Jump to content

Recommended Posts

2160536137_yQb73BXp_d0051494_4fe9ccce061

                                  

 Show me the money е предаване, в което се избира най - добрият рапър на Корея. Започва да се излъчва през 2012 и бързо набира популярност. Излъчени са вече 5 сезона и през 2017 се очаква 6ти сезон. Има 4 групи продуценти, които през няколко кръга елиминират кандидатстващите и в същото време трябва тези, които остават да ги привлекат в отбора си. 

 

***

СЕЗОН 1

 

20120624_seoulbeats_show-me-the-money5.j

128101358.png

Победител е Loco, който е неизвестен рапър подписал договор с фалшива фирма. След победата си в 1 сезон на състезанието прави дебют и приблизително след 1 година и половина песните му заемат челни позиции в класациите.

 

 

 

 

***

2 СЕЗОН

 

50350576~0.jpg

 

Победител е Soul Dive , но нито преди шоуто е бил популярен, нито след него става. Във втори сезон привлича внимание това, че участват много познати и известни на публиката рапъри. Най - голяма популярност състезанието носи на Mad Clown и Swings.

zdmOaBd.png

 

 

***

3 СЕЗОН

 

tablo-dok2-yang-dong-geun_1405640934_af_

 

Team YG - Tablo

Team ILLioner - Dok2 and The Quiett

Team Brand New Musicand 

Team YDG 

 

ty5GpDR.jpg

 

С трети сезон предаването става още по известно, защото като жури пред зрителите се появяват Tablo, Dok2 and The Quiett. Също така с позволение на YG участват Bobby и B.I, които вече са спечелили популярност с предаването WIN. 

Онлайн с анг. субтитри http://kshowonline.com/category/67/show-me-the-money-s3 title="Click Me" rel="nofollow external">click-me.gif

***

4 СЕЗОН

 

E64xFlS.jpg

 

4 сезон е известен най - вече с участието на много известни актьори и айдоли, които очевидно след победата на Боби са се нахъсали и са си казал "Защо пък и аз да не успея". 

 

Team YG - 
Jinusean and Tablo

 

           YG_Takimi_1.jpgYG_Takimi_2.jpgYG_Takimi_3.jpg

 

Team BRAND NEW MUSIC San E and Verbal Jint

 

             x024sDl.jpghDHZqVe.jpg

 

Team AOMG -Loco with Jay Park

 

kLUKpWH.jpgWZnI5aR.jpg

 

Team Zico and Paloalto 

ZO75GDN.jpgs8a3eNG.jpg

 

Участници:

FULL.jpg

 

vfvfv.jpg

 

Моят победител :

winMINO~0.jpg

 

Онлайн с анг. субтитри http://kshowonline.com/category/143/show-me-the-money-s4 title="Click Me" rel="nofollow external">click-me.gif

 

***

5 СЕЗОН 

 

13012851_1726217220983285_68824468808895

 

В пети сезон Dok2 i The Quiett се завръщат, като жури. Представителите на Team AOMG  и Team YG също се променят. Като AOMG са с представители Simon Dominic and Gray, YG ги преставят KUSH and Zion T. Този сезон е изпълнен с невероятни представления и според мен наистина избраха този, който най - много заслужава. 

 

Продуценти:

show-me-the-money.jpg

 

Онлайн с анг. субтитри http://kshowonline.com/category/189/show-me-the-money-s5 title="Click Me" rel="nofollow external">click-me.gif

 

Аз лично 1 и 2 сезон не съм ги гледала. Започнах от 3 и то го почнах, защото бях изгледала WIN, след което и Mix&Max и ми се искаше да гледам нещо друго с Боби и Би Ай и мога да ви кажа, че това предаване ме завладя и много ми хареса. Исках да го споделя с вас и наистина, когато имате време хвърлете по едно око. За първите два сезона не знам, но след това ви гарантирам, че ще ви хареса. Имаше доста забавни и смешни сцени както и много добри изпълнения от талантливи рапъри. В сезон 5 открих Simon D  :kissy: * защо няма емотиконка със сърца в очите?*. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно предаване, много се радвам, че шести сезон също ще има бг превод. Огромни благодарности на преводачите, които ще ни позволят да се насладим на максимум на шоуто!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vbox7 там качвт с бг превод. Вече и втори епизод на сезон 6 има. 

Относно другите сезони третият е целия с бг превод. Четвъртият сезон е до 5 серия мисля и го оставига недовършен, а пети няма никакъв. 

 

:click:

:click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сезон за сега имам 2ма фаворити. Първият е Junoflo 

Off Topic

 

 

А вторият Young B. 

Има други по - добри от Йонг Б, но той си ми е малък и симпатичен ;д и за годините си разцепва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този направо е убиец. Единственият му недостатък е, че не плямпа много и не прави шоу, защото колкото и да са добри тези, като него накрая на точките от публиката все печелят по - популярните. Пример 3 сезон, когато B.I си забрави текста и остана на 2 място, а Giriboy беше предпоследен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Team Dynamic Duo    

- Myundo

- Rhino

-Jo Woochan

- Hanhae

- Nucksal   

Off Topic

DGZI9HYVYAAIM_V.jpg

 

Team Zico & Dean

-Olltii

-Young B

-Hangzoo

-Killahgramz

-Hash Swan

Off Topic

DGZInLvVYAQcQlN.jpg

 

Team Jay Park & Dok2

-Woodiegochild

-Junoflo

-Ness

-DoubleK

-Jamezz

Off Topic

DGZH1tKVoAIi8H3.jpg

 

Team Tiger JK & Bizzy

-Ptype

-Black Nine

-ASOL

-Maniac

-Wonjae

Off Topic

DGZHmb7VwAE8wHj.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисията по групи

DD - елиминираха Мюндо 

Jay Park & Dok2 - елиминираха DoubleK

Zico&Dean - елиминираха Олти

Off Topic

 

 

Tiger JK &Bizzy - елиминираха Ptype

Off Topic

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не очаквах да намеря тема за предаването тук, всъщност аз съм човека, който го превежда, затова се извинявам за сезоните, които съм оставила недовършени или непреведени изобщо, но е поради липса на време. Шести сезон със сигурност ще бъде завършен. :D

 

Иначе смятам, че това може би им е най-силният сезон от гледна точка на продуцентски екипи и участници. Уон Дже е страхотен, доста по-различен е от другите и предполагам това малко го затваря в кутия, защото трудно се нагажда на друг тип музика различна от тази, която прави, но мисля, че финалът му е в кърпа вързан. Nucksal си ми е другия фаворит, но него го следя от години и няма как да не съм пристрастна. Жалко за Blacknine, искаше ми се и него да го видя на официалните изпълнения, но за жалост не се случи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предаването е много добро.Римите иим са жестоки понякога. Рапърите и те. Само да се намират английски преводачи :D

След 6 сезон имаше и 7 и 8 :D

 

А днес обявиха, че се завръща с 9 -ти сезон !
:panda-145:

Image

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес ли, вчера ли беше мярнах, че ще има нов сезон.

По принцип не го знам това предаване, дори не знаех, че си има тема, но съм засичала  като правя теми, че са участвали доста певци, та от там ми е познато като име само..

Show Me The Money 9 [SMTM9] 쇼미더머니9 래퍼 공개모집 (7/20~8/21) 200101 EP.0

 

Ама тъй и тъй съм ги почнала предаванията, може и това да го погледна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 сезон не се сещам дали го гледах. 7 със сигурност го бях почнала, а дали го завърших ми се губи, като цяло. Но по едно време бях много запалена по предаването особено 3,4 и 5 сезон съм ги гледала повече от 3-4 пъти. Ще си наваксам и ще гледам ако имам време да следя и 9 сезон да видим как ще е. По моя преценка до голяма степен първите епизоди нещата много зависят от журито смисъл почваш да гледаш заради тях и трябва да има добро жури, което да ти подържа интереса, а от средата на татък вече на преден план са участниците, ако няма някакви, които да се открояват с риалити или талант става тегаво. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официално отборите продуценти са:

 

team CODE KUNST X Paloalto
team GroovyRoom X JUSTHIS
team Zion.T X GIRIBOY
team Dynamicduo X BewhY

 

Официално започва на 16-ти октомври ~

Този сезон има рекорден кандидат в сравнение с други сезони (23 000 рапъра кандидатстват за SMTM 9)

Официален представител на MNET също потвърди, че са кандидатствали утвърдени рапъри като Swings, Lil Boi, Mushvenom & Owe

0f5d0cb34e95c71e.png

 

 

Нов CYPHER  в който участват Code Kunst, Paloalto, GroovyRoom, Justhis, Zion.T, Giriboy, Dynamicduo и  Bewhy

[SMTM9] PRODUCER CYPHER MV I 10월 16일 (금) 밤 11시 첫.방.송

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НОв тийзър :panda-145:
Виждат се участието на Swings, Geeks Lil Boi и Stray Kids Changbin

[SMTM9] 모두가 기다린, 제대로 된 ‘힙합’이 온다! I 10월 16일 (금) 밤 11시 첫.방.송

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Swings защо изобщо участва? Няколко години беше продуцент и сега участник. Пък знаем, че е шеф на Гири бой, който е един от продуцентите тази година. Как ли пък той ще го отреже... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...