Jump to content

Recommended Posts

Изгледах първите 2 епизода и актъорската игра ми хареса много. Не ми хареса обаче, че развиват действието прекалено еднотипно - на едно място и с 2-3-ма човека се случва всичко, и при това без особена драма засега, няма голяма интрига. Няма битки. Както върви, няма да има и динамика във времето... ще карат само на някакви спомени. Да не говорим за някаква политика. Ако се превърне в типичния муден мелодрама-роман (с нисък бюджет), крепящ се на 2-ма актъори (чиито хонорари са 2/3-ти от бюджета) и "любовните им сцени"... едва ли ще е добър сериала. Много елементи на историческия/корейски тип сериали ми липсват засега. Но ще видим, дано не се окажа прав. Имат доста време да развият по някакъв начин действието, все пак 2 епизода не са нищо. Аранг засега ми е най-интересния, драматичен и динамичен образ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом тя е призрак от самото начало, и най-безрезервно романтичната душа доста има да се чуди как ще се развият нещата.

 

Ми може да се срещнат в следващ живот, то явно с призрак няма как да стане работата :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми може да се срещнат в следващ живот, то явно с призрак няма как да стане работата :P

Е, що, нищо не пречи щастливо да утрепят и него и да гледаме после два броя призраци как се задяват из полянките... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях решила да го гледам заради Jun Ki и Min Ah, а какво виждат очите ми Yoo Seung Ho го играе сладур ака Нефритен император :lol: :lol: а малкият Ojakgyo брат - Yun Woo Jin също е част от каста. На мен още от първия епизод ми хареса, така че ще си го гледам с кеф.

 

Сърдечни благодарности за българските субтитри, че напоследък все с английски трябваше да гледам, та сега този си е удоволствие. :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Нефритения император ставаме две, страшно му тича.Само козата ми е малко в повече, но като цяло малко ги недолюбвам тези животинки :D

Още от сега ме съмнява братчето, но тепърва ще се види дали предположенията ми за него са правилни.

Жътварите също са попадение, от една страна работата им е да ловят душите на покойниците, но от друга

много грубо го раздават, при все че ловят мъртви селяни, а не бойци. Щом е против правилата мъртвите да остават на Земята , да изловят всички. Някак нелогични са ми как се появяват, хващат една част, и оставят селото както си е. И Генералът, онзи който така настървено се опитва да хване Аранг- тя дори не напуска селото,не е точно като да търси игла в купа сено.

Но май започнах да търся логика в деталите, а това обикновено не води до нищо хубаво :D

Иначе доста от рано захвърчаха искри:

 

Прословутата сцена с измерването- кой да знае че една дрешка може да предизвика толкова романтика :lol:

tumblr_m902is0tg61rtee2so1_500.jpg

 

 

Сериалът започна с летящ старт, дано нататък не се разочаровам. От доста време не се бях въодушевявала от драма, особено корейските напоследък ги бях свела до минимум.Но, както се каза вече, и ''аз съм на клона ''. Засега замисълът смътно ми напомня на Restless с Tae Hee и Jung woo sung , макар че реално няма особена прилика, освен може би свръхестествените елементи и цялостната атмосфера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно само на мен ме е грабнал още от първата серия. Направо като две минути ми се стори този един час. След първите две серии съм много доволна. Има много красиви сцени и инструментала перфектно пасва на тях. За актьорското съзвездие няма какво да се коментира, то заради тях почнахме сериала. Обаче да отбележа, че Джун Ги и Мин А имат страхотна химия помежду си! Каквото и да става оттук нататък, аз заради тях ще го догледам този сериал. Но все пак се надявам да не го развалят. Нещо много набързо разкриха самоличността на Ah Rang. Но всичко друго е супер. Има си комедия(еми не мога да не се хиля на такива образи като ДжунГи-то и Мин А...ето още една причина, че си пасват идеално), като гледам и драмата започва да е налице. Харесва ми това, че не го обърнаха(поне все още) на типичен исторически сериал с политическите интриги и други такива. Добре са го измислили по легенда да го направят, особено радва мистериозният елемент.

А Сънг Хо е мед за очите с тази бяла премяна. Дано да го дават повече и в различни сцени.

 

Сигурна съм, че има нещо в тази коза.. И на нея ще и отредят роля..иначе ще е странно да отива и да я гали просто щото му е кеф :blink:

 

С нетърпение ги чакам другите серии, че зарибявката е налице.

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, че никой не се е впечатлил от генерала от подземното царство и неговата история. Беше чуден генерал в "Чуно". И тук също ми харесва и неговият персонаж.
Така че наистина интригата си я има от самото начало. На мен лично също не ми липсват битките, политическите интриги и другите елементи от историческите сериали. Призрачката е голяма сладурана, а магистрата е възмъжал още повече и идеално пасва на ролята. Предвкусва се вече романтиката и си личи, че тези двамата се харесват, ако не и нещо повече.. Добавям като интересни за мен и слугата, който е абсолютен образ; онези трима глупаци, дето го наместиха на тази служба, също и другите гореспоменати Нефритен принц ли е император ли е?! и Бивш годеник на призрачката. Ще видим какво ще се получи, но засега съм грабната от раз. Струваше си чакането!!
И.. Мацката ще ме извини, обаче според мен не я бива за певица.. Музиката е много красива и се е получило донякъде, но.. Щом така се почна, може и Джун да изпее някоя песен, ама да видим laugh.gif..

Голямо БЛАГОДАРЯ за субтитрите на Бо и редакторката!! Много сте бързи biggrin.gif!

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за да се присъединя към положителните отзиви от сериала.

Играта на главните е отлична, чакам развръзката и на историята.

 

Не познавам тяхната митология, но дали някой не може да ни каже нещо повече по отношение на тази коза? това животно означава ли нещо при корейците. може ли да е символ на нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам и аз да си изкажа положителното мнение от сериала!

В началото си мислех, че ще е много лигав, но след (за щастие) сгреших!

Отдавна ми се искаше да гледам нов сериал с Джун Ги, защото след My girl не ми се струваха много подходящи ролите, които играеше!

Стискам палци сериала да е успешен :panda-145:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно ще съм единственият дето ще хвърли доматите и яйцата като гледам коментарите досега ама кво да се прави... :no: Почнах го с големи очаквания - една от най-любимите ми актриси дори на второ място след Ю Ри, издържана идея на сценария преразказваща интересна корейска легенда и ПАРИ ама много пари за бюджетец и то на тая криза ---> накратко работата изглеждаше бетон ОБАЧЕ дойдоха призраците и развалиха всичко! Всъщност като се замисля не беше изненадващо още в първата сценка дето оня тореше горичката се загатна за какъв "интелектуален шедьовър" ще става на въпрос тук.

 

Още съм в потрес как може режисьори и сценаристи да участват в такава скъпа продукция и пак да се изложат все едно са некомпетентни аматьори снимащи училищна пиеска в някое от онези институти за бавноразвиващи. Сега Шин Мин А ми харесва много аз го казах тук, казвал съм го и не веднъж ама не мога да изтърпя да я гледам 20 епизода как се мъчи в такава пародия, където призраците ходят с мръсни дрехи, развързват хора вързани с корабни въжета, блъскат хора по улиците и изобщо шарят с ръчички навсякъде където си искат рабивайки всякакви мои и изобщо човешки представи за духовете. Вие представяте ли си какво би станало ако наистина имаше цяло едно село тъпкано с призраци и всички си пипаха където и както сварят?!? Ми че тя си беше бетер човек така както са сега нещата само дето зрителя му се внушаваше идеята, че уж останалите не я виждат ама кой знае в следващите епизоди може и да я видите да пазарува най-спокойно картофи от селския пазар. Изобщо тази роля на Шин Мин А е всичко друго ама не и безплътно спиритично същество или с една дума призрак кой каквото ще да казва, а това за мен е огромен недостатък. smileyghost.gif

 

Другото, което е самата атмосфера е идиотска както са и почти всички герои участващи в това като почнеш от приятелчето на магистрата минеш през корейският epic fail вариант на ловците на духове дето един единствен псевдо-призрак като Аранг ги разиграваше като маймуни по най баламският начин с търчене по полянките (всеки момент очаквах да пуснат оная идиотска мелодийка от шоуто на Бени Хил докато траеха тея гонитби..то само и това оставаше) и стигнеш до триото-кретени дето отвлякоха главния за да го цанят за магистрат. Разбирам комедия ок np ако това беше основният жанр ама те го водят видиш ли историческа драма с елементи на фентъзи е да ме извиняват ама поне от първите 2 епизода не видях нищо, което да мине и напомни за един от тея жанрове с изключение на дрехите и сградите демек реквизита и част от ефектите главно компютърната анимация... не беше и смешно дори ми се плачеше. Абе изобщо тоя сериал е много шум за нищо разбирам, че му налитат заради звездния каст и лъскавата опаковка ама за мен е важно съдържанието и не обичам да се самозалъгвам като не ми хареса нещо и Basta..няма кво да го бавя. cigarl.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хваща си цицата и вади някви листета с който се бие?! Явно сценаристите са гледали La Blue Girl (Хентай).

Иначе на мен сериалчето ми беше забавно. Става за убиване на времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След първите три епизода сериалът наистина ме грабна и сигурно ще си го следя редовно !Гледайки го обаче осъзнах че не знам почти нищо за азиатската митология а на тези мисли ме наведоха образите на Нефритения император и Господаря на Ада - засега изглеждат наистина интригуващи а особено забавни са моментите когато императора полива градината си в Отвъдното а на Земята вали дъжд!!! :D Сега май ще се поразровя из нета за да потърся повечко информация за митологията им а ако някой маже да ми даде насоки къде да погледна ще му бъда много благодарна!!! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха корейска митология..тука крали от гръцката и се забравили. Аналогии с Зевс и Хадес на онея дето играеха шах, козата и тя крадена като всеки знае че Зевс го е отгледала точно това животно Амалтея или Алматея се казваше. Не им стигаше това ами онова момиче спомена за река Стикс, която си е направо запазена марка. :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина, има ли корейска митология въобще?

Разбира се, че има. Освен това е доста интересна и корейците страшно си я уважават. Всеки, който се интересува от корейска история, литература и култура би трябвало да го знае.

От къде ли примерно са изскочили Илджиме, Хонг Гил Донг или пък Кумихо-то примерно?!

Наскоро се опитах да гледам някакъв съвременен вариант на филм за Аранг. Беше с участието на И Донг Ук и доста интересен, но от жанр "Ужаси", тъй че в края на краищата не можах да доизгледам(;.

Но тук е съвсем различно и освен това поднесено по много забавен начин. На корейците им го признавам, че са майстори в това!!

Сетих за една легенда за красива жена-призрак, която обитава уж един запуснат старинен замък с кула на Майорка. Чух я миналата година там и също ми беше много интересна.

Романтика и мистерия - това е то..;)

ЕТО я легендата - за всички, които се интересуват.

Благодарности на Бо за материалите и превода!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

yonkaval, внимавай какво говориш, чи... още не съм измислила какво :)

 

относно реката Стикс... Това е приумица на преводачите, които правят английските субтитри... До колкото разбрах, самата река няма специално име във филма...

 

Поне промениха името... Защото отначало я бяха писали "река Хадес"... с две думи, имената от гръцката митология са идея на преводачите... Не съм ги ползвала в субтитрите точно по тази причина... А че аналогия с гръцката митология има... не съм запозната с корейската митология, но предполагам, че има заемки и от нея.

 

В основата на сюжета стои легендата за Аранг, но всичко останало идва от фантазията на сценаристите.

 

Така че тази драма не трябва да се приема като източник на информация относно корейската митология и не забравяйте, че преди всичко това е фентъзи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го започнах този толкова чакан сериал.В първия момент си помислих"Шепот от отвъдното",но нищо все пак са се постарали да сътворят някаква история.Поне за играта на актьорите две мнения няма.Иска ми се да се развият много завързани и неочаквани истории,но това ще се разбере по на татък.Като цяло е добър поне за сега.Както винаги колорита е пълен

.Хиляди благодарности на преводачите :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ми е особено интересен сериала след изгледани 4 епизода. Ако и следващите 2 епизода са такива, направо го зарязвам. Актъорската игра е добра. Но... няма динамика на действието, имам чувството, че всичко се развива и снимат сцените на 2-3 места. Всичко е съсредоточено върху 2 персонажа, което прави сериала доста безинтересен. Има доста разхвърляни сцени, историята не е "стабилна" и увлекателна. Сюжета сериозно куца, сценария също. Тези двамата измислени "богове" ги дават 4 епизода на едно място, правейки едно и също нещо, имам чувството, че пускат една и съща сцена постоянно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах и трите епизода,ядва се не е лош.Не зная само с какво ще запълнят сериала цели 20 епизода,през цялото време ще търсят убийците или замисли ли и нещо друго. ;)

Гледам драмата само през деня,вечерно време не се наемам да гледам,че след това ще сънувам само таласъми и призраци. :lol: Малко съм си шубе,но няма как любими актьори ще гледам. :D

Мнооооооого благодаря за превода! :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...