Jump to content

La Dolce Vita / Bittersweet Life (2008)


Recommended Posts

La Dolce Vita / Bittersweet Life
spacer.png


달콤한 인생 / Dalkomhan Insaeng
Алтернативни заглавия: Bittersweet Life / La Dolce Vita / Sweet Life
DramaWiki

AsianWiki

Жанр: Драма/Романс
Епизоди: 24
ТВ канал: MBC
Период на излъчване: 03.05.2008 - 20.07.2008
Режисьор: Kim Jin Min
Сценарист: Jung Ha Yeon

В главните роли:
Oh Yun Soo като Yoon Hye Jin
Lee Dong Wook като Lee Joon Soo
Jung Bo Suk като Ha Dong Won
Park Si Yeon като Hong Da Ae

Резюме: Юн Хье Джин е идеалната съпруга, майка и домакиня. На пръв поглед всичко изглежда наред, но всъщност тя е доста нещастна, след като узнава за извънбрачната връзка на съпруга си Ха Донг Уон с красивата и доста по-млада Хонг Да Е. Потъвайки все повече в депресия, Юн Хье Джин решава да отиде в Сапоро, за да обмисли как да продължи занапред. Но там случайно (а може би и не толкова случайно) се запознава с И Джун Су и в живота ѝ внезапно се появяват нови усещания и желания...

Личен коментар: Драма за любовта, която се появява неочаквано... Любовта, която в очите на другите може да бъде грешна и позорна, но изпълва живота ни с нещо ново и непознато... Любовта, която ни кара да забравим кои сме и какво сме, но която ни кара да искаме да живеем... или пък да умрем... Заслужава ли си тази любов да захвърлиш всичко и да се гмурнеш в неизвестното? Заслужават ли си болката и обидата, които причиняваш ти, или тези, която ти причиняват хората около теб? Драма и за това как решенията, които взимаме, могат да променят живота ни и да ни накарат да тръгнем в друга посока, различна от начертаната и планираната.
Доста нестандартно поднесена и различна от повечето корейски драми. Предполагам, че на по-младите може да им се стори леко скучна и не толкова интересна (не подценявам никого и се надявам да няма обидени, но просто, за да разбереш някои от действията и постъпките на героите, е нужно да имаш малко повече житейски опит. Като това да си родител примерно, защото няма как да усетиш вътрешната борба на една майка дали да остане, или не, с децата си, ако не си била такава). И все пак драма, в която всеки би могъл да намери нещичко от себе си и от собствените си съмнения, емоции и преживявания.

 

:essub:


С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ: :click:  :click:

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С БЪЛГАРСКИ И АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ
РУСКИ СУБТИТРИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал ми от хвалят от преди няколко месеца, но броя на сериите ми се вижда повечко.. Хубаво е, че си има темичка..

Останах страшно очарована от Oh Yun Soo /поне от това, което видях в Bad Guy/ . И за И Донг Ук ми споделиха, че си играе много хубаво ролята- специално в този сериал.. Иначе в My girl не ми хареса чак толков.

След всичките препоръки, сигурно ще го гледам по - нататък. Историята не е от типичните корейски. Вижда ми се доста интригуваща..

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че сериала не предполага екшън и много действие, 24-те серии всъщност не оттегчават (или поне за мен беше така). Историята наистина не е от най-често срещаните в корейските драми и освен това е представена по доста по-реалистичен и човешки начин.

Любовницата не е типичната злобна истеричка и въпреки начина си на живот тя също има своите болки и разочарования.Главната героиня не е идеализирана до съвършенство, а е нормална влюбена жена, бореща се със съмненията си. И наред с всичко това любовните сцени са доста по-истински от обичайното държане за ръце и срамежливи погледи.

 

И Донг Ук прави страхотна роля на наранен и изпълнен с много болка, страх и вина млад човек. Но страхотно впечатление ми направи и Jung Bo Suк, който също показа много добре метаморфозата от егоистичен, арогантен и самодоволен съпруг до мъж, който осъзнава кое е истински важното нещо в живота му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега попаднах на тази драма. Lee Dong Wook - влюбих се в този актьор в Scent of a woman. А след като видях, че участва и Oh Yun Soo, реших, че ще го гледам.

Тази жена ми направи страхотно впечатление в сериала Bad guy. В ролята на Те Ра, простете, химията между нея и Kim Nam Gil беше страшна. Такава направо

липсваше между Nam Gil i Han Ga In (актрисата в главната роля).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как да го определя.Може би-различният сериал.Не съм специалист по режисура, операторско майсторство и т.н, но и лаик може да види разликата тук.Кастът,не подлежи на коментар-страхотна игра на всички.Химия, биология, психология на макс.Малко търпение се иска може би за първите два епизода и по-внимателно гледане.Съгласна съм,че е за по-зряла аудитория, поне над 20-22г, заради душевността на жената - майка.

Хареса ми много.Наопаки на всичко корейско, тук любовта е пред дълг, семейство,престъпление,обществено мнение и т.н., просто над всичко.Сигурно мъжете в Корея са спирали телевизорите,да не гледат жените-домакини , да не се "отварят", за това, рейтингът е нисък B) Сигурно можеше да са по-малко епизодите, но това да е кусурът, явно всичко е премислено и не са направили компромиси.Всичко на фона на прекрасна музика, звучи ми 10 дни в главата.

Голяма изненада беше за мен, благодаря на преводачите от сърце, но не се стърпях и ги изпреварих след 10 епизод.

Гледайте, сериал за ценители на хубавото в този жанр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mного съм впечатлена от сериала, интерсен сюжет и доста различен.

Lee Dong Wook играе интересен персонаж и до 16 серия се справя чудесно....и колко е секси :wub:

За любовницата стъщо нямам думи и тя играе страхотно, интересна объркана личност.

Съпругата много ми харесва, гледала съм я и в други филми и...определено ми допада. Персонажа и е много реалистичен и затова няма как да не я харесам. Съпругът играе страхотен гадняр и сега ми е много забавен

когато осъзнава че май наистина обича съпругата си.

 

Абе общо взето сериала е доста добър, изненадах се от любовните сцени и целувките :yes: има каво да се види

Благодаря на преводачите и редакторите :bow::thanks::bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рядко попадам на толкова емоционални актьори. Главната актриса и О Йон Су ме впечатли на времето в "Лошо момче", а тук е в блясъка си. И Донг Ук ме изненада приятно с нетипичната си роля на леко дезориентиран, бунтарски настроен, в постоянна битка със себе си и външния свят. Харесаха ми срещите и разделите на двамата в епизодите - импулсивни, емоционални, с доза еротична нотка, бруталност и странното усещане на едно обсебване. Пак Шин Йон за части от секундата ме изумяваше, но в повечето от времето преиграва. Нищо, пак си е хубава. Доста разтеглен в сюжетно отношение, но се изтърпява. Благодаря на екипа от преводачи, свършили ли сте страхотна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо благодаря за скорострелния превод, благодаря на екипа ...като машинки сте! :) Този филм се оказа съвсем различна хапка за мен от обикновеното корейско меню. Зрял,реалистичен до болка на моменти.

Все си мислих, че главната героиня ще се върне при съпруга си, но явно любовта й към Чун Су щеше да я грее до края на живота й.

Lee Dong Wook съм го гледала в My girl както и другата сладурана. Тука в такива роли се превъплатиха, сякаш това наистина беше тяхния живот. Двамата съпрузи , невероятни акьори. Толкова емоция вляха в образите си. Главната песничка всеки път ме хипнотизираше, музиката беше подходяща.И наистина въпреки протяжността на цялата история ,дори със сълзи на очи, накрая остава малка топлинка в сърцето ти. Жалко, че филма не е имал по-голяма популярност - да, не е карамелизирана комедия и може би това е било определящото. Аз го препоръчвам на всеки, който иска да види и друго парче от пъзела наречен Живот! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен много ми харесва тази песен от филма:


 
Доизгледах го току що, така че още съм под влияние. Определено ми хареса и сериите не ми дойдоха в повече, точно успях да се потопя напълно. История с някак азиатско отношение към живота и смъртта, любовта и омразата.

 

Макар на моменти да не разбирах някои от героите, особено Чун Су, успях да усетя безизходицата на обърканото му съществуване.

Наистина идеята за любовта над всичко ми дойде изненадващо, очаквах, че ще тръгнат пак в посока на моралния дълг към семейството, децата и т.н. Самоубийството също не мога да възприема като изход от каквото и да било, това беше онази част от филма, която не можах да разбера и надявам се никога да не разбера. Според мен Чун Су постъпи егоистично, в края на краищата какво постигна... остави я сама. Дотам стигна любовта му. Мъжът й я лашкаше в едно посока, той в друга... цяло чудо е, че не откачи тази жена! Излезе по-силна, отколкото изглеждаше на пръв поглед.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да кажа, че филма е много хубав, направо е чудесен. Беше много приятна изненада.

В началото само трябва малко да изчакаш докато те грабнат героите и докато ги опознаеш, и после разбираш колко е хубаво.

Уникална игра и уникален замисъл. Дори не се сещам, на кой друг филм прилича. Толкова много емоции се случват без много много действие, че направо не знаеш къде се намираш. Още малко ми остава до края, но дано и той е толкова добър.

Моля ви гледайте, наистина си заслужава, особено, ако ви се гледа нещо по различно , без тинейджърски изпълнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на екипа за превода на филма. Перфектни, както винаги.

Току що го свърших, първите серии бях на път да се откажа да го доглеждам, но от 9 ,10 серия нататък няма отказване. :) Различен сериал, голяма любов и много емоции.

Тъй като първите 2-3 серии не гледах много внимателно сега ще ги прегледам пак.

Опитвам се да намеря песните от филма да ги сваля, но безуспешно. Ако някой може да помогне, моля.

За тези които обичат драмите е задължителен за гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за сваляне,  виж линка най- долу, но поздрав за ценителите на сериала с предпочитаната ми песен, която и след толкова време звучи в главата ми, като видя, че някой е написал коментар и сериалът излезе на първа линия.

 

Тупи

Това със самоубийството беше единственото разрешение за сценаристите, за да докажат ,че са корейци.Къде отива моралът, ако го бяха оставили жив  :896767: 

 

 

Суани, пробвай тук  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е много хубав и няма нищо общо с лъскавите, комерсиални глупости, пълни с разни айдъли, които ни заливат в момента. Не знам, може да съм гледал твърде много драми и вече да съм претръпнал, но всичко ново ми се вижда скучно.  Саундтрака го има в азиаторентс.

Така и така сте подхванали темата за предпочитана песен. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен този сериал е незабравим. Уникален, няма друг като него. Песните, актьорската игра, красивата природа са неописуеми и страшно впечатляващи. Преди време го преведох с голямо удоволствие за всички вас, зрителите. Радвам се, че все още се гледа и коментира. Благодаря, че оценявате огромния труд който полагаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да понасям загубени безхарактерни хора. Тази съпруга максимално ме нервира, до 6 епизо съм. Силно се надявам да излезе като Феникс от пепелта,  да и дойде някакъв акъл  ...безлично създание. Лесно се паля и моля да ме извинят тези, които са го догледали до края. Толкова смотана героиня просто ме вбесява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любимият ми сериал ... пристрастяващ! Гледала съм го много пъти вече и всеки път ме кара да потъвам в един различен свят, изпълнен с толкова емоции. Сериал за любовта, която е най-ценното в живота и в смъртта.

Редактирано от zahi_t
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...