а южнокорейците дори не знаят, че е жив?!

Трето, как така тя се озова ей-така изведнъж в онази хижа със всички снимки и тайни документи, които после намериха в нея, да не питам и как първоначално са се озовали в него?!

И за още неща се сещам, ама да не стане дълго... Smile

 

 

Нататък продължава ли по същия начин?

Иначе забележки към актьорската игра нямам - всички са на ниво, ТОР дори ме изненадва с професионализма на образа си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако почна да се вглеждам прекалено в "подробностите" като теб, parab, сигурно няма да изгледам вече нито един корейски филм . Но сериалът е много добър като цяло. Е, и аз се ядосвам, че има моменти, хихи вкъщи ги наричаме импресии, когато почнат да си спомнят минали моменти и почнат да въздишат, но поне няма инфантилни образи да леят сълзи по несподелената си любов. Определено личи, че са вложени много пари и сюжетът е много интересен. Е, от натрупания си опит в гледането на корейски сериали се убедих, че всички могат да бъдат съкратени поне с 4-5 епизода, а някои дори наполовина, но този си струва гледането. Емоцията е пълна, има съспенс, което е трудно постижимо в телевизионен сериал и е едно от основните достойнства на филма.

Актьорската игра е на ниво.

Може да се гледа и от хора над определена възраст, които нямат представа кой е ТОР

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз имам много критики към сериала, но трябва да го догледам...Стигнах до 13 епизод(тая ударна доза от 5 епизода) и сега смятам да вдия прословутия 14 епизод.

Освен това се наспойлих много здраво, гледайки 10 минути от 19 епизод и:

 

Кой сценарист е решил, че има правото да убива ТОП? Още повече по този нелеп, недостоверен и разбиващсърцето начин? И за кво? Задето е убил Юки, при това без да иска...Ако Бьон Хон не я беше разнасял, заедно със севернокорейката(която се изживява като негова сянка) наляво надясно нямаше да стане така. Макар да не вярвам да е умрял. Тъй де...He was too cool.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сериaла обра наградите на KBS за 2009.Никой от главните герой не са оставили без наградка. Wink

Нашият любимец Lee Byung-heon взе най-голямата награда Daesang.(Незнам как се превежда ,може би за цялостно творчество ,но важното е че е най- високото отличие) ,също така и награда за най-добра двойка с Kim Tae Hee.

kbsalbh9.th.jpgkbsalbh8.th.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

олям кеф, голямо чудо, голямо гледане. 2-3 последователни вечери осъмвах с този сериал, не можех да го спра. Накрая едва дочаках субтитрите за последните 3 епизода, отделих си един следобед и се настаних да гледам. Уви! Скапаният край просто провали цялото усещане от сериала! Остана си едно такова лепнато накрая, все едно не им беше стигнало времето да го довършат и за по-лесно - хайде на две, на три. Уж щяло да има втори сезон, но Lee Byung-hun няма да играе със сигурност, та пука ми. Със сигурност ще го пропусна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би един от най-добрите конспиративни филми, който съм гледал в последните 10 години. И тематиката е от значение - не просто някаква поредна измишльотина, а филмът проследява вариант на възможен сценарии между опит за обединение на Северна и Южна Кореи ( макар и с не изцяло чисти намерения) и реакцията за осуетяването му.

 

В същото време това е първият асиметричен филм с изцяло отрицателен за персонажите знак, с който се сблъсквам въобще. В този филм няма един положителен герой, има само отрицателни персонажи в различна степен на отрицателност. Филмът е велик, ако още в началото човек приеме абсурдната идея, че секретни служби за репресия и студенокръвни убийци, са способни на състрадание, човечност, морал и алтруизъм.

 

Динамиката и напрежението във филма са високи и постоянни, до толкова, че режисьорът чак се е улял - това си личи в липса на ясно изразен по-висок пик за финал на филма, защото просто няма почва за по-висок. Остава едно впечетление, че филмът свършва изведнъж, ей така. Най-високият пик на напрежение откъм конспирация, екшън и драма, е 17 епизод, след него до 20-ти нивата са някакси по-постни, макар и логически издържани.

 

На някой места филмът изпитва слабости от към логика - примерно как корейци се разпореждат над полицията в Унгария или как се избива охрана, която стои като тъпи ботове от смотана компютърна пуцалка, но се преглътва.

 

Друго, което прави впечетление, е визията на режисьора за 'лошите' от Северна Корея - те не са ония нарочени изроди, от представата на съвременния свят за тях. Напротив - понятията за дълг и чест при част от тях са на значително по-високо ниво от 'добрите' им противници от юга.

 

Играта на основните актьори е на що-годе добро ниво и е добър режисьорски избор за определените им роли:

 

 

Абе Hyun Joon, как може да си такъв будала, да зарежеш Sun Hwa така, както деда ти Dam Deok натири Sujini навремето. И да избереш отново Seung Hee, след всичко което разбра, което тя е и ти причиниха. Въпреки че ролята на Hyun Joon е основната нишка във филма, самият актьор Lee Byung Hun не ме изкефи и ми беше от безразличен до антипатичен.

 

Seung Hee - най-неиздържаната от към конспиративна логика роля във филма за мен, добре че актрисата Kim Tae Hee се справи великолепно с тази омазана и абсурдна роля.

 

Sa Woo - ролята му напомня на съвременен вариант на съдбата на Youm Moon - преданост, професионализъм, безскрупулност, трагичност и несподелена любов. И все пак актьорът Jung Joon Ho е далеч от нивото на Song Ill Gook.

 

Sun Hwa - много се доближава до съвременна интерпретация на съдбата на Суджини - бест оф да бест войн, магнетично излъчване и страдание. И актрисата Kim So Yeon си я бива ...

 

Vick - истински режисьорски успех със създаването на магнетичен 100% изрод от T.O.P. и кефът на публиката при размазването му в 19-та серия Smile

 

 

 

ОСТ-ът на сериала също е добър за мен, до толкова, че всичките му 18 песни/мелодии ги разглеждам като един сносен, средно-статистически по звучене самостоятелен албум.

 

От мен 3 шапки за филма

[ wilful wilful wilful No No ]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

elscripto не мога да се съглася с мнението ти за Lee Byung Hun, изключително добър актьор и невероятно добра игра в този филм.(Във всичките си филми.)Той успява много добре да вдъхне живот на своя герой ,не само с думи и действия ,но и много добре пресъздадени емоции и тези изразителни очи...човек може да усети героя и неговите чувства само като го погледне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук няма как да не се съглася с Deska86,

сериала има много достойнства и недостатъци, разбира се / които ще споделя, когато приключа със сериала напълно, че с тази работа по него все зациклям /, но основното достойнство е - И Бьонг Хон... cheers

/ някъде не бяхме ли го кръстили "Учителю", нещо, за което се сещам и побеснявам винаги, когато разговаряме за опитите му да се внедри в проамериканското кино...е, де...той е много над класата на филмите, в които участва там...как да не те яд Mad /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...