Jump to content

Recommended Posts

Малко скучни първа половина на сериала и добре, че беше доброто егйо на Ю Ин На и доста емоционалната й мениджърка. Та в крайна сметка успях да стигна до края на 8-ма серия, от която вече стана интересно и до края задържаха темпото и им се получи сериала.

 

 

За хората, които не помнят какво точно се случи - талисманът беше разрязан и всички имаха проблеми с паметта, освен главната.

 

 

Интересно ми беше какво може да предложи Ю Ин На в главна роля. Бях позабравил колко е сладка и чаровна. За първи път я гледах в "Градината", а от там нямаше нито един, който да не ми хареса. А в този сериал тя имаше шанса да покаже какво точно може. Разкри до краен предел чара си и определено ме омагьоса. НО! Когато трябваше да изиграе и тъжните сцени, за моя голяма изненада се справи наистина блестящо.

 

Но заради слабото начало не мога да му дам много висока оцента. Така, че драмичката е средна работа.

 

Мисля, че това ми е втори сериал по кабеларка и забелязвам, че доста по-свободно го раздават. Средни пръсти, яко натискане и мляскане и т.н. Добре, че не са само националните им канали, че човек би си помислил, че в Южна Корея децата наистина ги носят щъркелите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен много ми хареса. Е, след първите две въвеждащи серии, които ми бяха скучнички.
Към края всичко ми харесваше - целувките най-вече, а финала беше великолепен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато го гледах, ми беше интересен, но в момента ми е останало само едно мъгливо петно от сюжета. Нито един спомен от ярка сцена, само откъслечни фрагменти.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пазех си го за някой рандъм момент на голяма суша и му дойде редът и на него. Малко разводняване, малко повече драма от нужното, 2 излишни според мен епизода, но един основен коментар:

 

ЕТО ТАКА, уважаеми господа, трябва да гледа любимата си един влюбен мъж. Ако не, да не я прави своя любима и да спести на всички време и нерви.

 

Тия двамата направиха изключителна двойка, ако и той наистина да беше плейбой от класа. Жалко, че във втората половина малко се изгуби това впечатление, вероятно под въздействието на общата тегавина. Младежът е леко грозноват, но чар има в излишък. Ин На беше разкошна кукла със съвсем поносима доза лигавчене, като при нея беше дори сладко. В сцените на разкъсваща печал и мъка се справи забележително. 

 

Вероятно няма да повторя сериала, надали и ще го запомня с друго, освен безразборното щъкане напред-назад във времето и преобличане, както и звънящия в Чосон мобифон (егати нечовешкото покритие имат корейските мобилни оператори!). За едно гледане обаче е отличен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълго отлаган сериал, изгледах го за отрицателно време с интерес.

Главната е невероятно лъчезарно и магнетично създание, актьорът в главната роля не ми е познат, верно ми е леко грозноват, но пък много чаровен и с хубава физика.

Най ме подразниха къдриците тип " свинска опашка" на бретона на мениджърката- трудни ми бяха за гледане и приемане, иначе тя е хубава, леко ми напомня на Сонг Хи Кьо.

Препоръчвам за тези, които търсят романтична и фантастична история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалям го втори път вече. Queen.In.Hyuns.Man.E01.720P.HDTV.X264-KiSHD Някой знае ли къде има пасващи субтитри за този рип? Дърпам тук от субтитри-секцията, но разминаването е огромно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

І вариант - сваляш си релийза, за който са българските субтитри.

ІІ вариант - търсиш английски или руски субтитри за релийза, който си свалил.

ІІІ вариант - сваляш си Subtitle workshop и си натъкмяваш тайминга за твоя релийз.

ІV вариант - гледаш онлайн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно в това е проблемът. Обикновено всичко си е ОК, понеже почти всички рип-ове са от един източник. Не мога да разебра за какъв релийз са субтитрите, които са качени тук на сайта. Мисля, че не пишеше...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дръпнах го от АвистаЗ. Ще го дръпна и от Мастърс. Този сериал направо ми излезе златен. 3 пъти по 20 ГБ плюс. Просто нямам думи. Първо от рутракер - субтитрите не пасваха, после от АвистаЗ - пак не стават. Направо стискам палци... Странна работа. Абсолютно еднакъв е рипът. А файлвете са с различна големина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е, "златен" рип, тоест не влияе на рейтинга по торент-сайтовете :28558:

Извинете за оф-топика, но Авистаз е сложил на аккаунтите по 10 покани, така че ако има желаещи, насреща съм.

 

А този сериал ми е в колекция "любими", макар че с времето вече ми поизбледняват подробностите. Фантастика и корейско, как да му устоиш, :kissy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда... Домъкнах се до последния епизод най-накрая. :) Ще започна с плюсове и минуси като за хората, които не са го гледали още. След това в личния ми коментар ще споделя вижданията си, но ще има спойлери понеже трудно мога да оценявам без да давам конкретни примери. (Сериалът е "фантастика", "исторически" и лек елемент на "романтика". В тази последователност и с тази тежест на жанровете, така че имайте предвид преди да дърпате.)

 

+ в сюжета има много действие (почти няма епизод, в който да не се случи нещо), като цяло непридвидими събития не липсват

+ сериалът е лек за гледане и не натоварва въобще

- историята е пълен фарс и абсолютна фантасмагория, има толкова много грешки и пролуки, че дори да се опитате да се абстрахирате напълно, едва ли ще се получи

- главната двойка актьори са посредствени, почти не се усеща някаква химия между тях

- посредствен саундтрак

- форсиран и като цяло почти липсващ завършек (освен ако 3 мин. мляскане могат да ви накарат да забравите 16 еп. по 45 мин.)

 

Личен коментар:

 

Така... Нека започна с това, че като цяло винаги съм намирал темата за пътуване във времето като изключетилно трудна и сложна за реализация - и в сериали, и във филми. Дори и в момента на прима виста не мога да се сетя за продукция, която да е успяла да превъзмогне всички пречки, които темата създава. Като филм от последните години единствено :click: беше запомнящ се и добре направен по мое мнение. Както и да е... Да се върна на сериала. Както в началото на поста съм отбелязал сериалът е в голямата си степен историчска фантастика с елемент на романс. Цялото действие почива на приказния елемент и се движи от него. За съжаление обаче тук не са успели да се справят с трудностите, които темата поставя. Още в първите епизоди има толкова много логически дупки, че в един момент просто реших да спра да ги отмятам. Само ще спомена, че в началото нашият пътешественк не се "телепортира" сам, а и КОНЯТ му също отива в новия свят. Въпросите, които произлизат от това дори не си ги и задавайте. Няма смисъл... Нито той ще се опита да я вземе с него в миналото, нито пък да пренесе някой в бъдещето. Да продължа нататък. Сериалът е ненатоварващ, но лошото в случая е, че това произлиза от липсата на емоция в повечето сцени. Като цяло аз лично имах чувството, че гледам като през матово стъкло. Става каквото става, не си задавай въпроси защо или как... Има много плоски моменти, много дупки и форсирани моменти. Не искам да се спирам на всички, понеже постът ще стане твърде дълъг. За главните актьори... Нея за пръв път я виждам като главна в някой сериал и смея да твърдя тя НЯМА качества за водеща актриса.  Стои като някакво дете, в нито един момент не я почувствах като жена. Отделно, че я размкъват в някакви вехтошарски полички, които хептем я правят безлична. За него... Твърде замечтан и зареян поглед, а и лекото му фъфлене. С няколко думи - не ме впечатли с нищо. Музиката беше посредствена. Нищо запомнящо се. Не е неприятна, но безлична... Както много неща в този сериал... През цялото време чувствах, че лъха на посредственост. Не става дума само за костюмите... Бойните сцени, самото заснемане... Всичко стои някакси "евтино". От персонажите имаше може би само един-два, които да ми допаднат. От жените това беше "слугинята" му в миналото - Юнуол или как се казваше. Хубав характер беше, накрая както очаквах я премахнаха на бързо. За финал не мога да пропусна да споделя голямата повратна точка в сюжета, в която сериалът тотално ме изгуби. Това беше в момнета, когато този прословут талисман бе срязан на две. В този момент какво се случи? В бъдещето - всички освен нея бяха живели един месец някакъв друг свят и само ТЯ помнеше какво е ставало. В миналото - всичко е продължило уж нормално, само че пък ТОЙ не помнеше нищо какво е правил. (Отделно имаше и някаква странна сцена, където хората уж не знаеха коя е кралица Инхьон... При условие, че нищо "уж" не се е променило и всички би трябвало да я знаят като старата кралица.) В общи линии... Такава каша, че накрая и от тиква да се беше появил нямаше да ми направи впечатление. :) Оценка от мен 5/10 понеже поне го домъкнах до края. На границата да бъде тотална загуба на време.

 

 

Оценка: 5/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Erutan,

уважавам личното ти мнение, но нека просто добавя няколко неща.

Това бе първа главна роля на Yoo In-Na и донякъде към съгласна, че не от категориите на актрисите, предопределени за главни роли, но се старае момичето. поне плаче много естествено. :icon_sunny:

Доколкото стана дума за химията с главния герой, не само я имаше, но двамата бяха двойка в живота поне две години. Краят е бил по-смел, но телевизията го е поизрязала. Има го в мрежата и даже тук някъде в темата е даден линка.

Дупките и пролуките не са от най-ужасните, поне за свикналите с корейските "логики" :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Права си, че за химията е наистина лично мнение. Но просто не мога да сравнявам тези двамата с да речем двойките от "Тайната градина" или "Наследници на слънцето". Може би визуално не ми допаднаха. Ако трябва да съм искрен по-скоро останах разочарован от сериала. Не че очаквах нещо грандиозно, но поне можеха до отделят повече време за "романтика" и по-малко на пътувания във времето и "логика" в действието. Очаквах по-скоро след първите 2-3 епизода всичко да се развива в бъдещето и сериалът да се концентрира на приспособяването му към новите порядки. Има толкова много хляб в тази тематика... Можеха хубави и смешни сцени да направят. Да не говорим, че за човек от преди 300 години героят както беше представен тук си е доста "модерен" по мои виждания. За нея пък... Първите няколко епизода я даваха като звезда  - фенове навсякъде и прочие. Нататък обаче все едно беше абсолютно нормален човек. Нито я спираха по улиците, нито в ресторантите. Както и да е... Много неща в този сериал имат нужда от изкусуряване. Едно да беше. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Erutan, я пробвай The Rooftop Prince, който е подобен на този, но действието се развива почти само в настоящето. А, ако темата за пътуване във времето ти е интересна погледни Nine.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само Руфтоп принса му трябва на него, като гледам как задълбава в логични и нелогични неща. За този сериал можех да напиша цяла книга за абсолютните измислици и неадекватно поведение на героите.

Там хора от миналото за половин година управляваха компании, създаваха продукти, разбираха от мода, караха коли и т.н.  Аз от 4 месеца не мога да си изкарам шофьорският курс, защото всичко става толкова бавно...  Да не говорим за неща като "жена дава бъбрека си надруга" и на другият ден отива до леглото и, да я види дали е добре. А на самата нея нищо и няма, все едно е отишла до тоалетна. Чакай бе, махнали са ти орган, не може да си по-добре от другата. Или пък някакъв принц от миналото е толкова тъп и не може да загрее, че вече е в бъдещето и е никой. В смисъл, колкото и да си зле, най-малко си попаднал в друга обстановка и не можеш да продължаваш да раздаваш команди и да си мислиш че замъка е твой. 

 

 

Но виж препоръката за Nine е супер. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал! От много време все го подминавах и реших най- накрая да го изгледам. :) Започнах с резерви но в крайна сметка не усетих, кога се увлякох толкова и стигнах до финалната серия. Много добър сюжет, страхотни актьори, които се справиха с изграждането на героите си уникално добре! :) Много ми допаднага главните герои, паснаха си на екран, а в романтичните моменти бяха уникални! :) До колкото прочетох са реална двойка и може би, заради това се е получила тази химия между тях. :) Историята е много завладяваща, емоционална и най- вече много романтична! Не съм очаквала, че ще ми допадне толкова и фантастиката в сериала, която преобладава. Сериала е точно за романтични души, като мен, които вярват, че любовта винаги побеждава, за това го препоръчвам на всички, които имат нужда да се насладят на една страхотна романтична история с

щастлив финал, който определено дава положителен заряд и те кара да повярваш, че щом обичаш истински, думата невъзможно не съществува. :)

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много харесвам тематиката, макар че тук да не ме хванаха тъкмо с това.., зациклих малко преди 14епизод.., но като се върнах пак на сериала ги изгледах кажи речи на един дъх.., което ми подобри цялостното впечатление за драмата :asian:

 

и двамата главни не са красавци, но са много чаровни, не смея да твърдя категорично, но мисля, че химията покрай връзката им породила се и в реалния живот много е помогнала на цялостния облик на драмата, имали са голям късмет и сценаристи и режисьори, щото доста им куцаше сюжета и изпълнението като цяло, видях и други познати лица сред актьорския състав, които в други продукции са играли къде къде по-добре(напр.Минам)

 

**то за силите на любовта покритие и батерия не са нужни за един телефон..., в Сигнал даже неработеща радиостанция проработваше :na2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал, впечатлена съм, че главните се харесаха още от първия път, обикновено започват с кавги преди двойката да се събере. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линк към обновен плейлист за онлайн гледане: :click:

 

Редактирано от bealonenomore
Добавям в първия пост :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...